|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Menina 1450 m (9.4.2007)
15.4.2007 19:57:16   
Primoza
Bravo!

Ta vikend smo mi sicer družinke ture dali na čakanje (no mala dva sta bila dvakrat na Starem gradu nad Kamnikom), midva pa sva šla izmenično pogledati kako je višje.

Čez teden pa že hodimo v plezališče Vransko na običajno razmigovanje.



(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   Slivnica
21.4.2007 23:15:56   
saving
+1 za Slivnico. V koči so čarovnice in nagačene živali, po poti si lahko daš duška z zgodbami o coprnicah. Lep razgled na Cerkniško jezero.  Hoje je za 1.5 ure (otroka sta stara skoraj 5 in 7 let) navzgor in dobra ura navzdol. Če imate še manjše člane familije, lahko kombinirate z vozičkarskim izletom na Cerkniško jezero (izhodišče je vas Dolenje jezero - greste do konca vasi in še kak km do parkirišča, kjer se vidi jezero). Imeli smo se res lepo!

< Sporočilo je popravil primoza -- 22.4.2007 8:11:51 >

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   Viševnik 2050 m, 22.4.07
22.4.2007 17:49:58   
Primoza
Danes sva lep pomladni dan izkoristila z Ajdo (6 let) za vzpon na ta lahko dostopni Pokljuški 2000-ak. Žan je moral zaradi krakotrajne vročine ostati doma skupaj z ankaa-o. Sneg je še, vendar ne bo več vztrajal prav dolgo, ker ga sončni žarki neusmiljeno topijo. Ga je pa ravno toliko, da se lahko po dolinici nad smučiščem lepo drsaš po bližnjici.



< Sporočilo je popravil primoza -- 22.4.2007 18:10:33 >

(odgovor članu saving)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   Zvoh 1971 m (22.4.2007)
23.4.2007 14:21:22   
lolita_0
Mi pa smo ta konec tedna za družinski izlet izbrali Krvavec in bilo je odlično. Do vrha gondole smo se pripeljali z avtomobilom, potem pa smo šli počasi na Zvoh (čudoviti razgledi na Grintavec in Kočno, kjer je bilo še nekaj snega).

< Sporočilo je popravil primoza -- 23.4.2007 19:11:44 >

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   Hleviška planina 908 m
1.5.2007 20:11:39   
Primoza
Do te lepe razgledne gore nad Idrijo vodi asfaltna in na koncu makadamska cesta, ki v primeru malčkov in pomanjkanju časa pride zelo prav. Danes smo se je poslužili tudi mi in vrh dosegli po slabe pol ure hoje. 10 minut pod vrhom je prijazna planinska koča z dobro hrano, z samega vrha pa je prekrasen razgled na valujoča zelena prostransktva Trnovskega gozda.

Se pravi priporočljiv cilj za tiste, ki potujejo skozi Idrijo.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   Lipanca + Mrežce
1.5.2007 21:58:06   
saving
Mi smo pa čisto na začetku praznikov naredili dvodnevno turo. Prvi dan smo šli popoldne na Lipanco iz Pokljuke (2 uri), drugi dan pa na vrh Mrežce (vzpon 1,5 ure), ki je sosed od Lipanjškega vrha. Sestopili smo po isti poti. Nad 1500 m je še sneg, dobri gojzarji so obvezni, kakšne gamaše pa nič odveč. Za mularijo je treba imet za preobleč, ker so po valjanju na snegu mokri kot miši user posted image .
Oskrbnik me je opozoril, da so poleti vse kapacitete hitro zapolnjene s skupinami - če boste hoteli prespati, pokličite v kočo in rezervirajte!

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   Menina planina 1508 m 2.5.07
2.5.2007 17:34:33   
Primoza
Danes smo se v bolj oblačnem in kar hladnem vremenu podali na to zanimivo planoto. Za izhodišče smo si izbrali edino primerno za vzpon z malčki (Žan 2,9 let) - to je planino Biba, ki je uro hoda od Doma na Menini planini.

Od Doma na Menini planini se izplača iti tudi na  najvišji vrh Vivodnik 1508 m, odkoder je z manjšega razglednega stopla odličen razgled širom po Sloveniji. V domu nudijo dobro hrano, tako da se izplača gor privoščiti kosilo, kar smo storili tudi mi. Ta odsek od planine Biba po gozdni cesti z malo prometa je primeren tudi za vozičkarje. Vsekakor pa je zaradi številnih mlak in travnikov zelo primeren tudi za pohode z malčki, ki jim pestra pot hitro mine.

