|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke 05
2.2.2006 20:44:33   
spacey
No tako, samo na hitro...

Danes smo praznovali Ayin 3. rojstni dan... Tko, da smo od 12h do 15h pohajkovali...sonček nas je toplo grel in imeli smo se super fajn. Aya je norela, tudi v morskem bazenu je prvič letos zaplavala .. Liam je pa po travi raziskoval, plezal po meni in vozičku...skratka res smo se meli fino.

Pa še jutranja slikica mojih dveh škratkov... :)
user posted image

Jedilnik je pri nas čisto fleksibilen...nič nimamo do ure splanirano.

Zjutraj (med 7 in 8 uro):
kadarkoli se mali zbudi, dobi najprej flaško mleka 150ml
Med 9 in 10 uro: ima rižolino ali pa ovsene kosmiče s piškoti
Med 12 in 13 uro: sadje (sveže ali pa Hipp kašica) in kak košček kruha
Med 15 in 16 uro: kosilo .. je, kar jemo mi...
- jutri: goveja juha z vso zelenjavo, meskom in še krompirček
- danes: jota s kruhom
- včeraj: testenine v bučkovi omaki s kislo smetano
- predvčeraj: samo juha, ni hotu nič drugega...potem mu dam vsaj še kruh za grickat
- ponedeljek: pire krompir in špinača
Popoldne (med 18 in 19 uro): jogurt ali pa Hipp večerna kaša, nadrobljenka...
Zvečer ob 20 uri: flaša mleka 150 ml oz. odvisno koliko je pojedel čez celi dan.

Je pa tudi tako, da mali skos nekaj gricka...piškote, kruh,...

No toliko za danes...sem bolj utrujena in grem kar v horizontalo...

Nočko user posted image






_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Marčevke 05
2.2.2006 21:31:41   
morskadeklica
No, da me Suzi ne bo obtoževala ignoriranja, se javljam tudi sama po dolgem časuuser posted image user posted image user posted image

Samostojno hranjenje- Naša punca je bolj pri neješčih, tako da uporabljam raznorazne finte, da kaj spravim vanjo. Ena izmed teh fint je, da ji pomagam, da sama drži žlico in nosi v usta. SE ji fajn zdi, ko ji potem ploskamuser posted image  Drugače pa še največ poje, ko je sama. Na pladenj ji dam koščke in potem sama pobira in nosi v usta, seveda z roko. Najbolj pa je vesela, če na tleh najde kakšno smetko in jo nato z veseljem žveči. Pa sploh ne vem, kdaj ji uspe dat v usta, ker jo imam skoz na očehuser posted image

Duda- je še ne mislim ukinjati. Drugače ji pa dude ne dajem čez dan, razen če je tečkasta ali pa če jo vidi (ponavadi jo dam na kakšno bolj skrito mesto). Ima jo samo za spanje, pa še to jo po 15 min flikne ven iz ust.

Spanje čez dan- Jaz sem zdaj lahko zelo vesela, ko imamo končno spanje v enem kosu. Kot nekatere veste, je do 6 m spala 3krat po 10min. No zdaj spi približno eno uro, potem pa se še najmanj pol ure sama igra v posteljici, včasih tudi urouser posted image

Kahlica- smo jo ravno kupili, ker se obvezno polula, kko ji damo dol plenico. Zaenkrat ji v kahlico še ni uspelo narediti lužice, pa tudi na njej ne zdrži prav dolgo. Mislim, da bomo s tem začeli bolj poleti.

Zdravje- je kar v redu. Moram prav potrkat.


No moram pa še nekaj povedat. Prejšnjo nedeljo smo končnoooooo dočakali prvi zobek  user posted image user posted image , danes je ven pokukal tudi drugi. Obe enki spodaj.

 Kovtrček - mi ga sicer imamo, a ga ne uporabljamo. Klara je namreč eno toplo bitjece, ki ne prenese biti pokrita (to ima po atiju). Ne poleti ne pozimi ni pokrita, ker ji je takoj vroče.

Papcanje
Naša je bolj neješča. Ampak se tolažim s tem, da očitno dobro porabi tisto kar zaužijeuser posted image  Jedilnik pa izgleda približno takole (reda niti nimamo, ker se moram fulll potruditi, da sploh kaj poje):

Okoli 10h-200ml čokolino
12h-košček kruha, piškotek, skutka, sadje (max 100ml)
14.30-kosilo (danes je jedla riž z omako, včasih juho, testenine, cmoke...). Včasih poje precej, največkrat pa 5 žlic, potem pa se začneva kregat....
16h-pri tašči zraven je, ko imata onadva kosilo. Včasih več, včasih manj. Takrat grem jaz delat (do 19h), ona pa ta čas počaka na atija, da pride iz službe po njo.
17h-jogurt, skutka, piškotek,sadje, puding...
20h-200ml kašice

Včasih pride kakšen dan, ko poje samo mleko zjutraj in zvečer, pa mogoče 5 žlic kosila.... Pa se ne mislim več sekirat. Izgleda v redu, bolna do zdaj sploh še ni bila (razen rota virusa)...

Spanje
Do nedavnega smo imeli boje do polnoči, enih, dveh ponoči ne zaspat... Al pa ob 20h spat, ob 21h auf, pa žur do polnoči... No zdaj že ene dva tedna lepo spančka od (ne boste verjele-zgleda da notri prinaša vse mesece nespanjauser posted image user posted image user posted image user posted image ) 20h-10zjutraj- s tem, da se najmanj pol ure igra v posteljici....

Ampak je pa tko-zdele sem se pohvalila, jutri bo pa po možnosti spet žur-je bilo že ene parkrat takouser posted image


Drugače pa ob opori šprinta, najraje je pa še vedno na vseh štirih, ker je tako najbolj stabilna in najhitrejša. Pogrunta pa vsak dan kaj novega. JOj zadnjič me je skor kap. Brskala je po predalu z mojimi nogavicami, jaz sem šla pomešat kosilo, pridem nazaj-predal zaprt. Ona pa sedi zraven in se pogovarja s predalom. Mi ni bilo čisto jasnouser posted image  In potem vidim, da je mala smrkljica v predal zaprla našega user posted image  Mislmuser posted image ...

Nč če se še kaj spomnim, pa napišemuser posted image

_____________________________

Človek mora najprej imeti rad samega sebe, da bi lahko imel rad druge

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Marčevke 05
3.2.2006 9:02:34   
spacey
Dobro jutro vsem...

Jaz sem že na šihtu...in ker ni nikogar lahko malo brskam po netu...ob 15h končam, tako da je še dooolgaaa...

WB morskadeklica! user posted image
Čestitke za prva dva biserčka! user posted image user posted image Lepo je brati, da se imate tako fino .. sam mal večkrat je oglasi, pliiiiz! user posted image
Jaz sem prejšnjo noč sanjala, da sta Liamu zrasli še spodnji dvojki, pa ni nič...mislim pa, da se nekaj pripravlja, ker se spet ful slini...

