|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   marihuana
28.12.2006 18:42:06   
Anonimen
Pozdravljene!
Zanima me, če je katera našla kakšen članek o vplivu marihuane med nosečnostjo. Prebrala sem že v eni izmed knjig, da ni dokazanega negativnega vpliva, vendar bi rada prebrala še kak članek, če obstaja.
Pred nosečnostjo sem namreč občasno kadila marihuano. V času nosečnosti pa sem ugotovila, da mi zelo pomaga, ko mi je slabo. Zaradi slabosti namreč ne morem jesti in niti normalno delati v službi. Ko pa malo pokadim (ampak res malo), slabost mine, lahko normalno jem in tudi zelo, zelo dobro spim.

Hvala za pomoč!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: marihuana
28.12.2006 18:43:45   
total
Sigurno ni dobro za plod tale tvoja zadeva,malo premisli ali pa se posvetuj z zdravnikomuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: marihuana
28.12.2006 18:47:38   
Anonimen
user posted image  a ti to nas malo nateguješ user posted image

če res ne veš, naj ti povem, da je marihuana vseeno droga, in če v nosečnosti ne smeš tudi vitaminov jesti brez posveta z zdravnikom, potem ti je verjetno jasno kak je tudi z drogo.

Da, ti je po marihuani manj slabo user posted image  Daj si še dozo heroina špikni, pa sploh ne boš vedela, da si noseča user posted image  Sori, no..user posted image

(odgovor članu total)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: marihuana
28.12.2006 18:52:59   
Anonimen
še na misu mi ne pride!!!
če ne morš 3 mesce zdržat ne vem kako boš potem preživela 20 let s sitnmu mulcam

sori no!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: marihuana
28.12.2006 18:53:05   
DEJANA
Nekateri smo se več let trudili za otročka, drugi ga očitno dobijo takoj ko si ga zaželijo in se ne zavedajo kaj imajo....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: marihuana
28.12.2006 19:03:54   
Anonimen
Kolikor vidim niste dobro prebrale kaj sem vprašala.
Ne zanima me vaše mnenje o marihuani temveč le to, če je katera kje zasledila kakšen članek o tem.
Poleg tega pa sem to, da marihuana ne škoduje razvoju otroka prebrala v preverjeni knjigi (znanstveno dokazano!). Rada pa bi še vseeno kje drugje prebrala.
Da pa trde droge in alkohol (znanstveno dokazano!) škodujejo otroku vem!
Kdor pa v tem času marihuano ŠE VEDNO enači s heroinom...no tisti-a pa bi bilo bolje, da vsaj malo pobrska po internetu in prebere kaj o tem.

lp

Pa še to, draga Urška:
Nikoli nisem in nikoli ne bom poskusila ali uživala trdih drog. Kar se tiče pa marihuane, bi bilo dobro, da malo pobrskaš po literaturi ali internetu, da ne boš pisala takih bedarij ter, da ne boš heroina primerjala z marihuano. Primerjava je popolnoma absurdna.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: marihuana
28.12.2006 19:04:52   
Njuškalo
Hm....kaj pa vem,kako deluje na plod.Dobro verjetno ni, tako kot niso tudi cigarete,pa to vseeno marsikatere ne ustavi...Mogoče so cigareti še večji strup...kajti ,če pogledamo sestavine v cigaretih ali v marihuani,je marihuana bolj naravna..po tej logiki pa manj škodljiva kot cigarete.Nisem pa strokovnjak.
Babala bini..je pa normalno,da te mine slabost ,če pokadiš kakšen joint.Marihuana ti namreč popači sposobnost realnega zaznavanja, zato tudi slabosti takrat ne zaznaš.Jaz ti svetujem,da se začneš veliko gibati na svežem zraku ,piti veliko tekočine, jesti zdravo...pa bojo tudi slabosti znosnejše...ali pa pojdi v bolniško,če ne gre drugače.Jaz se na tvojem mestu ne bi igrala s  tem...user posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu DEJANA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: marihuana
28.12.2006 19:09:25   
lana38
A bi rada, da bi tvoj otrok imel abstinenčno krizo, ko pride na ta svet? S tem je lahko ogorženo tudi njegovo življenje. A nisi v teh svojih znanstveno preverjenih knjigah nikjer zasledila, da si tudi z mehkimi drogami, kot je npr. marihuana, lahko zasvojen.user posted image
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: marihuana
28.12.2006 19:09:30   
neisha
Vprašaj dr. Pušenjaka na Med.Over.Netu, on ti bo sigurno znal odgovorit. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: marihuana
28.12.2006 19:13:03   
Anonimen
draga babala bini...

