|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 8 [9] 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Materinska šola
29.5.2009 10:48:41   
baby blue
Na Jesenicah se Šola za starše prične v ponedeljek, 01.06.209 ob 16 uri v Sejni sobi ZD Jesenice

(odgovor članu beby09)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: Materinska šola
29.5.2009 16:52:44   
a982
user posted image Oj punce,
kdaj je materinska šola v ZD Domžale v juliju? A je treba se kej naročit ali samo prideš tja, pa še če veste kje v ZD je to? Kakšna št.sobe ali podobnega.
hvala in lp

(odgovor članu baby blue)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: Materinska šola
8.6.2009 14:45:01   
babimaja
Mamice, očki,
pri porodu imate tako vi kot vaš otročiček svoje pravice, kar pa v nekaterih okoljih ni samo posebi umevno. Preberite si spodnji link, da boste pripravljeni in da boste zahtevali,  kajti pri nas smo glede tega kar precej za svetom.

preberite si tukaj:
http://www.mamazofa.org/aktualno.php?id=118

Ker porod in bivanje v porodnišnici hitro mineta, po porodu pa boste zaposleni z nešteto stvarmi, so tudi neugodnosti v porodnišnici prehitro pozabljene in odrinjene na stran. Na ta način pa se nikdar nič ne spremeni, niti za vas na naslednjih porodih, kot tudi generacijsko. Ne morem razumeti, da je lahko odnos do matere na porodni mizi še vedno tak, kot je bil pred 30 leti, zato sem se oglasila.

Če hočemo kot družba SPREMEMBE na tem področju, se morate mladi starši tako ob pozitivnih dogodkih kot ob negativnih izkušnjah razumno ODZVATI - PISMENO pohvaliti, kar je za pohvalit, pokomentirat, kar vas moti, predlagat, kaj bi se moralo izboljšat, se razjezit, kadar je kaj nesprejemljivo, kajti le tako bo prišlo do pozitivnih sprememb.

Ko sem jaz porodila svoja dva otroka, sem se zelo pozanimala tako o porodnišnicah, ki so mi bile na dosegu. Takrat je bila najnapredneša kranjska porodnišnica in oba otroka sem rodila tam, čeprav sem iz Ljubljane.

Ko so me odpustili, sem napisala zahvalno pismo, v katerem pa sem omenila nekatere neprijetnosti - zaradi stare arhitekture ni bila zagotovljena zasebnost na poti od porodne sobe do stranišča po klistiranju- na eni strani vhod za nove paciente, ti pa mimo z golo ritjo do stranišča npr... to sem napisala in tudi svoje želje, da bi lahko drugič rodila čepe (to je bila za tiste čase nepredstavljiva revolucija). Od takih pisem se potem stvari počasi premikajo na bolje.

V porodnišnico gremo rodit zaradi varnosti - zaradi tistega  minimalnega procenta, ko se lahko kaj zaplete. Pozanimajte se, preden greste rodit. Obiščite porodnišnico, povprašajte, ozrite se naokrog. Že ob sprejemu boste zaznali, ali se za vas dovolj zanimajo in na kakšen način se do vas obnašajo. Povprašajte, kako ukrepajo, če se kaj zaplete - kdaj naredijo carski rez, koliko časa bodo čakali pred odločitvijo, imata starša kakšno besedo pri tem. Kar nekaj nesrečnih zgodb je iz zadnjega časa na to temo.

Tule pa vam dajem zelo koristen link,  MAMA ZOFA, kjer si lahko preberete marsikaj, še posebej, če se nagibate k alternativi.

http://www.mamazofa.org

(odgovor članu ancka1)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: Materinska šola
8.6.2009 14:46:38   
babimaja
Mamice, očki,
pri porodu imate tako vi kot vaš otročiček svoje pravice, kar pa v nekaterih okoljih ni samo posebi umevno. Preberite si spodnji link, da boste pripravljeni in da boste zahtevali,  kajti pri nas smo glede tega kar precej za svetom.

preberite si tukaj:
http://www.mamazofa.org/aktualno.php?id=118

Ker porod in bivanje v porodnišnici hitro mineta, po porodu pa boste zaposleni z nešteto stvarmi, so tudi neugodnosti v porodnišnici prehitro pozabljene in odrinjene na stran. Na ta način pa se nikdar nič ne spremeni, niti za vas na naslednjih porodih, kot tudi generacijsko. Ne morem razumeti, da je lahko odnos do matere na porodni mizi še vedno tak, kot je bil pred 30 leti, zato sem se oglasila.

Če hočemo kot družba SPREMEMBE na tem področju, se morate mladi starši tako ob pozitivnih dogodkih kot ob negativnih izkušnjah razumno ODZVATI - PISMENO pohvaliti, kar je za pohvalit, pokomentirat, kar vas moti, predlagat, kaj bi se moralo izboljšat, se razjezit, kadar je kaj nesprejemljivo, kajti le tako bo prišlo do pozitivnih sprememb.

Ko sem jaz porodila svoja dva otroka, sem se zelo pozanimala tako o porodnišnicah, ki so mi bile na dosegu. Takrat je bila najnapredneša kranjska porodnišnica in oba otroka sem rodila tam, čeprav sem iz Ljubljane.