Ne vem več katera je zadnjič spraševala o kovterčku, ampak pri nas je enako kot pri morskideklici...torej tako:
Kovtrček - mi ga sicer imamo, a ga ne uporabljamo. Klara je namreč eno toplo bitjece, ki ne prenese biti pokrita (to ima po atiju). Ne poleti ne pozimi ni pokrita, ker ji je takoj vroče.
Le to bom dodala, da ga jaz včasih pokrijem s kako pleničko ali pa rjuhco...

morskadeklica

JOj zadnjič me je skor kap. Brskala je po predalu z mojimi nogavicami, jaz sem šla pomešat kosilo, pridem nazaj-predal zaprt. Ona pa sedi zraven in se pogovarja s predalom. Mi ni bilo čisto jasnouser posted image  In potem vidim, da je mala smrkljica v predal zaprla našega user posted image  Mislmuser posted image ...

Kako si me pa s tem nasmejala... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Vaša Klara se pa jih spomne, kaj?! Potem se pa še dela, kot da ona nič ne ve in ni nič kriva...hehe :)

Aja še to...se pridružujem v klub malih senc... Pa že tako je dobro kazalo, pa spet se je čist navezal name...

Eva1 poročaj kako se ima Luka v vrtcu in kako je tebi v službi.

Pa ostale bi lahko tudi kaj napisale! Tiste, ki se bolj po redko javljate!

No toliko za zdej, grem še kam drugam kaj prebrat...

Se beremo in tipkamo kasneje...
Pa-pa





_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu morskadeklica)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Marčevke 05
3.2.2006 11:58:23   
Skaana
No, še jaz - čeprav me je kar malce strah, ker nisem močna na tem področju, pa se trudim user posted image user posted image :

JEDILNIK:
(ure približno ves čas enake: zajtrk 8:30 - 9:00; dopoldanska malica 10:30 - 11:00; kosilo 13:00-13:30; pop.m. 16:30-17:00; večerja; 19:30-20:00; pred spanjem (okoli 20:30) še dojenje - v bistvu le crtljanje user posted image )

Nedelja:
Z: banana, melona
DM: kruh
K: pire krompir, špinača s smetano, rumenjak
PM: skuta z vmešanim sadjem (iz doma kuhanega kompota)
V: Milupa prosena kašica in adaptirano mleko Novalac 2

Ponedeljek:
Z: grobo naribano jabolko, grozdje in proseni kosmiči 
DM:piškot
K: rižota s puranjim mesom, korenčkom in grahom
PM: sadni jogurt
V: Hipp sadna kašica

Torek:
Z: hruška in marelica (suha, kuhana) in riževi kosmiči
DM: kruh
K: testenine s cvetačno in brokolijevo polivko ter parmezan
PM: Fruhtswerge
V: Milupa kašica

Sreda:
Z: banana in jabolko
DM: piškot
K: govedina in v juhi zakuhan kuskus ter zelenjava iz juhe
PM: navadni jogurt in sadje iz kompota
V: Hipp kašica marelica breskev

Četrtek:
Z: hruška in jabolko ter polenta
DM: kruh
K: rižota z vso možno zelenjavo (največ bučk)
PM: skuta s sadnim jogurtom (LCA Lumpi, ki je zelo tekoč)
V: Milupina ovsena kašica

Danes:
Z: banana in grozdje
DM: piškot
K: krompir v oblicah z blitvo in kuhan oslič (ji bom prvič dala ribe, upam da bo...)
PM: sadni jogurt in kruh
V: Hippova sadna kašica


Jaz še kr ne dajem kravjega mleka in beljaka ter svinjine. Pa alergična mi je na agrume (oz. takoj dobi vneto rito). Pije pa zdaj končno dovolj (najraje na slamico ali iz Nubijeve flaške) in sicer doma kuhan nesladkan kompot.

Pa pa in dober tek.




_____________________________

Mami, kdaj bo spet včasih?

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Marčevke 05
3.2.2006 12:00:58   
Soncnica
Hoj!

Tudi jaz se bolj poredko javim, vas pa vse z veseljem skoraj vsak dan preberem.

Spacey; kako si že v službi?? A nima Liam prvi rojstni dan šele 1.4? A si imela kaj krize oziroma ali je bilo Liamu kaj hudo?

Res me zanima, kako ste tiste, ki že delate "prenesle" to spremembo? Jaz se je večino časa sicer zelo veselim, me pa včasih tudi stisne. Pa ne zaradi varstva, ker bo mali deljeno pri varuški, delno pa pri tašči, ampak zato ker ga bom videla le 2 - 3 ure na dan.

Drugače pa je pri nas situacija takšna;


Spanje; mali spančka 11 - 12 uruser posted image user posted image user posted image user posted image , z enim, dvema ali tremi user posted image podoji na noč. Dopoldne spi 1 - 1,5 ure, mogoče še kakšno popoldne. Ponoči spi v kovterčku - vreči, s tem, da ima spodaj še dvoje dolgih rokavov, ker je vreča brez rokavov.

Duda; kaj je to? user posted image
Kahlica; kaj je to?
Hrana; njam, njam in vse po vrsti. Je res vse, razen beljaka. Zgleda pa približno takole:
med 7.00-8.00 se dojiva
okoli 09.30 mlečni riž, gres, ali sadna kašica (tudi Hipp) za zajtrk
okoli 12.30 sadje (če ni bilo za zajtrk, drugače pasirana zelenjava, krompir ali riž)
vmes še kakšen kruhek ali jogurt, skuta..
okoli 16.30 kosilo z nama
okoli 18.00 jogurt, sadje, kruhek
med 19.00-20.00 3dcl kravjega mleka s kašico
ponoči se dojiva

Drugače se mi zdi, da vsak dan več dojemauser posted image user posted image user posted image . Ful čebljava, se smejeva, pojeva non stop. Zna papa, ploska, ve kje je lučka, Jaša (če stojiš pred ogledalom), zelo rad opazuje živali. Sploh se mi zdi res pomembno, da otroku poskušaš privzgojiti ljubezen do živali. Tako da na tem bomo še ziher delaliuser posted image

lp vsem






(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Marčevke 05
3.2.2006 12:27:59   
spacey
Ojla!

Delam od decembra, ko je bil tati cel mesec doma na dopustu, v cyber cafe-ju kjer sem že prej delala. Nisem redno zaposlena, ampak dobivam preko kakega študenta na napotnico. user posted image   Bom pa mogla kaj začet iskat, za kako redno službo...pa se mi tako ne da it posedat v pisarno za papirji in številkami. user posted image No bo že...
Je pa tako, da delam le kak dan v tednu, nič več, ker tudi lubi mora v službo in ponavadi, ko jaz pridem domov gre on od doma. Mi je pa fajn, ker sem vsaj malo med ljudmi in pikec s tatijem. user posted image

Zdej pa mene nekaj zanima:

Kako dajete rumenjak, v kakšni obliki, kot priloga ali kako?
Jaz mu ga še nisem dala za jest. Kar pozabim na jajca, jih v trgovini ne kupujem...najraje bi domača, pa se jih tako težko dobi.

