|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Male majčice in majčki (2006)
13.6.2006 12:10:31   
cofek
En dober dan vsem skupaj!

mi smo že s sprehoda, trenutno je Ažbe pri babici, da mami lahko v miru pozajtrkuje in malo prečekira zadeve na netu..
v glavnem - ni še tri dni, ko sem rekla da Ažbe bolj malo poje, ko je včeraj zvečal zahteve pri obroku in smo spet na obeh straneh.user posted image Sem se pa malo zasekirala, ker mu dam jesti na 3-4 ure in ne vedno kadar zajoka.user posted image user posted image A ve mu/ji daste jest vedno ko malo pojoka, al ob obroku? Zdaj pa res ne vem... Se mi zdi, da mu ne smem vmes ponujat, ker se potem samo malo crklja in spije vse, ko pa bi bil res čas za obrok, pa ne bi imel več kaj jesti....Čeprav vmes niti ne teži...torej je najbrž sit user posted image ...
no, ja kakor koli - se bom spet malo pohvalila... smo danes ponoči spali 5 ur v kosuuser posted image user posted image ...sem pa očitno samodestruktivna oseba - a se vam tudi dogaja, da ponoči ne morete spati? no, meni se je to že drugič zgodilo...user posted image user posted image user posted image vsi spijo, jaz pa kot sova...sem se ponoči celo selila na kavč, da sem lahko podremala kako urico, ker me je motilo ČISTO VSE - tudi kako user posted image  diha. no, ja vsaj ena korist je bila od tega - sem dobila par dobrih idej - ko bi se mi vsaj lahko posvetilo podneviuser posted image

oblačenje - še vedno je aktualen čebula sistem - vendar tokrat s tanjšimi oblekicami. ..pol se pa slačimo...

ok,bejbe uživajte v poletju!
lp,t


< Sporočilo je popravil cofek -- 13.6.2006 12:15:23 >

(odgovor članu mammika)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Male majčice in majčki (2006)
13.6.2006 12:11:44   
lenika
Aja, hranjenje pa poskušamo uredit s pomočjo dudice. user posted image  (ne me kregat)

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Male majčice in majčki (2006)
13.6.2006 12:13:44   
mojca75
Ojla Majčice,

tud mi smo vedno več budni, in se je treba animirat, nisem pa vedela da so zavese lahko tko zabavne, no Mojco danes ni zanimal niti vrtiljak, sam ne vem če ni bila že sita postelje... user posted image

Drgač pa Lenika: ja tud jest ugotavljam da sem zahtevna in hočem vse po knjigah in predpisih, in pol se živceram, je pa res da manj ko se živceram, bolje nam gre, me pa še vedno spravijo neke stvari v jok, ma kaj vem, tko enkat na teden me še kaka stvar čist podre.

Jutri mamo posvetovalnico, pa bomo videli kolk smo pridelali! Upam da dosti, da se pomirim, da ni lačna! In da lepo napreduje.

Oblačenje: jaz jo še vedno dajem v dva bodija in hlače in copatke, jo pa zunaj ne pokrivam več z debelo dekico ampak eno tanjšo bombažno, pa kapo ji dam gor, ne dam pa še dodatne "jopice".

Opa: kolcamo... pa kaj zdej sej nismo jedli, ma grem jo dvignit in pocrklat!



(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Male majčice in majčki (2006)
13.6.2006 12:14:00   
lenika
Cofek- Jaz mu tudi dajem na 3 ure, ker vmes bi se samo crkljal in potem nič ne poje.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Male majčice in majčki (2006)
13.6.2006 12:17:50   
lenika
Mojca, me veseli, da nisem edina zahtevna mama. user posted image

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Male majčice in majčki (2006)
13.6.2006 12:25:10   
cofek
ja lenika - tudi mi urejamo hranjenje (in tolaženje) z dudico. pa saj nismo zdaj ene teroristke, sam red pa mora bit, ne?user posted image user posted image  (tko, lahko vsaj še kam gremo in kaj naredimo...)
crkljamo se pa tako ali tako vsi, ne?sam en ima tak, drug pa drug način... sem se ravno zadnjič spraševala kdo se bolj crklja jaz ali Ažbe?user posted image user posted image

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Male majčice in majčki (2006)
13.6.2006 13:07:22   
Mari71
Hojla, majčice in posebej tiste iz LJ: jaz sem tudi iz centra LJ in sem vsak dan na sprehodu. No, dejmo se res zmenit in se dobit na kavi!¨
Imate kaksno priljubljeno lokacijo? Meni npr. Zlata ladjica povsem pase. Kaksen drug predlog?

