|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   2 vprašanji
20.3.2006 11:19:05   
london
Mogoče bo malo čudno ampak res me zanimata dve stvari.
sem 21t noseča. Zanima me naslednje:
- ali je lahko kaj narobe če slučajno ležim na trebuhu (npr. ponoči nevede)
- kaj je lahko narobe če imaš hlače, ki te malenkost tiščijo (npr. zjutraj je vse oK, pol se pa napihnem čez dan me pa včasih kar že malo tiči).
Pa pustimo ob strani moje počutje ob določeni situaciji. Zanima me samo ali to dvoje kakorkoli škoduje otroku ali ne.
Mam hecna vprašanja ne? Ah kaj čmo, take smo.
LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 2 vprašanji
20.3.2006 11:24:44   
Cikica
Jaz na tvojem mestu nebi nežala na trebuho in nosila takšnih hlač.Sigurno lahko kaj škodi otroku.Jaz nisem v nosečnosti ležala na trebuhu in nosila hlač ki so me tiščale.Čeprav sem vse do nosečnosti spala na trebuhu ker drugače nisem mogla zaspati.Vendar sem se to tako odvadila da sedaj spet ne morem zaspati na trebuhu. lp,cikicauser posted image

_____________________________

Na zaljubi se v nekoga,s katerim lahko živiš,
zaljubi se v tistega,brez katerega ne moreš živeti.

Mi pa bomo imeli še enega,jupiiiii

http://alen2004.moj-album.com/





(odgovor članu london)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 2 vprašanji
20.3.2006 11:30:16   
Anonimen
Glede spanja na trebuhu,te bo narava že sama opozorila.Ko bo prišel čas,boš sama začutila,da te moti,če spiš na trebuhu,enostavno ne boš mogla več.
Ozkih hlač,ki tiščijo čez trebušček bi se pa na tvojem mestu ognila in zamenjala za kaj bolj komot,za tvoje počutje in za malo pikico v bušiju.

(odgovor članu Cikica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 2 vprašanji
20.3.2006 11:35:08   
muki1
Da bi ravno nevede spala na trebuhu,to verjetno ne bi šlo, ker če bi te kaj tiščalo, bi se itak zbudila.
Kar se tiče hlač, ki so preozke, jaz mislim, da si otrok svoj prostor naredi, pa tudi zaščiten je v maternici, da ga ozke hlače ne morejo motit, motijo kvečjemu tebe in tvoje počutje, zato si nabavi kake fajn mehke nosešniške user posted image .
No, moje mnenje.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 2 vprašanji
20.3.2006 11:40:41   
Barbs
Jasno.
Če te ne moti, da spiš na trebuhu, potem je vse OK.
Če te ne moti, da te hlače malo tiščijo, potem je vse OK.
Sicer je res, da te lahko moti že sama misel na to, da bi lahko bilo kaj narobe, zato se temu pač izogibaj in naredi tako, kot je rekla muki. Se boš boljše počutila, ker o tem očitno razmišljaš v dvomih.

Pa še tole glede spanja na trebuhu in bojazni, da boš zmečkala dojenčka:

V plastično vrečko nalij  do vrha vodo, vanjo daj zrelo banano. Vrečko zaveži,
potem pa poskušaj banano zmečkati.

Gre?user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Barbs -- 20.3.2006 11:44:10 >


_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 2 vprašanji
20.3.2006 11:44:32   
Reja
Zdaj sem pa radovedna...Barbs, gre????

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 2 vprašanji
20.3.2006 11:45:05   
london
Punce hvala za odgovore. To so bila samo moja razmišljanja. Seveda ne bom zdaj zanalašč spala na trebuha ali nosila pretesne hlače. Se mi je pa pač postavilo vprašanje kaj pa če. Samo to. Ker kolikor se meni zdi je otrok tudi zelo zavarovan v maternici in mu to naj ne bi prišlo do živega. Hvala za vaša mnenja.

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 2 vprašanji
20.3.2006 12:06:30   
london
Pa še eno:
zakaj ne smeš imeti prekrižanih nog user posted image

(odgovor članu london)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 2 vprašanji
20.3.2006 12:28:54   
Anonimen
Prekrižanih nog v nosečnosti??????

To še pa nisem slišala, tudi mene zanima. Jaz imam skoraj vedno prekrižane noge, ker mi je tako udobno in lažje sedet.

(odgovor članu london)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
20.3.2006 12:31:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu london)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 2 vprašanji
20.3.2006 20:09:45   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: london

Punce hvala za odgovore. Hvala za vaša mnenja....


Ki jih seveda ne jemlješ resno, saj si popoldne enako vprašanje zastavila tudi na MedOverNetuuser posted image user posted image  Bolje dvakrat kot nikoli, a ne?user posted image  Pa še odgovor je biluser posted image , kot si ga želela smo ti ga povedale že me...

Uživajuser posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu london)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 2 vprašanji
20.3.2006 20:33:16   
F*S*M
Stare gospe in babice pravijo in kar verjamen da drži, da ne smeš met prekrižanih nog, pravzaprav ni fajn zaradi tega ker se ti delajo krčne žile, kar 100% drži, ker sem jih kakšen teden nazaj jaz doma od moje babice slišala, ko sem sedela s prekrižanimi nogami, da bom dobila krčne žile, to pomeni žile, ki ti iztopijo iz kože ven da so vidne, in sem ravno včeraj ko sem se kopala opazila, da so se mi začele pojavljati, tako da zdaj sem pa res sama začela pazit, da sedim s spuščenimi nogami lepo s celim podplatom na tleh, ker sem si jaz mislila ja ja babi ti kar govor pa sem včeraj opazla user posted image .

