|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
4.4.2006 13:15:47   
kalbo
V tem primeru je potrebno brez dodatne psihofilozofije otroka udariti nazaj. Enostavno pravilo, ki se mu reče akcija, reakcija. Tisto pregovarjanje, to se ne sme, to se ne dela je brez veze. Možno, da na nekaterih pali, na večini prav gotovo ne.

Poznam žensko, ki mirno gleda, kako njen triletnik klofuta svojega očeta, zraven mu govori..."to se ne sme, to ni lepo"...ko je pa oče na tem, da bo tamalga klofnil nazaj, ka pa potegne stran.
Ta isti otrok je v otroški družbi precej osovražen. Nagaja, pa tepe druge toliko časa, da enemu izmed njih prekipi, takrat pa kot superman prileti njegova mamica, in ga odvleče stran.

(odgovor članu david)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
4.4.2006 21:14:12   
Gina
Tukaj ne bomo skupaj prišli in vseeno mi je. Jaz mislim tako, kot sem zgoraj napisala in prepričana sem, da vzgoja samo in zgolj z lepo besedo in pregovarjanjem, kadar gre vedenje otrok čez vse meje dobrega okusa, prinaša dolgoročno slabe posledice otrokom in staršem, kakor tudi širši družbi. Ampak nekateri bodo za to porabili še celo gneracijo, toliko da bo začela Slo. postajati tako nasilna kot Amerika. Zaradi vzgoje otrok. Staršem se nič ne zdi več prekršek čez mejo dobrega okusa, vse je sprejemljivo. Ne, zame pa ni. Ni mi sprejemljivo, da me moj otrok ali kateri drugi udari z vso silo in to nalašč. In ne, ne mislim o tem z njim parlamentirat, niti s kom drugim.

Kalbo strinjam se tudi s tabo.

Še to, ful mi je čudno, da nekateri, ki imajo pod nickom malo objav, pravzaprav vedo vse, kar se dogaja na rr-ju. Včasih imam občutek, da ima nekaj ljudi več nickov in se potem po potrebi prijavijo pod drug nick. Samo stil določenega pisanja mi je pa tako znan. Hecno.

< Sporočilo je popravil Gina -- 4.4.2006 21:19:24 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
4.4.2006 21:38:21   
Moa
Mah, moram se oglasit…
Lepo prosim, je razlika med Adamovim primerom in kalbovim ali marogicinim. Eno je, ce otroka udaris nazaj.. in drugo, ce mu to dopuscas delat.. pa samo nekaj mlacno zraven prigovarjas, da se to ne dela… Akcija! V prvem primeru zame “prevec” akcije.. ali pa neprimerna.. v drugem primeru premalo.
Kdo pa pravi, da otroka kar pustis/popuscas.. ali pa da samo filozofiras... Primes ga za roke... ali objames trdno.. enega dvoletnika se to se da... in odlocno reces Ne! Se bolje s pogledom v oci.  Ce kaj takega ne pocnes za vsako figo, ni vrag, da ne bi zacutil, da mislis resno. En 27m bo prav dobro razumel mamino reakcijo.. Res ni potrebno na dolgo in siroko razlagat.. samo vsakic, ko pokaze teznjo po udarcu reagirat.. Ne pa da je enkrat prisrcen ko maha okoli sebe, za drugic pa dobi po riti nazaj.. Otrok se vendar uci bivanja z nami... Pri pet-set letniku smo pa ze kar nekaj zamudili.. ali pa narobe delali...

Seveda se je dobro vprasati zakaj je udaril.. je bil jezen.. mu poves, da v jezi lahko to in ono.. ne pa udarit.. je bil navelican.. je bil preutrujen.. je samo iskal naso pozornost...ali kaj zelel...itditd...
 