< Sporočilo je popravil primoza -- 2.5.2007 17:35:38 >

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   Mrzlica 1122 m 6.5.07
7.5.2007 6:10:13   
Primoza
Včeraj smo se povzpeli na to lepo razgledišče iz Vrh nad Trbovljami, odkoder je vzpon (3/4 ure, 4 km) možen tudi z s treniranim malčkom, v tem primeru 2,99 letnim Žanom. Vzpon poteka po nepreveč prometni makadamski gozni poti in je prav zato zelo primeren za družinski pohod.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   Viševnik 2050 m 13.5.07
13.5.2007 15:39:35   
Primoza
Danes sva se z Žanom (2,99 let) povzpela na ta lahko dostopni 2000-ak. Žan, še ne triletnik je za vzpon potreboval 2h15min, kar je za tako starega malčka izredno hitro.


< Sporočilo je popravil primoza -- 13.5.2007 17:43:08 >

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   Uršlja gora 1696 m 19.5.07
20.5.2007 12:41:33   
Primoza
Lep čist dan smo izkoristili za vzpon na ta koroški razglednik v celotni družinski postavi, vključno z ravnokar 3 letnim Žanom. Edini priporočljiv vzpon za družine z malčki poteka od parkirišča na višini 1400 m, odkoder poteka do vrha gozdna pot, izberete pa lahko tudi dve bližnjici. Na vrhu je vedno živžav, dovolj pa je tudi prostora za tek in igro.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Uršlja gora 1696 m 19.5.07
20.5.2007 12:43:02   
Strawberrie Cherrie
No vidim, da si bil na naših koncih user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image - zivim kar pod njo, zdaj pa reči, da ni lepo user posted image
Mi bomo za prvi vzpon imeli Kremzarico (Pohorje), potem pa kar Ursljo goro...



(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Uršlja gora 1696 m 19.5.07
20.5.2007 12:43:55   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

Lep čist dan smo izkoristili za vzpon na ta koroški razglednik v celotni družinski postavi, vključno z ravnokar 3 letnim Žanom. Edini priporočljiv vzpon za družine z malčki poteka od parkirišča na višini 1400 m, odkoder poteka do vrha gozdna pot, izberete pa lahko tudi dve bližnjici. Na vrhu je vedno živžav, dovolj pa je tudi prostora za tek in igro.


A iz Pošatrskega doma si šel ali iz Vernarce? Ste šli gledat jamo, kamor so padli voli od Povodnega moža?

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Uršlja gora 1696 m 19.5.07
20.5.2007 12:53:02   
Primoza
No, od Poštarskega doma bi bil pa kar prehud zalogaj za 3 letnega Žana...

Šli smo od najvišjega parkirišča, od koder je do vrha dobre pol ure hoje oz 300 m vzpona. To je bilo čisto dovolj za malčka, ki je sicer že sposoben vzpona do 800 m višinske razlike. Pa še plezali smo kanček v Selah, tako da je bil vzpon le del poti.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Uršlja gora 1696 m 19.5.07
20.5.2007 12:54:22   
Strawberrie Cherrie
To sem pa slišala ja, da so v Selah naredili nek nasip - če misliš to? Tam blizu Saloona.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Uršlja gora 1696 m 19.5.07
20.5.2007 12:55:37   
Primoza
Kraje sem že večkrat prepešačil na relaciji Maribor - Kamniška Bistrica, kakor poteka trasferzala. Drugače pa so to res lepi kraji, edina škoda so klopi, ki jih očitno mrgoli, tudi sami smo jih nekaj staknili.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Uršlja gora 1696 m 19.5.07
20.5.2007 12:57:03   
Primoza
Tole plezališče:

http://www.plezanje.net/climbing/db/showRoute.asp?route=2135

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Uršlja gora 1696 m 19.5.07
20.5.2007 12:57:13   
Strawberrie Cherrie
To je res.
jaz pri malemu pošprejam vozek in malo oblačila pa ga še do zdaj ni staknil. Enako pri kenguruju.

Me pa nekaj zanima. Kateri nahrbtnik imate?

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Uršlja gora 1696 m 19.5.07
20.5.2007 13:01:44   
Primoza
Nahrbtnik smo imeli do lani septembra (Vaude, model Jolly letnik 2000, uporabljen isti pri prvi in pri drugemu), zdaj ga nimamo več, ampak Žan vse sam prehodi.

Problem zaščite je, da ti velikokrat padejo kar na glavo, potem pa se že kam pritrdijo.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   Okrešelj 1378 m, 26.5.07
26.5.2007 16:53:54   
Primoza
Danes smo nezanesljivo vremensko napoved izkoristili za vpon  na Okrešelj iz Logarske doline v celotni postavi, vključno z Žanom, 3 l. Malo smo se še motali okrog slapu Rinke, ki prijazno škropi obiskovalce, ker ima še ravno prav vode in šli na sladolen na bife Orlovo gnezdo pri slapu.

