|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   maine coon mačke
15.5.2008 13:56:00   
coony
maine coon mačke so poznane kot največja vrsta domačih mačk. pasma izvira iz amerike in sicer iz države Main. o njih kroži legenda da so nastale z križanjem domače mačke in rakuna (kar seveda ni res), od tod naj bi tudi dobile končnico coon (racoon). njihova najvidnejša začilnost je njihova velikost, srednje dolga dlaka, dolg rep in dolga ušesa z čopki na koncu.
to so mačke izjemnega karakterja, obožujejo bližino svojih lastnikov, zelo rade so v centru pozornosti, obožujejo vodo i še bi se lahko naštevalo. so tudi zelo igrive in radovedne. svojim lastnikom sledijo (po hiši ali stanovanju) kot nekakšni "kužki "user posted image .
so zelo tihe mačke in ne znajo mijavkati.
samci lahko v svoji polni velikosti dosežejo tudi do 12 kg, samice pa so nekoliko manjše in lažje- nekje do 8-9kg.

tole je moja zverina:

user posted image



kakšni se pa vam zdijo?


< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 15.5.2008 15:32:38 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: maine coon mačke
15.5.2008 14:00:21   
pomar*ANČA*
uuu, je pa velka...ampak luštna!

(odgovor članu coony)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: maine coon mačke
15.5.2008 14:10:09   
Aja32
Kakšne barve so dovoljenje?
Drugače pa izgleda orng mačor... Super...user posted image user posted image user posted image Zelo všeč...

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: maine coon mačke
15.5.2008 14:17:42   
Anonimen
O hudo, kolk je lep mačkonuser posted image

Čeprav mojadva nista dost manjša, pa sta mešančka, sam pač bolj požrešne sorteuser posted image

(odgovor članu Aja32)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: maine coon mačke
15.5.2008 14:28:26   
coony
barve (dovoljene) maine coonov so naslednje, radzdeljene so v 9 skupin in sicer:

skupina (grupa)1: črna, modra
skupina (grupa)2: črna , modra z belo
skupina (grupa)3: črna, modra z progami
skupina (grupa)4: črna, modra z progami in belo
skupina (grupa)5: rdeča, krem, želvovinasta z progami/brez prog
skupina (grupa)6: rdeča, krem, želvovinasta z progami/brez prog in belo
skupina (grupa)7: srebrna z progami/brez prog
skupina (grupa)8: srebrna z progami/brez prog in belo
skupina (grupa)9: bela

drugače pa še povem, da je tale moj mačkonček star dve leti in še ni dopolnil polne velikosti. to so mačke, ki se razvijajo počasi in za svoj popolen(dokončen) razvoj rabijo tudi do 3 oz. 4 leta.

< Sporočilo je popravil coony -- 15.5.2008 14:30:16 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: maine coon mačke
15.5.2008 14:35:53   
Aja32
Kje si ga  pa kupila? 

(odgovor članu coony)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: maine coon mačke
15.5.2008 14:41:10   
coony
tegale mačkončka sem kupila v krškem v mačkarni MULTICOON.

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: maine coon mačke
15.5.2008 14:43:22   
ledenka
zelo lep muc user posted image  

moj je star malo manj kot 2 leti in je tudi ogromen user posted image

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu coony)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: maine coon mačke
15.5.2008 20:47:29   
mala maja
obužujem jih. Imam znaca ki ima muco a žal kastriranouser posted image user posted image

Se že dalj časa odločamo za nakup amapk žal takrat ko so mladički takoj vsi gredo mi pa prepozno izvemo za njih.

se priporočam za maldička če izveste za kakšnega, barva pa sploh ni važna, pa tud spol neuser posted image  Cena pa vem da je astronomska, amapk za tako muco vse.Tud zadnje evrčke.user posted image

< Sporočilo je popravil mala maja -- 15.5.2008 20:48:22 >

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: maine coon mačke
15.5.2008 21:06:43   
Aja32
Dajte mi prosim "mačkonke" povedati, katere vrste mačkona je pa tisti maček oz. mali muc iz reklame za wiskas. Je sivo bel oz. progast. V reklami hodi po snegu, pa mu sneg pade na glavo... Na koncu pa panča v naročju... user posted image No, ta mi je ful všeč...

