|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mooncup ali Lunette?
17.10.2010 13:41:58   
skuštrana
Po ohoho letih je tudi mene spet začela obiskovat teta s Krvavca.user posted image user posted image
Kupila bi si menstrualno skodelico, na slo tržišču sta 2, katera je boljša? Katero uporabljate (tiste ki jo) ali ste zadovoljne? Pa kako je to z velikostjo???

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mooncup ali Lunette?
17.10.2010 14:07:34   
**Tinkara78**
Jaz imam Lunette. Čeprav sem rodila sem se odločila za manjšo velikost.

V začetku sem ob uporabi imela glavoboleuser posted image .. zdaj pa kot da ni nič. Sploh ne čutim. Tudi prvi dan M športam (hoja, tek, kolesarjenje, plavanje) brez problema. Jo pa uporabljam se mi zdi da že prek eno leto.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mooncup ali Lunette?
17.10.2010 14:22:36   
Anonimen
Tudi prvi dan M športam (hoja, tek, kolesarjenje, plavanje) brez problema.


A je to boljša varianta kot tamponi?

(odgovor članu **Tinkara78**)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mooncup ali Lunette?
17.10.2010 14:25:27   
**Tinkara78**
Jaz brez problema uporabljam Lunette brez dodatne zaščite, ker mi nikoli ne "spusti". Ko enkrat najdeš svoj način vstavitve ni nobenega problema. Tamponov že dolgo več ne uporabljam. Jaz osebno se nagibam k Lunette.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mooncup ali Lunette?
17.10.2010 14:26:44   
Anonimen
**Tinkara78**, hvala.

(odgovor članu **Tinkara78**)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mooncup ali Lunette?
17.10.2010 14:53:13   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Tudi prvi dan M športam (hoja, tek, kolesarjenje, plavanje) brez problema.


A je to boljša varianta kot tamponi?


Vidiš, tole je tudi meni zanimivo. Da jo lahko uporabljaš tudi med plavanjem. Super.user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mooncup ali Lunette?
17.10.2010 14:54:28   
skuštrana
Jaz imam Lunette. Čeprav sem rodila sem se odločila za manjšo velikost.


Ok, jaz sem rodila trikrat in zadnji je kar padu ven user posted image tako da je verjetno dam dol ena velika luknja in rabim definitivno večjo velikost .


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mooncup ali Lunette?
17.10.2010 15:13:49   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Jaz imam Lunette. Čeprav sem rodila sem se odločila za manjšo velikost.
  

Ok, jaz sem rodila trikrat in zadnji je kar padu ven user posted image tako da je verjetno dam dol ena velika luknja in rabim definitivno večjo velikost .



daaaaaaaj noooooooooo.......user posted image user posted image user posted image

ceprav se mi zdi, da se one po tretjem porodu tudi meni kar nekam izgubi....user posted image


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 17.10.2010 15:15:02 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mooncup ali Lunette?
17.10.2010 15:38:09   
TomTaylor
Lunette, dvojka. Takrat ko sem jz kupovala, je bila itak samo Lunette na slovenskem tržišču.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mooncup ali Lunette?
17.10.2010 16:21:13   
baguSka
a pa tiste ki to imate: je dovolj ena? ker po mojem obcutku je fajn, da sta pri roki vsaj dve, da si lazje menjas...!? in na kok casa pa cca praznete to zadevo? in z vakumom tud nimate tezav?

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mooncup ali Lunette?
17.10.2010 16:28:19   
Jo@n
Ladycup, velikost L (večja), kupljena preko ebaya (cca 16 eur) imam samo eno in ne vidim potrebe, da bi imela dve. Težav z vakuumom ni, pri prvih nekaj dneh uporabe je treba nekaj prakse in mirnih živčkov, potem pa se čisto privadiš.

Zdaj je že od maja ne uporabljam, umpakiz drugih razlogov, smo user posted image poslali na dopust user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mooncup ali Lunette?
17.10.2010 16:29:22   
*viva*
Jaz imam mooncup. Ker imam zelo močne menstruacije sem se odločila za večjo. Ne menjam več za nobene tampone. Sicer zraven še vseeno uporabljam vložke,ker imam malo nepredvidljivo močen 2. in 3. dan.

Se odločam, da bom nabavila še eno, sicer se da samo z eno tudi čisto ok vozit.

Po mojem mnenju bistvene razlike med njima ni, princip je isti. Niti ne uporabljam vseh teh mogočih robčkov razkužilnih in ne vem kaj še vse. Enostavno prekuham včasih že med ciklusom, če ne pa vedno po koncu. Za na pot pa pač vzamem zraven pol litersko plastenko vode in je.

Z vakumom ni problema, niti ne z vstavljanjem in izstavljanjem. Samo komplicirat ni treba, gre preprosto, če delaš po občutku. Priporočam vsem, baje je dobra tudi za po porodu, ampak nimam še izkušenj s tem user posted image

Prav tako nisem imela nobenih stranskih učinkov celo se mi je trajanje skrajšalo za 2 dni, čeprav nisem prepričana čisto da ima povezavo s tem, je pa res da se dosti bolj vse izloči kar se mora, najbrž tudi ta vakuum malo pripomore k hitrejšemu izločanju.

_____________________________

Only the hardest things makes us stronger...let's fight!

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mooncup ali Lunette?
17.10.2010 16:29:57   
baguSka
aja pa se to: kaksne so bistvene razlike v velikosti? mislim.. a je full razlika al? jst npr k se nism rodila kolk npr bi rabila?

(odgovor članu Jo@n)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mooncup ali Lunette?
17.10.2010 16:31:54   
baguSka
aha - torej je velikost tud pomembna kolk mocno mas?

