|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  93 94 [95] 96 97   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarčice
16.2.2007 20:02:38   
LuLu
Bilbo čestitke !!!   user posted image    user posted image    user posted image  
A je danes, 16.02. bila rojena? Če ne javi, da popravim seznam...
pa mirne noči seveda vsem mamicam

Metuljčica27, bravo! A ni ona Branka? in ne Blanka? in Metka seveda... prave čveke sta, smo si zadnjo noč popestrile.
Uspela sem pa tudi eno RR - marčevko spoznati v bolnici.
Si pa malo zadeta, res se rola user posted image  Enkrat si rekla, da včasih samo preletiš kaj je napisano, pa ne prebereš dobro... se ti oprosti user posted image , sem zgoraj že napisala, da imam v nedeljo ob 10. uri CTG... ti tudi pridi ob 10 uri, pa potem proslavima najin PDP (ne DPD, kot si napisala zgoraj user posted image )
malecko_matejo pa tak pustima tam, jo malo razjezima, da popadke dobi ali pa se bomo lovile po bolnici in skakale po stopnicah, samo da ta Žanetka pride ven user posted image

Bom morala hitro seznam popravit, da bo na naslednji strani na ogled... tak da ena naj gre v akcijo čez noč.

(odgovor članu visnjaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2351
   RE: Februarčice
16.2.2007 20:37:08   
Anonimen
Bilbo user posted image user posted image user posted image Čestitke za malo lubiko!

Joj jaz komaj folgam tele porode pa čestitke... user posted image user posted image user posted image Noro, koliko se nam dogaja ta mesec! Pa še tako kratek je! Tudi jaz ne vem, kam so šli tile dnevi...

Ja Malecka_mateja kr ti bodi naslednja in pojdi rodit, vidiš, da tile dve že kujeta načrte, kako te bosta jezili. user posted image user posted image A je tvoj doma? Moj si je od 26.2. vzel dopust in zdaj mi vztrajno govori v trebuh, da naj mali točno na 26. pride ven. Kao sta se ona dva že zmenla... Moški... user posted image

Teja29 kar se tiče teže se ne obremenjuj - malo nazaj je na našem forumu ena (sem že pozabila katera) pisala o zmotah G in meritvi teže. Pa tudi moja soseda naj bi imela malega 1 dan preden je rodila težkega neki mal čez 3 kg, rodil se je pa s skoraj 4,5 kg. Tega res ne morejo zares natančno izmeriti.

Punce grem zdej spet pred TV, se slišimo! Če bo katera na poti v Rim - SREČNO! user posted image

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 2352
   RE: Februarčice
16.2.2007 21:55:13   
malecka_mateja

user posted image        user posted image        user posted image


P R I P R A V L J E N E :


01. JA_n_JA; Ljubljana,  user posted image
02. Laruska, Trbovlje
06. hgrm, Ljubljana
08. Izabela_07, Postojna
09. juorje, Celovec,  user posted image Gašper
10. strommer, Novo mesto
10. Kveder P,  user posted image
12. alenkat, Ljubljana        
14. malecka_mateja, Maribor ali Ptuj,  user posted image Žanet
15. Maggie, Ljubljana,  user posted image
15. Tasav, Celje, user posted image  Luka
18. metuljčica27, Maribor ali Ptuj
18. LuLu, Maribor,  user posted image
19. Tabali, Ljubljana,  user posted image
20. Teja29, Postojna,  user posted image
22. jasna81, Celje,  (user posted image Alen ali user posted image  Ema)
22. Petrca24, Kranj
28. lencica, Slovenj Gradec

Pofočkanih je 18 user posted image  in 18 user posted image !   user posted image   :  user posted image   =  6 : 3


MAMICE SO POSTALE:
 
