|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mešana skupina
29.8.2012 11:31:22   
ktm10
Mene pa nekaj zanima...
Polno ceno vrtca določa občina. Kaj je vse določa občina? Določa tudi kdaj bo otrok prešel iz prvega starostnega obdobja v drugega ali to določa vrtec? Je v moči občine da določi da v skupini, kjer so otroci prve in druge starostne skupine, plačujejo starsi otrok dve različni ceni glede na starostno skupino v kateri so (prvo starostno obdobje ceno za to obdobje, drugi za nižjo ceno za drugo starostno obdobje) za isto "storitev"? Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mešana skupina
29.8.2012 12:15:18   
knorbalbo
Živjo, jaz sicer nisem sigurna če to velja povsod, ampak pri nas je tako: naša gre letos privč v vrtec, stara je 2,3 leta in so jo razvrstili v skupino od 2-4 leta. Se pravi je v heterogeni skupini, v kateri je 19 otrok, od tega cca 4-5 2.letnikov in ostalo 3.letniki. Meni so pri vpisu rekli, da pademo tako v II. starostno skupino in s tem ne bomo plačevali "jasli". Sicer pa položnice še nismo dobili in če bo slučajno drugače, se bom pritožila.
Lp

(odgovor članu ktm10)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mešana skupina
29.8.2012 12:15:51   
manna
Ja, pri nas je tako da starši otrok iz iste skupine (1-3 leta) plačujejo različno za isto "storitev". Prehod v drugo starostno skupino je pri nas točno s 3.rojstnim dnem otroka - kadar dopolni 3 leta, takrat pade v drugo starostno skupino in začneš plačevati manj, čeprav je otrok seveda še naprej tam v isti skupini, kjer je bil.

(odgovor članu ktm10)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mešana skupina
29.8.2012 12:26:47   
knorbalbo
No, zdaj ko sem prebrala mannin post pa tudi mene zanima, kdo določa koliko je treba plačati. Pri nas je namreč velika razlika med I. in II starostno skupino. user posted image

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mešana skupina
29.8.2012 12:52:54   
2sneg13
Ceno določa občina, starostno skupino določa vrtec, ravno tako je njihovo delo obračun za tvojega otroka. Kakor je meni znano, vsi otroci padejo iz jasli ven, ko dopolnijo 3 leta! Naša bi lahko že pri 2, ker je bila iz plenic daleč pred drugimi ven, pa se nisem bunila, eni pa se. Pač sem še eno leto plačevala jasli.

(odgovor članu knorbalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mešana skupina
29.8.2012 13:00:53   
aelail
Naša je tudi v mešani skupini od 2-4leta in je cena točno določena za to skupino je pa znesek cca.100eur nižji od cene v prvem starostnem obdobju. Stara pa je 27 mesecev.

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mešana skupina
29.8.2012 13:03:25   
*bubi*
Občine zelo različno tretirajo kombinirane oddelke.

Nekatere občine imajo posebej tarifo za take oddelke (in je nekaj vmes med 1. in 2. starostnim obdobjem).

Naša občina recimo zaračuna vsem otrokom 2. starostno obdobje. Moj je bil star manj kot dve leti, ko je padel v tak oddelek.




_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu ktm10)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mešana skupina
29.8.2012 13:03:40   
ktm10
Knorbaldo - pri nas je bilo tako letos (šolsko leto 2011/12). Moja je lani septembra šla 2 leti in pol v heterogeno skupino in smo ves čas plačevali prvo starostno skupino, otroci ki so dopolnili 3 leta pa drugo starostno skupino. To je slučajno prišlo ven včeraj na roditeljskem sestanku. Ko smo vprašali za pojasnilo je bil odgovor da je pač občina tako določila, kot heterogena skupina bi morala (vsaj kot so nam rekli da se je nekoč delalo) biti nekje vmesna cena programa. Sem iskala po aktih občine ampak nikjer ne najdem tega. Oseba, ki se s tem ukvarja na občini, je na dopustu :( V vrtec pa bom šla tudi vprašat, ampak tam ne vem, če bomo kaj izvedeli.

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mešana skupina
29.8.2012 13:06:42   
knorbalbo
2sneg13: moje mnenje je tako, pač če so zaradi prostorske stiske povečali skupine in zato naš otrok ni več v jaslični skupini, ampak v heterogeni, v kateri so tudi starejši otroci, potem naj temu primerno to obračunajo. Meni se ne zdi pravično, da otroci v isti skupini plačujejo drugačne razrede. Vsi imajo isto vzgojiteljico, v skupini jih je veliko več, tako da moj otrok sigurno ne bo imel toliko "pozornosti", kot bi jo imel v jaslični skupini, poleg tega je moj otrok suh in tako ni stroškovno nič bolj obremenjujoč, kot drugi v skupini. Tudi hrana ne bo jaslična, ampak bo tista za II.starostno obdobje. Tako da ja, se bom pritožila, če mi bodo dali položnico za I.SS. Meni je bilo pri vpisu tako rečeno, in nisem jaz zahtevala te skupine, sami so nas tako razporedili. Da bodo pa na naš račun služili, pa se mi tudi ne zdi pravično.

