|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   menjava stroja - garancija
14.10.2010 21:16:21   
*alja*
Pod kakimi pogoji oziroma kdaj ti menjajo stroj pod garancijo da dobiš drugega? Kaj vse mora bit z njim narobe?

Jaz bom poleg mojega pralnega stroja znorela! Že nevem kok krat je bil pokvarjen, ne opere dobro, nisem zadovoljna z njim nikakor. Kupljen 08.2007 5 let garancije. Ko je bil nazadnje tu serviser sem vprašala kdaj bom lahko zahtevala novega, pa je rekel da to pa tako ne gre. Kako pa gre?

Čist sem že popizdila poleg tega stroja. Če bi imela denar bi ga zavlekla na dvorišče in z kladivom čist skup stolkla pa šla po novega; na žalost si tega zdaj ne morem privoščit!


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: menjava stroja - garancija
14.10.2010 21:20:43   
baguSka
stvarno napako (in s tem vračilo kupnine oz. nov izdelek) baje lohk uveljavljaš največ 2 leti od dneva nakupa..

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: menjava stroja - garancija
14.10.2010 21:21:46   
baguSka
moras pa zahtevat v tem casu to... kar na lepe oci tega ne nardijo, razen ce gre za manjo stvar, ko jih ceneje pride da zamenjajo kot popravljajo... tezit moras pac.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: menjava stroja - garancija
14.10.2010 21:24:22   
*alja*
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

stvarno napako (in s tem vračilo kupnine oz. nov izdelek) baje lohk uveljavljaš največ 2 leti od dneva nakupa..


A je za to kak zakon, oziroma kje to piše?


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: menjava stroja - garancija
14.10.2010 21:25:45   
baguSka
verjetno obstaja nekje... obrni se mogoce na kaksen zavod za varstvo potrosnikov...

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: menjava stroja - garancija
14.10.2010 21:28:57   
baguSka
evo, ena punca na drugem forumu pise tole:


pošlji pisno zahtevo (lahko po e-pošti) za vračilo denarja na tvoj servis.
Od mene so potem zahtevali še kopijo računa in mi vrnili točno toliko denarja kot sem dala za pralni stroj.
Poskušali so me prepričati, da bi serviser še enkrat prišel in popravil stroj, ampak nisem pristala. Denar so mi nakazali na račun v enem tednu po vložitvi zahtevka. Serviser je potem prišel še po pralni stroj

 
nic pa ne pise v kolkem casu je ona poslala to pismo.. ampak probaj se ti!!

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: menjava stroja - garancija
14.10.2010 21:30:56   
baguSka
aha, pise da je bil stroj star dve leti, garancijo pa je imel takrat 3 leta.. zdej pa ne vem al imas ti se vedno to moznost al ne. probaj in bos vidla!

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: menjava stroja - garancija
14.10.2010 21:32:06   
baguSka
drugac pa:

- Zakon o varstvu potrošnikov.
- Če ne bo šlo zlepa, prosi za posredovanje Zvezo potrošnikov.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: menjava stroja - garancija
14.10.2010 21:39:57   
*alja*
Najlepša hvala za nasvet. Zdaj počakam da še enkrat pride serviser potem pa napišem pismo. Itak vem da ne bo vredu popravil tak da naslednji teden pošljem pismo pa bomo videli, kar bo pač bo!

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: menjava stroja - garancija
14.10.2010 21:40:59   
baguSka
jah ce ze zdej ves, potem kr takoj poslji pismo! al pa se se prej obrni na zvezo potrosnikov in jih povprasaj po tvojih opcijah - ne cakaj na zadnji trenutek!!

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: menjava stroja - garancija
14.10.2010 21:49:45   
*alja*
Proizvajalec (oz. njegov pooblaščeni servis) mora izdelek, če gre za okvaro ali pomanjkljivost, takoj sprejeti v popravilo. Napako mora odpraviti najkasneje v skupnem roku 45 dni od dneva, ko je sprejel zahtevo za brezplačno odpravo okvare in pomanjkljivosti na izdelku. Če tega v tem roku ne stori, mora potrošniku brezplačno nadomestiti tak izdelek z enakim novim in brezhibnim izdelkom. Kupec pri uveljavljanju garancije  ne more izbirati, katero od zakonsko določenih možnosti bo najprej uporabil zoper proizvajalca, tako kot to velja pri uveljavljanju pravic na podlagi stvarne napake. Vrstni red je torej naslednji: kupec lahko najprej zahteva popravilo. Če izdelka ne popravijo v 45 dneh, lahko zahteva, da ga zamenjajo z enakim novim in brezhibnim izdelkom. Šele če proizvajalec tudi tega ne stori, lahko kupec odstopi od pogodbe in zahteva vračilo celotne kupnine, ali pa zahteva zmanjšanje kupnine.