Ja naš Liam je tut čist nor na živali, kako ne bo, če pa jih imamo vsi doma radi. user posted image Tako se smeje mačkonu, ko pride na obisk in zahtevat svoj obrok...pa Ayo tudi skos neki maltretira...ga moram skozi opozarjat, naj je nežen in tako...
A ni to tako lepo, ko se čisto razžarijo ob živalih? user posted image

Naša znanka je naredila tako napako, da je mali zdej čisto teroriziran ob vsakem srečanju s kakim psom, mačko ali pa kako drugo žival...histeričen jok in vrisk, pa splezal bi na drevo, če bi lahko. user posted image Do enega leta je bilo vse fuj in fej, pol pa je zahtevala da jih ima rad, jih boža in tako... Groza!

No, lepo da pišete o vaših dogodivščinah in vsem kar se vam lepega in manj lepega dogaja...kar tako naprej! user posted image user posted image

En lep sončen pozdrav iz obale... user posted image




_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu Soncnica)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Marčevke 05
3.2.2006 13:06:50   
Dolina
Če boste še tolk pisale, ne bom mogla odgovarjat. user posted image user posted image user posted image  Berem že ves čas, ko Zoja panča - in to je že več kot pol ure in se bo vsak cajt zbudila. Pol se pa ne da tipkat.user posted image

Uf, kok vi vsi dobr jeste. To so že jedilniki za kralje. user posted image  Midve nimava nobene ure, tud približno ne morem povedat, kdaj kej je. Zjutraj, ko se zbudi, se podojiva, pol pa včasih že čez pol ure dobi mlečno kašico (humana - banana-češnja, jabolko-črni ribez, keksolino, ...), Dopoldan dobi jogurt, ali skutice. Kosilo čist odvisno, največkrat pa krompir in zelenjava s kislo smetano in malo soli. Pol se mora pa enkrat dojit, pol pa spet kak jogurt, včasih jo prepričam z banano in jabolkom, zelo rada pa ima mandarine. Zvečer keksolino, čokolino... in seveda dojenje pred spanjem.

Spacey, jaz sm ji dala kuhan rumenjak (trdo kuhan) pred časom za probat z malo kruha, pa je vse ven porinila in ni hotla več ust odpret.

Včeraj je probala tuno iz konzerve, ker ji očitno moja bučkina juhica ni bila všeč (pa tko jo rada je user posted image ) in ko je zagledala tuno, je samo še to kazala in gledala. Z mal kruha, pa je kr uživala. samo je hitro ugotovila, da je nekam suho in da paše še mal juhice zraven pojest. user posted image

Mi imamo tud tak kovtrček Skaana, pa je še dovolj velik. Tko, da zaenkrat ne bomo menjali.

Joj, rainbow, pa to je pa res za znoret. Dobra si, vse čestitke. Še vedno držim pesti, da ozdravite.

Zoja je zdej tud staknila prehlad, prejšnji teden je imela pa vnete oči. In kaj mi dajo. kapljice, ki jih moraš kapnit v oko! user posted image  In kako naj to naredim? Groza. Celi boji so blili in tud enkrat ni šlo direktno v oko, ampak na veke in pol smo tko pustil. In se je pozdravila, zdej pa s prehladom straši po hiši. user posted image

Joj, bogi muci. Morskadeklica, kako pa da se je pustil not zapret. ponavadi mucke hitro pokažejo, kaj jim ne paše in pol "zbežijo".

Eva1, user posted image user posted image user posted image  za prva dva zobka.

Mi smo pa 1.2. naredili prve samostojne korake. In vsak dan kakšnega več. Prav super jo je gledat, ko koraka. user posted image

Rainbow, kaj če bi ti tvojemu pokazala, kaj kle vse mamice pišejo: da je moški ključnega pomena pri odvajanju od nočnega dojenja! Mogoče bo pa pol mal bolj sodeloval.
Jaz jo še nisem odvadila od nočnih podojev. Sva probala, ko je bil lubi na dopustu (in smo za nekaj časa ukinili dojenje ob 1ih, 2h ponoči), zdej k pa dela in je veliko na poti, ga pa nočem morit. Čeprav že delam plane za ponovni podvig.

Sva jo pa preselila v svojo sobico in je kakšen dan malo bolj mir, kakšen dan pa se tud 3x zbudi. V glavnem, februarja bo treba to dojenje ponoči ukinit, ker grem marca v službo. Zojo bo pa čuvala tašča. Sm vesela, da ji ni treba v vrtec. pa tud če bi jo hotla dat, je ne bi mogla: pri nas sprejemajo vloge za vpis do maja (se pravi do maja 2005!!! bi mogla vložit, če bi jo hotla zdej dat v vrtec). Sploh takrat tega nisem vedla.

Zdej pa šibam. 

pa pa  

(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Marčevke 05
3.2.2006 14:15:21   
rainbow
OOOOO, kak lepo, da ste se oglasileuser posted image user posted image user posted image user posted image !

Sem vse prebrala, kljub Enji budni (je obdelovala robčke)

Ja Dolina, res, tudi jaz ne znam razložit, ampak baje je tako prvo leto v vrtcu; si bosta že vsej zdaj natrenirali imunski sistem, pa upam,da ne bo Enja potem jeseni več tako bolna, ko bom normalno začela delat.
ja, veš, moj možek je včasih trd kot železo, žal; pa bomo videli, morda pa me preseneti, do takrat bo po starem. ker s temi enournimi dretji samo moji živci trpijo, pa še Enjika se mi smili.

Soncnica, prav imaš, bolj malo bomo otrokce videli, vedno manj. Je pa hudo na začetku, zagotovo, se navadit spet na nek nov ritem življenja. Držim vsem pesti user posted image

morskadeklica user posted image user posted image user posted image  za boljše spanje, naj tak tudi ostane, ne?user posted image  za hrano pa se ne rabiš preveč sekirat, otrok poje, koliko mu paše.

Evo, konec mojega "prostega časa", Lia je auf.

še eno vprašanje, če ni prevelika skrivnost: Kje kaj delate oz kaj? No, za Spacey vem, kaj pa ostale?
 
Lep pozdrav od mene in mojih šmrkolink

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Dolina)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Marčevke 05
3.2.2006 14:28:00   
morskadeklica
Evo na brzino odgovorim na eno ali dve vprašanji...

Dolina- Naš muc je firbec in ko je imela Klara odprt predal je očitno zlezel noter, takrat je pa ona zaprla predal.