Oprostite, ampak nikakor ne zagovarjam “ene po riti”. Pika. Noben nima pravice dvigniti roke nad drugega.. Prav nihce. Se najmanj jaz kot stars. Ker otrok ni moja lastnina.. in ker otroka vendar vzgajam z vzgledom... in spostujem.
Ker sama ne komunikaciram z ljudmi tako, da jih pocim, ko jih imam dovolj... tako tudi ne navajam svojih...
 
Se replika na davida: Ja, udarec je ponavadi nekotrolirana reakcija nemocnega starsa... Lazje in hitreje je eno pritisnit in se tako olajsat.. Doslednost in postavljanje mej je veliko tezje... In presneto trdo je zasidrana v nasi folklori.. ces, saj smo mi tudi gor zrasli s kaksno po riti (katero smo si kao zasluzili.. nihce si je ne zasluzi..), pa nam nic ne manjka.. Res ?
 
In se to “posmehovanje”, da nekateri dobivamo tako znanje po nekih knjigah... Ja, tudi iz njih (starsevstva nas vendar ni nihce ucil.. vso znanje, ki ga imamo imamo samo od nasih starsev.. in v vseh teh letih se je pa tudi veliko spremenilo..).. ampak verjetno res ne beremo istih.. ali pa preberemo tako kot sami zelimo... In se tudi strinjam, da je na trziscu veliko predvsem ameriskih prevodov.. ameriska in nasa druzba se pa vendarle razlikuje...(hvala bogu)
Pa seveda v veliki meri v praksi. Preko napak in analiziranja/razmisljanja se se najvec naucis…
 
Odg Gini: ja, draga moja, sem obkrozena z ”moderno mularijo”.. presneto moderno…heheh.. Leta si pa tudi kar zadela... In pravzaprav si nisva na tako nasprotnem bregu, kot mislis... Mislim, da si drugace kar fejst punca.. le tole ”ena po riti je zdravilna” poskusi odmislit... hehehe
Se tudi strinajm, da smo zelo popustili pri vrednotah... kar prevec stvari je sprejemljivih...In nikar naj se ne zacnemo izgovarjat na cas... Ja, saj res, kam neki je sel.. evo, priznam, tudi sama bi lahko bila bolj aktivna , ce ne bi sedajle klofala na rac...
Otroku lahko najbolje pomagamo, ce mu privzgojimo stvari, ki mu bodo pomagale ziveti z drugimi.. empatije, spostovanja, dobre samopodobe... jaja, spet filozofiram...
In: ne nisem prisla na RR solit pameti..bom pa vesela, ce bo kdo, ki zagovarja eno po riti malce razmislil...
 
Pa lep vecer...M.
 

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
4.4.2006 22:12:50   
david
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Tukaj ne bomo skupaj prišli in vseeno mi je. Jaz mislim tako, kot sem zgoraj napisala in prepričana sem, da vzgoja samo in zgolj z lepo besedo in pregovarjanjem, kadar gre vedenje otrok čez vse meje dobrega okusa, prinaša dolgoročno slabe posledice otrokom in staršem, kakor tudi širši družbi.


Seveda je zelo težko vzgajati samo in zgolj z lepimi besedami in pregovarjanjem (blagor tistim, ki jim uspe). Jaz samo mislim, da mora biti udarec le v izjemnih primerih prvi na seznamu možnih rešitev problema. In da je treba fizične kazni izvrševati predvsem takrat, ko se imamo pod kontrolo ne pa v navalu jeze.

Otroci, ki so neustrezno fizično kaznovani so lahko povsem enako nevzgojeni kot otroci, katerih starši jim preveč popuščajo. In starši, ki se izogibajo fizičnim kaznim še niso nujno popustljivi ampak so lahko celo bolj nepopustljivi kot starši, ki v izbruhu jeze in užaljenosti ("da si me drzne udariti!") otroka udarijo nazaj, sicer pa so mevže. Fizična kazen sama po sebi žal ni rešitev vseh vzgojnih problemov (če bi bila, bi udarce po riti predpisovali zdravniki). Samo v kombinaciji z drugimi prijemi postane učinkovita. V konkretnem primeru gre za PRVO takšno reakcijo otroka. PRVO! Nekateri pa bi kar v protinapad in to s težkim topništvom. Ne vem no. Ampak recimo - kaj pa če se bo to ponovilo ? In še enkrat ? In še enkrat ? Gina, kaj pa potem ?


IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Še to, ful mi je čudno, da nekateri, ki imajo pod nickom malo objav, pravzaprav vedo vse, kar se dogaja na rr-ju. Včasih imam občutek, da ima nekaj ljudi več nickov in se potem po potrebi prijavijo pod drug nick. Samo stil določenega pisanja mi je pa tako znan. Hecno.


Če že kuješ teorijo zarote nam vsaj zaupaj, kdo so glavni akterji.

d.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
4.4.2006 22:30:40   
Marogica
Moa, da te razsvetlim, kako "delamo" z našim 5-letnikom. V ponedeljek smo bili pri zdravniku in sestra mu je vzela kri iz prsta in to na 1,2,3 . Bor je začel jokat in se se je jezil. Nakar me je sestra pogledala in rekla: "Joj, sem čisto pozabila, di vi vse Boru obrazložite in mu poveste. Večina mamic tega ne dela in bi rade, da se to na hitro opravi." Zakaj tak primer? Zato, da boš videla, da se mi z otrokom pogovarjamo in mu stvari, dejanja obrazlagamo in tako kot ga učimo tudi živimo.
Torej mi otroka nismo učili discipline, kjer otrok nekaj naredi, ker se boji sankcij staršev, temveč "samodiscipline", če lahko ta izraz uporabim, kjer smo otroku stvari razložili, in da jih tudi v bodoče v podobnih primerih dela zato, ker jih je razumel. To je naš način vzgoje, ki ga je prepoznala celo sestra, ki vidim Bora 2-3x na leto.
Kot sem v prvem postu napisala, sem jaz otroka udarila nazaj, ko me je udaril iz jeze, da sem mu pokazala, da se tako ne rešujejo stvari, ne z njegove, ne z moje stvari. Kakor sem jaz udarec občutila kot kriviče in boleč, ga je tudi on. To je to, kar sem mu pokazala in tega ni več naredil, ne iz jeze ali nasprotovanja.
Ne vem koliko stare otroke imaš, prav tako David, zato je lahko govoriti prebrano teorijo, ko se pa soočiš s prakso, vidiš, da vedno ne gre tako. Ne pravim, da je vedno pravkar delam, kdo pa dela vedno prav? Ti? Jaz ne, delam pa po svojih najboljših močeh.
Napisala si, da noben nima pravice roke dvigniti na drugega. Se strinjam, vendar te pravice nima tudi moj otrok.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Moa)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
4.4.2006 22:38:24   
david
Moa, pravzaprav se glede tega, da je udarec samo (slaba) bližnjica strinjava, zato ne vem zakaj replika. Tudi sicer se s tvojim pisanjem strinjam skoraj v celoti, z eno razliko: sam fizične kazni ne izključujem in se strinjam, da v nekaterih primerih najbrž je potrebna. Ko odpove vse drugo. Ampak - kolikokrat si vzamemo toliko časa, da pred udarcem po riti preizkusimo vse druge možnosti ? Roko na srce - največkrat si ga ne vzamemo niti toliko, da bi se pomirili! Že samo to, da si vzamemo čas in se pomirimo je največkrat dovolj, da sploh več ne pomislimo na to, da bi otroka udarili.

d.

(odgovor članu Moa)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
4.4.2006 23:01:42   
Moa
david, z repliko sem se samo navezala na tvoje misli.. ne napadam, in ne iscem potrditve..
Mislim, da bi se lahko vsak odrasel lahko naucil toliko samoobvladanja, da mu ne bi usla roka iz nadzora.. stej do sto, ce do deset ne pomaga.. ali pa se za trenutek umakni.. ali pa povej koliko si sedaj besen, da bi najraje, pa ne bos...heheh...
Sama sem rasla tudi s kaksno po riti.. in mi je bilo seveda v podzavesti ko sem prisla v konflikt z otroki, da so me zasrbeli prsti..
 
