|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke 05
7.1.2006 15:54:02   
Dolina
Še midve se pofočkava.

Jaz Zojo kopam vsak drugi dan, ne dajem nič v vodo. Po kopanju pa jo na določenih delih namažem z eno kremico, ki sem jo dobila na recept, ker ima mal suho kožo in dobi lišajčke.
Alpsko mleko ji dajem v pire, samega pa ji še nisem dala za probat. Za večerjo dobi pa keksolino, al pa grisolino (z adaptiranim mlekom), al pa Hipp gute nacht kašice.

Skaana, a veš, da sm glih včeraj razmišljala o solati. user posted image  Ker pa Zoja nekam noče grist hrane (za glavne obroke hoče imet vse pasirano, drugač kr z jezikom ven porine user posted image user posted image ; medtek ko mandarino, banano, sirček in kruh hoče jest po koščkih) ji itak ne morem dat solate. Ji pa ne bi nič okisala, če bi ji že lahko dala.

Zoja pa najrajš deli igrače z mano. Vse mi hoče v usta porint, pol se pa reži zraven. Pa rada perilo iz pralnega stroja ven zlaga. user posted image user posted image user posted image  Pa rada knjigice lista, samo vse bi tud pojedla, pol ji moram pa po ustih "brskat".

Skaana, a to ne veš, da je najboljš smetke pobirat?user posted image user posted image user posted image  Zoja ma rajš to, kot kakšno fino kosilo. Še rajš pa user posted image  je in jo lupčka. user posted image  
Men je pa najbolj zanimivo, kaj vse Zoja opazi in kaj ji je zanimivo. Ker jaz sm že stokrat pozabila na te malenkosti, ki
jih potem otrok ponovno odkrije in vidim svet z otroškimi očmi.

Zanimivo, spacey, a ne? Tvoj ima rad modro kocko, Zoja pa se je zapičila v rumeno. Pa so vsi rekli: rdeča je zakon. No, ne glih... user posted image

Mi smo ponoči uspeli ukinit prvo dojenje okrog enih-dveh. Zdej je šele okrog štirih. Še vedno pa mora do jutra vsaj 3x jest user posted image : torej okrog štirih, okrog šestih in okrog sedmih. Ponavadi potem okrog pol osmih, osmih ustaneva. Nč mi ni jasno? a šteje kokrat mora jest, al kaj? user posted image user posted image user posted image

mala maja, sej pride kakšen dan, ko tud Zoja ne je kaj drugega kot pa "zizo". Tko, da ne se preveč obremenjevat. Po moje bomo pol pogrešale dojenje, ko bodo že "veliki". user posted image user posted image

Zdej pa grem pečt pecivo. Lepo se mejte in se tiškamo...

(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Marčevke 05
7.1.2006 20:23:47   
Wahoo RR




Evo, mi pa zdej 3 noči nismo spali..in rezultat...nov zobek...zgornja leva enka je prikukala...če ne še celo druga enka....ne pusti si pogledat...Smo imeli pa tudi vročino zdej 2 dni...skos...tam do 39 ....sva ji mogla skos zbijat...

Aja, zanč sem čist pozabla napisat...pri 9 mesecih je imela 8 kg in 72 cm user posted image
No, danes imamo pa 10 mesecv user posted image




_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu Dolina)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Marčevke 05
9.1.2006 9:13:18   
rainbow
Hojla!

Čestitke wahoo tvoji pupiuser posted image user posted image

Samo da delim z vami, da sta obe moji babi SPET bolani, začela Enja v soboto, evo včeraj še Lia dobila vročino in zdaj imata obe v bistvu nahod z grooozznnnooo polnima nosovoma in posledično seveda obe doma, tak da grem zdaj dalje brisat surle.

lepo se imejte!

haha, Enja zdaj pojokava, Lia pa jo sprašuje:"Kaj, Enjika, kaj te kaj buba?Kaj jokaš? Kaj je narobe, sestrica?" user posted image user posted image user posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Marčevke 05
9.1.2006 9:50:23   
borovnicka
Oj!  no pa smo tudi mi v krogu user posted image  z nabasanim noskom. Ven lije kot  hudournik in smo posledično mal tečni. Ampak hvala bogu veliko pijemo.

6 zobek je zunaj.

Danes je ugotovil da je fino hoditi, če se drži samo z eno roko ker ima drugo frej. A sedaj so v nevarnostiuser posted image . Jih bomo premaknil.!

V četrtek imamo posvetovalnico pa se bomo pofočkal kokl smo velik.

Uživajte na sončku!
Opa , letim ker se user posted image  naglo bliža user posted image   pa pa




(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Marčevke 05
10.1.2006 9:50:26   
rainbow
Oprostite, ampkak res ne moremo biti na drugi straniuser posted image

Jaz še vedno brišem šmrklje iz nosov, nastavljam Nodija-Risanko, berem Nodija-knjigico, cartam tečkice.... ne bi dalje naštevala, upam, da se kmalu pozdravita

Lepo bodite

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu borovnicka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Marčevke 05
10.1.2006 11:15:37   
Skaana
rainbow,

to pa res ne user posted image . Evo, še jaz.

wahoo, tudi mi smo končno - po mesecu dni dočakali tretji zobek (še trije pa so tik pod površjem). user posted image

Uživam z našo, tudi zašnufano (že kar nekaj časa, tri tedne) bebiko, še zadnje dneve do službe user posted image user posted image user posted image

Eno vprašanje za vas: kdaj greste z user posted image  k zdravniku glede prehlada? Jaz sem se jutri naročila, ker mali hrope že tri tedne, tu in tam zakašlja in malce ji teče iz noska. Imam prav ali pretiravam in pustim času čas?