Služba- Jaz delam že od septembra po 3 ure popoldan v trgovini z oblekami, preko študenta. Me čaka še diploma. Mogla sem pa tako zgodaj delat, ker nama finančno enostavno ni zneslo, tolk da sva zdaj vsaj na nuli, prej je redno pel minus na bankiuser posted image  Navadili sva se pa obe super, ona je zadovoljna, jaz pa tudi. Najlepše pa je, ko pridem domov in vidim, kako me je moj user posted image  vesel....


Aja- rumenjak. Naša ga ne mara in je sploh ne silim... Pa ni mi jasno, zakaj ne prenese krompirjauser posted image  Na noben način (kuhan, pečen, pomfri, pire...)-ji gre kar na bruhanje, če ga dobi v usta... Zadnjič sem ji en pomfri podtaknila med smokije, ki so iste barve... Sicer ga je nesla v usta, a ga je takoj pljunila ven in vrgla na tla...

< Sporočilo je popravil morskadeklica -- 3.2.2006 14:36:25 >


_____________________________

Človek mora najprej imeti rad samega sebe, da bi lahko imel rad druge

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Marčevke 05
3.2.2006 14:41:59   
eva1
O komej sem vas prebrala, tok ste pridneuser posted image user posted image user posted image user posted image !

Mi smo začeli z uvajanjemuser posted image , pa je blo za sedaj bolj tko, tko...danes sem ga prvič pustila za nekaj časa v vrtcu, pa sem ga našla vsega objokanegauser posted image ..no samo pomeje ni dolgo jokal, ker se je takoj pomiril, ni nič hlipal...no vzgojiteljice so res uredu, mali se rad carta pri njih, tako da počasi se bo že navadil...prva beseda ko sem prišla je rekel...mama, pa rokico proti men stegnil, revček moj!

Glede hrane-sedaj ko je v vrtcu malo tam je malo doma...tako da težko napišem!
Ima nekje5 glavnih obrokov-zajtrk, sadna malica, kosilo, malica, večerja-vmes še kašn keks, kaj sadja..recimo včeraj:
zajtrk(8h)-mlečna kašica
malica(10h)-banana
kosilo v vrtcu(12h)-zelenjavna juha
ob 14.30 pol žemlje
kosilo2(doma)(16.30h):malo makaronovega mesa
večerja(19h)-sadne skutke

Danes :
Zajtrk v vrtcu : buhtelček +kakav
malica (sadje)
kosilo v vrtcu:zelje, krompir, mleto meso
ko je prišel domov je pojedel še eno banano
Ob 15-16h bomo imeli kosilo(ajmuht-ne vem kako se prav reče- juha)
Potem bo še kašn keks poglodal, pa za večerjo nekaj mlečnega!¨

Kopvtreček mi uporabljamo še istega kot prve mesece, in je še čisto ok, ga pa vedno dan v spalno vrečo ponoči!

Rumenjak-ga vedno umešam med hrano-v špinačo, zelenjavne juhe...

Morskadeklica-čestitke za prve zobkeuser posted image user posted image user posted image user posted image (naju je Dolina malo zamenjalauser posted image user posted image user posted image )!

Drugače pa je naš poštudiral, kako fajn je na kavč zlest, pa stvari iz omare dol metat(za kavčam imamo namreč omarico, ne njej pa svečko, pa okvirček s slikico, pa valda kašn časopis vedno)...in zdaj je to glavna atrakcija...dokler ne bo enkrat padel , ko me ne bo zravenuser posted image ...

Aja, jaz delam v Kliničnem centru, sem zdravstveni tehnik!

No zdej grem pa kuhat, moj kmalu pride dan, pa Luka se bo kmalu zbudil...se beremo...
Lep in sončen dan še naprej!


(odgovor članu Dolina)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Marčevke 05
3.2.2006 22:08:17   
Soncnica
Hoj!

Rainbow; vprašanje glede zaposlitve; sem pravnica in delam na sodišču
Spacey ; glede rumenjaka; jaz mu ga mešam med hrano, npr. krompir ali
špinačo in ga ima ful rad
Eva1 ful sočustvujem s tabo in tvojim malim, mene ta uvajanje še čaka in nisem čist nič happy user posted image zarad tega
Dolina čestitke za prve korake , Zoja je ful hitra!! Jaša sicer za trenutek sam stoji, potem pa se hitro usede na ritko. Gre pa zelo hitro po vseh štirihuser posted image

lp vsem

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Marčevke 05
3.2.2006 22:08:19   
spacey
Dober večer!

Evo mene po "napornem" dnevu...
No bejbe tako je pa že boljše. Pridne ste in kar tako naprej! user posted image

Do 15h sem delala, ob 15:30 sem bila doma in nekaj na brzino pojedla, lubi je šel v službo, mi trije smo pa šli malo ven na zrak. Ko smo prišli domov je Liam pojedel malo juhce s korenčkom in cvetačo, pa žemljico. Pol smo še pa šli igrat in čas je kar bežal...pa spet je bil lačen in tako je zmazal cel navaden jogur, pa še preostanek žemljice. Ob 19:30 smo se šli kopat in pripravit za spat. Nato ga položim v posteljo in se odpravim naredit čaj in flaško mleka, med tem mali omaga. Kar nisem mogla verjet. :) Med tem pride lubi domov in mali, kot bi vedu se zbudi s takim dretjem, da je kaj. Šibam gor in mu dam še 150ml mlekca in zaspi lepo nazaj. Skratka danes je mali skos nekaj papcal. Zgleda, da se mu spet apetit vrača...ob tisti 6 OB je kar nekaj štrajkal, zdej pa misli, da mora vse nadoknadit. user posted image Pa danes me je prvič ugriznil in to za vrat, kot mali vampirček. user posted image Pacek mali.

Zdej pa spet delam torto...pa malo čekiram po netu in tako. user posted image Pa hvala za nasvete glede rumenjaka.

Naslednji teden se grem pozanimat v vrtec, kaj in kako je treba, kdaj ga lahko vpišem in tako. Počasi bo treba, ker drugače nam finančno ne bo zneslo. user posted image Me kar mal stiska in groza daje...k tko se imamo fino zdej, pa pikec je tak sonček in skos se smeje, pa carta in stiska se k meni, pa ful razume in ful raziskuje...skratka zdej je eno tako lepo obdobje. user posted image

Eva1 a so ne taki mali raziskovalci tile naši škratki. Liam tut rad stika po predalih, pa po omarah, smeteh, pa v WC školjko rad pogleda...skratka vse povsod vtakne prste in glavo. user posted image

Dolina lepo te je brati, ti kar še kaj vskoči in kej napiši. Upam, da se bo vaše nočno stanje umirilo in bo pupa lepo spala, vi pa tut. user posted image

Rainbow, a vas pa še kar nekaj zdravje preganja in tele viroze. user posted image Upam, da bo kmalu bolje in držimo pesti za vas. Če ne prej, pa ko bo malo topleje in vas bo sonček toplo grel.