To sem našla na strani zveze potrošnikov Slovenije. Po tem napisanem sklepam da jaz nimam izbire odločit če hočem menjavo stroja, ker so se serviserji po vsaki prijavi škode res odzvali in prišli ter izdelek "popravili"


< Sporočilo je popravil *alja* -- 14.10.2010 21:50:07 >


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: menjava stroja - garancija
14.10.2010 21:52:02   
*alja*
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

evo, ena punca na drugem forumu pise tole:


pošlji pisno zahtevo (lahko po e-pošti) za vračilo denarja na tvoj servis.
Od mene so potem zahtevali še kopijo računa in mi vrnili točno toliko denarja kot sem dala za pralni stroj.
Poskušali so me prepričati, da bi serviser še enkrat prišel in popravil stroj, ampak nisem pristala. Denar so mi nakazali na račun v enem tednu po vložitvi zahtevka. Serviser je potem prišel še po pralni stroj


nic pa ne pise v kolkem casu je ona poslala to pismo.. ampak probaj se ti!!


Mi lahko prosim nalepiš stran, kje si to našla?



_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: menjava stroja - garancija
15.10.2010 12:44:03   
alenkica
Alja imaš Gorenjev stroj?
Jaz sem ga tudi takrat kupila in imam same probleme z njim!
Serviserji pa najslabši do sedaj, kot da sem jaz kriva da je stalnov okvari! Gorenja NIKOLI več ne kupim! Slovensko gor ali dol.


(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: menjava stroja - garancija
15.10.2010 15:26:51   
valerija77
IZVIRNO SPOROČILO: alenkica

Alja imaš Gorenjev stroj?
Jaz sem ga tudi takrat kupila in imam same probleme z njim!
Serviserji pa najslabši do sedaj, kot da sem jaz kriva da je stalnov okvari! Gorenja NIKOLI več ne kupim! Slovensko gor ali dol.




PODPIS!!!

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: menjava stroja - garancija
15.10.2010 15:55:09   
*alja*
IZVIRNO SPOROČILO: alenkica

Alja imaš Gorenjev stroj?
Jaz sem ga tudi takrat kupila in imam same probleme z njim!
Serviserji pa najslabši do sedaj, kot da sem jaz kriva da je stalnov okvari! Gorenja NIKOLI več ne kupim! Slovensko gor ali dol.




Ja Gorenje je!
Kaj pa maš za modela?


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: menjava stroja - garancija
15.10.2010 16:00:33   
KIKI****
Moja starša sta imela težave pri novem pomivalne stroju gorenje. Ni in ni posušil posode, kljub temu da sta sprobala čist vse detergente, ki so jih seveda svetovali Gorenjevi tehniki.

Pol sta pa od slabe volje zahtevala ali nov pomivalni stroj (drug v tej vrednosti z možnostjo doplačila) ali pa vračilo kupnine in prijavo na inšpektorat, vkolikor zadeve ne bodo rešili. Na dom sta prišla dva tehnika (zelo prijazna) in so se potem dogovorili da jima ga menjajo. Eden izmed tehnikov jima je celo rekel, da naj posodo pustita stati dokler ni suha, s tem da so ga 2x kr neki kao popravljali, ampak 2 dni ni bla suha, ker se je v stroju nabiral kondenz in posoda je bila zopet lisasta. (star je bil pa 6 mesecev, ko sta uveljavljala reklamacijo).

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: menjava stroja - garancija
15.10.2010 16:44:07   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: alenkica

Alja imaš Gorenjev stroj?
Jaz sem ga tudi takrat kupila in imam same probleme z njim!
Serviserji pa najslabši do sedaj, kot da sem jaz kriva da je stalnov okvari! Gorenja NIKOLI več ne kupim! Slovensko gor ali dol.




zanimivo.. ker ga mam tud jst in za1x - ZA1x - dela BP! prav tako pomivalni stroj.. in upam da tako seveda ostane.

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: menjava stroja - garancija
15.10.2010 16:46:36   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

Pol sta pa od slabe volje zahtevala ali nov pomivalni stroj (drug v tej vrednosti z možnostjo doplačila) ali pa vračilo kupnine in prijavo na inšpektorat, vkolikor zadeve ne bodo rešili.



ja sej to je to... pac je potrebno mal zagrozit in gre zadeva lazje v tvoj prid... ne pali pa vedno, zal.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?