24.12. Biba1, user posted image Domen, 42 cm, 1470g, user posted image Tjaša, 40 cm, 1690g user posted image (21.02) -                                                                                                                      PDP
18.01.,   Jenki,   user posted image    Jaka,  53 cm,  3440 g user posted image   , (13.02.)
21.01.,   Kamy,   user posted image    Taja,  49 cm,  2700 g user posted image   , (konec feb.)
1.2.,   Jasnika,   user posted image    Marcel,  52 cm,  3720 g user posted image   , (28.01)
1.2.,   Sminc,   user posted image    Aljaž,  49 cm,  2880 g user posted image   , (28.02.)
2.2.,   Turbo,   user posted image    Katarina,  54 cm,  3550 g user posted image   , (3.02.)
3.2.,   Aja32,   user posted image    Naja,  49 cm,  3060 g user posted image , (27.01.) 
3.2.,   Zvončica in Peterpan, user posted image Maj, 52 cm, 3420 g user posted image , (27.01.)
4.2.,   adriana_m,   user posted image    David,  53 cm,  3890 g user posted image   , (22.01.) 
4.2.,   pikecpokec,   user posted image    Gal,  52 cm,  3600 g user posted image   , (26.01.)
4.2.,   Ajči,   user posted image    Jaš,  51cm,  3170 g user posted image   , (2.02.)
6.2.,   Barmaz,   user posted image    Katja,  50 cm,  3420 g  user posted image   , (4.02.)
6.2.,   Mihi33,   user posted image    Vita,  49 cm,  3180 g  user posted image   , (10.02.) 
7.2.,   Hothien,   user posted image    Ela,  55 cm,  3930 g user posted image   , (1.02.)
9.2.,   Visnjaaa,   user posted image    Nejc,  53 cm,  3520 g user posted image   , (18.02.)
9.2.,   Ribicau,   user posted image    Eva,  51 cm,  3150 g user posted image   , (8.02.)
10.2.,   Darja.grm   user posted image    Lara  user posted image   , (16.02.)
10.2.,   Mzupa17   user posted image    Matic,  54 cm,  3800 g user posted image   , (9.02.)
11.2.,   Btina   user posted image    Maša,  54  cm,  3450 g user posted image   , (3.02.)
14.2.,   Geja   user posted image    Lara,  50 cm,  3050 g user posted image   , (10.02.)
15.2.,   Kolumbo   user posted image    Maj,  51 cm,  3800 g user posted image   , (15.02.)
16.2.,   Bilbo    user posted image     Nia,   50 cm,   3630 g user posted image     , (17.02.)


 
user posted image  na svet je prijokalo 23 user posted image  od tega 11 user posted image  : 12 user posted image  user posted image



Če katere še ni na seznamu in bi rada bila, naj se pofočka
 


user posted image    user posted image   user posted image    user posted image  user posted image


user posted image                   

user posted image                                     



_____________________________

Otrok najbolj potrebuje tvojo ljubezen takrat, ko si jo najmanj zasluzi!!!
Tjaša je dobila brateca po imenu Tin

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2353
   RE: Februarčice
16.2.2007 21:59:27   
malecka_mateja
evo Mzupa je povila sinčka Matica!user posted image user posted image ko ji začne delat rač se javi!

ČESTITKE!!!

ja lulu in metuljčica v nedeljo ob 10!tako da se vidimo!no če ne rodim prejuser posted image user posted image
a vidve pa bi me kr jezili!user posted image če bo pomagalo ni problema!

je rekla kolumbo da ni tako hudo in da bom opreživele in da je ona že super jutri že gre na navadni odelek !tako da je res superuser posted image

no mene pa sedaj dajejo neki krči na 5-7 minut amapk neupam prehitro se veselit ker lahko zdaj zdaj utihnejo!auuuuu še en!

no če grem vam sporočim drugače pa se jutri zjutraj javim!

mene je moja mala že tolkokrat napizla da nič več ne verjamem!user posted image

ja jsana si želim da bi bila naslednja mapak mislim da bom marčevka postalauser posted image

no grem ajat in se k mojemu stiskat!user posted image papa
nočko !

