|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: že kakšna novemberka?!
19.11.2006 20:53:41   
mirjanajelenko
urška vidla sem da si rodila 12 dni čez rok, daj mi povej ali so ti sprožli m pa kako to zgleda

_____________________________

prvi sonček 25.11.2006 Hčerkica
[img]http://tickers.baby-gaga.com/p/dev319pr___.png[/img]

(odgovor članu mirjanajelenko)
Neposredna povezava do sporočila: 4901
   RE: že kakšna novemberka?!
19.11.2006 23:33:12   
Anonimen
mirjana Mogoce je pa razlika v tem, da vsaj v Ljubljani ničtega dne (dan poroda) ne štejejo.
Tam si tako ničti dan, prvi, drugi, na tretjega greš pa domov.

(odgovor članu mirjanajelenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 4902
   RE: že kakšna novemberka?!
20.11.2006 8:02:50   
Lana_s
Dobro jutro,

Danaja vso srečo danes.user posted image Držim pesti za čimlažji porod in da se čimhitreje cartateuser posted image

Mirjana ne zadržuj vrste, gremo rodituser posted image user posted image


_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4903
   RE: že kakšna novemberka?!
20.11.2006 11:36:25   
ema79
V ljubljani gre takole.: Jst sm rodila 30.11. ob 22.30 in čeprav je bilo samo še uro in pol do konca dneva, se je to štelo za ničti dan, tretji dan sem šla pa domov, moja cimra je pa rodila 31.11 ob 03.00, se pravi dobre štiri ure za mano, pa se ji je 31 štel za ničti dan!

(odgovor članu Lana_s)
Neposredna povezava do sporočila: 4904
   RE: že kakšna novemberka?!
20.11.2006 14:57:54   
Nogavica
Jaz sem pa danes imela spet CTG (je bila ful gneča in sem bila tam spet 3 ure), potem pa so me na hitro še pregledali in nič ne kaže, da bi naj kmalu rodila - sem še čisto zaprta, tudi pri popadkih je bila ravna črta user posted image . Tamala pa spet čisto divja v trebuhu user posted image .
Upam, da ne bom rodila decembra...

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu ema79)
Neposredna povezava do sporočila: 4905
   RE: že kakšna novemberka?!
20.11.2006 15:10:20   
melita73
Samo nekaj me zanima. Je katera krvavela po vaginalnem pregledu in koliko je bilo te krvi?


_____________________________

Zara, 22.11.2006
Juš, 11.10. 2010

(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 4906
   RE: že kakšna novemberka?!
20.11.2006 15:24:17   
danaja1
Danes je tudi Danaja 1 v naročje dobila svojega sinčka Omarja. user posted image

_____________________________

20.11. se nam je rodil dolgolasec in lepotec OMAR
http://omar2006.moj-album.com
________________________________________________

Večina ljudi bi uspela v majhnih stvareh, če jih ne bi ovirale velike ambicije.


(odgovor članu mirjanajelenko)
Neposredna povezava do sporočila: 4907
   RE: že kakšna novemberka?!
20.11.2006 16:02:19   
Nogavica
Čestitke, danaja1, user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !!!

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu danaja1)
Neposredna povezava do sporočila: 4908
   RE: že kakšna novemberka?!
20.11.2006 16:22:16   
Lana_s
Danaja1 čestitke za Omarjauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 4909
   RE: že kakšna novemberka?!
20.11.2006 16:25:10   
Lana_s
Melita73 jaz sicer nisem krvavela, je pa me moja gin. opozorila, da lahko pride do krvavega izcedka. Verjetno večja količina tega ne bi smela biti.user posted image

_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu Lana_s)
Neposredna povezava do sporočila: 4910
   RE: že kakšna novemberka?!
20.11.2006 16:47:15   
melita73
Hvala Lana_s, sem že našla nekaj, kar je Krfjolca pisala. Jaz sem tudi zjutraj malo zakrvavela, grem v porodnišnico, me pregleda in reče, da ni to nič, da pomeni začetek poroda. Me je vaginalno pregledala in tudi mene opozorila na izcedek. Ko sem šla popoldne počivat in kasneje na wc, je bilo malo krvavega izcedka, sicer nič na vložku tako da mislim da je to to.