Spacey, glede pleničk ti pa na user posted image  ne znam svetovat, če si že vse te probala. Jaz uporabljam vijolične pamperske active fit iz Avstrije. Če ti te premočijo, pol pa res ne vemuser posted image . Kaj pa pampers sensitive? Jaz jih uporabim takrat, ko mala dobi rdečkasto ritko (po navadi po pomaranči). Pa se mi zdijo čisto primerljive s fitkami. Če se ti ponoči zbuja, bi ga jaz na hitro previla - mi imamo itak takšne pajacke pijame, ki imajo pri nogicah netke. In si hitro gotova. Po moje ni druge varjante.

Hvala za solato.user posted image  Bomo še počakali.

Aja, pa še to. Kako vi hranite svoje user posted image ? Ob katerih urah imajo obroke? Atena se zjutraj podoji, a potem koooooomaj zdrži do malice - nekje ob pol desetih. Kosilo je ob enih, pop. malica ob pol petih, večerja ob sedmih, pol osmih in pred spanjem še dojenje - zgolj crtljanje.

No, toliko. Uživajte v zimskem sončku in se grejte v tem mrazu. Kmalu bo pomlad - naš čas in prvi rojstni danuser posted image user posted image user posted image .

Vaša Skaana




_____________________________

Mami, kdaj bo spet včasih?

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Marčevke 05
10.1.2006 13:10:30   
Suzi*
Še midva na hitro.

Jaz se počutim, kot da bi imela enega user posted image  doma. user posted image  Anžej čist ves čas hodi za mano in se po meni obeša in tuli. user posted image  Men se bo kar zmešalo. Še na WC ne morem it sama, je takoj za mano in po meni pleza. user posted image  Sem kar malo utrujena in bi malo, vsaj nekaj uric zase, da odklopim.

Pri prehladu smo mi kar kmalu šli k zdravniku (ni imel vročine), je pa čudno hropel, pa je nevarnost, da se razvije v bronhitis. Tako da, Skaana, če se Ateni že tako dolgo vleče je res dobro, da gresta se malo pokazat, pa vam mogoče kaj drugega predpiše. Pa plučka posluša.

Glede obrokov imamo pa mi čisto popolnoma isto kot vi, Skaana! user posted image  user posted image

Zdaj grem pa kosilo kuhat za user posted image . Jaz sem danes na sadju. user posted image

Uživajte v sončku!

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu Skaana)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Marčevke 05
10.1.2006 17:26:37   
Špacka
 
Ja Suzi, se lahko kar podpišem pod tvoj prvi odstavek user posted image  včasih komaj čakam, da gre spat,,,ja vem slaba mama sem...trenutno sem že 2 uri sama, po Lino je prišla moja mama, da si jaz malo odpočijem, ker sem bolj slabega zdravja, teče iz nosa, boli me grlo in vse kosti....

In nič čudnega, da tudi Lini teče iz nosa, čeprav se mi zdi, da je že malo boljšeuser posted image  upam, da se ne hvalim prezgodaj!
Drugi zobek smo dočakali- komajuser posted image za ostalo pa ne vem, ker nič ne pusti, si pa poleg dude tlači celo roko v usta, ker jo srbijo dlesni.Jutri pa imava prvi zobozdravniški pregled, upam, da ne bo hotela kaj gledati po ustih, ker pol bo user posted image

Samo toliko, grem ležat...


Lp


(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Marčevke 05
10.1.2006 21:36:23   
Dolina
Joj, Špacka, nisi slaba mama. user posted image user posted image user posted image  Dej ga no sračkat. Zoja je taka že (vsaj men se zdi) stoooooo let. No, tri mesece pa res. Non stop za mano, z mano, če pa ni po njeno, pa takoj v jok, pa se metat po tleh... Tko, da moji živci so že precej scefrani. user posted image user posted image  pol jo pa utruim možu, al pa tašči, al pa moji mami. Pol jo pa itak pogrešam... user posted image user posted image user posted image

Borovnicka, wahooo, čestitke za zobek! user posted image user posted image user posted image

Skaana, super urnik imata. Pa Suzi* in Anžej tud. Mi ga nimamo. Vsak dan mal drugač. V glavnem ima pa 4 goste obroke čeza dan, pa 2x se podojiva, pa zjutraj in zvečer (in 1x-2x prosti jutru) se dojiva. Tko, da včasih se mi zdi, da skoz neki je. user posted image user posted image user posted image  
Dons je jedla z mano kar kislo repo, pa pire. In je bila zadovoljna. user posted image  

Rainbow, pa res nimaš sreče z zdravjem. Joj, če bi se dal, bi ti kakšno zdravilno vilo poslala, da mal pozdrai tvoji pupi. Bogi sta. user posted image user posted image user posted image  Držim pesti, da se hitro pozdravita, da ta zima hitro mine in bo poletje in nč več zamašenih noskov.