Da bom se malo vazna: Gasper je danes spal 6,5 h v enem kosu - najbrz se je malo zmotiluser posted image user posted image  Super bi bilo, ce bi bilo tako vsako doc!

user posted image - nama se že zelo lušta, pa si se ne upam. Bom počakala do prvega pregleda naslednji teden.  

Dojenje - jaz ga dojim tudi na 3-3,5h - ce vmes joka, dobi dudico. Red mora bit!

Uživajte v soncu in z vašimi sončki!

(odgovor članu cofek)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Male majčice in majčki (2006)
13.6.2006 13:56:14   
Barbs
Ojuser posted image

jaz sem pa čist zmešanauser posted image ... dudice noče, mu jo sploh več ne dajem, ker mu gre kar na kozlanje, če mu jo tlačim  ustauser posted image ,  če hoče cuzat, mu dam Joškota,
nobenega reda ni več pr tej bajtiuser posted image

Spet gleda zavese iz ležalnika venuser posted image  in prdi. Ampak je menda fensi rečt, da "spušča punkce"user posted image  jaz se ne dam - naš RES prdi.user posted image
In malo prej je tako tulil, da ga je dobesedno sezulo user posted image

Eeehhhh, spet bi rabila "pogrej in pojej"... user posted image  In kakšno teto, ki bi likala.user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Mari71)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Male majčice in majčki (2006)
13.6.2006 14:12:10   
mammika
oj

zdaj mi gre pa že na jok ko tako vlači smrkelj po nosu, zakva ne znajo pihnit da gre vse fajn ven, pa še iz učka mu teče prav rumeno-groza, prej so mu šle samo solzice zdaj pa to...

ehhh barbs tudi jaz bi tako teto rabila kar vsak dan...moj tud fuul prdi pa zdej med dojenjem,je tazga spustu si je prov duška dal...

pri nas urejamo hranjenje tud z dudo samo zadnje dni nekaj protestira in jo hoče samo ko je ati zravn,mene voha in duda ne pali.

no prišibam nazaj še kej pappa


(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Male majčice in majčki (2006)
13.6.2006 14:15:48   
lenika
Barbs, naš je včeraj tako jokal, da si je od brcanja hlačke slekel. Res je, da so mu v pasu malo preširoke, no pa vseeno.

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Male majčice in majčki (2006)
13.6.2006 14:48:57   
puncica
No naš angelček je pa trenutno priden, spi že skor 3 ure user posted image user posted image , sem pa pogruntala da mu na soncu bol paše kot v senci, v senci se kr neki muva, pa kot bi ga zeblouser posted image , na sončku pa spi kot angelček, pa da mu sije sonce na nogice (sicer ima še dekco čez) a očitno bo bol južno dete, glede na to, da je naša punčica bol eskimski otrok, ji je vroče ko ne vem kaj pa švica tako kot en star šofer tovornjakauser posted image , ponoč bohnedaj da ji dam gor pižamo, kr zgori.

Tako da sem zdejle že kopalnico mal pomila ker je bila totalno svinska.

Oblačila: eno plast več kot jaz, pač ne kompliciram, je pa res, da imamo notri bol hladno, zunaj pa ni tako vroče, ampak vedno ga tipam za tilnikom če je kej prešvican in zaenkrat ni problema, sicer pa pri nas ni take sparine kot v mestu user posted image user posted image

mammika kaj je zdej se je alvin že kej unesel, al mora še vedno na cekret s tabo? user posted image

Ja pa danes mamo pregled JUHUUUUUUUuser posted image user posted image Pa poročamo



_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Male majčice in majčki (2006)
13.6.2006 14:49:11   
tinkatonka
se opravičujem ker skačem v temo, ker nisem majčica ampak februarčica.