Marogica, ni se ti potrebno opravicevati.. se najmanj meni.. me pa veseli, da razmisljas...
Ne, nihce ni popolen.. vsi smo zmotljivi.. in vsi se trudimo delati po najbolsih moceh..
Ne, tudi tvoj otr nima pravice dvigniti roke.. in tukaj si ti (starsa), da pokazeta kaj je sprejemljivo... s protiuarcem pokazes nasprotno...
 
Lahko noc! M.

(odgovor članu david)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
4.4.2006 23:05:15   
david
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
Ne vem koliko stare otroke imaš, prav tako David, zato je lahko govoriti prebrano teorijo, ko se pa soočiš s prakso, vidiš, da vedno ne gre tako. Ne pravim, da je vedno pravkar delam, kdo pa dela vedno prav? Ti? Jaz ne, delam pa po svojih najboljših močeh.


Če ne veš, potem ne moreš trditi da smo samo teoretiki user posted image . Mi imamo dva, stara sta štiri leta in leto in pol. Napake pa delamo vsi. Napake niso problem. Problem je, če se jih ne zavedamo. Problem je, če se jih zavedamo in se ne trudimo, da jih odpravimo.


IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
Napisala si, da noben nima pravice roke dvigniti na drugega. Se strinjam, vendar te pravice nima tudi moj otrok.


Seveda je nima. Samo nekateri pač dvomimo, da ga v to prepričaš tako, da mu udarec vrneš.

d.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
5.4.2006 8:10:20   
kalbo
Čaki mal david, kje pa vidiš pri meni napisano, da je treba otroke mlatit za vsak drek. V tem primeru je pa definitivno treba ukrepat. Pa ne zdaj, da v navalu jeze ubiješ boga u njemu, ampak eno po riti z obrazložitvijo.

(odgovor članu david)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
5.4.2006 9:07:08   
david
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Čaki mal david, kje pa vidiš pri meni napisano, da je treba otroke mlatit za vsak drek.

Nikjer in se opravičujem, če je videti kot da napeljujem na to ker to nikakor ni bil moj namen.

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo V tem primeru je pa definitivno treba ukrepat. Pa ne zdaj, da v navalu jeze ubiješ boga u njemu, ampak eno po riti z obrazložitvijo.

Se strinjam, da je treba ukrepati. Se pa ne strinjam, da je potrebna ena po riti. Fizična kazen je težko topništvo vzgoje. In s težkim topništvom se napadajo velike tarče. Bomo pa glede tega, kako ravnati v konkretnem primeru gotovo ostali na nasprotnih bregovih. Je pa fajn malo podebatirat.


d.

< Sporočilo je popravil david -- 5.4.2006 9:12:12 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
5.4.2006 9:27:52   
kalbo
Težko topništvouser posted image .

Težko topništvo je izvedla na meni moja mama, ko sem ji pri 15 letih zrasel čez glavo. Na meni je namreč zlomila kar konkreten štil od metle in to upravičeno. Še zdaj sem ji za to hvaležen, ker me je spravila na pravi tir. Vem pa, da brez tega nikakor nebi šlo.

Težko topništvo v prazno je pa vedno izvajal moj foter, ko je mlatil ko so mu popustili živci, tisto pa je brez haska. No hvalabogu na meni samo enkrat.

Če pa ti utroku, ko te iz jeze udari pripelješ eno po riti in mu poveš, da mamico in očita to boli tko kot njega in da se to ne sme, je pa gotovo učinkovito in se mi ne zdi kot težko topništvo. Treba je otroka tud naučit, da se mora postavit zase in kdaj udariti nazaj, ker drugače bo vedno tarča raznoraznih nasilnežev v šoli, tega si pa nihče izmed nas ne želi.