Morskadeklica, a vaš user posted image je pa tak firbec in nič boječko? user posted image Dober je. Naš Poha kar pridno beži in mjavka pred Liamom. No pred njim imajo vse naše živali strah in trepet...mali je cel terorist. user posted image Bo že, tudi to bo minilo in pol bo še bolj veselo.

Ooo Skaana, a vi ste pa alergični na agrume? Šmenta! user posted image Pa sej mogoče, je to samo obdobje in bo šlo mimo. Držimo pesti. user posted image

Soncnica, ti tut mal večkrat kej napiši, da vam lahko sledimo kako se kaj imate... user posted image

A ve katera kje je Wahoo? Že dooolgo je ni bilo brati...zdej je spet nosečka, a ne? user posted image Kaj pa barby, se jo še spomnite, ima katera stike z njo?
Kaj pa Tanaja, a ve katera če je kaj na netu? Nič ne piše, packa! Jih bo že slišala... user posted image

No, zdej grem pa naprej v akcijo torta... user posted image Pa cel roman sem napisala...upam, da boste brale. user posted image


Nočka in se beremo jutri...





_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Marčevke 05
3.2.2006 22:58:23   
Suzi*
No, marčevke, ste me pa res prijetno presenetile, ker ste toliko napisale. user posted image

Glede rumenjaka oz. jajčka....jaz sem mu samo rumenjak zamešala v juhico ali pa v trdo kuhanega zamešala med zelenjavo. Zdaj sem mu pa tudi dala že celega (umešanega in pečenega), pa v palačinkah, ribani kaši jih je jedel. Imamo pa vedno domača - od vseh starih mam. user posted image  user posted image

Dolina, še enkrat user posted image user posted image  za Zojine prve korake!!!!!! Se pa strinjam glede kapljic v oko. Jaz jih zdaj dajem možu v oko (in mazilo), ker ga je zadnjič na košarki en tako v oko s prstom sunil, da mu je kri iz njega tekla. user posted image  Pa tudi njemu ni lahko dat, kljub temu da miruje. user posted image  Kaj šele user posted image , ki itak niso nič pri miru. Jaz si ne predstavljam kako bi šlo to pri Anžeju. user posted image

Eva1, držim pesti, da se Luka hitro navadi na novo vrtčevsko okolje.

Služba....jaz delam v LJ, v državni upravi, MF, CURS, trošarine. Sem inšpektorica, po izobrazbi univ.dipl.ekon.. Oni mene že nestrpno čakajo, jaz jih pa prav nič ne pogrešam. user posted image

Punce, sem pa danes bila zadnji dan na porodniški. Lušno se je izteklo. Do konca meseca koristim še lanski in nekaj letošnjega dopusta, potem pa navali na službo. user posted image

Jaz sem pa še malo firbčna..... kako zaspijo vaši user posted image ? Jih daste v posteljico in zaspijo ali jih morate ve uspavat? Kako?
 
Sprašujem zato, ker naš Anžej ni pod razno ne bo sam zaspal. Podnevi zaspi v vozičku in avtu sam brez problema, doma ga dam v posteljico, samo moram bit malo zraven, da me drži za roko in hitro zaspi. Z dudo seveda. Zvečer pa večinoma zaspi na zizi (v nekaj minutah), potem ga pa dvignem (se dojiva leže na postelji) in položim v njegovo posteljico. Se ne zbudi. Če je pa po dojenju še buden pa tako kot podnevi zahteva mojo roko za uspavanje. user posted image  Hudič je pa, ko se zbudi ponoči. Če pojokca v spanju in sem dovolj hitra z dodo, potem takoj nazaj zaspi, če je pa preveč buden (sedi in joka), pol bi pa lahko tudi pol ure pri njemu stala in on bi se mazil. user posted image  No, počasi mi gre to že nekam in bi rada ukinila tole cartanje, ker me ful križ boli, če se dolgo nad posteljico sklanjam. Pa ne vem kako to ukinit. user posted image  Ker je živa histerija in se nič ne pomiri tudi, če ga malo pustim jokat. Včasih se tudi po dve uri sredi noči bodemo s spanjem...ko sem zraven je ok, ves blažen, ko umaknem roko ali pa ko pridem do vrat pa jok kot da bi ga iz kože dajali. user posted image  Isto, če ga poskuša uspavat mož. Kaj naj naredim? Kakšna ideja?
 


_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Marčevke 05
3.2.2006 23:09:10   
Dolina
te že berem... spacey. user posted image  za lahko noč.

Ja, ja, Tanaja mal štrajka, wahoo je pa po moje med nosečkami aktivna. Čeprav kle pri nas bi tud lahko kej napisala. user posted image

Joj, barby, se pa spomnim. Nje pa od nosečnosti sploh nisem nič več slišala, brala, zasledila. Le kje je?

Joj, Eva1 in morskadeklica, se globoko opravičujem za napako. user posted image user posted image Čaki, da še enkrat preverim, komu je zdej treba čestita za prve zobke....
user posted image user posted image user posted image  Klara od morskedeklice! Zdej pa bo.

Punce, jaz pa zadnje čase ne morem spat. Drugač sm čist zaspanc (ponavadi zaspim okorg desetih, odkar je Zoja okrog enjastih, zadnji teden pa pred polnočjo ni mraka....user posted image ). Kaj je zdej to?

Jaz bom delala v prodajnem podjetju kot tajnica. Upam, da is ne bodo kej premislili. Me od razgovora niso več nč poklical. user posted image

Spacey, jaz bi mal torte, al pa velik. user posted image user posted image  

Grem se k user posted image  stiskat, mogoče me bo kej uspaval... (lahko bi me, glede na to, da jaz Zojo, lahko on mene... user posted image user posted image )

Nočko

(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Marčevke 05
3.2.2006 23:17:10   
Dolina
Suzi, dober večer. Si me prehitela. Nazadje je bil še pošt od spacey.

Joj, ne vem glede spanja. zoja včasih zvečer sama zaspi - se čudim, če ni kej zbolela, da kar sama zaspi, včasih moram bit zraven, včasih jo pustim samo, mal zastoka, pa že spi... Čez dan, pa jo božam dokler se mi zdi, da je treba. A če ga pustiš samega, se joka "do konca"? Al vmes kej neha jokat? Kaj pa če se z lubijem menjavata: enkrat greš ti do njega, drugič on...

Mene je skor kap, ko je dons tašča čuvala Metko (stara 2,5 let - nečakinja) in ji reče ob dvanajstih, no Metka, zdej pa ajat. in ta mala odkoraka v posteljo in aja. Sploh nisem mogla verjet. Upam, da bo Zoja tud tko hodila spat, ko bo mal večja.

No, zdej pa res grem...