Imejte se lepo, pa pa


(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Marčevke 05
11.1.2006 20:46:51   
borovnicka
Oj!

Sicer imamo posvetovalnico šele jutri, a kaj ko je Tjan naredil prve samostojne korake. user posted image user posted image user posted image user posted image

Naredil je lep sprehod od sedežne do ribic in pozabiluser posted image  prijeti za roko. Vajo smo večkrat ponovili in je na ves glas cvilil in bil strašno ponosen sam nase. Midva z atijem pa tud. Tko da smo dons mal trenirali.

Skaana, Špacka Čestitke za zobek user posted image

Kako je kaj z bolniki? Pri nas še vedno teče iz noska ,a ni velike panike.

Ponoči uporabljam vijolične pampirske ali pa sensitive, na splošsno pa ni problemov, ker je mogoče do sedaj dvakrat premočilo, pa še takrat je bolj postrani teklouser posted image !

Za hrano pa ne vem kje naj začnem saj je zajtrk odvisen od nočnega dojenja. Dolina tudi pri nas štejemo nočne podoje. So trije ali štirje (ne manj ne več le ure so različne ,prvi lahko že ob 1h zadnji pa najkasneje ob 7h, potem pa mogočeuser posted image še mal zaspi - za 5 min. sam čez vikend začnemo z ukinjanjem ker sem ugotovila , da se več al manj sam carta) Tko da je zajtrk med 8-9 h, malica okrog 11h, kosilo okrog14 in malica ob 16.30. Večerja je ob 19h, po kopanju ša še praznjenje dojk ob 20h.


Pa lep večer naprej,

Še mal pa grem delat, saj se 10.02 prav hitro bliža , a ne Skaana. Dons sem imela sestanek in bom v varstvu, tko da ni panike.


(odgovor članu Dolina)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Marčevke 05
11.1.2006 22:07:43   
Skaana
joj, kar solzne učke sem dobila, ko si razložila kako je Tjan osvojil prve korake. user posted image user posted image user posted image braaaavvvvvvoooooouser posted image user posted image user posted image  Tjen. Si drugi na lestvici hitrihuser posted image  Marčevcevuser posted image .

Borovnicka, ja tudi mene sktiska, ko se spomnim. In veš kaj... tud jaz bom do septembra delala v OPB. NUJNO morava kontaktiratiuser posted image . Si bova pomagali, kajne?

Sicer sva pa danes bile pri zdravnici. In je rekla, da ji sicer nekaj hrope, samo da ni panike (se mi pa zdi, da je ravno danes bila zelo zdrava user posted image ). Dala nama je kapljice Fenistil in rekla naj jo vsak večer skopam v veliko pare in položim na prsa toplo pleničko. No, to sem danes naredila, bomo videli jutri kako bo. Drugače je pa že tako zelo spretna, da je kar ne dohajam user posted image user posted image . Drvi iz ene sobe v drugo, se povsod vstaja, si daje igrače na posteljo, jih vrže dol, se previdno spusti na rito in spet jovo na novo. Mislim, dober da imamo kamero...

Ali ste si ve kaj uredile stanovanje? Glede varnosti mislim. Jaz sem ravno danes kupila stope za vrata, ker si je že dvakrat hudo priprla prste.user posted image

Jutri pa gremo na izlet na Pokljuko user posted image . Komaj čakam. Sam upam, da bo micena zdržala dolgo vožnjo brez večjih solz.

Sončkajte se...



_____________________________

Mami, kdaj bo spet včasih?

(odgovor članu borovnicka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Marčevke 05
12.1.2006 19:23:47   
rainbow
Še jaz se javim na hitro!

Bravo Tjannnnnnnuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Hvala Dolina tisočkrat, res imamo smolo, pa dobro, da ni kaj hujšega, bomo pa zimo bolj noter preživeli, kaj češ.

Skaana, glede varnosti v stanovanju, midva sva se preselila, ko je ravno Lia bila na tem, da začne plazit, in imamo res asketsko urejeno stanovanje zaenkrat, glede rož in takih stvari, prste pa si kljub temu Enja lahko pripre na predalih, ampak še ni sile, sem ji dokaj za petami in še gre.

Glede obrokov, bolj bogo, ko je bubana, drugače kar gre, okoli enih do dveh kosilo, prej bog ve kaj ne poje, potem pa malica okoli petih, pa večerja pri risankiuser posted image , da malo več v njo spravim; zdaj se zopet malo pogosteje dojima, ko je prehlajena, ker nima apetita.

Suzi in ostale, bodite srečne, da imate samo eno senco, poleg svoje, jaz imam kar dve, hihihi; tako sem oboževana, da me kar motiuser posted image

Ok, čaka me gora perila za zlikat, aja, pa mene se je tudi nahod lotil, sem se preveč hvalila, kak sem edina zdrava, zdaj pa imamuser posted image

lepo spite in uživajte

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Skaana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Marčevke 05
12.1.2006 21:07:32   
eva1
Čer!