(odgovor članu david)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
5.4.2006 9:35:30   
ZARA




Jst se ziljon procentov strinjam z GINO in ne vem zakaj nekateri takoj enačite eno po riti z dnevnim mlatenjem in maltretiranjem otrok?! In ja, zagovarjam eno po riti, če ne palijo druge stvari in če ogroža svoje življenje.
Sam to sem mogla zint! In ne bom več najedala.
lpk





_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
5.4.2006 10:05:31   
a_m_r
IZVIRNO SPOROČILO: Moa
Ne, tudi tvoj otr nima pravice dvigniti roke.. in tukaj si ti (starsa), da pokazeta kaj je sprejemljivo... s protiuarcem pokazes nasprotno...


user posted image  se povsem strinjam


(odgovor članu Moa)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
5.4.2006 10:37:06   
david
IZVIRNO SPOROČILO: ZARAJ st se ziljon procentov strinjam z GINO in ne vem zakaj nekateri takoj enačite eno po riti z dnevnim mlatenjem in maltretiranjem otrok?!

Kdo to enači in kje ? Očitno imate tisti, ki zagovarjate eno po riti težave z občutkom krivde ali kaj, da vsak poskus argumentacije nasprotnega ravnanja razumete kot napad ?

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
In ja, zagovarjam eno po riti, če ne palijo druge stvari in če ogroža svoje življenje.
lpk

Otrok v konkretnem primeru ni ogrožal ne svojega ne maminega življenja, to se menda strinjava ? Je pa udaril mamo prvič in torej ne moremo vedeti ali druge metode palijo ali ne. In veliko vas očitno ne bi niti poskusilo z ničemer drugim kot z eno po riti. To se mi pač ne zdi najbolj OK.

Me pa zanima kje potem postavite mejo: v katerih primerih je treba otroka takoj po riti ?

d.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
5.4.2006 11:16:50   
david
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Težko topništvouser posted image .

Težko topništvo je izvedla na meni moja mama, ko sem ji pri 15 letih zrasel čez glavo. Na meni je namreč zlomila kar konkreten štil od metle in to upravičeno. Še zdaj sem ji za to hvaležen, ker me je spravila na pravi tir. Vem pa, da brez tega nikakor nebi šlo.


Stavim, da najdeva vsaj enega človeka, ki se bo smejal tebi in trdil da to, kar je uporabila tvoja mama sploh ni težko topništvo ampak je težko topništvo to, kar je izvedel njegov oče, ki mu je polomil rebra in razbil arkado tako da je dva tedna ležal v bolnišnici. Samo to še ne pomeni, da je OK, če na otrokih lomimo štile od metel, ali ne ? Zdaj če pa si ti prepričan, da si točno to potreboval....... Jaz zase vem, da me je veliko bolj bolela kakšna prepoved, kot pa batine. Rit neha bolet čez par minut, če je sploh bolela. Prepoved pa lahko traja cel teden. Zadnjič sem svojega tavečjega za hec vprašal, kaj bi raje, če bi lahko izbiral: eno po riti ali teden dni brez priljubljene igrače. Je izbral eno po riti. Samo žal ni imel možnosti izbire. user posted image

d.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
5.4.2006 11:29:34   
L&F&B
Moa, popolnoma se strinjam, lepo si napisala, tudi jaz tako razmišljam in sem vesela, da še kdo. user posted image
Na začetno vprašanje, pa odgovor, KARATE. Glavna misel karateja je blokiranje udarcev in ne nasilje. Meni najbližje razmišljanje o nasilju. On te udari, ti blokiraš udarec, on sam sebe udari. Res, zato ne bi šla nikoli nikogar mlatiti in brezglavo nazaj udarjat in ja zato ne dopuščam, da kdo mene mlati.
Se pa z vsemi ostalimi strinjam glede napisanega, razen glede udarca nazaj, ki je za moje pojme nesprejemljiv.
PS. Lej, ne se preveč sekirat in biti prizadeta, se spraševat ali si prav reagirala. Glavno je, da reagiraš in dokažeš, da takega vedenja tako ali drugače pod nobenim pogojem ne dopuščaš. Otrokom smo vzor in rabijo dokaz, da jih zmoremo obvladati tudi v nepredvidljivih okoliščinah. Pa tudi publike se ne boj, naj mali pač vidi da tudi publika ne odobrava takšno vedenje.