_____________________________

Zara, 22.11.2006
Juš, 11.10. 2010

(odgovor članu Lana_s)
Neposredna povezava do sporočila: 4911
   RE: že kakšna novemberka?!
20.11.2006 17:26:39   
Nogavica
NOVEMBRKE:

user posted image

Katy.25, PDP 1.11., Trbovlje, 2.11. rodila SARO user posted image user posted image
MucaMaca, PDP 1.11., Celje, 10. 11. rodila ANO ANOUKuser posted image user posted image
Aja1, PDP 2.11., Novo mesto, 9.11. rodila NEJO user posted image user posted image
Ema79, PDP 2.11., Ljubljana, 30.10. rodila JULIJO user posted image  user posted image   
viv, PDP, 3.11., Kranj, 30.10. rodila ZARJO  user posted image  user posted image   
Mami23, PDP 4.11., Novo mesto,  17.10. rodila NEŽO user posted image  user posted image   

Urška76, PDP 4.11., Ljubljana, 16. 11. rodila ŠPELO user posted image  user posted image
taya76, PDP 4.11., Ljubljana ali Celje, 1.11. rodila TAYO user posted image user posted image  

Luni, PDP 5.11., Postojna, 5.11. rodila MAŠO user posted image user posted image
marella1, PDP 6.11., Kranj, 13.11. rodila LANO user posted image user posted image
adelinna, PDP 6.11., Postojna ali Ljubljana, 1. 11. rodila NEJOuser posted image user posted image
Kaja11, PDP 8.11., Ljubljana, 2.11. rodila GAŠPERJA user posted image user posted image
mk_pika, PDP 8.11., Kranj, 6.11. rodila ŽANA user posted image  user posted image
Matejka81, PDP 9.11., Maribor, 18.11. rodila ZALO user posted image user posted image
Capyka, PDP 10.11., Postojna, 20.10. rodila SARO user posted image  user posted image   

mirjanajelenko, PDP 11.11., Celje
atanja, PDP        , 12.11. rodila TEDAuser posted image user posted image
seenamojca, PDP 12.11., Ljubljana, 29.10. rodila JAKOBA user posted image  user posted image   

MALINČICA, PDP 13.11. Maribor
majas, PDP 15.11., Izola, user posted image
**petra**, PDP 15.11., Brežice, 12.11. rodila NIKA user posted image user posted image
max81, PDP 15.11., Jesenice ali Kranj, 6.11.  rodila NIKOuser posted image user posted image
krfjolca, PDP 17.11., Kranj, 12.11. rodila ANŽETAuser posted image user posted image
Kely, PDP 17.11., Slovenj Gradec, 16.11. rodila EMO user posted image user posted image
tinyP, PDP 17.11., Jesenice, 24.10. rodila ANDRAŽA user posted image  user posted image   
andreja 07 , PDP 18.11., 6.10. rodila SIMONA in DAVIDA  user posted image  user posted image   

blecky, PDP 22.11., Kranj, 14.11. rodila TIMA user posted image user posted image
naja3, PDP 22.11., Izola
Melita73, PDP 23.11., Ljubljana user posted image
Lana_s, PDP 24.11., Maribor user posted image
Nogavica, PDP 24.11., Maribor, user posted image
Danaja1, PDP 24.11., Kranj, 20.11. rodila OMARJA user posted image user posted image
Monika79, PDP 25.11., Ptuj , 16. 11. rodila KAJO user posted image  user posted image
alja01, PDP 25.11., Trbovlje

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu melita73)
Neposredna povezava do sporočila: 4912
   RE: že kakšna novemberka?!
20.11.2006 17:45:11   
Nogavica
matejka81 pošilja vsem lepe pozdrave in sporoča, da se jutri z Zalo vračata iz porodnišnice user posted image .

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 4913
   RE: že kakšna novemberka?!
20.11.2006 18:34:40   
Aja1
Čestitke Danaji za Omarja user posted image user posted image user posted image

_____________________________




(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 4914
   RE: že kakšna novemberka?!
20.11.2006 18:36:10   
Aja1
še 8 vas je.....
Čeprav se alja01 že zelo dolgo ni oglasila, pa malinčica tudi ne...mogoče sta pa že mamici user posted image

_____________________________




(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 4915
   RE: že kakšna novemberka?!
20.11.2006 19:39:50   
urška76
čer!
Naša mala spi, naš škrat se rihta za spat, jaz pa izkoriščam pa se mal na hitro javljam.