Vidim da ima mamika probleme z Tian-ovim noskom. No moj sinček je sicer starejši, pa smo ravno v noči iz petka na sobot vlekli smrklej ven, ki je bil tko notri globoko da sem ga komaj ven potegnila. No sej mogoče poznaš to zadevo - aspiratorček. Deluje na "zrak" in pumpico. Ko daš aspiratorček v eno nosnico, stisni drugo in spusti aspiratorček, da potegne ven ves šmkelj. Upam da bo kaj pomagalo. Tian bo najbrž pri tem jokal, ampak ti bo hvaležen. Upam da se zamašenga noska hitro znebite. Pa seveda zlivaj fiziološko tekočino v njegov nosek da bo skoz vlažen. No če pa to vse že veš, pa se opravičujem ker solim pamet, mogoče bo pa kateri drugi ob podobni situaciji prav prišlo.

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Male majčice in majčki (2006)
13.6.2006 15:28:43   
tea
Živjo!

Naš user posted image se je ravno lepo najedel in trdno zaspal pri mamini mlekarni, tako da sem ga lahko mirne duše odložila v zibko, ta velike bebe pa še ni domov iz "reje". Imam nekaj minut miru, preden se spravim za štedilnikuser posted image . No, nekaj morava tudi z očijem pojest in samo se žal ne bo skuhalo. Tudi jaz bi rabla eno teto za domača opravila- se mi zdi da imamo v hiši celo štalo. Kar uspem zjutraj pospravit, popoldne moj veliki user posted image ponovno vse razmeče. Ko bi šla burja čez hišo!

Kar se tiče čajčkov in podobnih dodajanj- naš ta velik ni nikoli pil ničesar dokler nismo začeli pri 6 mesecih dodajati ostale hrane. Pa ne da mu ne bi ponudili, pač ni imel nikakršne potrebe. Če smo mu dali v stekleničko moje mleko, ga je z veseljem popil, vse ostalo pa je zavračal. Pri našem malem bomo pa videli kako bo.

Kar pa se tiče dodajanja mlečnih formul, je meni pediater svetoval takole. Najprej naj poskusim in mu ponudim malo čajčka. Če bo spil več kot 30 ml, potem je potrebno dodati mleko. Če pa bo spil do 30 ml, potem to ni premalo mleka in ni potrebno dodajati. Se pač želi še malce crkljati.
Jaz mojem mišeku pustim, da se cartka- se še prehitro nehajo. Sem videla pri ta večjem- sva zaključila z dojenjem pri 10-11 mesecih , pa meni ni bilo nič prav. Sem si želela, da bi se dojil dlje. Sem ga kar nekaj sililauser posted image , pa ima zgleda močno voljo in se ni dal.

Tudi naš user posted image nekaj smrka, ampak samo proti jutru, drugače nimamo težav. Je pa danes nekje okrog 4 zjutraj pričel nekaj čudno renčat in spuščat takšne in drugačne glasove, tako da mamika ni več spala.user posted image Potem sem mu pa okrog šestih očistila noseka in je bilo malo bolje. Jaz pa nisem mogla več zaspat, tako da sem vsa neprespana. Pa bo že bolje!

No, sem se prehitro hvalila, da je trdno zaspal. Se že nekaj oglaša. Grem preverit kaj se dogaja.

Pozdravček, tea

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Male majčice in majčki (2006)
13.6.2006 15:29:49   
mojca75
tud mi z dudo pomirimo jok in uravnavamo dojenje, red mora bit!

Da bi mi en polikal.... mmmm, skuhal... sem danes kar jajca jedla, je najhitrej, pa še je bila sirena vmes! kako naša Mojca nacilja vedno takrat se zbudit k je južna na mizi????user posted image

No, za srečanje sem prec, sam ne še takoj, da mal ojačam in pridem z vozkom do mesta!

Barbs: tud mi prdimo, take smrdlive in to glih k dam plenice dol, da me prav prfeseka... phuuuu... enkat je pa tolk prdela da sm misla da je posrana, je bla pa sam "poprdena"

no ja, to bi bla kombinacija prdeča Aleks in Mojca.... ha ha....

Ja Lenika, nisi edina, se pa jaz počasi kuliram, ker sicer se mi lahk zmeša... moje sonce zdele sicer spi, ampak ??? kako dolgo, ker so počas na vrsti ... ja JOŠKO JORASOVE izbokline user posted image


(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Male majčice in majčki (2006)
13.6.2006 16:52:50   
petka
Joj punce, ko vas berem sem pravzaprav kar vesela da ne dojim. Mi papcamo na cca 3 ure Aptamil 1 (130 ml), zadnji obrok imamo nekje med 8-9 uro zvečer potem pa naš zlati srček spančka nekje 6-9 ur, to se pravi da se zbuja šele med 3 in 6 zjutraj , pa še to ga morava včasih prav zbudit!!! user posted image user posted image  Jah, če je že čist men podoben, je pa karakter čisto po fotru user posted image
Nam je pediatrinja rekla, da če lepo ponoči spančka, naj ga kar pustimo, ker se itak zelo lepo redi.