_____________________________

Otrok najbolj potrebuje tvojo ljubezen takrat, ko si jo najmanj zasluzi!!!
Tjaša je dobila brateca po imenu Tin

(odgovor članu malecka_mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 2354
   RE: Februarčice
16.2.2007 22:51:29   
ribicau
Čestitke user posted image user posted image user posted image user posted image  Kolumbo! Je pa krepak fantič.

Čestitke user posted image user posted image user posted image tudi vsem ostalim puncam in njihovim user posted image .

Danes od mene samo toliko! Sem rabila 30 min, da sem Evo uspavala, zdaj pa upam, da ob do ene pol treh mir.

Grem za vsak slučaj spat!

Malecka_mateja a še nisi šla?user posted image

(odgovor članu malecka_mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 2355
   RE: Februarčice
17.2.2007 9:20:22   
malecka_mateja
oj!
evo me še tukaj!
sem vam rekla da nebo nič iz tegauser posted image sam me jezi ta naša žanetka!user posted image
no zdaj malo pozajtrkujem pol grem po neke izvide po l pa na roj.dan ker tast danes praznuje jutri pa ga ima!tako da se javim zvečer!

pridne bit!
kje pa ste vse???v rimu že???
dobro jutro!

_____________________________

Otrok najbolj potrebuje tvojo ljubezen takrat, ko si jo najmanj zasluzi!!!
Tjaša je dobila brateca po imenu Tin

(odgovor članu ribicau)
Neposredna povezava do sporočila: 2356
   RE: Februarčice
17.2.2007 18:06:28   
Anonimen
Zdravo punce! Mzupa user posted image user posted image user posted image

Kaj je to? Danes neka tišina... Še ni šla nobena danes rodit? Jaz sem glih od svojih prišla. So malo delali, kopali pa ne vem kaj še... Neke tlakovce bojo polagali pa nadstrešek za avto delali. Pa mojo marelico (drevo) so zrušli, ker so rabili plac user posted image user posted image user posted image Pa tak so bile dobre... Sem že študirala lani poleti kok bo fajn, ko si bom v domačem mini-sadovnjaku lahko nabrala sadja in svojemu sineku oz. hčerkici kašice pripravljala... Zdej še grozdja ni več. Samo hruška, jabolka in slive so. Skor me je kap, ko sem vidla kak betonski vrt bo ratal iz nekdaj tako lepega zelenja... user posted image Uh sem se morala kr tule mal zjamrat.

Drugače pri meni nič novega, bolečin nič, naspidirana 100 na uro. Sem celo mal pomagala delat, pol so me pa tastari vidli in me skor pod marš nagnali. Tak ko da sem invalid no... user posted image Sem pa pol v bajti mami kuhno pomila pa po tleh pobrisala. user posted image Vsaj neki sem pomagala! Pa kaj čem, če se tak dober počutim - malega itak razganja v meni. Me že prov bolijo tele brce.

Aja - ona moja soseda, ko je mela 8.2. rok trenutno rojeva. Baje da je že včeraj zvečer imela svoje popadke, pol so se umirili in zdej jih je spet dobila. Ne vem zakaj ji ne dajo umetnih, da bo prej fertik. Baje se cel dan sprehaja v bolečinah... Upam, da bo hitro minilo in držim pesti za njo!

Zdej grem pod tuš, pol pa neki toplega popit (pa jest seveda tudi user posted image ) Lepo se imejte, se čujemo!

(odgovor članu malecka_mateja)
  Neposredna povezava do sporočila: 2357
   RE: Februarčice
17.2.2007 18:24:08   
LuLu
Ojla,
tudi jaz še zaenkrat brez popadkov, čeprav sem se danes toliko najezla (dragi je kriv za to) pa nadelala, čiščenje stanovanja, pa sortiranje potrebnih in nepotrebnih stvari iz preteklosti - otroštva, ki gredo v koš oz. ostanejo še malo z mano.
Zdaj sem tak crknjena, sem se sarme najedla, pa bi najraje kar spat šla...
Drugače nič novega, jutri pa v bolnico na CTG in srečanje s štajerkami, tokrat že v bolnici.
Lap dan dalje

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2358
   RE: Februarčice
17.2.2007 18:43:51   
juorje
Casper ist geboren am 9. 2.
alles gute von Jera und Florijan.