(odgovor članu david)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   [Brisano sporočilo]
5.4.2006 11:32:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Adam)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
5.4.2006 11:46:16   
ZARA




David. Ne počutim se napadene, niti nimam občutka krivde. Le zakaj? Se pa iz vaših postov da razbrat, kako obupne smo mame ki zagovarjamo nasprotno varianto vzgoje. Baje pa imam še vedno pravico do lastnega mnenja in do tega, da se z nekom strinjam.

Nasplošno ljubezen je otroku nadvse potrebna, a namen bo dosežen le, če je ta naravna, neprisiljena, iskrena in pravilno usmerjena. Če ga vzgajaš realno in mu pomagaš, da se v svetu znajde čimbolje, te bo prav gotovo spoštoval, ne da bi se moral še posebej trudit za njegovo ljubezen. Če ga ne vzgajaš realno, mu dovoliš vse in mu s tem pokažeš, da omejitev zanj ni, dolgoročno dobiš rezultat, ki smo ga bili priča na domžalski srednji šoli. Prepotentno divjanje, brez etičnosti, spoštovanja  in kančka sramu. In taka vzgoja vpliva na občutljivost tako vzgojenih otrok. Na vsako stvar odreagirajo s preveliko dozo občutljivosti, ker se jim pač nekaj prepove. In vedno s pretirano negativnim obnašanjem.

Seveda se čudeži dogajajo, upam da vas doletijo.
Zdaj sem pa res zaključla. Ne da se mi več.

lpk




_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu david)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
5.4.2006 12:24:09   
kalbo
David, majčkeno ti nebi škodlo, če bi poizkusil bit malo manj pameten. Tukaj si izmenjujemo mnenja, ne bom si pa pustil, da mi boš solil pamet. Saj je filozofiranje vredu zadeva, sam do neke meje. Kje si zdej razbito arkado pa bolnico našel. Otrok ne potrebuje filozofije, ampak realnost.

Mati bi se pri mojih petnajstih lahko razpočla, pa nebi palil, ker je enostavno nebi upošteval, ker sem ji zrasel čez glavo.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
5.4.2006 12:52:58   
david
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
David, majčkeno ti nebi škodlo, če bi poizkusil bit malo manj pameten. Tukaj si izmenjujemo mnenja, ne bom si pa pustil, da mi boš solil pamet.

Lahko bi bil vedel. Z nasprotovanjem "eni po riti" sem dregnil v osje gnezdo. In zdaj sem pameten, solim pamet, teoretiziram, filozofiram, najbrž se še prijavljam pod različnimi uporabniškimi imeni, ... Ampak bognedaj da bi kdo poskušal s kakšnim argumentom. To pa ne. Pa nič. Pa izmenjujte mnenja enako misleči. user posted image

d.


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
5.4.2006 13:06:39   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Še to, ful mi je čudno, da nekateri, ki imajo pod nickom malo objav, pravzaprav vedo vse, kar se dogaja na rr-ju. Včasih imam občutek, da ima nekaj ljudi več nickov in se potem po potrebi prijavijo pod drug nick. Samo stil določenega pisanja mi je pa tako znan. Hecno.



Tudi meni se to vedno bolj dozdeva.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
5.4.2006 13:26:21   
kalbo
David, nisi dregnil v nobeno osje gnezdo. Sprejemam mnenje, ki je drugačno od mojega. Ne maram pa vzvišenega tona, ki ga je čutiti v tvojih besedah. Zase vem, da bom mojim otrokom kdaj pritisnil kako po riti, če se mi bo zdelo to potrebno in zaradi tega ne bom in nimam slabe vesti, kot ti namiguješ, ti pa delaj po svoje, saj konec koncev vsi želimo vzgojiti svoje otroke v dobre in poštene ljudi. Demokratična vzgoja je do neke mere vedno dobra, samo naša dolžnost je postaviti otroku meje in pravila in tudi posledice neupoštevanja teh pravil.