Smo se še tehtali in merili - kakšno presenečenje!!!
user posted image  ima že 56 cm in 4.150 kg pri 5t4d (porodna višina in teža= 49cm, 2610kg). Se mi je zdej kar naenkrat blazno dolg user posted image

Dobil je še kapljice D3, ampak še nismo probali... upam da ne bo panike... sicer pa baje ne šraufajo tolk kot AD3 - bomo videli... če ne bom  šla pa po avstrijski Oleovit user posted image

Zanima me kako rečujete zadevo tem user posted image vetrom, jaz se ga brez kapice ne upam imeti zunaj, ampak se mi zdi da mu je pod kapico blazno vroče, dons k smo se peljali v avtu (s klimo!) ob 10h zjutraj, ko sploh še ni bilo tolko vroče - je bil že čisto prešvican, kapca pa kar vlažna user posted image  A mogoče veste kje majo kakšne trakce za na glavo, da bodo samo ušeska pokrita???

_____________________________





(odgovor članu mojca75)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Male majčice in majčki (2006)
13.6.2006 21:44:25   
mojsoncek
Oj! Se javim se jaz... Glede na to, da je odprtih toliko tem, jih bom poskusila zajeti vsaj nekaj.

Oblacenje - jaz sem nasemu danes dala se jopico gor, pa se mi zdi da je bilo kar malo prevec, ker se je koncno tudi pri nas danes malo bolj spodobno ogrelo. Me pa tale veter malo zavede (pri nas skoraj vsak dan piha med deveto in peto uro, kot bi bili v Chicagu), ker se mi potem zdi da ga bo prepihalo. Bi pa tudi kapico zamenjala za trak.

Caji - meni je vceraj zdravnica v posvetovalnici rekla, da ne rabi nobene dodatne tekocine, da je dojenje cisto dovolj. Patronazna je pa rekla, da naj mu kar dam flasko komarcka (in ne po zlicki). Te zdravniki se mi zdijo pocasi zelo podobni pravnikom. Toliko zdravnikov/pravnikov kot je, toliko je razlag (pa brez zamere obema strokama).

Duda in dojenje - tudi mi imamo dudo za "pomiritev" sesalnega refleksa. Mali papca na tri ure plus/minus petnajst minut, vmes pa mu dam dudico. Sem probala vmes z josko pa je samo malo zvecil in sem videla, da nima smisla.

Jokanje - mali je imel prejsnji teden, od torka do petka jokave dneve. Sem ga lahko samo mirila in okrog nosila, ker ni nic drugega zaleglo. Tudi spal ni cez dan skoraj nic. V soboto pa kot bi odrezal... sedaj je spet ful priden. Sem ze studirala, ce atija pogresa, ker je prejsnji teden zacel spet s sluzbo user posted image user posted image user posted image user posted image . Skratka spancka, gleda naokrog, malo se jaz ukvarjam z njim, malo se sam zamoti z opazovanjem okolice in podobno... Super je!

Posvetovalnica - smo bili vceraj. Mere: 53 (50) cm in 3740 (2880) g. Je bil pohvaljen, da se je pridno poredil user posted image . Seveda, ni treba posebej govoriti, da je z nasim dojenjem vse OK in da je dovolj mlekca. Tudi drugace pravi pediatrinja, da je vse OK. Imamo pa zaradi medenicne vstave ze v petek UZ kolkov in ne sele po treh mesecih. Mogoce se pa ze pred zacetkom prave poletne vrocine znebimo sirokega povijanja. Pa AD3 smo dobili in me je kar malo strah zaceti. Ce se bodo pojavili kaksni hudi krci, bomo pa presaltatli na D3.

Pa se toliko, da pohvalim nasega malcka. Danes smo ponoci spali 6 ur v kosu, od pol enajstih do pol petih, za dodatek pa se do pol osmih user posted image user posted image user posted image .

Lepo, lahko in mirno nocko vam zelim. pa pa

p.s. ce bom slucajno v Ljubljani, ko se boste dobile "ljubljancanke", bi se vam pa pridruzila. Ce me seveda sprejmete (ce kaj steje, imam stalno bivalisce se vedno v LJ user posted image ).