(odgovor članu malecka_mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 2359
   RE: Februarčice
17.2.2007 18:56:39   
LuLu

user posted image        user posted image        user posted image


P R I P R A V L J E N E :


01. JA_n_JA; Ljubljana,  user posted image
02. Laruska, Trbovlje
06. hgrm, Ljubljana
08. Izabela_07, Postojna
10. strommer, Novo mesto
10. Kveder P,  user posted image
12. alenkat, Ljubljana        
14. malecka_mateja, Maribor ali Ptuj,  user posted image Žanet
15. Maggie, Ljubljana,  user posted image
15. Tasav, Celje, user posted image  Luka
18. metuljčica27, Maribor ali Ptuj
18. LuLu, Maribor,  user posted image
19. Tabali, Ljubljana,  user posted image
20. Teja29, Postojna,  user posted image
22. jasna81, Celje,  (user posted image Alen ali user posted image  Ema)
22. Petrca24, Kranj
28. lencica, Slovenj Gradec

Pofočkanih je 17 user posted image  in 17 user posted image !   user posted image   :  user posted image   =  5 : 3


MAMICE SO POSTALE:
 
24.12. Biba1, user posted image Domen, 42 cm, 1470g, user posted image Tjaša, 40 cm, 1690g user posted image (21.02) -                                                                                                                      PDP
18.01.,   Jenki,   user posted image    Jaka,  53 cm,  3440 g user posted image   , (13.02.)
21.01.,   Kamy,   user posted image    Taja,  49 cm,  2700 g user posted image   , (konec feb.)
1.2.,   Jasnika,   user posted image    Marcel,  52 cm,  3720 g user posted image   , (28.01)
1.2.,   Sminc,   user posted image    Aljaž,  49 cm,  2880 g user posted image   , (28.02.)
2.2.,   Turbo,   user posted image    Katarina,  54 cm,  3550 g user posted image   , (3.02.)
3.2.,   Aja32,   user posted image    Naja,  49 cm,  3060 g user posted image , (27.01.) 
3.2.,   Zvončica in Peterpan, user posted image Maj, 52 cm, 3420 g user posted image , (27.01.)
4.2.,   adriana_m,   user posted image    David,  53 cm,  3890 g user posted image   , (22.01.) 
4.2.,   pikecpokec,   user posted image    Gal,  52 cm,  3600 g user posted image   , (26.01.)
4.2.,   Ajči,   user posted image    Jaš,  51cm,  3170 g user posted image   , (2.02.)
6.2.,   Barmaz,   user posted image    Katja,  50 cm,  3420 g  user posted image   , (4.02.)
6.2.,   Mihi33,   user posted image    Vita,  49 cm,  3180 g  user posted image   , (10.02.) 
7.2.,   Hothien,   user posted image    Ela,  55 cm,  3930 g user posted image   , (1.02.)
9.2.,   Visnjaaa,   user posted image    Nejc,  53 cm,  3520 g user posted image   , (18.02.)
9.2.,   Ribicau,   user posted image    Eva,  51 cm,  3150 g user posted image   , (8.02.)
9.2.,   juorje,   user posted image    Casper (Gašper)     user posted image    , (9.02.)
10.2.,   Darja.grm   user posted image    Lara  user posted image   , (16.02.)
10.2.,   Mzupa17   user posted image    Matic,  54 cm,  3800 g user posted image   , (9.02.)
11.2.,   Btina   user posted image    Maša,  54  cm,  3450 g user posted image   , (3.02.)
14.2.,   Geja   user posted image    Lara,  50 cm,  3050 g user posted image   , (10.02.)
15.2.,   Kolumbo   user posted image    Maj,  51 cm,  3800 g user posted image   , (15.02.)
16.2.,   Bilbo    user posted image     Nia,   50 cm,   3630 g user posted image     , (17.02.)