IZVIRNO SPOROČILO: mirjanajelenko
urška vidla sem da si rodila 12 dni čez rok, daj mi povej ali so ti sprožli m pa kako to zgleda


mirjana niso mi sprožili, se je začelo kar spontano. So mi pa pri Mihu sprožili. Najprej so mi dali vaginaleto za mehčanje materničnega vratu, potem so me pa pustili čakati, pustijo te nekje do 24 ur, potem pa če se ne začne nič dogajati dobiš flašo z umetnimi popadki. Potem pa predihavaš pa potiskaš, kot vse ostale skoraj mamice. Sicer glede na to, da te danes ni bilo nič gor, upam, da si tudi ti že mamica. Vem kako mukotrpno je to čakanje.
Čestitke še Danaji za korenjaka.

(odgovor članu mirjanajelenko)
Neposredna povezava do sporočila: 4916
   RE: že kakšna novemberka?!
20.11.2006 19:54:17   
mirjanajelenko
žal sem še vedno v enem kosu, bila sem na ctg, pa so me potolažili da bo baje  do 42 tedna bomo počakali pol pa bodo sprožli, ctg mam pa vsak lubi dan

_____________________________

prvi sonček 25.11.2006 Hčerkica
[img]http://tickers.baby-gaga.com/p/dev319pr___.png[/img]

(odgovor članu urška76)
Neposredna povezava do sporočila: 4917
   RE: že kakšna novemberka?!
20.11.2006 19:57:43   
mirjanajelenko
lana_s

jas ne zadržujem, mali-a noče ven, ma katera kak recept, da bi se mogoče začelo dogajat:
koline so za mano, okna so spucana , postelja prestlana vse je spucano, moj pravi naj grem rodit drugače bom lak s pohištva dol spravla

< Sporočilo je popravil mirjanajelenko -- 20.11.2006 20:01:49 >


_____________________________

prvi sonček 25.11.2006 Hčerkica
[img]http://tickers.baby-gaga.com/p/dev319pr___.png[/img]

(odgovor članu Lana_s)
Neposredna povezava do sporočila: 4918
   RE: že kakšna novemberka?!
20.11.2006 22:06:39   
Lana_s
Joj, revica...vsaki dan na ctg hodituser posted image   Jaz pa še zdaj nisem nobenega imelauser posted image Mi moja gin. ni nič rekla kdaj naj grem, predvidevam da na pdp in bom takrat šla, če bo vse vredu do takrat. Vem da je tak bilo s sestro od mojegauser posted image

Res nas je samo še par ostalo. Malinčica sigurno že carta, bi se verjetno drugače kaj oglasila. Kaj pa je z majas?


_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu mirjanajelenko)
Neposredna povezava do sporočila: 4919
   RE: že kakšna novemberka?!
21.11.2006 7:12:30   
**Petra**
Čestitke, čestitke vsem novim mamicam!!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
NO, zdaj se je pa zelo lepo zapolnil naš seznam z malčki, ne? Bravo, še malo pa bo zaključen!!!! Če ne bo kakšne zamudniceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Evo, zdaj pa vam napišem mojo porodno izkušnjo.

Bila je lepa jesenska nedelja, dvanajstega se je pisalo. Dopoldne sem se z mojo družinico odpravila na pregled in CTG. CTG OK, UZ tudi, potem se je gin odločila, da me še vaginalno pregleda, ker sem bila že en teden odprta 2-3 cm. No, kazalo je, da se je vse skupaj mičkeno premaknilo na bolje, kajti odprta sem bila 3-4 cm. Gin je rekla, da lahko porod sprožimo ali pa še počakamo, kakor želim.

Ker pa sem mela že vsega vrh glave, sem se kar odločila, da pa bi danes lahko bil naš srečni dan. Tudi moja gin je bila celo nedeljo dežurna, babica je bila tudi super, pa še anesteziologinja za EA je bila ista, kot pri prvem porodu, tako da je bilo to vse skupaj pika na i in odločitev je padla. Danes rodim!!!!!!!!!!!!