(odgovor članu petka)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Male majčice in majčki (2006)
13.6.2006 21:52:35   
Linča
Punce, midve s Saro sva glih prešle fazo pomanjkanja mleka, res je bla kriza, mala bi jedla in jedla, pa potem skoraj nič spala, zvečer po flaši pa je spala ko zadeta...no, potem sem ji dodala še enkrat čez dan in ugotovila, da je dete lačno user posted image ... sem imela zdaj par dni totalno pomanjkanje mleka, se pa je na srečo vse uredilo in sedaj so "mamine mlekarne d.d." povečale proizvodnjo user posted image  jupiiii - upam, da ostane tako...sem pa govorila s kolegico, ki se ukvarja tudi s svetovanjem v zvezi z dojenjem (je dr.), pa je rekla, da nastopi kriza okrog 3 in 6 tedna ter nato okrog 3 meseca...tak da se ne ustrašite, pač malo dodajte dodatka, da otrok ne bo lačen, pa seveda ga čimbolj pogosto pristavljat k "jošku jorasu" user posted image  baje je uspešno tud dojenje v topli kadi - ker se mamica sprosti...potem tud varianta, da si mamica vzame en dan čist zase in dojenčka ter lenarita ves dan, se dojita, cartata, po možnosti kontakt koža-koža...če si pumpate mleko za stimulacijo, potem je najbolje istočasno kot dojite - na eni strani beba, na drugi pumpica (to mi sicer ni glih jasno, kak bi mi uspelo...) no, to je nekaj nasvetov, če bo imela katera krizo, jaz jih sicer nisem preizkusila in ne vem, če kaj pomaga...jaz sem bla dva dni že čist nora od sekiranja, moj user posted image  mi je samo prst pokazal, pa sem bla objokana...

tolk na hitro...aja, prdenje? joj, kak smrdeči so user posted image  pa glasniiiii...mi je glih en rafal spustila....jao, punca user posted image

_____________________________

24. aprila je sijal sonček in rodila se je princesa Sara

(odgovor članu petka)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Male majčice in majčki (2006)
14.6.2006 8:33:56   
MarijaPo
Ohoj Bejbe,

danes je en kul dan, ker je ful lepo vreme in ker je vceraj tako fino spralo tole naso ljubljano.

Nasa Eva (spehonka - smo jo tehtali in je ze 3.6 kg tezka) je bila vceraj se posebej pevka, ker se je drla in drla. Je bila od enih do sedmih tukaj moja mama in je k sreci rihtala Evo (mama je neunicljiva, stalno jo je po rokah imela, ji pokazala vse stvari v nasem stanovanju, jo peljala v botanicni vrt (moja mama je biolog) in ji pokazala zenski ginko (edini v sloveniji, ker se menda ful paca, kadar medi) in racke in vse zivo, Eva se je pa drla).
Igor jo je imel samo eno uro, pa je bil cist hin. Vceraj je vsega skupaj spala 3 ure v intervalu od petih zjutraj do enajstih zvecer.

dudica - barbs, moja eva je ista, noce dude pa noce. Najbrz ve, da nic ne pritece iz nje in pol ne sljivi scene. Sicer pa menda vsak slej ko prej klone in uporablja dudo. No, mi zaenkrat dretje resujemo z zamaski za usesa (sva si kupila kar vsak svoj paket - ohropax res rula). Je pa res utrujajoce, ko se ti ta mali stvor dere po 2 uri skupaj na uho in se zraven trese in trza z rokami - popraska vse, kar doseze, tudi sebe.

No, Mateja, ti se le opogumi, pa se dobimo v zlati ladjici, ce bo katera ze prej hodila po ljubljani, me lahko zahakla - prepoznale me boste po najbolj ceski opravi (se vedno nimam nobenih  nenosecniskih hlac, ki bi mi bile prav) in vozicku peg perego rumeno siv z naveta kosaro.

Igor je fasal sezonski rinitis in stalno kiha in se solzi in smrka. :(

Kdaj si crpate mleko za kaksen kino ali kako tako priliko?
Jaz dojim na vsake tri ure, uprabljam pa izmenicno eno in drugo josko, ker je ze po eni tok sita, da ne more pol se druge. Kdaj se mi pol najbolj splaca pumpat in iz katere? Mislim, da ne bo pol se vec mleka se prozivajalo, ker ze zdaj mi kar sprica iz njih in vcasih so kar trde od kolicine.