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mešana skupina
29.8.2012 13:08:39   
2sneg13
V vrtcu presneto dobro vedo kam spada kašen otrok, saj oni izdajajo položnico glede na sporočilo CSD-ja v kateri razred spadate. Mislim da vas lepo nategujejo! Sicer imaš pa na spletni strani vašega vrtca točno določene oddelke in ceno!

(odgovor članu ktm10)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mešana skupina
29.8.2012 13:12:20   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: knorbalbo

2sneg13: moje mnenje je tako, pač če so zaradi prostorske stiske povečali skupine in zato naš otrok ni več v jaslični skupini, ampak v heterogeni, v kateri so tudi starejši otroci, potem naj temu primerno to obračunajo. Meni se ne zdi pravično, da otroci v isti skupini plačujejo drugačne razrede. Vsi imajo isto vzgojiteljico, v skupini jih je veliko več, tako da moj otrok sigurno ne bo imel toliko "pozornosti", kot bi jo imel v jaslični skupini, poleg tega je moj otrok suh in tako ni stroškovno nič bolj obremenjujoč, kot drugi v skupini. Tudi hrana ne bo jaslična, ampak bo tista za II.starostno obdobje. Tako da ja, se bom pritožila, če mi bodo dali položnico za I.SS. Meni je bilo pri vpisu tako rečeno, in nisem jaz zahtevala te skupine, sami so nas tako razporedili. Da bodo pa na naš račun služili, pa se mi tudi ne zdi pravično.


SE strinjam, kakovsot je slabša za tvojega otroka, cena pa večja. Ni fer, tudi meni ne.

(odgovor članu knorbalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: mešana skupina
29.8.2012 13:13:19   
*bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

V vrtcu presneto dobro vedo kam spada kašen otrok, saj oni izdajajo položnico glede na sporočilo CSD-ja v kateri razred spadate. Mislim da vas lepo nategujejo! Sicer imaš pa na spletni strani vašega vrtca točno določene oddelke in ceno!


plačilni razred nima veze s starostnim obdobjem in osnovno ceno varstva


_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: mešana skupina
29.8.2012 13:17:29   
knorbalbo
Če sem se narobe izrazila.....seveda, na CSD-ju ti glede na vse premoženje določijo plačilni razred, to so določeni procenti zneska, ki ga določa vrtec oz občina. V vrtcu sta pa dve starostni skupini I. (1.-3.leta) in II (3.-6.leta), in temu primerno sta 2 različni tarifi. Vrašanje je seveda, kam spadajo tisti, ki so v heterogenih skupinah recimo od 2-4 let. To določa vrtec oz občina in ne CSD.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: mešana skupina
29.8.2012 13:17:30   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*


IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

V vrtcu presneto dobro vedo kam spada kašen otrok, saj oni izdajajo položnico glede na sporočilo CSD-ja v kateri razred spadate. Mislim da vas lepo nategujejo! Sicer imaš pa na spletni strani vašega vrtca točno določene oddelke in ceno!


plačilni razred nima veze s starostnim obdobjem in osnovno ceno varstva



Kako da ne????? če jaz plačujem npr za jasli 300€ za 7 razred , ali pa če plačujem za 7 razred kombiniran oddelek 2-4 180€ je razlika, a?

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: mešana skupina
29.8.2012 13:19:08   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: knorbalbo

Če sem se narobe izrazila.....seveda, na CSD-ju ti glede na vse premoženje določijo plačilni razred, to so določeni procenti zneska, ki ga določa vrtec oz občina. V vrtcu sta pa dve starostni skupini I. (1.-3.leta) in II (3.-6.leta), in temu primerno sta 2 različni tarifi. Vrašanje je seveda, kam spadajo tisti, ki so v heterogenih skupinah recimo od 2-4 let. To določa vrtec oz občina in ne CSD.


Pri nas je to 2 starostno obdobje, z 18 otroki!

(odgovor članu knorbalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: mešana skupina
29.8.2012 13:21:23   
knorbalbo
Seveda je razlika ogromna, če plačuješ I. ali II. starostno obdobje. Zato pa se mi zdi krivično, če morajo starši otrok, ki so v isti skupini plačevati različna starostna obdobja. Na naši spletni strani vrtca nikjer ne piše, koliko znašajo zneski. Mislim pa, da sem jih našla na spletni strani občine.