Tjan-user posted image user posted image user posted image čestitke za prve korake...le tako naprej!

za vse naše bolne user posted image upam, da se čimprej pozdraviteuser posted image !

naprej da odgovorim na vprašanje:

1 Za večerjo ponavadi je kaj mlečnega-frutolino, jogurt, gres, polentica...
2 Jaz sem začela z alpskim mlekom pri 8 mesecih!
3 Kopam ga vsake 2-3 dni!

Sem dala nove slike v album če katero zanimo! je ful fajni k s tem poganjalčkom šiba okoli...smo pa danes dobili 8 zobekuser posted image user posted image brez sitnosti in joka, samo slinil se je obilno!

Ker gre v vrtec z februarjem ga počasi navajam na "njihovo" hrano, pa sem mu dala danes za probat poli salami in kruh in je jedel kt da že 100 let nebi! Ampak ko sem prebrala jedilnike, sem ugotovila, da že itak jedo vse kar mi odrasliuser posted image , tako da moramo še veliko stvari poskusit, da potem ne bo kašnih težav!

Sem bila pa danes jaz ravno pri zobozravniku (moji zobje še vedno prez plombeuser posted image user posted image user posted image ), pa mi je rekla, da pred 2 letoma itak brez veze otroke k zobozdravniku vozit, ker skoraj noben ne odpre ust...da pa naj jih čistim z krpico , na ščetko pa naj se počasi navaja, samo naj jo za čiščenje še ne uporabljamo-samo tako da vidi da je za v usta, in kaj se z njo počne, ker naj bi bile še pregrobe(tudi otroške) za dlesni!

SUZI-pri meni je že dalj časa tako-sej sem že velikokrat pisala, tako da nimam kadar je buden tut minute zase...ko kuham se mi kr pod nogami vmeče in dere-to je sedaj že vsakdanja rutinauser posted image ! Skoz se moram z njim zkvarajti in sem včasih čisto user posted image !
ŠPACKA-zaradi tega pa res nisi slaba mama-jst tut včasih komaj čakam, da pride moj user posted image dam da mu ga porinem v roke pa se malo oddahnem!

lede obrokov-midva imava že dolgo tak ritem(tudi ko sem samo dojila je bilo nekako tako):
9h zajtrk-mlečni ali kruh+namaz(sir, salama-od danes)
12h sadna malica(potem spanje)
15-16h kosilo
18-19h večerja-ponavadi mlečna(sem že zgoraj napisala)
vmes poje še kašn piškot, kašno skorjo kruha...

Drugače pa ma vsak dan kašno novo finto-sedaj ko se zbudi začne klicati...ata, mama, baba...tok časa dokler ne prideva ponj, joka sploh ne več...pa ko ga vprašam kako luka aja-aja, se nasloni name pa očke zapreuser posted image -tok je šikan!

No bom končala za danesuser posted image -aja...imamo pa 10 mesecev-me gre hitro...včasih gledam slike, pa se sploh ne spomnem, kdaj je bil tako majhen, res čas prehitro tečeuser posted image !

Nočko in  lepo spite!

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Marčevke 05
13.1.2006 0:13:48   
Suzi*
TJAN, bravo za prve korake. user posted image user posted image user posted image  

Anžej še nima ravnotežja za hodit. Hodi (torej dela korake), ko ga za obe roki fino držim, pa še je kot pijan. Če ga samo za eno roko primem, pa kar obvisi kot prazna vreča.  Se je pa parkrat spozabil in se spustil ko je stal.....ma ga tako vrže na rit, da se mu kar glava zamaje. user posted image  Drgač se pa ful ekspresno vstane, pa mal počepe dela, se vsede, da kakšno igračo na mizo, se vstane, jo vrže na tla, se vsede in gre ponjo.... samo pri miru pa ni niti minute. Rad tudi kobaca preko mojih nog in pred sabo rine škatlo za igrače in zraven hodi.

Čestitke vsem tudi za vse zobke, ki ste jih pridelali v kratkem. In bravo Luka, ki je z 8 zobkom dohitel našega Anžeja. user posted image  

Glede varnosti nismo še nič urejali stanovanja. Mogoče ne bi bilo slabo. Sploh vrata so zelo zanimiva za zapirat in odpirat in tudi Anžejevi prstki so že parkrat nastradali.

Eva1, mi se tudi počasi s hrano prilagajamo vrtcu. Naš gre v vrtec konec februarja. Jaz mu salame ali hrenovk še nisem dala, kravje mleko je v planu za naslednji mesec, od namazov pa samo en zelenjavni sirni namaz (Šparov). Kaj pa vidva od teh namazov že jesta? (pašteta, evrokrem, zdenka sirčki, marmelada?) Tudi to bo treba dat, a ne, čeprav ni najbolj "zdravo".....