No, jaz sem čisto "pasja" po duši, so mi pa mački vseeno zelo všeč. Posebno mojemu škratu - je nor na mačke.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: maine coon mačke
15.5.2008 21:12:50   
helloKitty
Men so pa une všeč iz reklam za Shebo. Sej so to britanke a neuser posted image Drgač pa coony ful lep muc.

< Sporočilo je popravil helloKitty -- 15.5.2008 21:13:13 >


_____________________________

Đoli:)


(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: maine coon mačke
15.5.2008 21:30:20   
coony
ledenka, maš ti tudi mane coona? iz katere mačkarne pa je tvoj? pa še kakšno slikico prilepi, da vidimo tudi tvojega lepotca user posted image .

mala maja: mačkarni kjer sem jaz kupila našega, imajo kar nekaj naraščaja. če te zanima mi lahko pošlješ zs, pa se zmeniva za vse ostale podatkeuser posted image . mogoče veš od kje je muca tvojega zananca (sej vem sem firbčnauser posted image )?

za muca z reklame whiskas je men se zdi ze nota v neki drugi temi odgovorila, da za to raklamo uporabljajo razločne muce; včasih mešančke, največkrat pa britankeuser posted image  (če nimam prav me komot popravte).

< Sporočilo je popravil coony -- 15.5.2008 21:32:45 >

(odgovor članu helloKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: maine coon mačke
16.5.2008 8:46:56   
Anonimen
Muca iz reklame za shebo je britankauser posted image

(odgovor članu coony)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: maine coon mačke
16.5.2008 10:35:54   
ledenka
IZVIRNO SPOROČILO: coony

ledenka, maš ti tudi mane coona? iz katere mačkarne pa je tvoj? pa še kakšno slikico prilepi, da vidimo tudi tvojega lepotca user posted image .



moj je iz Nemčije user posted image  sem pa bila tudi v stiku z Multicoon, pa takrat niso imeli mladih.

user posted image

to pa je moj mačo user posted image

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu coony)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: maine coon mačke
16.5.2008 10:48:49   
coony
wow ledenka, tale tvoj mačkon je enkraten. res je pravi "velikan". pa še rdeče barve je in to z belimi copatki (sem slaba na rdečkoteuser posted image ).

sem vidla na eni slikici, da ga mate na povodcu. a ga kaj na sprehode vodite?
naš jih obožuje, ima tudi svojega lastnega rdečega ferarija kabriolet (seveda z pogonom na dve nogiuser posted image ).

takole pa to zgleda:

user posted image

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: maine coon mačke
16.5.2008 10:59:20   
ledenka
user posted image  dober ferrari! mojemu to sicer ne bi bilo všeč.

na povodcu ga imam na vrtu, ker nimam ograje in je zraven cesta. všeč mu to sicer ni... ampak je treba user posted image  

ima še malo mačjo prijateljico, ker nas dosti ni doma, tako da se skupaj lovita in igrata. še dobro, da sta oba s/k, da ne bo malih muc user posted image  

oranžkoti pa rulajo, jaaa user posted image  

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu coony)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: maine coon mačke
16.5.2008 13:03:14   
dana
Tile mačkoni so pa meni tudi zelo všeč. Samo možu ni preveč všeč, da bi imeli mačko notri. Upam, da ga bom čez kako leto nahecalauser posted image
Sem pa že od doma navajana, da smo imeli mačke tudi notri. In to najbolj pogrešam. V novem domu imamo samo psa.

Koliko pa sploh pride mladič mejnkon?