(odgovor članu Linča)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Male majčice in majčki (2006)
14.6.2006 8:53:53   
petka
Halo user posted image .

Sem danes bolj zgodnja, me namreč že nekaj dni srbijo ušesa, no zdej je stanje že nekje me srbenjem in bolenjem user posted image , men se pa še vedno res ne da it k zdravniku... ampak bo dons zgleda treba it ker je tole že prov grozn user posted image ... matr a je treba res skos odlašat.

No, je pa vsaj mali spal spet 8,5 ur. Upam da bo zmeri takole user posted image  - ja malo morgen a ne user posted image

evo, se bom kar pobrala k dohtarju

_____________________________





(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Male majčice in majčki (2006)
14.6.2006 9:37:59   
tea
Dobro jutro!

Zame bolj zaspano, ampak je sonček zunaj in sem zato takoj boljše volje.
Naš mišek celo noč neki rezgeta in prha ko tak mlad žrebiček. Zraven pa ene čudne grimase dela, ampak se niti ne zbudi vmes. Se pa toliko bolj zato zbuja mami in posledica tega je da bom vsak čas takšna kot bi me povozil avtobususer posted image . Malce ima zamašen nosek, pa malce ga črviči, tako da mislim, da je to od tega. Kaj pravite, se bo to kaj uredilo? Pa tako priden dojenček je bil še tri dni nazaj!

Jutri imamo posvetovalnico. Sem res radovedna kako kaj napredujemo. Kolikor vem, pri nas pediatri vedno predpišejo kaplice AD3 in ne D3 kot jih imate nekatere. Ali je potrebno za D3 kaplice posebaj rečt, ali so se vaši pediatri sami spomnili in jih predpisali?

Jaz sem mislila, da se je moja čišča že počasi končala, pa smo meli včeraj zopet en naval krviuser posted image . Mi je tako zoprno hodit naokrog s temi vložki! Pa še toplo se je začelo!

Mi bomo imeli slikanje kolkov verjetno šele čez čas in tako nas čaka še lep čas povijanje na široko. Se mi Jaši kar smili s to kopico plenic okoli rite, ko je zunaj tako toplo. Mene že en vložek strašno moti.
Saj mogoče se bo slišalo malce čudno, ampak res ne vem kako to povijate na široko z eno pleničko. Pri nas so nam v porodnišnici in na starševski šoli pokazali z dvema. Torej previjalno, pa eno pleničko počez in eno podolgem. Kako pa previjate ostale?

Zdej si grem pa skuhat en hektoliter kompota, da bom imela kaj pijače za čez dan. Potem ne bo časa za takšna opravila, saj pride moj ta velik sonček iz varstva že ob 12 in se bomo mogli sami organizirat do petih, ko pride oči. Upam, da bomo preživeliuser posted image !

(odgovor članu petka)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Male majčice in majčki (2006)
14.6.2006 10:26:22   
puncica
Ojla punce
Tudi jaz sem danes vesela in žalostna hkrati. Vesela zato, ker je naš mali se poredil v enem mescu za 1,3 kile in je to juhuuuuu veliko, pa zrastel 3,5 cm. Bil pohvaljen in mami vsa hepi, torej je mleka dost user posted image Punčica je bila vedno na spodnji meji in smo vedno ful študiral al bo al ne bo, al bo treba dodajat al ne, no na koncu pa smo začel dodajatuser posted image . Drugače pa sem žalostna zato, ker smo našega princa spet uspel prehladit user posted image , je vlekel danes ponoči smrkle ven pa noter in bil ful bogi, sem mu neki ven bezala ko se je dojil, pa nič kaj uspela, res je bil ful bogi, pa nočem ga ponoči budit, ker že tako je bil danes ful nemiren, sicer se drl ni je pa skoz neki jamral, ja itak če ni mogel dihat user posted image Pumpca mi je pa grozna, ko tako zajoka ko ven potegnem zrak, ne vem al to tako zaboli al kaj, potem pa kar svalkam robčke pa mu ven vlečem smrkle, a kaj ko jih ima nekje bogu za hrbtom, pa ne pridem do njih, ko pa v noska gledaš pa je čist čistuser posted image . Ja pa zdravnica nam je rekla da glavco nekam nazaj vleče, pa da naj pridemo po dveh mescih na ponoven pregled mi kazala kako ga naj dvigujem pa to, da sicer tonus je ok, ampak če se glavca ne bo popravla bo treba fizioterapevtu user posted image Pa še to, rekla je da pri tako majhnem je treba zdej vse delat na simetrijo, tako da imaš previjalno na desni in levi isto, ne da je na eni strani neki ful zanimivga na drugi pa nič, da bi bilo najboljš da bi enkrat previjal z ene strani potem pa še z druge strani, pa da naj se pestuje enkrat na eni roki, drugič na drugi, pa tako, čeprav nam paše vedno na eni roki.