(odgovor članu Dolina)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Marčevke 05
3.2.2006 23:52:38   
Suzi*
Dolina, ja, če ga pustim samega, joka do konca, prava histerija, vmes se nič ne umiri, kvečjemu je vedno huje.... saj veš, kako to zgleda.  Isto, če ga user posted image  poskuša uspavat in gre stran, sva tudi že to sprobala, pa nič boljše.  user posted image  Pa saj vem, kar sem si skuhala, bom pa še pojedla. user posted image user posted image  Se tolažim, da ko bo večji, bo itak hotel sam it spat.
Aja, pa skrbi me, kako bo v vrtcu zaspal. Tam ga zihr ne bo noben božal. Uh. hmmm.....mogoče se bo pa v vrtcu, ko bo videl ostale, da so šli ajat, navadil sam zaspat.....ja vem, pobožne želje. user posted image

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu Dolina)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Marčevke 05
4.2.2006 0:03:59   
Skaana
Hi hi, user posted image user posted image user posted image , prijetno presenečena...

sem gledala Brokeback Mountain in nato še pokukala sem... in glej ga, šmenta, full postov. Superca user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Suzi, glede uspavanja ti ne morem pomagat, ker Atena zaspi sama - če zaspi. Če noče, pa se moti z dudo (jo meče za posteljo) in se premetava po postelji... Zvečer pa ni problema. Lahko pa te samo potolažim za vrtec. Imam prijateljico vzgojiteljico, ki mi je zatrdila, da vsi otroci v vrtcu zaspijo - tudi tisti s kakšnimi razvadami. Novo okolje in nove navade. Še dobro, kaj?

OK, zdaj pa res spat. Kako bo jutri hudo user posted image ...

Ampak Spaceyina torta pa tud meni zlo šmeka...user posted image



_____________________________

Mami, kdaj bo spet včasih?

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Marčevke 05
4.2.2006 0:26:17   
Suzi*
Skaana, hvala za tolažbo. Tudi od kolegice punči v vrtcu normalno zaspi, prej je morala pa ona pri njej ležat ali jo ujčkat, da je zaspala. Bomo kmalu videli kako bo.

Ja, zdaj pa res spat.

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu Skaana)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Marčevke 05
4.2.2006 13:21:11   
morskadeklica
Naša zaspi sama. Včasih se še pogovarja sama s sabo, potem pa je kar naenkrat tišina. Začela sem pa s tem okoli 6m postopoma. Prej sm jo mogla pred vsakim spanjem najmanj pol ure nosit v naročju in ji zraven pet. Začel me je boleti križ in vedela sem, da tako ne bo šlo več, ker bo zmeraj težja. Je pa trajalo kar en lep čas, da se je navadila zaspati sama.

Z barby se pa jaz slišim občasno po telefonu. Poznava se še iz osnovne šole (sva bili obe dobri šahistkiuser posted image -da se malo pohvalim), potem pa sva spet prišli v stik ravno zaradi ringarajeuser posted image ). Je pa takole: Tik pred porodom sta se s fantom preselila (kupila sta stanovanje), in tam nima interneta. Tako da zelo redko skoči na rr, edino ko je pri starših. Jo bom pa te dni malo poklicala, ji povedala da jo pogrešate, vam pa natrosila malce novih informacij...user posted image

Aja še glede mucka. Naš user posted image  je nad Klaro navdušen. Ko pridemo domov, ne šmirgla nikogar razen nje. Non stop se smuka okoli nje, tamala ga pa skoz lubčka... Evo naprimer danes še nobeden od naju ni dobil niti enega ljubčka, muc pa že nešteto... Full mi je všeč, da se imata tako rada. Na začetku me je bilo full strah, ker ene živalce pač ne prenesejo novih članov, naš je dokazal nasprotno. Pa dostikrat se naprimer user posted image  sama igra, potem pa pride user posted image  in nalašč leta okoli nje, potem pa se lovita po stanovanju (ampak muc v tem prav uživauser posted image )... Najbolj je pa Klara jezna, ko se Johnny naveliča igrat in gre ležat na vrh omare ali pa na sredino najine postelje in ne more do njega. Takrat pa zna biti zelo zelo hudauser posted image

Spacey, neki mi ne gre v računuser posted image  Kje pa pustijo kužke, da se kopljejo v bazenu? Kolikor vem, že v kampih na splošno komplicirajo, če imaš psa, kaj šele, da bi se kopal v bazenu. Ja pa čestitke Ayi! Pa da se bosta še naprej z user posted image  tako  lepo razumelauser posted image

_____________________________

Človek mora najprej imeti rad samega sebe, da bi lahko imel rad druge

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Marčevke 05
5.2.2006 8:00:12   
tanaja*
Jutro punce!!!

Sem se raje hitro javila, da jih ne bom slišala od Spacey user posted image user posted image user posted image . Sej drugač skoz čekiram, samo vem, da če se bom spravila pisat bo spet cel roman user posted image user posted image user posted image ...

Naša tut zaspi sama. Včasih še preden ji mleko naredim, včasih vmes ko pije, včasih pa čez 5 minut. Imamo mal problemov glede spanja, ponoči se mi včasih zbuja, pa ne vem zakaj. Jo bo že minilo.

Drugače pa že sama stoji kakih 10 sekund, pol pa pade na rit al pa naprejuser posted image . Pa še vedno me cuka za laseuser posted image user posted image user posted image . Ne morem pomagat, mene to boli kot sam user posted image user posted image user posted image . Pol se ji pa čudno zdi, da oči pa nič ne vpije, če ga cukauser posted image in se vrne nazaj k meni, ker je bolj zabavno, če nekdo zraven še zavpije, ko ga pocukašuser posted image .

Koliko kg ima nimam pojma, vem da jo komaj prenašam okoli tolk je težka. Pomoje nekje 12-13 kg. Zdej je pri nas aktualno pometat vse stvari iz omar, pa komponente "štelat" (zadnjič je dala musko ful naglas, pol se je pa ustrašla in jokala kot dežuser posted image user posted image user posted image ). Pa ful je nerodna- kar naprej se nekam udari al pa prstke preščipne user posted image . Zadnjič mi je v banjo splezalauser posted image . In seveda čofnila notuser posted image (v prazno, brez vode). Imamo eno stopničko za v banjo, ona pa kar gor in hop čezuser posted image . Pa je bil spet jok in ena buška več user posted image user posted image user posted image . V sekundi mi zgine iz vidnega polja user posted image user posted image user posted image .

20.februarja začneva z uvajanjem v vrtec. Je bila sprejeta že s 6.01., ampak gre šele zdaj. Jaz grem pa delat glih na njen 1.roj.dan (2. marca). Tko da se mi zadnji mesec počasi izteka in ga poskušam izkoristit kolikor se ga le dauser posted image .

Tia pse kar pusti pri miru, je pa imela obdobje, ko je bilo zabavno Šeli tiščat prst v okouser posted image . No ta obdobje je hvala bogu minil, zdej jo zanima naša mačka Uma. ko jo vidi, vriska od veselja in ponavlja: m-a, m-a, m-auser posted image user posted image user posted image . Uma je pa itak taka crkljivka, da ji takoj spleza v naročje in se hoče crklat. Tia jo pa pol "boža" (udarja z rokico po glavi user posted image user posted image user posted image ) in vleče za dlakeuser posted image user posted image user posted image .