 
user posted image  na svet je prijokalo 24 user posted image  od tega 12 user posted image  : 12 user posted image  user posted image



Če katere še ni na seznamu in bi rada bila, naj se pofočka
 


user posted image    user posted image   user posted image    user posted image  user posted image


user posted image                   

user posted image                                      



(odgovor članu malecka_mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 2360
   RE: Februarčice
17.2.2007 22:07:42   
malecka_mateja
evo jaz sem še kr doma!user posted image
sm aglih iz roj.dneva!poknila bom od hrane!user posted image
no jutri pa v bolnicouser posted image upam da not ostanemuser posted image amapk tako nebo nič bo pač samo druženje z mojimi so user posted image  tako dauser posted image .
ja res neko zatišje se vidi da ste pridne mamice in ni več časa za čvek!
lulu kdaj pa se selita???zdaj bi že bil čas??jutri je dan D!!!!user posted image

no grem spat ker sem utrujena 100 na uro!in sita kot volk!sem ko slon s tem trebuhom!user posted image
lepo spite pa srečno če gre katera v rim!
nočko

_____________________________

Otrok najbolj potrebuje tvojo ljubezen takrat, ko si jo najmanj zasluzi!!!
Tjaša je dobila brateca po imenu Tin

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2361
   RE: Februarčice
17.2.2007 22:40:05   
metuljčica27
Se že veselim na srečanje jutri!

Torej Lulu in Malečka _mateja, torej jutri okoli 10.00! Seveda, če že ne bo katera prej!
Upam, da ne bo gužva!

LP in nočko!

(odgovor članu malecka_mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 2362
   RE: Februarčice
17.2.2007 22:42:33   
LuLu
malecka_mateja, kdaj se selima?? Pojma nimam, jaz se preselim še isti dan, ko malega domov pripeljem, kdaj bo to ne vem. Sama ali z dragim, mi je vseeno, moje dete ima vse stvari v novem stanovanju. Drugače pa s 1.3. pride v to stanovanje sin od lastnika živet in po moje bo mali tudi že rojen, upam...
Tak je to pri nas... vse zadnji dan.
Jutri ob 10. ja.
Po moje ne bo gužve, vsaj v nedeljo, ko sem jaz bila tam, ni bilo nobene nosečke v civilu, pa totalna tuga v celem nadstropju... Lahko, da bomo same tri, pa dr. in sestre... pa par nosečk v pižami... imajo vizito ob taki uri...

< Sporočilo je popravil LuLu -- 17.2.2007 22:45:40 >

(odgovor članu malecka_mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 2363
   RE: Februarčice
18.2.2007 13:17:49   
Anonimen
Zdravo punce!

Res se vidi, da je večina februark že rodila. Nimajo časa za čvek, ker verjetno cartajo svoje male cukrčke... Kok sem vam fouš! user posted image Tudi jaz bi rada, da je porod že za mano. Neki me je sinoči začela panika grabit... Do sedaj me ni bilo niti malo strah, zdej pa bi najraje rodila že predvčerajšnjim oz. tiščala noge skupi... Ne vem kaj mi je... user posted image

Grem rajši malo pospravit po stanovanju, se je kosilo glih mal uleglo... user posted image Zdej se pa bašem z banana čipsom user posted image

Lep dan vsem, nosečke vam pa srečno, da že kr jutri ostale v bolnici in rodile na 1,2,3 user posted image

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 2364
   RE: Februarčice
18.2.2007 13:19:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


user posted image  na svet je prijokalo 24 user posted image  od tega 12 user posted image  : 12 user posted image  user posted image




No evo - izenačenje! user posted image user posted image user posted image Pa tolk smo se bale, da naši fantki ne bojo imeli punc... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 2365
   RE: Februarčice
18.2.2007 18:47:06   
metuljčica27
Pa res. Malo še nas je ostalo.
Malečka_mateja, se vidimo ponovno v četrtek, ne.