Pa glede zobnih ščetk....ker smo imeli mi ful zgodaj zobke, sem mu jih seveda začela čistit s krtačko, da bo le imel lepe (take napotke smo pač dobili v materinski). Pa je na začetku še šlo, pol se mu je pa krtačka čist zamerila. user posted image  Zdaj pa imam hudiča, ker z ničemer (razen s polno žlico hrane user posted image ) ne morem prit v njegova usta. Tako da, ja, malo razmislite glede uporabe krtačk, da se tudi vašim  user posted image  ne bodo tako zamerile.  Aja, se pa Anžej ful rad igra s krtačko in ker ve za kaj se uporablja, jo ves čas rine meni v usta, da naj si jaz zobe umivam. user posted image user posted image  

Nočko.

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Marčevke 05
13.1.2006 11:55:25   
Špacka
 
Punce, ko začnete pisat ne morate nehatuser posted image

Samo na hitro, ker greva z Lino na potep, k mojim staršem na kosilo, ker sva cel dan sami doma in nama je dolgcajt, pa še kuhat mi ni trebauser posted image

Bravo TJAN za prve korakeuser posted image user posted image user posted image

Naši pupi smo pa sedaj kupili copatke in jo bom počasi navajala nanje, ker enostavno ne trpi ničasar na nogah- vse leti dol, toliko časa brca, da se znebi čevljev, copat....v jaslih pa mora nosit copate.Rezultat tega je, da se sploh noče postavit na noge, ob opori noče hodit, poganjalček je kar v kotuuser posted image user posted image user posted image  upam, da jo bo minila trma oz. da bo pozabila, ker drugače še dolgo ne bo hodilauser posted image

Jo pa moram pohvalit, včeraj sem ji dala piti s  pomočjo slamice, je pila kot prava profesionalkauser posted image  pa še zeeeeeeeeelooooooooooo všeč ji je bilo, edino včasih pozabi požirat in raje kar ven pljuneuser posted image

Skaana mi stanovanja nismo nič zaščitili, tako da pri nas je to vsakodnevno na programu, na predalu si preščipne prste oz. na vratih...se mi pa zdi, da se je že utrdila, sploh ne zajoka več, ampak gre dalje raziskovat. Je pa res, da imamo manjše stanovanje in jo imam bolj kot ne skoz na očeh, ni ja da se ne bom prehitro hvalila...pred računalnikom imava stol, ki ima bolj nizki naslon, tako da Lina doseče do vrha, če stopi na prste(se zelo potrudiuser posted image )in potem se obesi na stol, tako mi je zadnjič padla nazaj, stol pa na njo,,,joj sem se ustrašla, jezna sama nase...pa ni blo nič.

Kar se obrokov tiče, se probam držat enega ritma, samo je to kar težko, ker je vse odvisno od njenega spanja...
8-8.30 flaša adaptiranega mleka(zaenkrat druge stvari ne palijo pri nas)
11.30-12 sadna kašica
15-15.30 kosilo
19.00 večerja( najraje flaša mlekauser posted image ) po sili poje gres, ne mare nobene mlečne kašice, čokolino, frutolino....
nikoli ni hotela nobenih kašic za otroke, noče soka...pije čaj, vodo...obožuje kruh, včasih ji gor namažem sirni namaz...


nimam več časa, pa-pa



(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Marčevke 05
13.1.2006 13:54:35   
Katrin
user posted image user posted image user posted image  Čestitke za prve korake !!!

Uf, mi še kar sedimo in sedimo in se igramo... tudi plaziti se ne znamo....

Drugače smo pridni, rastemo in napredujemo. Najina Kaja je res en sonček!!!

Da odgovorim še jaz na par vprašanj (je kar težko si vse zapomnit, ko je že toliko napisanega):
1. Kopamo se načeloma vsak večer, ne pa vedno z milom.
2. Še vedno se dojimo in ponavadi zvečer ne jemo drugega kot dojenje, saj Kaja ne mara nobene kašice (sem poskusila že različne tako od Podravke kot Alette...). Dokler ob dojenju spi ponoči, bo tako ostalo, potem pa se bom morala kaj spomniti.
3. Navadnega mleka načeloma ne dajem, smo ga pa že poskusili in ni bilo nič narobe.
4. Ponoči imamo Pampers 4 tako kot čez dan in nam ne premočijo.

Lepo se cartajte še naprej user posted image

PS: Ali se že kaj pripravljate na odhod v službo?

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Marčevke 05
13.1.2006 20:53:53   
borovnicka
OJ!

Tjan se zahvaluje za čestitke! user posted image

Sam to : Imela sva posvetovalnico: 10 kg in 77 cm. Smo konkretni!!!

Sicer je bila p naporna noč. Iz neznanega razloga nismo spali user posted image tko da imamo vsi podočnjake user posted image . Povedala sem tudi zdravnici, ki je nato dala pregledati kri in vodo, ampak kaže samo na prehlad. Upam da bo bolj.

Lahko noč.


(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Marčevke 05
13.1.2006 21:30:10   
@
Hojla!

Uh, kako ste ene pridne, vas komaj dohajam z branjem, kaj šele da bi sproti pisala! user posted image user posted image user posted image
No, mi smo do danes imeli mir vsaj  s predali... danes pa je Timi lepo zložil vse kuhinjske krpe ven, lepo eno po eno...
Je pač vedno tako, da če hočem kaj v miru pospraviti ali skuhati, mi Timi na drugem mestu kaj ven zloži. Manije pa so seveda: copati in čevlji, mobiteli in daljinci, škatle.