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: maine coon mačke
16.5.2008 13:04:12   
pajčolanka
želje mojega dedca.
pa po moje jo bo enkrat tud dobil, pa če mu jo jaz kupim-če si jo bo takrat še vedno želel. edin če mu ga bom jaz kupla pol bo 100% siv.
si ga ful želi, ampak trenutno res ni € zanj...razmišljam da bi začela šparatuser posted image

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: maine coon mačke
16.5.2008 13:04:53   
pajčolanka
dana kolikor sem jaz gledala so cene tam med 400-600€ 

(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: maine coon mačke
16.5.2008 13:06:21   
pajčolanka
aja lahko vprašam, vaju ponosni lastnici koliko sta stara in koliko tehtata?
sta res čudovita!

(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: maine coon mačke
16.5.2008 13:13:01   
ledenka
moj je star malo manj kot dve leti in tehta kake 11 kil.

dana, oba moja mačkona sta notranja user posted image  tudi mucka, ki je najdenka, tako da ne delamo razlik med njima. ven gresta samo na vrt, na vrvici in pod nadzorom.

pajčolanka, cene so take za pet-kvaliteto, to je za domačega muca, s katerim nimaš razstavljalskih ali vzrejnih namenov user posted image  

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: maine coon mačke
16.5.2008 13:21:46   
dana
A potem so mačke kvaliteta 1 še dražje? HUDO. Ledenka potem pa rada verjamem, da jih imaš rajši na povodcuuser posted image  Ker da ti takole uide cca. 1000€ ni mačji kašelj.

Sam so pa res lepi, jaz bi jih kar gledalauser posted image

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: maine coon mačke
16.5.2008 13:27:48   
coony
moj mačkon je star dobri 2 leti in tehta 8,30kg.
cene takih mačkončkov so od 500EUR za hišnega ljubljenčka in razstavnega mačka (se pravi kastriranega mačka oz. sterilizirano mačko) pa do 1000EUR za vzrejno mačko/mačka pri nas v tujini pa se lahko dvignejo tudi krepko čez to mejo.
priznam res niso poceni, ampak vsaj meni ni žal niti enega evrčka, ki sem ga odštela za našega.

ledenka ti dam lahko samo en prijateljski nasvet, glede kilogramov tvojega lepotca? poglej, res je da govorijo da ti mački pridejo do teže 12kg, ampak glede na to da je tvoj lepotec še mlad, bi bilo dobro da mu namesto močno kalorične hrane začneš dajati lahko hrano. če hočeš da bo dolgo ostal zdrav in da kasneje ne bo imel problemov z kolki.
jaz sem morala to že narediti. so sodniki na razstavi rekli da je predebel (če bi ga pustila na hrani, ki sem jo prej koristili bi do sedaj imel že sigurno kakih 15kg). in sto hrano je tudi že nekaj dag izgubil, čeprav mu dajem količinsko isto (ni nič prikrajšan), pa sem tudi že opazila da je sam bolj zadovoljen, ker nima toliko odvečne maščobe.user posted image  prosim vzami to kot dobronamerni nasvetuser posted image
s katero hrano pa ti hraniš svojega?

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: maine coon mačke
16.5.2008 13:30:30   
coony
pet kvaliteta pomeni, da je maček kastriran in z njim lahko hodiš tudi na razstave če želiš.
niso nič slabše "kvalitete" kot vzrejni mačkiuser posted image

(odgovor članu coony)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: maine coon mačke
16.5.2008 13:39:19   
ledenka
coony, hranim ga z briketi Almo Nature user posted image  zjutraj dobi pa še pol vrečke Almo Nature. poje precej malo, je pa res zelo velik. veterinarji pravijo, da je glede na svojo velikost kar ok, da ni pretežek.  mu pa dajem občasno tudi dietno hrano, pomešano v običajne brikete, samo pri meni je problem, ker oba jesta iz obeh skledic. mala maca pa še rase in ji dietna hrana najbrž ne bi dobro dela.

samo da še dodam - pet kvaliteta pomeni, da ima morda kako mini napakico, da ne ustreza standardu rase 100% (moj nima čisto okroglih oči, recimo), zaradi česar ga vesten vzreditelj ne bo prodal kot vzrejnega mačka. no, ampak vestnih vzrediteljev žal ni toliko, kot bi si želeli... ampak to je že druga zgodba.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu coony)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?