Ja nič zdej pa spet neki vpije, grem pogledat kaj bi rad

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu tea)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Male majčice in majčki (2006)
14.6.2006 10:28:52   
puncica
A ja še to, nam je predpisala D3 kaplice, pa sem vprašala a ne več AD3, pa je rekla ja da je zdej bol moderno in da ne predpisuje več AD3, pač pa sam D3, pa da so boljše je manj krčev, potem pa sem rekla kaj pa če bodo a lahko uporabljamo in gremo v avstrijo po oleovit, pa je rekla seveda ni problema, in da mi prihrani pot celo povedala da ga imajo na trati v Škofji Loki v eni privat lekarni user posted image user posted image user posted image user posted image   To sploh nisem vedela in sem ful vesela, da ga imajo, ker sam po te kaplice v avstrijo mi ni glih za hodit. Bomo pa vidl kako so te Plivit d3, če bodo kakšne težave, upam da ne.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Male majčice in majčki (2006)
14.6.2006 12:25:30   
cofek
ok, ponovi vajo... (me je namreč ven vrglouser posted image )

torej, dan!

ekola poldne in pol opravkov že za namiuser posted image ... uf, kako je vroče...

danes sva z Ažbetom sama - je šel user posted image  na službeno pot, user posted image pa smo poslali na počitnice v Zagorje (moram povedat da čestitam vsem mamicam, ki imajo 2 pikota in sfolgajo z njima, jaz namreč z 1 in še user posted image  ne morem - upam da bo čez kaka 2 tedna, ko bo Ažbe že lahko šel v kengurujčka kaj boljš in se bomo skupaj odpravili na potep..) in ga gremo jutri iskat.

tea - se mi zdi da te poznam - imaš mogoče srebrn voziček?! no, mi smo tisti, ki dirkamo (trenutno) z lupinico po Trbovljah.. V glavnem sem ti hotla povedat, da vsi, razen v naši porodnišnici povijajo na široko samo z eno plenico med nogami - še naša patronažna mi je na prvem obisku rekla da ni treba dat še ene plenice počez. So pa res bogi - user posted image  je ful vesel, ko ga razvijem in malo pobrca, zdaj bo pa še tale vročina...mu vsakokrat obljubim, da samo še ta teden, ker imamo naslednjo sredo slikanje kolkov in srčno upam, da bo vse ok.

ja, nosek...user posted image  -naš tudi nekaj grgra tam zadaj (ampak samo zjutraj)...

ok, uživajte!
lp, t (upam ,da mi zdaj rata..)

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Male majčice in majčki (2006)
14.6.2006 13:14:19   
Panda.
Ojla, punce!

Tudi jaz še enkrat, nas je očitno skupinsko ven metalo... user posted image

včeraj smo imeli posvet v razvojni ambulanti. Je naš user posted image nedonošenček (36t) in pošljejo na posvet vse, ki bili rojeni pred 38 tedni. Smo se pogovarjali z eno čudovito zdravnico user posted image . Mali je oh in sploh OK, je pa rekla, da zanjo je star toliko, kot bi bil, če bi se rodil ob roku. Se pravi ne 2 meseca, ampak en slab mesec.  Mi je pa spet povedala, kakšna sreča je, da ga sploh imam. Vsak zdravnik, ki sliši mojo porodno zgodbo mi to pove user posted image .

Dobila sva napotnico za nevrofizioterapijo user posted image . Spet isto - vse je OK, ampak, nedonošenčke avtomatsko pošljejo... Jaz pa v jok user posted image - ko berem po forumih, kako si to samoplačniško organizirajo, mi pa kar napotnico!! Škodit že ne more, če je še malo pod zdravniško kontrolo user posted image in če se še jaz naučim kakšnih koristnih vaj.