Kopamo se vsak dan in menda imamo skoraj toliko igrač za kopanje kot vseh ostalih skupaj. Ful uživa, četudi je bil pred tem tečkan in zaspan.
Na mleko smo alergični, zato smo tudi ob skutice, jogurte ipd.  Pit pa itak še vedno noče nič (na noben način - niti flaška, niti žlica, niti skodelica), razen če mu ful razredčim sojino mleko z vodo, potem ga še nahecam...
Večerja: najprej žitna kašica, potem po kopanju pa še dojenje... potem pa še kakih 4x do jutrauser posted image user posted image user posted image user posted image sploh ne štejem več, raje dam in to opraviva oba v pol spanju. Enkrat bomo že začeli delati red... ampak danes še ne... user posted image user posted image

Lepo se cartajte!
Papa,
Afna

(odgovor članu borovnicka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Marčevke 05
15.1.2006 21:49:30   
Skaana
Ku ku,

samo toliko, da nas spravim na vrh user posted image . Za nami je zelo lepa nedelja. Z user posted image  sva šla jezdit, on se je vmes še malo drsal na poledenelem jezeru, mala je pa medtem bila na toplem pri stari mami. Potem smo šli še na sladico, ki je bila njami. In tu moje vprašanje:
Ali greste z user posted image  kaj v restavracije in s čim jih zamotite za mizo?
Pri nas najbolj pali kruh. Takrat je čisto pri miru, grize skorjico in jo žveči in žveči. Pa svečke je danes gledala kot začarana. Skratka, je zelo priden otrok tudi ko kam gremo.

Joj, Rainbow, pošiljam ti user posted image user posted image user posted image  angele varuhe - za vsako enega, da vas bodo razvajali in božali in crtljali in bili v oporo, da privabite zdravje k vam čim prej.

@, če je Timi alergičen na kravje mleko, potem se pa le dojte. Kolikor hoče. Glede razvajanja bomo baje imeli kasneje težave. Sem brala, da otroka do enega leta ne moreš razvaditi... Aja, še eno vprašanje. Tiste, ki še dojite, kdaj nameravate začeti z odstavljanjem. Jaz bi nekje po enem letu počasi začela. Najprej večerno, ker se mi zdi da ga prav nič ne rabi. Potem pa jutranje, ki ga histerično hoče.user posted image

Sončkajte se,
user posted image  Skaana

_____________________________

Mami, kdaj bo spet včasih?

(odgovor članu @)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Marčevke 05
16.1.2006 12:30:27   
rainbow
Hojla!

Upam, da mi tokrat le uspe kaj napisat, kljub Enji v naročjuuser posted image

Skaana in ostale, hvala za lepe misli in podporo v naših nenehnih zimskih boleznih, ampak smo še kar naprej bubani; najbolj mami user posted image , takoj nato Enja, Lia pa še kašlja in vodica ji teče z noska, da je še sploh ne morem dat v vrtec. Tečno pa ji je že taaakkk doma, skozi bi Nodija gledala, pa težko jo že obvladujem v njeni trmi, da sem grozno slabe volje. Enja pa bi se samo cartala, tak da vse skuoaj prav obupno zgledauser posted image  No, ne bom več jamrala. Bo že bolje.

Špacka, se mi zdi, da to s copati ni najboljša ideja, posebej če jih otrok ne mara in zaradi tega trpi njegovo gibanje; ne vem, zakaj bi morali v vrtcu nosit copate, naša Lia ima zokne. S komerkoli se pogovarjam in v vsej literaturi svetujejo čim bolj proste nogice, torej v zoknih, da se razvijajo otrokovi podplatki in da otrok razvija čut za ravnotežje itd, posebej, ko se uči hodit. Jaz bi v vrtcu vztrajala na zoknih, v čem je te finta copat, ne vem. Jaz še Enji sploh nisem nič tršega na noge dala in ji tudi ne mislim, sploh ne za doma. Čevlej pa , ko bo že sama stopicala.

Skaana - tema dojenje: midve se še veselo dojiva podnevi in ponoči, še posebej ko je toliko bolna, poleg tega se zelo rada doji, dude noče, tako da se mi zdi, da se bova dojile do drugega leta. pa to se mi je vedno zdelo tak hecno, pa kaj češ, silit otroka ne moreš nič. Sem jo parkrat hotela pripraviti, da bi zaspala brez zize, v postelji, pa je bila živa groza. Jokala je tak, kot da se ji podira svet. Tak da če imate glede tega kak nasvet, na dan z njim. Drugače pa se bom kar vdala v resničnost, saj bo hitro zrastla in prerasla to, upamuser posted image

Vprašanje:
kaj vam že vsi jedo po koščkih hrano??? Ali še miksate oziroma pretlačite??
Mi še kar nismo napredovali glede tega; malo je že lahko bolj grobo, o koščkih pa samo še sanjamo.

Ok, moja druga senca me zahteva, grem!
Ve pa uživajte in bodite zdravi!


_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Skaana)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Marčevke 05
17.1.2006 12:24:35   
Soncnica
Hoj!

Jaša spančka in sem malo pokukala med marčevke.