Ko so me odpustili, sem napisala zahvalno pismo, v katerem pa sem omenila nekatere neprijetnosti - zaradi stare arhitekture ni bila zagotovljena zasebnost na poti od porodne sobe do stranišča po klistiranju- na eni strani vhod za nove paciente, ti pa mimo z golo ritjo do stranišča npr... to sem napisala in tudi svoje želje, da bi lahko drugič rodila čepe (to je bila za tiste čase nepredstavljiva revolucija). Od takih pisem se potem stvari počasi premikajo na bolje.

V porodnišnico gremo rodit zaradi varnosti - zaradi tistega  minimalnega procenta, ko se lahko kaj zaplete. Pozanimajte se, preden greste rodit. Obiščite porodnišnico, povprašajte, ozrite se naokrog. Že ob sprejemu boste zaznali, ali se za vas dovolj zanimajo in na kakšen način se do vas obnašajo. Povprašajte, kako ukrepajo, če se kaj zaplete - kdaj naredijo carski rez, koliko časa bodo čakali pred odločitvijo, imata starša kakšno besedo pri tem. Kar nekaj nesrečnih zgodb je iz zadnjega časa na to temo.

Tule pa vam dajem zelo koristen link,  MAMA ZOFA, kjer si lahko preberete marsikaj, še posebej, če se nagibate k alternativi.

http://www.mamazofa.org

(odgovor članu ancka1)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: Materinska šola
20.6.2009 23:37:56   
ksena2
Hvala Babimaja, zelo koristen link in sem z zanimanjem prebrala. Moj prvi porod je bil v LJ porodnišnici prava travma, kljub porodnemu načrtu in strategiji, da se ne bom pustila obrniti na hrbet pač pa bom rodila kleče je bilo to za babico kot bi privič slišala - popolnoma so nepripravljeni za kakršnokoli alternativo klasičnemu porodu. V primerjavi z drugimi evropskimi državami smo v Sloveniji skrajno za časom. Dobro, saj nekatere porodnišnice se nekaj trudijo, ampak so odvisni predvsem od znanja porodnic, ki nekako vsilijo vse te novosti, sami pa so čisto nebogljeni, ker jim naša MEDICINA tega poglavja ne predava.



(odgovor članu babimaja)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: Materinska šola
23.6.2009 15:07:56   
tanja040
Prosim vas za odgovor, moj partner je opravil hitri tečaj za očete v Ljubljanski porodnišnici in tam so mu rekli, da naj pride po diplomo čez par dni na blagajno in tam tudi plača za prisotnost pri porodu.
Odločila sva se, da bom šla roditi v Postojno in me zanima ali bo tam tudi moral plačati za prisotnost ali ne?
lp


_____________________________

Prišel je čas! Tudi midva bova zibala :)

(odgovor članu ksena2)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: Materinska šola
24.6.2009 15:23:31   
tanja040
A res nobena nima odgovoora????

_____________________________

Prišel je čas! Tudi midva bova zibala :)

(odgovor članu tanja040)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: Materinska šola
24.6.2009 15:31:30   
Hope2
v lj v materinski so nam rekli, naj ne hodimo pred porodom po potrdilo in naj ne plačujemo, če še ne vemo kje bomo rodile. Svetovali so nam naj potrdilo dvignejo pred ali po porodu, ker če bomo drugje rodile, bo treba tam spet plačat. Kaj je pa praksa pa ne vem. Sem rodila v lj, mož dvignil potrdilo po porodu

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 24.6.2009 15:33:19 >

(odgovor članu tanja040)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: Materinska šola
24.6.2009 16:47:54   
tanja040
hvala hope2

_____________________________

Prišel je čas! Tudi midva bova zibala :)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: Materinska šola
27.9.2009 15:34:41   
adrianaJecl
Pozdravček!

Sem Celjanka in sem poleg standardne materinske šole hodila tudi v Šolo za starše, ki jo v našem koncu priprejamneko društvo, (spletna stran www.eteos.si) in mislim, da jutri začnejo z novo rundo. Ko sem bila na materinski sem mislila, da več ne bom rabila, pol me je pa kolegica napotila k njim, oba s partnerjem sva šla...tam pa sem dobila še toliko informacij, da sem bila prav šokirana, kolk mal izveš od materinskih šol. Jaz osebno jih ne morem prehvalit...čez en teden imam rok in komaj čakam, ker me popolnoma ničesar ni več strah.... V glanem Celjanke, ne bo vam žal če boste šle na to šolo - pa še kako vezo in poznastvo stakneš za naprej - vsaj jaz sem.

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: Materinska šola
7.10.2009 17:02:02   
gupika
Ali katera ve kako je s šolo za starše v Trebnjem , Novem mestu ali Ivančni Gorici?

lp

(odgovor članu adrianaJecl)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: Materinska šola
16.10.2009 17:33:30   
divans1
Mene pa samo zanima, kdaj se gre v materinsko šolo???