Pa ti Lulu, si naju prehitela, greš na ctg že v torek ali ne?
Jaz mu potem nisem nič rekla. Ma se je pa full čudno pogovarjal, kaj ga je katera kaj razumela? Meni je morala sestra prevajat.

Jasna81, ti pa še en teden, ne. Glej, da nas ne boš prehitela.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2366
   RE: Februarčice
18.2.2007 18:47:43   
LuLu
Ojla,
malecka_mateja, sem prebrala tam kaj si napisala, si mi prehitro pobegnila iz bolnice danes. Kaj se tiče CTG-ja, metuljčici sem povedala, da lahko prosi za pogostejši CTG. Pa kolko vem je tudi v četrtek naročena. Ne vem, če je kaj dr. rekla. Jaz sem slišala, da te tudi bolj pogosto lahko naročijo, pa sem dr. rekla, če me lahko čez dva dni naroči, ker bom bolj mirna, je rekel, da bo to dobro za otroka, da je mami mirna in me naročil v torek. Drugače pa je rekel, da po roku dvakrat naročijo na 4 dni, potem pa na 2 dni. Lahko pa tak kot ti je ena tam napisala malo pojamraš, pa se kar naroči za torek. Samo pazi, da te ne bodo čez noč vzeli za opazovanje. Probaj.
A popadkov pa danes ni bilo na CTG-ju? Ne gre in ne gre ta tvoja pupika ven user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2367
   RE: Februarčice
18.2.2007 18:51:33   
LuLu
Metuljčica, sma pa istočasno pisale... user posted image  torek ja, saj sem ti rekla, da mu rečeš za prej... malecka pa je pobegnila prej. Žal. Vidiš, da je neki čeh user posted image , sem te opozorila, da je tujec, pa da se jaz tudi nisem štekala z njim zadnji dan...
Si se najedla? Jaz sem tudi z dragim in kolegom šla na kosilo, bom počla od hrane, pa še kar neki štrudel bašem v sebe in puding zraven... polna sem!!!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2368
   RE: Februarčice
18.2.2007 19:56:49   
Teja29
Štajerke, kako ste odpravile danes v P? A vam je CTG kazal kaj popadkov in ste že kaj odprte? A so vam naredili tudi UZ?

Jaz imam kontrolo spet v torek - na PDP. Drugače pa se mi nič ne dogaja, samo ful sem utrujena in se mi čisto nič ne da.  user posted image  je pa tudi bolj miren.

lp, t.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2369
   RE: Februarčice
18.2.2007 20:22:38   
LuLu
Teja29, glede na to, da smo vse šle domov, ni nobenih popadkov. Meni je CTG kazal ravno črto na popadkih, UZ-ja niso delali... tudi ni ogledal ali sem odprta... tudi kave nismo spile, kolko sem uspela z metuljčico začvekat pripasana, malecka_mateja pa je zviz takoj... pa še tu se ne javlja nič.
Malecka_mateja si jezna???? Daj oglasi se kaj user posted image

(odgovor članu Teja29)
Neposredna povezava do sporočila: 2370
   RE: Februarčice
18.2.2007 20:27:00   
malecka_mateja
oj!
ja sej se ne gre za ctg!gre se zato da me sploh ni pregledal in naredil amnioskpije in sem že 4 dni čez rok!pa me je čez 4 dni naročil???
pa še z urinom mam problene so mi neko kri in nekaj najdi not in sedaj res nevem no!
mala je danes fuuulll mirna!nevem če je blo 10 gibov sam se dosti gibala in mogoče nisem kakega čutla!amoak ponavadi zvečer nori sedaj pa nič!!!
nevem jutri ko dobim izvid sanforda in če nebo ok bom šla v bolnici in zatežila!

no grem ajat ker sem ful utrujena!

aja meni je na uz potrdil da je punčka se je ful lepo vidlo!user posted image

_____________________________

Otrok najbolj potrebuje tvojo ljubezen takrat, ko si jo najmanj zasluzi!!!
Tjaša je dobila brateca po imenu Tin