Odšla sem domov po stvari, prišla nazaj v porodnišnico, dobila super fino trdo srajčko, z babico sva spisale vse papirje, potem sem dobila klistir in sledilo je sprehajanje po hodniku, gor in dol. Ko je začel klistir delovati sem komaj zvozila vse ovinke do WC.

Dogovorjeno je bilo, da grem okoli 14h v porodno. In res je odbilo 14.10, ko sem že bila v porodni. Začele so se priprave: vzeli so mi kri, babica mi je zabodla iglo v roko za tekočino in predrla mehur, potem je prišla anestez. in mi je vstavla kateter, umetni popadki.... skratka.... ZAČELO SE JE.....

EA prime, popadki delujejo, jst se pa spet nisem in nisem odpirala. Moje maternično ustje je katastrofalno, lih tok kot da sem spet prvič na tisti udobni mizi oz. posteljiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Gin je ustje masirala, dobila sem dve injekciji za odpiranje, pa ne, pa ne.

Skratka meni ni manjkalo čisto nič, samo čakali smo. Zelo smo se vse babnce zabavale v porodni, gledale revijo Moj vrt, skratka, res mi ni čisto nič manjkalo. Lih tko, ko da ne čakam za rodit. Punce, ta EA je zakon.........

No, potem se je ura približevala šesti popoldne, pri nas pa še nič novega. Babičina smena se konča ob 19h. Vsi si srčno želimo, da bi bilo do sedmih že konec, pa se našega Nika ni, pa ni dalo nahecat.

No, potem pa le mičkeno po pol sedmi zvečer začne naš Nik pritiskat na črevesje.... gin me pregleda in ne morete verjet, da je bilo že vse skupaj tik pred koncem. Stekle so priprave za finiš Rimovanja. Nik je bil tako priden, verjetno si je že zaželel spoznat mamico, ker sem samo dvakrat, trikrat potisnila in Nik je ob 18.53 zajokal....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

To je bil res, ampak res en krasen porod, ki si ga bi verjetno želela vsaka mamica. Zelo sem si želela svoje gin pri porodu in res se mi je želja uresničila. Bila je ena umirjena nedelja, nobene nervoze na oddelku, prav videlo se je, da ni dan med tednom, ko je sama ena napetost, vsi so imeli čas, nobenemu se ni nikamor mudilo. Res, super, da sem se odločila za sprožitev poroda.

Bila sem tudi prerezana, ampak šivi pol toliko niso boleli kot prvič. Ko sem pršla domov, sem že lepo sedela. Moje mlekarne delajo 100 na uro.

Nik je zelo priden otroček. Zelo malo je buden. Ponoči se zbudi za jest, potem pa veselo zaspi nazaj. Tudi podnevi je isto. Res, priden poba, se je vrgu po mami user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Pia ga je zelo lepo sprejela, non stop ga samo lubčka, prov vidi se, da ga ima zelo rada.

Vsem, ki še čakate želim čim manj boleč porod in da bi zelo hitro minil.

Se še kaj oglasim.



(odgovor članu Lana_s)
Neposredna povezava do sporočila: 4920
   RE: že kakšna novemberka?!
21.11.2006 8:41:14   
Lana_s
Petra tvoj porod pa je res bil superuser posted image . Mi je prav pasalo prebrat, ko sem tik pred koncem in še čakam.

Pa verjetno še bom nekaj časa čakalauser posted image Nič se nikamor ne premakne. Samo v četrtek čez dan ne smem rodit, ker mojega user posted image ni doma, drugače pa mi je vseeno kdaj. Ne bi imela nič proti če bi že zdaj šlauser posted image

Mamice lepo se cartajte z user posted image , čakajoče pa se še kaj oglasite, da ne bom monologov pisalauser posted image

Lep danuser posted image user posted image


_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu **Petra**)
Neposredna povezava do sporočila: 4921
   RE: že kakšna novemberka?!
21.11.2006 11:37:12   
urška76
Ojla!
Danes se vam pa oglaša ena spočita mamica. Naša mala je bila ponoči tako pridna, da komaj verjamem. Ob pol polnoči sva se dojili, potem je zaspala do pol petih in po obilnem obroku spet zaspala do pol desetih.  Zdaj pa po crkljanju spet spi, samo dama čez dan ne more spat v posteljici. Spi v ležalniku user posted image . Upam, da v četrtek, ko spet pride patronažna in bo mela tehtnico s sabo ne bo mala prelahka. Glede na to, da so zlatenčni otroc bolj leni za jest. Drugače imava pa šolsko dojenje. Jo je prav slišat kako golta, pa nobenih problemov pri nastavljanju. Punce, ki še čakate na svoje user posted image , materinstvo je zakon.user posted image