(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
5.4.2006 13:59:30   
david
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Demokratična vzgoja je do neke mere vedno dobra, samo naša dolžnost je postaviti otroku meje in pravila in tudi posledice neupoštevanja teh pravil.


Ves čas se vrtimo v krogu okoli tega. Kot da je za postavljenje mej in pravil ter za izpolnjevanje le-teh nujno potrebna ena po riti. Verjetno včasih je. V veliki večini primerov pa se da enak ali še večji učinek doseči z drugimi oblikami kazni. Tako kot ena po riti tu in tam ne pomeni maltretiranja otroka, demokratična vzgoja ne pomeni, da lahko otrok dela kar mu paše!

Nihče pa me ne bo prepričal, da mora biti v konkretnem primeru ena po riti prva izbira. Najprej pehota, potem artilerija. user posted image

d.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
5.4.2006 14:02:37   
kalbo
No, smo že bližje!

Pa lep dan želim

(odgovor članu david)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Ko te 2 letnik klofutne...
5.4.2006 14:54:16   
Gina
Meni pa se zdi, da se počutijo ogroženi tisti, ki so prebrali, da si kdo drzne koga po riti. Ja, pred dvemi leti sem si to komaj upala kam napisat, ker bi me vsi popljuvali, kot me zdaj tudi nekateri. Ampak razvoj staršev gre vendarle v normalno smer. Spet se jim začenja svitat, da pri nekaterih ljudeh lepša beseda, odločna, pomaga, pri drugih pa ne. Ti povem konkreten primer, čeprav se bo ena tukajle križala, ampak mogoče pa mora enkrat slišat še drugo stran.

Mene ni nihče nikoli udaril, pravzaprav fotr enkrat, ampak ni važno. Moja mati je bila sorte Moe in je zagovarjala, da se vse da, če se otrokom dovolj razloži. Jaz sem zrasla pod vplivom take vzgoje v odgovornega otroka, ki je spoštoval ljudi, bil delaven, delal šolo tako, kot je treba in imel doma obveznosti.Ta vzgoja je na meni delovala. Bila sem težek pubertetnik, ki si je zaslužil tudi kakšen focn, pa ga nisem dobila. Jaz bi sebe sigurno kdaj užgala, če bi bila na mestu moje matere. Ona me pa ni. Smejala se mi je, ko ji je bilo najbolj hudo. Pri meni je to užgalo.  
MOj brat je bil vzgajan enako, ampak karakter ima pa drugi. Ko so mu rekli, naj gre po kruh, ni hotel, in ga nihče ni mogel prisilit, da bi šel. Nič ni pomagalo. Jaz sem hodila 10 let vsak dan po kruh, on pa en mesec. Ko si je nekaj zamislil v glavo, je trmaril do nezavesti, že kot otrok. Vrgel se je na cesto in ni vstal ne 5 minut, ne eno uro. Mami ga ni mogla nosit, ker je bila hrbtenični bolnik. On je ležal in se drl in se drl in se drl.... Nekega dne se je odločil, da ne bo govoril z mano, ker sem si sposodila ravnilo, ne da bi ga vprašala. Večkrat po nekaj let ni govoril z mano. Star je bil 8 let, ko je prvič to naredil. Starši ga niso mogli prepričat v nasprotno. Kar so počeli, ni pomagalo, on se je odločil. Večji kot je postajal, bolj se je zavedal, da lahko naredi vse, kar je v njegovi moči. Moji starši so bili zelo miroljubni. NIhče ni nikoli povzdignil glasu, najmanj pa nad otroki. Moj brat je pa kričal. Kričal name, na mamo, neprestano kričal, da ga je slišala cela soseska, tako zelo je bil ljubosumen name in mama mu je šla na živce in izsiljeval je. Jaz sem se odselila, on pa je z mojo materjo delal tako grdo, da je jokala in jokala. Vzgoja po njenem vzorcu ni delovala. Dosegel je vse, kar si je zapičil v glavo. Zakaj? Ni je spoštoval. Ni je mogel, jaz to razumem, saj je res ni mogel,vedno mu je vse pustila, vedno mu je vse k riti znosila. IN on ji to zameri, ker je bila taka mevža. Tudi njega razumem. Prav ima. MOrali bi ga vzgajati drugače. Moral bi dobiti omejitve. Ampak on jih ni upošteval ne glede na karkoli, kar ste ve naštele zgoraj, da sigurno pomaga. Nekateri otroci ne razumejo lepe besede, nekateri otroci prekršijo kazen, nekateri otroci naredijo vse čez trupla, o tem jaz govorim. Saj postanejo čisto ok odrasli v več rečeh in zelo znajo taki otroci kot odrasli nuditi ljubezen in cenijo mehkobo na ljudeh in vse bi naredili za tistega, ki ga imajo radi - to je velik plus take vzgoje, vendar v zahtevanju vsega čez trupla ostanejo isti. In nevrotični so, kadar ni vse po njihovo in nasilni do soljudi v teh primerih.