(odgovor članu Teja29)
Neposredna povezava do sporočila: 2371
   RE: Februarčice
18.2.2007 20:49:07   
LuLu
malecka_mateja, če ne našteješ 10 gibov, vedno povdarjajo, da kar v bolnico. Jaz, zdaj, ko sem tam preživela 5 dni, mi ni noben problem tam ostati čez noč. Naj me opazujejo, pa magari naslednji dan domov, pa spet čez par dni tja... mi je čisto vseeno, pa tudi če mi desetkrat rečejo nič ni ali da paničarim... ONI vztrajajo na 10 gibih. V času naših staršev nihče ni gibov štel... pač tam prespiš, te nahranijo user posted image , imaš vizito, ctg-je, sestre nonstop na razpolago... saj enkrat ko boš rodila pa se tak več ne vrneš tja. Brezveze nekaj skrbet... saj, če ti le ni problem tam ostat čez noč. Ena je tudi v moji sobi prespala, gibov ni čutla dovolj, pa kar ostala, pa naslednjni dan domov...
Pa mirno noč

(odgovor članu malecka_mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 2372
   RE: Februarčice
18.2.2007 21:21:14   
Teja29
To štetje gibov tudi mene malo bega. Moj user posted image  je zadnji teden tudi zelo miren. Jaz sem si začela gibe kar zapisovat, ampak je ful težko, ker je včasih gib čisto nežen in skoraj neopazen, pa ne vem če je to to. Če pa kaj okol hodim, al pa se vozim v avtu jih pa sploh slabo čutim. Včasih se tako malo premakne, da sploh ne vem če to lahko štejem za gib. Običajno pa jih naštejem 10 od 9.zjutraj pa do 3. popoldan. Upam, da je to OK.
Malecka_mateja: če si se danes več gibala kot drugače po moje res nisi mogla čutit toliko gibov kot običajno. Če bi bilo jutri dopoldan tudi slabo z gibi, pa bi se jaz na tvojem mestu šla kar pokazat v P. Mogoče pa je to znak, da boš jutri že cartala svojo punčko :)  Baje da se otrok pred porodom zelo umiri.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2373
   RE: Februarčice
18.2.2007 21:25:33   
LuLu
malecka_mateja, že spiš? Boš pa jutri to prebrala... malo sem brskala na pušenjakovem forumu, pa da ti prilepim par njegovih odgovorov:

Spoštovani,
v LJ porodnišnici nosečnice prevzemamo v obravnavo rutinsko pri 41 tednih nosečnsoti, torej pri vas to ustreza ____, če je PDP primerno postavljen. Sicer pa seveda sprejmemo vsako nosečnico, ki pride v porodu. Do 41. tedna nosečnico praviloma vodi njen ginekolog sam in jo pošlje v porodnišnico le, če meni, da je obravnava potrebna prej. Sam amnioskopijo izredno redko uporabljam, ker je ne potrebujem za rutinsko ugotavljanje zrelosti ploda. Dokler je plod živahen, ima ustrezen CTG in z UZ dovolj plodovnice, ni razloga za sproženje poroda in mi amnioskopija ne bo povedala nič takega, kar bi spremenilo odločitev.