Rainbow mi mu sicer uvajamo hrano po koščkih, ampak mu nekako ne gre. Razen, če mu dajemo z roko, npr. kruh ali kakšno meso, drugače mu še vedno vse pasiramo.  Sicer ima ful apetituser posted image user posted image user posted image user posted image in poje tisto kar dobi in toliko kot dobi. Ja no, geni so geniuser posted image user posted image Žal mi je, ker se ne morete znebiti prehladov, upam, da se čimprej pocajtate,. Drugače pa tud mi prisegamo na štumfke, to so nam priporočili v razvojni ambulanti, sploh dokler otrok res dobro ne shodi. Pri nas je problem tudi v tem, ker ima Jaša zelo široka stopala in visok nart, tako da preprosto še nismo našli kakšnih kvalitetnih čevljev zanj. Mama mu je spletla take hudo debele štumfe za na sprehode in je mali tak, ko kakšen visokogorski pastirčekuser posted image  


Skaana, tudi midva se še vedno dojiva in sicer zjutraj, dopoldne, popolne, zvečer in dvakrat ponoči. Priznam, da sem, preden sem zanosila, vztrajno govorila, da jaz pa že ne bom dojila dlje kot eno leto. Vedno bolj se mi zdi, da bo to ena tistih "zarečenega kruha se največ poje".  Jaša me je nehal gristi in to je res tak fajn bonding med mamo in otrokom, pa še zelo preprosto in priročno je. Dejstvo je, da grem 27.2 v službo in takrat se vsaj dopoldne in popoldne ne bova več dojila. Jaškotova zobozdravnica je dojenje priporočila do 15. meseca. Tega termina se bom poskusila držat, potem pa bom res pričela z odstavljanjem. Pa zdej februarja bom poskusila prenehat z dojenjem dopoldne in popoldne, dane bo prehude krize, ko bom šla delat.

V restavraciji pri nas nikoli ne veš kako bo. Zadnjič nas je bilo 9 in je bilo prav super, ker je mali na cca 10 min stalno "potoval" od enega do drugega in tako kar 2 -3 obkrožil mizo. Če sva z možem sama je bolj kriza in si ga stalno izmenjujeva, da mu ne postane dolgčas. Hodimo v kitajca, ker tam potrebuješ samo eno roko za pribor, z drugo pa lahko držiš dete user posted image user posted image



@ držim pesti, da bo alergija čimprej minila, pri moji nečakinji so alergije izzvenele pri enajstih mesecih in od takrat tudi veliko več popije. Kravje mleko ima namreč zelo rada in ga brez posledic popije 3 dcl zjutraj in 3 dcl zvečer. Vmes pa še enkrat toliko čajauser posted image Pri nas Jaša toliko popije v 3 dneh

Tudi midva z Jašo se pridružujeva čestitkam Tjanu za prve korake!!!! Bravouser posted image user posted image user posted image user posted image in kar tako naprej.

Mali mi protestira v posteljici, zato se bom kar poslovila, pa pa






(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Marčevke 05
17.1.2006 16:12:24   
Suzi*
Pozdavljene marčevke!

Da na hitro izkoristim spanje mojega čmrlja.

Katrin, jaz se še nič ne pripravljam na odhod v službo. začnem marca. No, nekje v podzavesti mi že klika, ampak se še ne dam motit. Pripravlamo se bolj za odhod v vrtec....poskušamo čimveč različne hrane. Drugega pa ne.
Glede copatk pa tudi jaz ne vem. Rekli so mi da so v vrtcu v copatkih, samo jaz bi raje videla, da shodi v nogavičkah. Moram malo povprašat v vrtcu kako je s tem..... A katera ve, kje se prodajajo taki copatki, ki so kot nogavičke in imajo samo podložen stopalček? A je to sploh primerno za user posted image  ki še ne hodijo?

Skaana, v restavraciji ga zamotimo s kakšno igračo, žličko, njegovim lončkom za pit, piškotkom, drugače je pa po rokah. Sicer pa zdaj že kar nekaj časa nismo bili, odkar kobaca, tako da si ne predstavljam kako bi zdaj to izgledalo. user posted image  Bom pa kmalu videla, ker bomo šli verjetno v začetku februarja za podaljšan vikend v Olimje. user posted image
Mi se dojimo še zjutraj in zvečer. Jutranje dojenje bomo verjetno ukinili, ko bo šel v vrtec, ker po moje časovno ne bo zneslo, večerno bomo pa ohranili še nekaj časa....dokler bo povpraševanje, oz. dokler bova oba za to. user posted image

Rainbow, dajte se že no pozdravit. Glede hrane pa takole: naš Anžej že kar lepo je koščke. Pasiram mu nič več ne. Vse samo malo z vilčko pretlačim, testenine na hitro razrežem na manjše koščke, sadje je v koščkih ali pa grobo naribano, kruh z namazom je tako, da ga kar sam grize (mu dam cel kos k ustom in on odgrizne in poje)....sem res vesela. user posted image

Mi pa od prejšnjega tedna slabo ponoči spimo. Se kar naprej nekaj zbuja...krivo je pa tudi to, ker se ful obrača na trebuh in na vse štiri v spanju in se tako zavozla, da se niti premaknit ne more. user posted image  Spi v spalni vreči, ki pa je kar precej večja. Potem ga moram najprej odvozlat, dat dudo, pobožat in spi dalje.....do naslednjega reševanja. user posted image  Upam, da se bo s tem malo umiril.