Dan se je izkazal za odličnega, tako da smo ga še malo podaljšali v plezališču Logarska dolina, dokler se ni Žan utrmil, da ima dovolj, zmetal nekaj opreme po bregu in tako nakazal, da je potrebno odriniti.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   Ratitovec 1667 m, 10.6.07
10.6.2007 15:11:32   
Primoza
Danes smo se podali v polni postavi na Ratitovec iz vasi Prtovč nad Železniki. Izbrali smo pot če Razor, kjer je do vrha 1,5 ura. Ugotovili smo, da je letos višinska razlika 650 m ravno primeren zalogaj za triletnega Žana. Za vzpon smo potrebovali dobri dve uri. Ker je na vrhu planinska koča, kjer se da dobiti marsikaj za pod zob, je pote primerna tudi za manj stabilno vreme, naprimer takšno kot je bilo danes.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   Jesenje 930 m, 17.6.07
17.6.2007 15:23:18   
Primoza
Danes smo se sprehodili do te priporočljive izletniške točke za družinske pohode. Hoje je za slabo uro, če pa se gre mimo Spodnjega martuljkovega slapu pa morda kako minuto več.

Jesenje (Jasenje) premore brunarico s zanimivo "poljsko" kuhinjo, kjer se dobi dobre jedi na žlico. Ker je trnutno tam okrog veliko borovnic, se izplača poskusiti tudi borovničev zavitek.

Kljub idiličnem okolju pa ne gre pozabiti na varnost, predvsem v soteski je nevarnost padajočega kamenja, zato ni primerna za daljše zadrževanje.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   Ideja za večdnevni izlet v hribe
15.7.2007 0:44:53   
saving
Načrtujemo 2- ali 3-dnevno turo z otrokoma, 5 in 7 let. Sam imam nekaj idej, me pa zanima ali imate kakšne dobre (ali pa tudi slabe) izkušnje s takšno turo? Kakšne ideje? Hoje naj bi bilo do 4 ure na dan, da ne bo pritoževanja user posted image .

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Ideja za večdnevni izlet v hribe
15.7.2007 9:49:58   
Primoza
Savica - Koča pri 7 jez (spanje)
Koča pri 7. jez - Komna -Savica


Za tole sicer lepo varianto rabite nekoga, ki vas čaka z avtom:

Savica - Komna - Krnska jezera (spanje)

Krnska jezera - Krn - vas Krn (vaš prevoz)

prečenje Pohorja po SPP npr:

Maribor - Mariborska koča - Ruška koča (spanje)

Ruška koča - Ribniška koča (spanje)

Ribniška koča - dom pod Veliko kopo (spanje)

Dom pod veliko kopo - Kremžarjev vrh - Slovenj Gradec

prečenje zanimivih hrbtov na liniji Uršlja gora - Smrekovec - Raduha po SPP.


Mi smo pred štirimi leti izvedli prečenje Bohinj-Krn-Soča, lani Rudno polje-Triglav-Rudno polje, letos pa bomo ponovili vzpon na Triglav.

Ta varianta je tudi najbolj mikavna za otroke, ker je posredi vzpon na "najvišji" Triglav. Seveda je pa potrebna ustrezna opremljenost. Mi gremo letos v postavi Ajda 6,5 let, Žan 3,5 let, s tem da počaka Žan na Vodnikovem domu, z Ajdo pa sva od Vodnikovega doma naprej na vrvi in v plezalnih pasovih.





(odgovor članu saving)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Ideja za večdnevni izlet v hribe
15.7.2007 22:06:54   
saving
Hvala primoza za ideje!!! Pridružila se bo še ena punčka, zato sem malo zožal naš domet. Triglav odpade (imam samo 2 otroška pasova), tudi Komna-Krnska jezera je malo dolga tura za otroka, ki ne hodi dosti v hribe. Pohorsko turo bomo sigurno kdaj izvedli, ampak zahteva, kot vidim, 4 dni.
Tako da je končna odločitev Savica-Komna-Koča pod Bogatinom (spanje)-Bogatin-Mahavšček-Komna (spanje)-Savica. Bom poročal o tem, kako nam je šlo... user posted image .

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Ideja za večdnevni izlet v hribe
18.7.2007 22:33:37   
saving
No, pa smo nazaj user posted image . Zaradi hude vročine smo se odpovedali vrhovom in se odločili za bolj senčno bohinjsko klasiko Savica-Komna (popoldanski štart, spanje) - Sedmera jezera (spanje) - Planina pri jezeru - Planina Blato. Tu nas je počakala prijateljica in nas pripeljala nazaj do avta pri Savici.
Otroci so bili super; še najbolj so se pritoževali nad vzponom na Komno. Roko na srce, tudi meni se malo vleče user posted image . Jezera so bila fajn, planine pa tudi. Koča pri sedmerih je zelo zasedena in prav pregrešno draga (tudi skupna ležišča s PD izkaznico!), je pa ambient fantastičen. Na Planini pri Jezeru se dobijo kislo mleko in sirovi štruklji, oboje iz prve lige. Cesto na planino Blato vrli Bohinjci cenijo na 10 eurov, kar je bila, hvala bogu, najbolj tragična izkušnja te poti user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu saving)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?