Preberi še 1x kaj sem napisala. Nikjer ni primerjave marihuana in heroin. Sori. Samo napisala sem, da si zaradi mene lahko še to drugo špikneš, pa boš kompletna.

Mislim, pa (grem lahko tudi stavit), da vem o tem več kot ti. Šola pačuser posted image


Marihuana lahko okrepi delovanje drugih teratogenov. Pri otrocih, katerih matere so kadile marihuano v nosečnosti, je več levkemij. ali http://www.mb-lekarne.si/index.php3?p=zdravila_in_nosecnost&SID=df8b39ba3c449e14008e1048ac5ca5d8

vtipkaj v googla marihuana in plod in ti bo ven vrgla x tem

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: marihuana
28.12.2006 19:13:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: babala bini

V času nosečnosti pa sem ugotovila, da mi zelo pomaga, ko mi je slabo. Zaradi slabosti namreč ne morem jesti in niti normalno delati v službi. Ko pa malo pokadim (ampak res malo), slabost mine, lahko normalno jem in tudi zelo, zelo dobro spim.


Itak, da ne škodi, zakaj pa bi? Droga, da bi škodila otroku? user posted image user posted image user posted image  
Ooo, kok boš fajna mama! user posted image


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: marihuana
28.12.2006 19:20:58   
Anonimen
Hvala za odgovore, vsaj za nekatere.
Od vas nisem pričakovala kritike temveč le pomoč pri iskanju odgovorov. Pa vidim, da se je bolje obrniti direktno na zdravnika, kjer bom dobila objektiven odgovor, ne pa kritik.
Pa tudi nikjer nisem napisala, da jo kadim vsak dan.
Pa še to: cigarete bolj škodijo kot marihuana.

Lp

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: marihuana
28.12.2006 19:22:36   
Anonimen
Na kritiko in obsojanje, namesto odgovorov, se pa tukaj kar navadi!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: marihuana
28.12.2006 19:51:25   
polona2
Čeprav sem jo včasih kadila, pa najbrž jo še kdaj bom, mi na misel ne pride, da bi jo konzumirala med nosečnostjo, ne glede na to, kaj pravi literatura. Če še nisi opazila, imaš študije, ki popolnoma podpirajo npr. uporabo marihuane v medicinske namene, znanstveno dokazano in imaš druge študije, ki dokazujejo, da je kajenje marihuane škodljivo, tudi znanstveno dokazano.
Poznam par, ki kadi marihuano v prisotnosti otroka,dvoletnika,  otrok je  hiperaktiven za znoret, ne vem, če ima to kaj zveze, mi je pa ta povezava že prišla na misel.

Jaz ti kajenje marihuane v nosečnosti odsvetujem, čeprav nimam znanstveno podkrepljeno zakaj tak nasvet. Če boš kadila vso nosečnost in potem tri dni, ko boš v porodnišnici ne boš, bo otrok imel abstinenčno krizo, vsaj tako mislim, to pa se izredno odraža na obnašanju otroka,

jaz ne bi kadila niti toliko, da bi mi pomirilo slabosti 1x na teden npr., res ne, odločitev pa je tvoja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
28.12.2006 19:52:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu neisha)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: marihuana
28.12.2006 20:09:05   
muki1
IZVIRNO SPOROČILO: babala bini

Ko pa malo pokadim (ampak res malo), slabost mine, lahko normalno jem in tudi zelo, zelo dobro spim.




Ja, to se je tudi meni dogajalo, ko sem bila ZADETA user posted image . Ampak noseča nikoli, da ne bo pomote.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: marihuana
28.12.2006 20:19:04   
tadruga
kolikor sem videla na primerih bratranca in enih kolegov, lahko res postaneš odvisen. ampak od res ogromnih doz, pa še to najprej psihično. seveda je to droga, pa ni to nek kokain, dejmo malo pomislit, preden kar nekaj napišemo.

itak pa je ves ta cirkus okol marihuane bolj zarota proti splošni uporabi konoplje (namesto bombaža, recimo) in dosti ljudi nepravično misli, kakšno sranje to je. itak da pomaga proti slabosti, pa pri bolečinah. sicer nisem kadila že dooolgo, ampak če jo uporabljaš res v majhnih količinah, potem se mi zdi pa res neprimerno primerjati en dim s flašo šnopsa, no.

kakšen vpliv ima to lahko na otroka, ne vem. ampak zdrava kmečka pamet mi pravi, da so škodljivi vplivi marihuane najverjetneje manjši kot pasivno kajenje in onesnažen zrak v mestih, hlapi na bencinski,... tko da jaz se ne bi tak razburjala. itak se mi zdi, da thc ostane v krvi še kar lep čas od konzumacije, tko da je itak vseeno, če bi zdaj kaj pokadila ali ne.

