|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mišice medeničnega dna
28.9.2006 13:37:58   
žiža
Kolk ste kej pridne po porodu s temi vajami.
JAz sem po prvem porodu zelo zabušavala in moram priznati da so se posledično pojavljale težave. Sploh z uhajanjem vode pri kihanju. Sicer le kakšna kapljica vendar vseeno grozno zoprna zadeva.
No zdej se pa probam mal potrudit, samo kaj ko čez dan kar pozabim. Pa še ne znam čisttako kot piše. Predvsem mi dela težave dihanje, ki ga ne smeš zadrževat. V glavnem meni te vaje sploh ne grejo kar tako s potoma med likanje recimo. Se moram kar precej skoncentrirat na zadevo.
Dejte mal povedat kako kaj ve izvajate te vaje in kaj je najbolj učinkovito.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mišice medeničnega dna
28.9.2006 13:57:35   
darjatimci
Edina dobra stran teh vaj je,da jih lahko delaš skoraj v vseh položajih,sede,leže,stoje.Celo,ko greš na WC,spustiš en curek,naslednjega zadržiš in tako naprej.To ti ne uspe le takrat,ko te že res močno tišči in res ne moreš zadržati.Drugače pa je pametno to trenirati,ker mišice res popustijo in z leti so težave vse večje.

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mišice medeničnega dna
28.9.2006 14:43:23   
dskubin
Ja na WC-ju je najlažje, ker takrat vidiš, če res delaš prav. Ampak ni pa priporočljivo. Jaz jih delam takrat, ko ne delam nič (npr. čakam pred semaforjem, čakam v vrsti v trgovini,.. ) in sčasoma se tako navadiš, da se lahko tudi pogovarjaš in jih delaš, pa ne ve nihče.

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mišice medeničnega dna
28.9.2006 15:00:54   
Pupica
Ej najbolj fino je tako, da se jih navadiš delat, ko ne delaš ničesar. Zato da si skoncentrirana, sproščena, itd...Potem pa naj ti pride v navado, da jih delaš večkrat na dan, kjerkoli se pač to spomniš.
Jaz sem bila tko vneta, da sem mela skor muskelfiberuser posted image user posted image user posted image user posted image

Aja sem pa slišala, da ni priporočljivo takrat kadar lulaš. To naredi le za test, da vidiš, če delaš prov.Mogoče 1x na teden.Drugače pa ne!

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
1.10.2006 14:57:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pupica)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mišice medeničnega dna
1.10.2006 20:03:43   
danu
Vaginalne kroglice so super pripomoček za utrditev med.mišic.

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mišice medeničnega dna
2.10.2006 13:22:43   
žiža
user posted image a to te ta erotiš varijantauser posted image  

(odgovor članu danu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mišice medeničnega dna
3.10.2006 23:09:18   
danu
Ja, ta erotiš.

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mišice medeničnega dna
6.10.2006 18:41:05   
Luskan
Napisala si, da imaš težave z dihanjem. Stvar je kar enostavna - ko stisneš mišice, moraš izdihnit, ko jih sprostiš, vdihneš. Poskusi, ko ujameš ritem, gre kot po maslu.

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mišice medeničnega dna
6.10.2006 20:36:15   
milk4
Za vse ženske:
Zakaj ti pred ali po porodu nihče nič ne pove in pokaže???!!!!


Po porodu ti rečejo Delajte redno keglove vaje!!!
Stvar zgleda zelo enostavna!
Ko pa po 6 mesecih ti še vedno uide pa ni več tako. Takoj po porodu sem izvajala vaje za mednično dno in sem bila prepričane, da izvajam vaje pravilno. Po 6 mesecih pa mi je urin še vedno uhajal. Potem sem ginekologu to povedala in mi je predlagal, da obiščem fizioterapevtko, ki se s tem ukvarja. Ta mi je najprej vse razložila zakaj in predvsem kako se vaje dela in na koncu sem ugotovila koliko napak sem delala.....(napačne mišice in predvsem na napačen način). Pri njej sem bila se mi zdi 4 krat in sedaj delam vaje sama doma. Po enem mesecu  in pol rednega" keglanja"je razlika kot noč in dan. Za vedno ji bom hvaležna, da nimam več vložkov in predvsem, da nimam več tistega groznega občutka da "dišim" po urinu. No še vedno mi kakšen krat uide, če se pred tem ne koncentriram in prej ne stisnem - ampak ni primerjave s prej.
....moje mnenje je, da bi mogli vsaki mamici razložit, pokazat in predvsem preverit ali to res zna...(tako tudi jaz ne bi trpela debelih 6 mesecev)

Nasvet: Jaz sem prebrala ogromno na to temo ampak....ŽiŽa, da boš znala čist tako kot piše....poišči strokovnjaka (meni je tiste vaginalne uteži odsvetovala)
Če želiš poglej na www.hops.si - je privat fizioterapija ampak za tisti denar, ki porabiš za vložke se splača.

Veliko učinkovitega "keglanja"
Mojca

(odgovor članu Luskan)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mišice medeničnega dna
7.10.2006 13:55:53   
eya
Joj, jaz sem tud kar malo pozabla na te vaje, še dobro da ste jih omenile (že stiskam user posted image ).

Sem se jih pa naučila delat na aerobiki za nosečnice, v porodnišnici so me pa tud vprašali, če jih poznam.

(odgovor članu milk4)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Neverjetne porodne fotografije
Porodne fotografije, ki vas bodo pustile odprtih ust.
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?