Mirjana moj recept je bil pa, da sem se v sredo zmenila za cr (baje sem izredno kritična porodnica),  šla sem dat kri v laboratorij, za v četrtek sem bila zmenjena za ekg, v petek bi me pa rezali. No potem me pa zvečer zvije. Ob ene pol osmih sem morala šibat na WC, pa potem čez ene pol ure še enkrat. In se vprašam pa kaj za user posted image  sem jedla, da me tako naganja. No potem pa to zvijanje ne pojenja in ne pojenja. Našemu namignem, da mogoče pa ne bomo do petka čakali, in predlagam, da greva spat. Ker če je kaj lažnega bom zaspala in bo minilo. Pa ni hotlo minit, jest pa nisem mogla zaspat. Bolel me je čedalje bolj, ob ene pol enajstih našemu povem, da me zvija na pet minut. Kličeva v porodnišnico, pravi naj se pridem pokazat. No pa pokličem še naše, naj pričakujejo Miha, naš gre po avto, jaz vzamem še zadnje malenkosti za škrata za na počitnice pri mami in gremo. Mene moj  odloži pred porodnišnico in šiba dalje. V sprejemni me sprejme ena super babica Karmen (res je prijazna in taka polna dobre volje, da ti kar prežene strah), me na hitro pregleda, pravi, da sem odprta en cm, me da na ctg, popadki so ččedalje hujši. Boleli so me kot user posted image  (umetni se niso niti malo približali tem). Potem me pošlje na klistir, kjer druga babica ugotovi, da sem že 2cm odprta, dobim depilacijo intimnega dela, klistir, vmes predihavam. Malo pred tuširanjem pride moj user posted image   (na srečo, da mi je pomagal pod tuš), potem pa v porodno. Tam se pa polovice stvari sploh ne spomnim. Sem si rekla, da si bom zapomnila ime babice, pa si ga nisem. Je pa bila prijazna. No kakorkoli upam, da je mojemu drugi dan roka ni odpadla, ker se mi zdi, da semga skoz stiskala. Dvakrat vmes sem zavpila, pa čeprav moj pravi., da ni bilo sile. Prvič sem se zavedla da sem zavpila takrat, ko me je prerezala. pa potem še enkrat pri iztisu. No med popadki sploh ne vem kaj se je dogajalo, ker sem bila tako utrujena, da sem na pol spala. V glavnem, ob 3.07 sem že imela našo malo bejbiko na trebuhu in v trenutku pozabila, kako me je še minuto nazaj bolelo.
Evo zdej sem se pa razpisala. naša mala se je pa začela prebujat in moram šibat. Držite se vse, pa čim prejšne cartanje s svojimi pikicami vam želim.

(odgovor članu Lana_s)
Neposredna povezava do sporočila: 4922
   RE: že kakšna novemberka?!
21.11.2006 11:40:27   
Anonimen
čestitke danaja!

(odgovor članu urška76)
  Neposredna povezava do sporočila: 4923
   RE: že kakšna novemberka?!
21.11.2006 11:52:16   
Anonimen
no novebrke kolk vas je še ostalo???

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4924
   RE: že kakšna novemberka?!
21.11.2006 12:52:41   
krfjolca
Zanimive porodne izkušnje user posted image

Jaz sem celo nosečnost govorila, da jaz pa že ne bom vpila pri porodu. Hehe, pa sem rjovela ko zmaj! user posted image

Šivana sem pa od materničnega vratu pa čisto do hemoroida user posted image . Se je pa lepo zacelilo in tudi bolelo me ni nič. Še patronažna ni mogla verjet, da je to mogoče. Že ko sem domov prišla, sem komot delala vse, v porodnišnici se je pa G kar zgrozil, ko me je pri viziti videl, da sedim po turško user posted image Je pa en šiv - tekoči.


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4925
Stran:   <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?