|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   matične celice za in proti
5.10.2009 14:53:31   
*lena*
kaj menite o shranjevanju celic? Ima katera iskušnje, mnenja,..

HVALA

_____________________________

Lena
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: matične celice za in proti
6.10.2009 11:15:56   
giotti
Jaz sem ful za to po tem, kar sem vse prebrala, vendar imam zdaj resen problem - da je celic čim več, je treba prerezati popkovnico čim prej, ampak za dojenčka pa je bolje, da se prerez popkovnice zgodi čim kasneje... ko popolnoma preneha utripati, to pa je lahko tudi do 20 minut po porodu. In zdaj ne vem, kaj narest... user posted image otroci so manj anemični, če je prerez popkovnice odložen in se ne zgodi takoj po porodu, ker tako dobijo še veliko dodatne krvi...ampak v tem primeru, odloženem prerezu popkovnice, pa je krvi notri še zelo malo, začne tudi koagulirat in posledično je tudi celic zelo malo.
Vem, da ti nisem zdaj prav nič pomagala, ampak sem odprla novo vprašanje...
Ampak večina punc se itak sloh ne ukvarja s tem, kdaj prerežejo popkovnico, ker jih to ne zanima in pač popolnoma zaupajo osebju, in pri nas to po rutini naredijo zelo hitro po porodu. Če ti to ni problem, potem je tudi celic dovolj. In vsekakor se mi zdi to kot kakšno zavarovanje za prihodnost - ful upaš, da nikoli ne boš rabil, ampak zavarovan pa si. No, takšno je moje mnenje v tem trenutku. Mogoče bo pa jutri že drugačno user posted image
Povej, kako se boš odločila in kje boste shranili, če boste in zakaj ravno tam.


(odgovor članu *lena*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: matične celice za in proti
6.10.2009 21:11:26   
manna
Menim, da če ti ni prehudo dat denar za to, potem je vsekakor dobrodošlo. Jaz sem jih dala shranit preko Neocelice. Saj vem, eni rečejo da je to brezveze, ampak, saj tudi zavarovanje plačujem celo življenje in upam da ga nikoli ne bom rabila. Te celice lahko pomagajo pri številnih boleznih, če že ne rešijo življenja, pa vsekakor pomagajo pri okrevanju.
Kdaj prerežejo popkovino in kako - s tem se pa sploh nisem ukvarjala. Nardili so tako da je blo prav. Hčerkica ni imela pa absolutno nobenih težav in ni bila anemična.

(odgovor članu giotti)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: matične celice za in proti
6.10.2009 22:29:37   
nincrli
Meni se zdi to shranjevanje kul. Jaz jih bom dala vendar v banko, ker je zastonj, ker nimava niti približno toliko denarja, da bi jih lahko preko neocelice shranila. Bom pa tudi preko banke naredila nekaj dobrega saj nikoli ne veš kdaj lahko komu reši življenje, kot pri darovanju krvi...
To glede popkovnice mi ni znanouser posted image


_____________________________

Optimism always works!!!
Dedek mraz mi je prinesel najlepše darilo :D


(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
6.10.2009 22:48:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nincrli)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: matične celice za in proti
7.10.2009 10:48:05   
giotti
manna, mogoče veš, koliko minut po porodu so prerezali popkovnico oziroma jo klemali (ker to naredijo še prej)?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?