a nobena med nami ne pije kave ali pravega čaja? kaj se tako razburjate, če niti ne veste - mogoče pa je kofein bolj nevaren za plod kot thc. in droga, ki jo dobite pri epiduralni, to pa kar pozabljate.

itak je važno samo, kako zgleda na zunaj - džola je pač zaradi tega, kar ljudje privzamejo za resnico, simbol razpuščenosti, egoizma, nemarnosti, neresnosti. pa je velikokrat resnica o človeku, ki si jo občasno privošči, čisto drugačna.

torej jaz sem se odločila, da marihuane ne bom kadila med nosečnostjo. no, pa saj je tudi prej že kake dve leti nisem in ko sem jo, je bil to en džoint na tri, štiri mesece. rekla bi ti, da raje ne kot ja, ampak saj danes ne veš več niti, iz česa so paradajzi, ki jih ješ.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: marihuana
28.12.2006 20:19:41   
Marogica
O znanstvenih dokazih vpliva marihuane na plod sem zasledila tole: Cannabis lahko po sedanjih raziskavah najvrjetneje pusti posledice na embriu in fetusu. DOsedanje raziskave so sicer pokazale različne rezultate: ene, da lahko pride do prehitrega poroda(ca 25%), da imajo otroci nižjo telesno težo, v drugih študijah pa, da ni bilo nobenih posebnosti oz lažja odstopanja od "normalnih". Pisalo je še, da so se otroci mam, ki so redno uživale marihuano, nekje 1 mesec grozno "tresli". Torej so imeli abstinenčno krizo.......itd....

Marihuana kot zdravilo pa je bilo premalo raziskano, ker ima status ilegalne droge, zato je težko reči, če pomaga pri slabostih v nosečnosti. Zaradi prepovedi droge so vsa znanstvena raziskovanja v AMeriki prepovedana in zaradi tega je zdrvstveni vpliv v nosečnosti nemogoče določiti in ga dokočno raziskati.

Kljub vsemu pa ne obstajajo nobeni DOKONČNI rezultati relevantih poškodb še nerojenega otroka. Vendar pa manjše motnje v razvoju možgan niso izvzete. Zato se je bolje vsem drogam in zdravilom v nosečnosti ogniti. To velja tudi za marihuano.


Vsaj tako pač piše, kar sem sedaj na hitro prebrala in prevedla iz enega od linkov nemškega google. Moje osebno menje: po pameti punca, po pameti.


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: marihuana
28.12.2006 20:21:42   
tejkooo
Nislim nakladate da je joj!!! Če pokadi kazga vsake tolk časa ne pomen, da je odvisna in da bo imel otrok krize pa ne vem kaj pa dejte ga nehat srat no.
čist tko bom povedu ko sem se odloču mi trave sploh ni blo teško nehat kadit pač sem reku da ne rabim več tega in to je to, ko sem pa nehal kadit cigarete je bila pa to moja najhuša muka v življenju do zdaj imel sem krize, bil sem živčen, napsihiran tako da ne vem kaj je bol škodljivo oz  od česa si bolj odvisen.
S tem da dejansko ginekologi ne priporočajo prenehanja kajenja cigaret ob zanositvi zaradi prevelikega šoka na telo in posledično na plod....
Pač tako govorijo  za cigarete za travo pač ne ker je to tabu tema in po vrhu še prepovedana droga samo marsigdo se ne zaveda da je droga tudi cigaret alkohol razlika med tem in travo je samo to da je trava prepovedana mehka droga tobak pa alko pa neprepovedana mehka droga oboje je pa MEHKA droga in is mojih iskušenj bi cigarete pripisal dovoljenim trdim drogam pač tako je za alko ne bom govoril ker nisem bil alkoholik ampak, ko vidim razne osebke kakšne krize doživljajo zaradi alkohola, ki se z lahkoto primerjajo krizam odvisnikom od heroina oz so lahko še hujše mislim, da je naša zakonodaja totalno v ......
Vsekakor pa ne bi svetoval kajenja trave v nosečnosti in to samo zaradi razloga,ker v džoint daš zmeri tudi tobak predvsem pa ne bi priporočal skanka oz kemično predelane marihuane če že misliš da ti pomaga in da to moraš, kadi domačo in brez tobaka .... To je moje mnenje user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: marihuana
28.12.2006 20:23:50   
tejkooo
Zato se je bolje vsem drogam in zdravilom v nosečnosti ogniti. To velja tudi za marihuano.



se podpišem

< Sporočilo je popravil tejkooo -- 28.12.2006 20:25:03 >

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: marihuana
28.12.2006 21:40:58   
Vesnika
Js bi pa rada izvedela naslov te slavne strokovne literature, in pa avtorja... ker skoraj malo težko verjamem, da kje obstajajo ljudje, ki se strinjajo z uživanjem KATEREKOLI čudne substance - še posebej mednosečnostjo?!??!