Nisem ga sicer uradno tehtala, sem ga pa dala na koncu kar oblečenega na vago in - mali veliki ima že čez  štiri kile in pol!!! user posted image user posted image In sedaj, ko je že malo konkretnejši, zunaj pa vroče, sem se opogumila  in ga začela previjati v bombažne plenice (Štorklja, Racman user posted image ). Prej bi se kar izgubil v njih. Zaenkrat kar dobro kaže. S katero sem se pogovarjala še kot  user posted image , da bo mogoče tudi probala? A se je še katera opogumila?

Čaj sem mu jaz dala do sedaj dvakrat. Pa je obakrat izjezikaj cucelj takoj ven in me pogledal če sem normalna, da mu to v usta tlačim user posted image . Potem pa nisem več probala user posted image .

Hraniva se pa midva kadar mu paše user posted image . Ne uvajam nobenega ritma in urnika. Ponoči je to kar redno na dve uri, podnevi pa odvisno od aktivnosti. Če smo doma, rata popoldne malo nemiren in je na pol ure ali eno uro ali kadarkolipačže ali... Če pa kam gremo pa v avtu vedno zaspi in se na cilju zbudi - laaaaačen user posted image .

Dudo bi sicer vlekel, ampak mu ne dam. Kadar je buden ali samo nemiren, ga vzamem v naročje in se pogovarjava. Je pa res, da imam samo tega in se lahko ves čas ukvarjam samo z njim user posted image . Dudo tako dobi le v avtu, v vozičku v trgovini ali med večernim previjanjem, če je nesrečen.

Tudi Rok renči, godrnja, hrza, brenči, ...user posted image user posted image , ampak vedno kadar mu kaj fali.  Pa če je to le mini kupček, ki ga mora podreti ali mali pukec ali pa konkretno riganje, prdenje ali kakanje in prebavljanje user posted image . Če mu vse štima, potem je tiho ali pa se oglaša z "eeee".

Toplota je pri Roku zakon user posted image . Ampak, v teh toplih dneh mu vseeno oblečem le bodi s kratkimi rokavi pa še mu je kdaj vroče. Kapice mu ne dajem, le če zunaj zelo piha. Rada bi imela klobuček proti soncu pa ne najdem tako majhnega. Vsi se začenjajo pri 40 cm in več user posted image .

Ej, Ljubljančanke! Nisem ravno iz centra ampak priden na srečanje, ko se bomo zmenile! Me ne boste mogle falit, sem preveč konkreeeetna... user posted image user posted image

Uživajte v lepih dnevih!

lp He


< Sporočilo je popravil Panda. -- 14.6.2006 13:15:37 >

(odgovor članu cofek)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Male majčice in majčki (2006)
14.6.2006 15:56:31   
F*S*M
Ojla, pozdravljene da se vam še jaz oglasim po zelo dolgem času,

tudi mi smo imeli včeraj prvi sistematski pregled, je naš fant zrasel za 3,5 cmi in se v treh tednih od kar smo doma iz bolnice zredil za 1 kg glede na težo ko sva zapustila bolnišnico, bravo mi. Dobili smo tudi kapljice AD3 in danes čakamo na prvo reakcijo bomo videli, tudi glavica mu je zrasla za 3 cm in meri sedaj 36cm. Ker pa je naš mali lenobica si moram mleko izčrpavat in mu ga dajat po flaški, saj na joški bi se kar crkljal in nič konkretno vlekel, potem pa se dere še ker ne naziza dovolj jaz pa si po dojenu izčrpam minimalno 50 ml, to pa pomeni da nič ne poje samo tisto kar mu samo priteče no pa bomo že tudi to prebrodili, dodajanje umetnega mleka še ne prakticiramo, ker zaenkrat je še dovolj mojega čeprav mi je včeraj ga hotelo nekaj primanjkovat ampak to je bilo po moje od utrujenosti.

Imam predlog za zasavke, ker nas je kar nekaj na tem foromu, bi se tudi me lahko kdaj dobile in si izmenjale svoje izkušnje ter razne prigode ob naših otročičkih. Saj mogoče ne še ta maesec, mogoče naslednji ko se bo naš urnik malo ustalil z user posted image .

Lepo se imejte vam še kaj napišem v prihodnosti, prebiram pa vas redno, najbolj pa se nasmejim Barbs in njenim prigodam.


_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu Panda.)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?