(odgovor članu gupika)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: Materinska šola
28.11.2009 22:37:26   
šrimpf
okrog semdega meseca. če greš prej, precej pozabiš, če greš kasnej, se pa zna zgodit, da prej rodiš 

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: Materinska šola
30.11.2009 17:24:25   
Anonimen
a pa je ta materinska šola nujna al kko. a se morš sam vpisat al te g napoti. se mi je utnil še tole: a če ne greš v materinsko šolo pol ne morš rodit user posted image user posted image . mal heca mora bit

(odgovor članu šrimpf)
  Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: Materinska šola
30.11.2009 17:53:05   
Anonimen
Mš ni nujna
Po želji

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: Materinska šola
2.1.2010 18:39:04   
Zvezdici
Ali katera ve, kdaj se začne MŠ v ZD šiška v januarju?
Iščem če bom našla kaj na internetu, pa nič ne najdem user posted image . Očitno ne iščem prav.


_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   [Brisano sporočilo]
19.1.2010 13:31:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Zvezdici)
  Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: Materinska šola
20.1.2010 22:25:18   
Maratonka
Zdravo!
Mi lahko prosim katera pove, kako poteka šola za starše v Ljubljani, v kliničnem centru? Vem da lahko izbiraš med tremi urami, in vem da se začne 1.2., me pa zanima če je teh 10 predavanj 2tedna vsak dan, ali so cel mesec vsak drug dan, je kdaj tudi čez vikend??? na internetu ne najdem razporeda, samo datum začetka. Lepo prosim, me zelo zanima, da se bom glede na ostale obveznosti lažje odločila kam naj grem v to šolo - Ljubljana ali Postojna.
Lep pozdrav!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: Materinska šola
21.1.2010 13:13:50   
cestnidrikač
Hej!

Če vam ni hodit za v ce, pa pejte recimo v šentjur. Sem bila in ne morem prehvalit...res so super. Je pa v pop času, kar nekaterim dost bolj odgovarja kot dop. termini. Pa majn ljudi je in se ti tak dost bolj posvetijo,...
Če katera želi lahko kar pokliče v ZD Šentjur in to je to...

lp

(odgovor članu Maratonka)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: Materinska šola
27.1.2010 9:21:38   
Abbott
IZVIRNO SPOROČILO: Zvezdici

Ali katera ve, kdaj se začne MŠ v ZD šiška v januarju?
Iščem če bom našla kaj na internetu, pa nič ne najdem user posted image . Očitno ne iščem prav.



Sori, ne vem, kje bi našla. Sem pa od prijateljice slišala, da je MŠ v ZD Š zelo kul.

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: Materinska šola
29.1.2010 10:54:00   
Zvezdici
IZVIRNO SPOROČILO: Abbott

IZVIRNO SPOROČILO: Zvezdici

Ali katera ve, kdaj se začne MŠ v ZD šiška v januarju?
Iščem če bom našla kaj na internetu, pa nič ne najdem user posted image . Očitno ne iščem prav.



Sori, ne vem, kje bi našla. Sem pa od prijateljice slišala, da je MŠ v ZD Š zelo kul.



Hvala vseeno!
Sedaj tudi ne moram splo hoditi na MŠ, ker moram počivati, tako, da bom kar brez šole user posted image .


_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu Abbott)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: Materinska šola
10.2.2010 14:09:01   
Anonimen
A je bila slučajno katera v MŠ v Šentjurju?-zanimajo me izkušnje...hvala user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: Materinska šola
18.2.2011 13:56:01   
Anonimen
pozdravljene!pred 4 leti sva z mozem obiskovala materinsko solo v lj st.porodnisnici!sem ponovno noseca,v 7.mesecu,tokrat ne bi obiskovala materinske sole!mogoce katera ve,ce moz je moz lahko prisoten pri poroduv lj.,ce ne obiskujeva materinske sole?HVALA

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: Materinska šola
6.10.2011 9:16:15   
miki_miska83
Pozdravljene punce
Sama sem mamica 2 letnega fanta in še študentka multimedije in pripravljam diplomo. Prosila bi Vas, če bi lahko odgovorile na vprašanja o šolah za starše v slovenskih porodnišnicah. Vprašanj je 20 in večinoma se samo klika.
Anketa : http://www.kwiksurveys.com/online-survey.php?survey_ID=OKKNFH_88da2e95&preview
Lep dan in uživajte v nosečnosti, ker je to ena izmed lepših stvari, ki se dogajajo v življenju.
Hvala :) .

< Sporočilo je popravil miki_miska83 -- 6.10.2011 9:18:22 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: Materinska šola
6.10.2011 19:10:49   
nokiamb
tudi mene zanima če je v drugi nosečnosti spet treba hodit v materinsko
da bo mož lahko zraven?
Hvala

(odgovor članu miki_miska83)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 8 [9] 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 8 [9] 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prepovedana opravila za nosečnice
Čeprav so nosečke nagnjene k temu, da morajo pred porodom do potankosti urediti svoje gnezdece, je priporočljivo, da se ...
Prihaja Baby Expo sejem za nosečke in bodo...
Nosečke in mamice pozor! Rezervirajte si datum 13. april. V Ljubljano prihaja že drugi Baby Expo, sejem za bodoče in mla...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?