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: mešana skupina
29.8.2012 13:23:48   
knorbalbo
Zanimivo, pri nas jih bo 19. Mislim, da sem o teh standardih brala na stani ministrstva. Pa da naj bi bilo 7 otrok mlajših , 12 pa starejših.

(odgovor članu knorbalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: mešana skupina
29.8.2012 13:27:22   
knorbalbo
Kolikor jaz vem, so ti standardi točno določeni in pomoje bi moglo tudi kje na strani ministrstva pisat, kako se te skupine obračunavajo.
Joj, če sem se v življenju kaj naučila je to, da te (žal) na vsakem vogalu hočjo "okol prnest", tako da pri teh stvareh vedno dvakrat preberem in preštejem koliko je treba plačat. Me je že izučilo. user posted image

(odgovor članu knorbalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: mešana skupina
29.8.2012 13:30:58   
ktm10
Če mogoče kdo ve kje je to napisano ali kam to pogledat naj mi sporoči :) Pri nas nas je bilo točno tako 12 otrok 2008 letnik in 7 otrok 2009 :)

(odgovor članu knorbalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: mešana skupina
29.8.2012 13:40:23   
knorbalbo
ktm10: tukaj naprimer: http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=199757&stevilka=2933

(odgovor članu ktm10)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: mešana skupina
29.8.2012 14:10:32   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: manna

Ja, pri nas je tako da starši otrok iz iste skupine (1-3 leta) plačujejo različno za isto "storitev". Prehod v drugo starostno skupino je pri nas točno s 3.rojstnim dnem otroka - kadar dopolni 3 leta, takrat pade v drugo starostno skupino in začneš plačevati manj, čeprav je otrok seveda še naprej tam v isti skupini, kjer je bil.


pri nas je enako

_____________________________



(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: mešana skupina
29.8.2012 14:26:18   
Angel_Tian
Naša gre zdaj v skupino 2-4 leta. Vsega skupaj jih bo 18, ne vem pa, kako so razdeljeni po letih.
Me zanima, ali bomo plačevali za prvo ali drugo SS?
Saj imamo jutri sestanek, ampak me zanima, če je katera že bila v tej situaciji. Med vašimi odgovori sem že našla en ali dva argumenta, zakaj ni fer, da bi plačevali za prvo SS. Aja, je pa naša bila v sredini maja stara 2 leti, če to na kaj vpliva. In tudi ni več v plenicah.

_____________________________

Tian - 24.6.2006
Lina - 16.5.2010

(odgovor članu ktm10)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: mešana skupina
29.8.2012 15:06:19   
knorbalbo
Angel-Tian: imate zelo podobno situacijo kot mi, in glede na to, kaj so pisale predhodnice, sklepam, da je vse odvisno od vrtca. Očitno ni enotnega pravila za celo Slovenijo, ampak si, tako kot cene vrtca, pravila postavijo vrtci/občine zase. Nam je bilo pri vpisu rečeno, da bomo plačevali 2.SS, tako da se bom v primeru nasprotnega, seveda pritožila. Kako je pa pri vas, pa ne vem. Zgleda, da se moramo starši sami pobrigat kako pa kaj. Še vedno pa sem mnenja, da mora biti v isti skupini otrok ista SS.

(odgovor članu Angel_Tian)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: mešana skupina
29.8.2012 18:58:36   
*bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13


Kako da ne????? če jaz plačujem npr za jasli 300€ za 7 razred , ali pa če plačujem za 7 razred kombiniran oddelek 2-4 180€ je razlika, a?



Tebi CSD določi samo plačilni razred in ne zneska, ki ga boš plačevala. V obeh primerih je 7. razred.

Jaz sem napisala, da plačilni razred nima veze s starostnim obdobjem, v katerega je uvrščen otrok. Tudi ne z osnovno ceno vrtca, ki jo postavi občina.

Vse skupaj pa ima vpliv na znesek, ki ga morajo plačati starši, to pa ja. user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: mešana skupina
29.8.2012 19:46:41   
liliana
Naš vrtec je to poenostavil......in ima enotno ceno za vse oddelke in za vse starostne skupine....kar recimo pomeni, da če plačuješ 300 EUR jasli, plačuješ tudi 300 EUR, ko je otrok star 6 let.....

Sicer pa avtorici teme.....predstavniki sveta staršev naj sprožijo to vprašanje pri ravnateljici oz. upravi vrtca......in zahtevajo pisen odgovor kje, kdaj in kako je bilo to sklenjeno....bo uprava vrtca v takem primeru morala dati točen odgovor, da je to po tem in tem členu itd......

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?