Najbolj je smešna, ko ve da nekaj narobe dela in mi potem nameni tak pogled " hmmm, a boš kej rekla"user posted image user posted image user posted image user posted image . Ima kar user posted image v očeh, ko me pogleda user posted image user posted image user posted image . Pa dobro ve, da dol.stvari ne sme.

Mal me edino skrbi, ker noče dat stvari. tega pri Žicu nisem poznala, on je vse takoj dal. Tia pa ni šans, takoj v histeričen jok. Zato bom tud z njo mal dalj časa pri uvajanju v vrtec, da vidim kako bo s to stvarjo tam.

V petek sva se šla z Žigcom vpisat v šolo. Je bil ponosen, kot le kajuser posted image . Je že tok velik fant, da gre jeseni kar v šolouser posted image , mami se pa ful staro počut zarad tegauser posted image . Ma kva otroc hitr rastejouser posted image user posted image user posted image . Sej se je glih kar rodil, nouser posted image .

Moram šibat, gremo na eno kavico k prijateljem v Lj, pa njihove dve bordojkice poslikatuser posted image user posted image user posted image . Joj, komi čakam, že dooolg nisem vidla mladička bordojko. No, sej mala ima že 6 mesecev, ampak vseeno... So taki cukerčki, da je kajuser posted image ...

papa


_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu morskadeklica)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Marčevke 05
5.2.2006 10:48:00   
Wahoo RR




Helo punce....madona ste pridne v pisanju :) Jest sem skos tle, berem vas...sam ne vzamem si cajta za pisat...Zdej so prvi trije meseci mimo in upam da se mi bo ta utrujenost zdej kej poštimala. Noro utrujena sem bila skos. V četrtek sem zaključila z porodniško in sem zdej do 22. 2 še na dopustu...pol pa delat :(
No, sej bom itak samo po 4 ure...pa še to samo do začetka junija :)

No, z Lino je pa tako. To že veste da hodi popolnoma samostojno, sam jo je treba imet skos na očeh. Zdej že veliko doseže, odpira predale, zmeče vse ven, haha...prav smešna je. Ene 14 dni nazaj sva zaključile z dojenjem. Ni šlo več. Ranila mi je obe bradavici z zobmi ( 4 imamo zdej ) in je precej bolelo. Amapk sem še vztrajala kor je šlo...no in zdej je konec. Še to lahko omenim, da sploh ni bilo nobene panike nehat. Jaz sem se pa tako bala tega. Zdej pač zaspi, ko jo nosiva, ampka ni noben problem.
Sama še ne zaspi.

Zvečer zaspi nekje okrog 22-tih in spi do 7-8 zjutraj. Pojeve 2dcl frutolinota, potem okrog 10-11 zaspi za 2 uri. Pojeve kosilo ( zdej že kar precej stvari je, najraje isto kot midva )  Potem zaspi zopet nekje okrog 15-16 , spi 2 uri. Ko se zbudi še pomalicave ( skutke, sadje, puding...) in nato ob 20 kopanje, igranje , 3 dcl čokolinota in nekje do  22 spanje.
Zaenkrat je tako in nam laufa.

zdej ima obdobje cartanja očitno. Skos se stiska, nas lupčka, objema...Šiba okog in se vsake tolko  ustavi, mal stisne in šiba dalje. Ful dojema že. Ponavlja vse za nama ( razen besed, haha).
Pije itak že dolgo iz kozarca...in ko je žejna tleska z jezičkom in gleda kozarček ki je vedno na mizi :)
Aja, imamo 75 cm. Kg pa še nima 8,5...mal manj. Pregled imamozdej šele pri 1 letu.
Zdravi smo vsi ( trkam ) čeprav je tle okrog zdej ful nekih bolezni in ne vem kaj še vse. 5 bolezen je razsajala tle v vrtcu...ki pa je še najbolj baje nevarna za mene. No, mislim da je to mimo zdej.

No, v vrtcec mi itak ne gremo...se bo čuvala pri moji sestri teh par mesecev.

Lina je nora na živali. Našega kužka bi kar zajahala, če bi ji dovolili. Sam da nekje nekej muva, pa je vsa vesela. Če je pa kakšna žival ( kuža ali konj ) po tv...pa bi kar zlezla notri.

Se opravičujem ker tako pišem....ampka mal kukam za nazaj kaj ste pisale...da se mal držim rdeče niti...če mi sploh uspeva, hehe...

Vglavnem....raziskujemo, šibamo in uživamo...

Vsem želim eno lepo sončno nedeljo, pa da boste zdravi :)

se beremo...

pa-pa





_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Marčevke 05
6.2.2006 12:08:31   
Špacka
 
Da nas malo prestavim...

...berem in berem pa kar ni koncauser posted image  se mi zdi, da sem itak vse zamešala, tako da poimenovala ne bom nobenega, da ne bo pomoteuser posted image , ampak za vse vaše male nadebudneže user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Medve z Lino preživljava zadnji skupni teden, preden grem v službo. Ne morem verjet, da sem doma 14 mesecevuser posted image  sem pa bila prejšni teden v službi, ker sem nekaj odnesla, potem pa še pokukala k mojim babam...joj me je kar malo strah, ker je taka norišnica, to se kar dela cele dneve, ne vem kaj bo v sezoniuser posted image
Sem kemik, delam v živilski industriji in sicer v kontroli kakovosti in mikrobiologija.Imamo pa pri nas čuden sistem dela, pridem prva to je ob 5 zjutraj, da si vse pripravim...potem pa še sama sebe kontroliramuser posted image user posted image user posted image
domov grem pa zadnja...škoda besed, odgovorna sem za celo proizvodnjo.
Ne bom več pisala o tem, če katero zanimajo podrobnosti, naj kar vprašauser posted image

Mi je pa te čas tako všeč, Lina vsak dan pogrunta nekaj novega, trenutno večino časa preživi pod posteljo, najino ali svojouser posted image  najprej žogice zmeče pod posteljo, potem pa še sama zleze.
Še vedno ima rada predale, posebno predal s kuhinjskimi krpami in s svojimi nogavičkami...se moram pohvaliti, da imam po novem stanovanje vedno pobrisano, ker Lina vzame dve krpi in gre po celem stanovanju in brišeuser posted image user posted image

Lina pa ne da rada lubčka, oz. kar naprej lubčka svojega psa Tomija, svojo punčko, medvedka in kresničko...mi ostali pa moramo imeti veliko srečo, da nas doleti ta častuser posted image user posted image user posted image

S hojo bo pa verjetno še kar počakala, se ji nič ne mudi tej naši prinčipesi. Če jo postaviš na noge, sploh noče stati, sama se dvigne vse povsod, ob opori tudi prestopa, ampak to je to. Bo že enkrat...,