No upam, da se ti kaj pomagala


_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 2 vprašanji
20.3.2006 20:57:53   
Anonimen
jaz sem komaj v 7. tednu in že takoj ko so me začele hlače tiščati oz. niso več šle normalno zapreti sem jih zamenjala z drugimi,ker se enostavno nisem počutila dobrouser posted image , spala pa na trebuhu nikoli nisem, tako, da s tem nimam težavuser posted image

(odgovor članu F*S*M)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 2 vprašanji
20.3.2006 22:04:29   
soncek&luna
jaz sem v nosecnosti spala na trebuhu dokler sem lahko - dokler me ni zacel tiscati... hlace sem takoj zamenjala za bolj udobne

glede prekrizanih nog pa moram rect, da bi jih potem jaz morala imeti po celih nogah... v nosecnosti em imela prekrizane noge dokler mi je trebuh to dovoljeval... pa se zdaj imam skoraj vedno prekrizane noge ko sedim... ali si nagnjen h krcnim zilam ali pa ne...

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu F*S*M)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 2 vprašanji
21.3.2006 9:30:01   
london
Barbs,
Ni res da vaše odgovore ne jemljem resno. Na med.over.netu sem vprašanje zastavila že prej, samo traja nekaj časa preden ga moderator (dr. Pušenjak) potrdi in objavi na strani. Poleg tega pa me je normalno zanimalo tudi mnenje zdravnika. Seveda pa več glav več ve (in pove)
 user posted image

(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 2 vprašanji
21.3.2006 13:10:14   
3new!yes!!
IZVIRNO SPOROČILO: london

Pa še eno:
zakaj ne smeš imeti prekrižanih nog user posted image


Brez zamere, ampak imam en predlog zate.
Kupi kaksno revijo o nosecnosti ali pa knjigouser posted image

(odgovor članu london)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 2 vprašanji
21.3.2006 13:36:01   
london
Samo še tole rečem:
tale vprašanja so bila postavljena bolj tako za hec. Ni pa to zdej nujno važna informacija,ki jo bom cel dan iskala po raznih revijah in knjiga. Glede na to, da je to moje prva nosečnost se ne obremenjujem in živim čist normalno tako kot prej oz. kakor mi telo še dopušča. Ta vprašanja so pa res bila bolj tako. No saj ni panike. Ne bom več user posted image

(odgovor članu 3new!yes!!)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 2 vprašanji
21.3.2006 14:03:33   
3new!yes!!
Vsak lahko postavi katerokoli vprasanje hoce, a se mi zdi brez veze, da nekdo postavlja vprasanja kar tako. Vecina nosecnic ki so tukaj, se ponavadi potrudi z odgovorom in ne vem zakaj bi nekdo kar tako spraseval v tri dni. Sploh ce gre za stvari, ki so v vsaki nosecniski reviji.


In se to.
ne gre za to, da cel dan isces po revijah in knjigah, saj gre ( v tem primeru) za navadna vprasanja, ki niso nic posebnega in bi odgovore na njih morala vedet vsaka nosecnica.
Ce ne takoj pa po kaksenm mesecu.
Vsaj meni- je normlano, da se ko zanosis poducis o osnovnih stvareh. Ce ze ne zaradi drugega zato, ker te daje radovednost, ker je to nekaj novega (ce si prvic noseca), ker je zanimivo.. in tako naprej.


(odgovor članu london)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 2 vprašanji
22.3.2006 8:28:34   
TiaSara
Meni pa ni jasno kako to, da se dobi na taka vprašanja toliko različnih odgovorov, če pa so to stvari, ki so povsem enostavne in naj bijih vsaka nosečnica vedela? Meni se ne zdi nič narobe, če se kakšno vprašanje ponovi, pogosto odgovarjajo druge in so zato tudi odgovori malo različni. Potem se pa tako vsaka po svoje odloči, kaj bo prakticirala.

A ne bi bilo dolgočasno, če ne bi bilo novih vprašanj? Saj teme so pa tako že vse ene 100X obdelane.

(odgovor članu 3new!yes!!)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 2 vprašanji
22.3.2006 9:57:58   
lenika
Meni pa ni jasno, zakaj se ob vsakem vprašanju pojavi nekdo, ki z nestrpnostjo odgovori nanj.

(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 2 vprašanji
22.3.2006 15:49:28   
3new!yes!!
No da vama bo bolj jasno...

Svoje sporocilo sem napisala predvsem zato, ker je gospodicna/gospa napisala, da je postavila vprasanja KAR TAKO BREZ VEZE. user posted image user posted image

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 2 vprašanji
22.3.2006 18:52:54   
london
"bolj tako za hec"

(odgovor članu 3new!yes!!)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 2 vprašanji
22.3.2006 21:25:05   
3new!yes!!
isti smorn a ni?

(odgovor članu london)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 2 vprašanji
23.3.2006 10:41:06   
Reja
Če sem čisto odkrita, sem si isti dve vprašanji včasih tudi sama zastavljala, zato mi ni čisto nič zoprno prebirati različne opdgovore nanju. V vseh silnih knjigah in revijah, ki jih zagotovo vse user posted image precej prebiramo, namreč tega nisem zasledila.


(odgovor članu 3new!yes!!)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 2 vprašanji
23.3.2006 15:38:44   
miši
forum je zato, da se sprašuje, čveka in daje nasvete, kritizira..., eni vedo več, drugi manj, enim je vse jasno, drugim nič, nekaterim delajo živčki, drugi so strpni in normalno dogovorijo na še tako butasto vprašanje.....smo že večkrat ugotovili, da je tako ane.

Prekrižane noge= slaba cirkulacija, ni pa nujno, da povzroči krčne žile, lahko pa jih pospeši...

Udobne hlače= ni boljšega kot če si komot user posted image
čaw!

(odgovor članu Reja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?