Mojega otroka je moj brat tudi udaril. PO riti. Rekel je, da se moj otrok do mene pa ne bo tako vedel. In takrat nisem razumela. Takrat sem živela z njim nekaj časa. Zamerila sem mu, pa mu niti povedala tega nikoli nisem. Samo odselila sem se nazaj k možu, s katerim sem se ločevala. Ampak danes vem, da je imel prav, moj otrok si je takrat zaslužil eno po riti in na lepo besedo niti na kazen ni reagiral. Jaz sem mu preveč pustila in tega nisem videla v svoji zaslepljenosti.

Zakaj sklepam pri začetnici te teme, da je otrok to že prej naredil? Ker večina otrok to proba že prej, ker če te otrok fejst užge, je po zakonu povprečja daleč največ možnosti, da je to že prej prakticiral, samo mogoče v manj grobi obliki...zato jaz težko verjamem, da je otrok to naredil prvič sploh. In druga reč, otrok je to naredil daleč preveč nasilno, da bi lahko šlo skozi brez posledice.

Pa če sem že roman napisala....
Kje pa piše, da ena po riti kaj bolj boli kot npr. neko poniževanje ali tuljenje ali žaljenje ali ignoriranje??? Ne, to je vse eno in isto. In če nima starš pravice otroka po riti, ravno tako nima pravice ignorirati ali otroku kaj bolj grobo povedati... In če otrok na lepo besedo ne reagira in če posledice ne upošteva? Kaj narediš? Ne mi reči, da pri vseh otrocih to uspe? Ne uspe in pika. Današnji otroci imajo mnogo več znanja, bombandirani so z informacijami, gledajo vrstnike in počno reči, ki jih mi kot otroci niti v sanjah nismo upali pomislit. Oni pa to izvedejo v praksi.

Jaz sem starš in moram otroka usmerjat, dolžna sem. In otrok nima pravice počet vsega, kar mu zapaše, jaz moram odločat namesto njega. IN dolžna sem ga naučit, da imajo dejanja posledice. Drugače mu bo v življenju hudo in težko, tega pa ne maram. In seveda pri kakšnem otroku lepa beseda pravo mesto najde, pri drugem pa niti slučajno.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj je otrok najbolj poreden doma?
Ker smo doma najbolj sproščeni in se počutimo najbolj varne, si tudi najbolj upamo biti to, kar globoko v sebi smo, kdaj...
BLOG: Pridružila sem se gibanju Free ziza
Če bi sama vsakič, ko sem dobila butasto vprašanje, povezano z dojenjem, zaslužila, bi danes imela že ... hm, morda nove...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?