Ne vem več kaj ste še spraševale, aja jedilnik, sem malo zadaj pa vseeno, ne bom po dnevih cel jedilnik, ampak kar skupaj;

ob 8 zjutraj flaša adaptiranega mleka 200-250 ml
11.30-12 sadna kašica ( jabolko+banana, kivi+ babana, breskev+ marelice, jabolko+ albert keksi, breskev+ hruška...
15-15.30 goveja juha,
              špinača in pire krompir
              polenta in omaka iz bučk+korenček malo kisle smetane
              porova juha
              rižota s piščančjim mesem
              zelenjavna juha
18.00 pol žemlje s sirnim namazom, ali samo pol žemlje, skutka....večinoma to kar preskoči ali pa poje samo kakšen keks
19.30 mlečna kašica, čokolino, gres
Nekaj takega je pri nas, med obroki ji dam skorjo kruha, keks...pije čaj oz. vodo

Verjetno sem še kaj pozabila, bom dopisala pa nekaj moram še vprašati, samo ne zdajle, ker se je zbudila...

Uživajte...




(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Marčevke 05
7.2.2006 13:29:45   
rainbow
Hello!

Še od nas na hitro glas!

Vse sem prebrala, končno, ker sploh ni cajta pri tej hiši virusov, kašljanja, vročine,  v glavnem, cel user posted image . Hvala vsem za lepe želje, jaz tudi komaj čakam pomlad.

Bravo za vse nove spretnosti vaših skoraj malčkov in malčic user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Pri našem spanju  nič novegauser posted image user posted image , tak da raje bom tiho, drugače pa je tudi Enja postala prava cartljivka, klepetavka, najboljša mi je z vozičkom/poganjalcem, prava frajerka, v glavnem, luštna da je kaj. Tak kot vsi vaši user posted image

Lepo se imejte in pogumno v službi!

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Marčevke 05
7.2.2006 20:35:09   
spacey
Čeeer!

Evo mene po treh dneh...

Torta je bila super in če bi le lahko bi vam jo ponudila, ampak drugače, kot da pridete na obisk ne bo šlo. user posted image

Nimam cajta za net, kaj šele za kaj napisat.
Mali me čisto okupira, potem je še Aya zraven, pa vse zadeve v gospodinjstvu za opravit in na koncu še lubi.
Skratka pri nas je pestro. user posted image Liam kaj hodi in hodi...vsak dan več in vsak dan je več plavic na nogicah.

* Sem zadnjič pozabila Dolina, tako da čestitke Zoji za prve korake user posted image user posted image user posted image kar tako naprej in bo veeeliiiko bušk, tako kot pri nas.

* Suzi .. naš zvečer (uro ima ob 20h) zaspi največkrat ob flaški mleka, včasih pa kar sam od sebe, ampak to je bolj po redko.
Čez dan, je pa čisto odvisno... Včasih ob flaši čaja, včasih ga pustim da se zdere cca. 10 minut in potem kar pade od utrujenosti, redko pa kar lepo sam od sebe.

* Morskadeklica .. na Bernardinu je do poleti prost prehod čez plažo, tako da se lahko brez problema tam zadržujemo in šetkamo. Drekce pa itak za njo pobiram, tako da glede tega imamo pošlihtano. user posted image

* Ooo Tanaja se me je pa ustrašila user posted image user posted image user posted image in se hitro javila, pa nekaj natipkala. Cmoka tvojima dvema user posted image

* Wahoo lepo, da si se nam malo oglasila in upam, da te ta utrujenost kmalu zapusti in pride tisto najlepše obdobje. user posted image

* Špacka tudi ti si nekam skrivala zadnje čase in fajn, da si nas prestavila malo višje. Kar tako naprej. user posted image Pa nič se sekirat, če še noče hodit, enkrat bo že in takrat bo še pa še veselo.

* Rainbow .. zdej je pa res že skrajni cajt, da ozdravite in tako...držimo pesti še naprej. user posted image

Mi smo danes zjutraj šli skupaj s tatijem v Koper, tako da smo imeli avto, potem smo pohajali po nakupovalnem centru, nato pa še po sončku in svežem zraku. Vmes sem se vozakal, ker mali obvezno v avtu zaspi in jaz delam kilometre. Pa smo se odpeljali do zavetišča za zapuščene živali, ampak se je glih zbudil in smo šli naprej. Pa še Aya je bila z nami, tako da ne bi mogli it gledat kužke. Pa drugič brez naše Aye. Ob 18h smo ga pa šli iskat.

No toliko za danes...grem malo pred TV, pa ziher se še kaj vrnem...

Nočka in pa-pa

< Sporočilo je popravil spacey -- 7.2.2006 20:36:33 >


_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Marčevke 05
7.2.2006 21:53:47   
Dolina
Čer,

Spacey, a tri dni se nisi javila. ti, ti... bi pokazala Zoja user posted image user posted image

Wahoo, kako je pa zgledalo to ukinjanje dojenja. Midve sva končno uspeli čez dan ukinit (no, enkrat jo še podojim, ker noče nč druzga in me za majco vleče user posted image . Ponoči pa tud počasi ukinjamo...počasi...počasi...user posted image

Drugače imamo pa spet težave s hranjenjem in to samo ob večerih. kr noče nč jest, se joka, vleče ta dva svoja prstka. jaz pa skor živce zgubim. Pa sigurno mora bit lačna, če tri ure nč ne je (sicer se hraniva nekak na dve uri). No, tko, da mi je muka vsak večer posebej. To pregovarjanje po žličkah...Uf. user posted image
Vsak dan naredi tud kakšen korak več. Se pa preveč zažene in ji zmanjka ravnotežja in pol čofne na rito in po vseh štirih naprej.

Suzi*, a to je tvoje oko? user posted image user posted image  Kje stakneš te slikce?

A ima katera kakšen fin nasvet, kako naj si mal natreniram spomin. Se pripravljam za en izpit in pol stavri pozabim do drugega dneva. Obup. Še nisem mela tolk težav s spominom. Kako bom pa pol študirala, ko bom v službi? user posted image  (sm včeraj govorila s kolegico, ki je ravno diplomirala in mi je rekla, da se je za en izpit učila 4 mesece, vsak dan, non stop (po 8-10 ur). Madona, jaz bom pol celo leto tega delala. user posted image )

Aja, a ima še katera težave z vidom? Jaz čedalje slabše vidim-se je pa začelo med nosečnostjo. Zdej je pa še slabš. Bom mogla h okulistu.

Tko, zdej pa se grem tud jaz user posted image  posvečat. Je že čist zapostavljen, (ker študiram, prevajam kadar Zoja spi in ob večerih) in sploh ni časa še za njega. Bodi moj lubi.

Lepo spančkajte in se lepo zbudite v nov dan.

pa pa

(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?