____
Spoštovani,
amnioskopija je precej varna preiskava, ki ne prinaša dodatnih tveganj za nosečnost, je pa kot edini način za nadzor nosečnosi po PDP nezadostna in zastarela. Pri 3 cm odprtem MV je amnioskopija enostavna in tudi ne bi smela boleti. V LJ uporabljamo kombiniranje CTG in UZ. Ti dve preiskavi s pravim kombiniranjem povesta več in dovoljujeta bolj precizno določiti potrebo po dokončanju nosečnosti.
___
Spoštovani!
Čisto na kratko. Zanima me, kolikokrat je potrebno pregledati plodovnico, ko je nosečnost že kar močno čez rok. Npr. ali je v 10 dneh dovolj, da se pregleda le 1x in sicer na dan, ko si dva dni čez rok?
Hvala in lep pozdrav!
Spoštovani,
amnioskopija sploh ni več sodobni pristop v obravnavi podaljšane nosečnosi in jo je povsem nadomestila kombinacija CTG in UZ preverjanja biofizičnega profila. Seveda v dvomu in ob ugodnih pogojih za pregled sam še kdaj uporabim tudi amnioskopijo, s katero pa zgolj preverim, če je plodovnica še neobarvana oziroma mlečna. Na vaše vprašanje bi torej lahko dogovril, da amnioskopija za ustrezno odločanje o stanju ploda sploh ni nujna.
___
n, zgodovina sicer amnioskopija ni, je pa ne uporabljamo več rutinsko, vsaj v 13 od 14 porodnišnic v Sloveiji ne. Rutinsko se amnioskopijo po 37. tednu uporablja le še v Kranju, drugje pa občasno. Nadomestile so jo druge metode, kot so UZ in CTG, saj zgolj dejsvo, da je plodovnica zelena samo po sebi še ni nujno slabo, pač pa je slabo, če je ob zeleni plodvnici tudi CTG patološki že izven poroda.
___
sam menim, da amnioskopija ni potrebna vsakič temveč le, ko se moramo resnično odločiti ali bomo porod sprožili ali pa lahko še čakamo. Za to osovno opredelitev pa je dovolj CTG in morda še UZ pregled z biofizičnim profilom ploda.Amnioskopija je lahko včasih koristen pripomoček, ni pa več neobhoden.
___
možno pa je, da amnioskopija pri nezrelem materničnem ustju, ki še ni dovolj skrajšano pač boli. SAm ne vidim nobenega razloga, da bi ob bolečinah bilo sploh potrebno vztrajati pri amnoskopiji, ki dandanes ob toliko drugih metodah spremljanja stanja ploda nikako ni več nujna in nenadomestljiva. Ne trdim, da ni več koristna vendar jo priporočam uporbljati le takrat, ko jesituacija MV dovolj primerna, da preiskava ne boli. Sam bi se zanašal na kombinacijo CTG in UZ.
 
Dovolj bo... se že ponavlja user posted image  ok, to je njegovo mnenje, saj mene tudi to vse zanima, pa so mi njegovi komentarji dali odgovor na tvoje vprašanje. Upam, da sem ti kaj pomagala s tem user posted image
Čao








(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2374
   RE: Februarčice
18.2.2007 21:59:14   
malecka_mateja
sevda ni blema not ostat sploh če gre za moj opikico!amapk nočem panike delat!no jutri zjutraj grem po izvid od urina in bomo videli če bo slab grem kr do svoje g in bom rekla naj me pogleda in če se kaj dogaja bom ji zatežeila naj mi da napotnico za sprožitev ker naša pupa je tako velika da me je kr strah it rodit!
pa mleko mi že vedno bolj ven tečeuser posted image naj že prideeeeeeeeeeeee!!!!

se javim jutri ko bo kaj novega!če pa grem v P pa javim eni da boste vedela!torej lulu če jutri rodim(upam da) me prideš v torek pozdravit!!!ok???ti pa tudi metuljčica če bom v čet še notri ok???

no grem zaj ajat poleg mojega mi že grozi!user posted image ž
kak je fajn ko je doma sam me razvaja in me cartauser posted image
nočko

_____________________________

Otrok najbolj potrebuje tvojo ljubezen takrat, ko si jo najmanj zasluzi!!!
Tjaša je dobila brateca po imenu Tin

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2375
Stran:   <<   < Prejšnja stran  93 94 [95] 96 97   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  93 94 [95] 96 97   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Resnična zgodba: Prazen trebuh in zlomljen...
Od nekdaj sem sanjala, da bom mama štirim otrokom. In tudi sem. Samo na drugačen način, kot sem si kadarkoli predstavlja...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?