O moj bog...


_____________________________

Andražek je pa smeheca pojedel... :)

(odgovor članu tejkooo)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: marihuana
28.12.2006 21:46:09   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: babala bini

Zanima me, če je katera našla kakšen članek o vplivu marihuane med nosečnostjo.

Ojla, jaz sem pred kratkim brala en članek, ga zdaj žal ne najdem. Je pa pisalo tam, da predvsem na Jamajki nosečke uživajo marihuano za lajšanje bolečin pri popadakih.  In s tem ni bilo dokazano, da bi tam imeli več bolezni, več problemov, manjše novorojenčke, krize...  Sem dovolj prebrala in tudi poznam mamice, ki so kadile marihuano v nosečnosti in je danes vse ok z njimi in bebicami. Eni pač to ne morejo sprejeti, ker je ta tretirana kot droga. Če bi jo legalizirali, bi mogoče drugače na to gledala širša množica.
Da pa še povdarim, da to ne gre za mamice, ki so kadile nonstop, čez cel dan, celo nosečnost, ampak tu pa tam. Verjamem, da če se pretirava, da si nonstop zadet, tudi škodi, če ne že, zaradi nikotina, ki ga dodaš. Tudi kozarček vina koristi, škodi pa če se ga nalivaš z litri, pa je alkohol v skupini trdih drog, če katera ne ve. Je pač legaliziran in s tem sprejet med ljudmi.
Da pa si včasih prižgeš joint, pa nisem še slišala, da bi škodlo, kaj šele da bi postal odvise od tega. Tiste, ki niso nikoli kadile ali ne poznajo nobenega, ki je kadil, pač o tem ne morejo dajati realnih mnenj.
Pa naj že folk sprejme dejstvo, da je dokazano, da marihuana blaži bolečine. Pa saj jo tudi bolniki z aidsom uživajo kot protibolečinsko sredstvo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: marihuana
28.12.2006 21:55:48   
lelaval
Na kritiko in obsojanje, namesto odgovorov, se pa tukaj kar navadi!


Se podpišem. Masikatera izmed teh, ki te sedaj obsoja, je med user posted image kadila (tudi  pasivno), pila, sedaj pa najbolj vedo, kako kaj škodi.

Sama ne vem, kakšne posledice lahko pušča uživanje marihuane na user posted image  med user posted image , a kolikor je meni znano, ima uživanje maihuane manjše posledice za tistega, ki jo uživa (če izvzameva nosečnice), kot pa cigareti - potemtakem je pri user posted image  verjetno isto. Vprašaj dr. Pušenjaka - boš dobila odgovor iz strokovne roke.
Jaz pa ti svetujem, da naj prevlada želja po tvojem user posted image . Sama sem se med user posted image  brez težav odpovedala cigaretom in alkoholu (pa so mi lahko še in še govorili, da dcl vina že ne bo škodil, a se nisem dala prepričat). Saj slabosti bodo čez čas minile - samo psiho moraš prepričat, da o ni dobo za vojega user posted imageuser posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: marihuana
28.12.2006 22:19:40   
čaki
Na kritiko in obsojanje, namesto odgovorov, se pa tukaj kar navadi!


to je čist res-lepo neki vprašaš. pa te prec popluvajo-še posebej tite ki imajo pod avantajem lepo opisano kako izobražene so- no vedno ene in iste...
sorite tko je

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: marihuana
28.12.2006 22:49:17   
Anonimen
jaz sem pred časom brala o uživanju marihuane med nosečnostjo in je pisalo, da  joint toliko škoduje kot cigareti, ker se meša z nikotinom.
pregledala sem vse kar sem lahko našla na netu, ker sem skadila joint(kadila sem par krat na leto) in sem padla v nezavest. bila sem noseča in nisem vedela. z mojim otrokom je vse v redu. po tistem marihuane nisem več kadila in nisem imela nobenih težav, tako da ne pametovat o odvisnosti. tudi v najstniških letih smo ga večkrat bolj globoko pogledali v kozarec, pa ni noben alkoholik. sedaj alkohola sploh ne prenesem.
najbolje bo da res vprašaš zdravnika. upam, da boš dobila objektiven odgovor in ne zgražanja. zato bom tudi jaz anonimna.
držim pesti, da čimprej minejo slabostiuser posted image

(odgovor članu čaki)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?