Ajdi, šibam, se je zbudil....


_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu Soncnica)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Marčevke 05
17.1.2006 21:17:05   
Skaana
Ahooj,

Rainbow, jaz Ateni nič več ne pasiram. V bistvu sem ji vedno hrano le pretlačila. Zdaj pa ji kar dajem koščke. In zelo lepo grize. Si vzame zelo veliko časa, tako da meni pošteno kruli v želodcu, medtem ko ona je user posted image user posted image .

Jaz ji pa še vedno dajem skoraj enako hrano kot pred dvema mesecema. Le pretlačena ni tako zelo. Ker bo ostala v domačem varstvu in mi ni treba user posted image . Tako da raznih namazov in podobno še ne prakticiram.

Suzi, sem naredila album kobacačka, geslo je enako kot pri drugih. Tam si lahko ogledaš te nogavičke s podplatki iz H&M, če si mislila kaj takšnega. Meni so zakon. Samo malo me moti gumica, včasih se mi zdi, da jo tišči. A odtisov nima, tako da... Je pa babi kupila podobne v neki x trgovini brez gumice, a žal veliko prevelike in smo jih dali sestrični za njeno princesko. Eni jim rečejo mokasinke user posted image .

Pa pa...

_____________________________

Mami, kdaj bo spet včasih?

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Marčevke 05
17.1.2006 22:30:32   
Špacka
 
Oj!

Rainbow moja Lina že je po koščkih, več je po tleh kot v ustihuser posted image , zato ji sadno kašico še vedno spasiram, kosilo ji pa samo pretlačim z vilico.Sicer je na začetku malo večje kose pljuvala ven, zdaj se je pa navadila.
Imaš pa prav glede copatk, tudi sama sem zagovornik tega, Lini je veliko bolj všeč, v copatkah je nerodna ko user posted image , na noge se itak noče postavit....se bom že zmenila v vrtcu.

Skaana sicer ne morem pogledati tvojega albuma, ampak se mi zdi, da misliva enako, rečejo se jim mokasinke...tako da, Suzi moj odgovor je enak kot pri Skaaniuser posted image

Lina gre tudi v jasli, tako da sem začela z uvajanjem navadnega mleka, trenutno ga še malo redčim z vodo, zadnjič sem ji na kruh namazala sirni namaz, s tem res ni problemov, ker kruh je itak zakonuser posted image

Danes sem imela razgovor v jaslih z Linino vzgojiteljico, pa malo mi je razkazala jasli oz. igralnico, garderobo... vse lepo in prav, vem da ji bo lepo v jaslih, ampak ko sem stopila iz jasli, so me oblile solze in potem so kar tekle celo pot domov, pa ne znam povedat zakajuser posted image  še dober da sva bila oba na razgovoru. In potem grem po Lino k moji mami in me ta samo vpraša, kako je bilo in jaz spet v jokuser posted image user posted image user posted image
Verjetno bom jaz imela več problemov pri privajanju kot Lina user posted image user posted image user posted image

Grem pred spanjem še malo brat knjigo...

Lp



(odgovor članu Skaana)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Marčevke 05
19.1.2006 12:19:04   
rainbow
Hojla!

Imam ravno minutko čsa, upamuser posted image , pa da hitro nekaj nacrtam.

Moje punce so že boljše, sicer Lia še doma ta teden, drugi teden gre nepreklicno v vrtec.

Enja še kašlja, spimo zanič, ampak malo manj, pa tudi sicer je dobre volje, tako da bom videla, če bom sploh šla z njo k zdravniku, morda jutri, ker danes grem jaz!!!!!!! Končno sebe dam na prvo mesto, ker brez zdrave mame ni nič.

Suzi, prav si rekla, glede našega zdravja, res se moramo končno že pozdravit. Sem pa brala na forumu otroci, al kje že, no, da ko enkrat otroku pade odpornost. predvsem ob vstopu v vrtec, jo težko dvigneš. Saj vas nočem strašit, ampak bodite pripravljene, filajte vaša deteta s sadjem, ker druga še tak zdaj ne smejo, da ne bodo dolgo bolani.
jaz Lii zdaj dajem multivitamisnki sirup, tak da upam, da bo zdaj na pomlad bolje.

Jaz že sanjam o službi, kaj pa ve???? Za Enjo pa iščemo varstvo. kaj na rr ne smem dat oglasa, a ne?? No, bomo že.

Špacka in Skaana, jaz bom tudi zdaj začela z malo bolj gosto hrano. Sta me opogumili.

Špacka, glede tvojega privajanja na vrtecuser posted image , ti pa kar verjamem, da ti bo hudo. pamži se še zdaj niti ne zavedajo prav, mame pa se moramo odvadit nekega načina življenja, ki smo ga imele celo leto. No, jaz bom še malo podaljšala, ampak slej ko prej pride čas za to. Pogumno!!!

Lepo bodite!

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?