(odgovor članu *viva*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mooncup ali Lunette?
17.10.2010 16:37:21   
baguSka
hmm.. zanimivo. zdele mal brskam po netu in vidim, da obstajajo celo modeli pred in po 30.letu user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mooncup ali Lunette?
17.10.2010 16:41:53   
baguSka
ok, sem ze najdla:

Katero velikost izbrati?
Lunina skodelica je na voljo v dveh velikostih.


Velikost A meri 46 mm v premeru in 50 mm v dolžino.
Velikost B meri 43 mm v premeru in 50 mm v dolžino.

Obe velikosti imata pecelj za izvlek v dolžini 21 mm, ki ga lahko prirežete v dolžino, ki vam odgovarja.
Velikost A je priporočljiva za ženske, ki so imele vaginalni porod ali pa so imele carski rez in so starejše od 30 let.
Velikost B je priporočljiva za ženske, ki še niso rodile ali pa so imele carski rez in so mlajše od 30 let.
Prosimo vas, da dobro izberete velikost zase. Zaradi higienskih razlogov žal lunine skodelice ne moremo zamenjati.






starost

-30

+30


brez poroda

B

A


vaginalni porod

A

A


carski rez

B

A

Prosimo upoštevajte, da ženske v starosti več kot 30 let vedno bolj potrebujejo velikost A ne glede na to, ali so rodile ali ne. Vzrok temu je popuščanje vaginalnih mišic in mišic medeničnega dna, kar seveda variira pri različnih ženskah. Nekatere dejavnosti pomagajo ohranjati tonus teh mišic, kot npr. joga, pilates, ples, keglove vaje. Če redno uporabljate navedene tehnike, upoštevajte to pri izbiri velikosti.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mooncup ali Lunette?
17.10.2010 16:53:17   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: Jo@n

Ladycup, velikost L (večja), kupljena preko ebaya (cca 16 eur)



pa si bitala? ker jst ne najdem po tej ceni... user posted image

(odgovor članu Jo@n)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mooncup ali Lunette?
17.10.2010 19:49:56   
Musty
Jst mam eno butasto vprasanje... a se to vn povlece s kako vrvico kot tampone al kako? Si res ne znam predstavljat. user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mooncup ali Lunette?
17.10.2010 19:58:35   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Musty

Jst mam eno butasto vprasanje... a se to vn povlece s kako vrvico kot tampone al kako? Si res ne znam predstavljat. user posted image



na koncu čaše je pecelj - greš s prsti malenkost v nožnico - primeš in povlečeš ven.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Musty)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Mooncup ali Lunette?
17.10.2010 20:20:08   
*viva*
Kolikor sem jaz videla pri kolegici, ki ima manjšo velikost, ni bistvene razlike.

Ko sem se odločala katero velikost sem veliko prebrala na forumih,večja bi naj bila po 30. letu oz. po porodu. Ampak glede na to, da sem po merah ugotovila, da je malenkostna razlika in sem se glede na količino krvavitve odločila za večjo ta bi naj zdržala 15ml.

Izvleče se s takim malim repkom, ki ga lahko po potrebi skrajšaš,s katerim malo popustiš vakuum.


_____________________________

Only the hardest things makes us stronger...let's fight!

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mooncup ali Lunette?
17.10.2010 20:45:14   
Barbara_L
Jaz sem imela zaradi lunetke enkrat tako vnetje maternice, da je joj. od takrat samo vložki, nobene druge stvari. Ful sem pazila na higieno in vse, vzrok pa so bile moje ful močne menstre, zaradi katere sem morala ful velikokrat vlečt ven skodelo (ki je bila res polna). Tako da-previdnost ni odveč.

(odgovor članu *viva*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Mooncup ali Lunette?
17.10.2010 21:13:19   
pat13
Jaz uporabljam lunette  že dobro leto in pol, začela uporabljati pri prvi menstruaciji po porodu.
kupila sem pa večjo zaradi močnih menstruacij. Se je pa meni tudi skrajšala za en dan.
In nimam nikakšnih problemov z vakumom in je res, da ne samo komplicirati ne smeš.


_____________________________

MIHA - slike

(odgovor članu *viva*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Mooncup ali Lunette?
17.10.2010 21:48:38   
Jančika_
Imam Femmecup http://www.femmecup.co.uk/ . Naročila sem na tej strani, zadovoljna.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Mooncup ali Lunette?
18.10.2010 7:24:07   
naja17
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Kupila bi si menstrualno skodelico, na slo tržišču sta 2, katera je boljša?
Mislim, da ni boljše in slabše. Je samo cenejša in dražja user posted image . Mooncup naročiš preko neta za cca 17 € s poštnino vred, lunette pa v DM-ju za 31 €.

Katero uporabljate (tiste ki jo) ali ste zadovoljne?
Jaz imam lunette in na splošno skodele ne bi zamenjala za nič. Klanjam se tistemu, ki jo je izumil user posted image ....

Pa kako je to z velikostjo???
Lunette imaš velikost 1 in 2, mooncup je univerzalna. Jaz nisem preveč čitala, vzela 2, ker imam bolj močno prvi dan, pa sem pol vidla, da to piše po porodu, pa mislim, da ni neke razlike. Jaz jo lih tko not spravim, saj bom dete tud ven, a ne?



IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Tudi prvi dan M športam (hoja, tek, kolesarjenje, plavanje) brez problema.


A je to boljša varianta kot tamponi?


Definitivno boljša varianta! Notri jo imaš lahko do max 12 ur, v tem času itak prideš do wc-ja, kjer se lohka zrihtaš. Čutiš nič ne, ven ne teče (ok za une k majo močne ne garantiram, jaz imam vedno še dnevni vložek notri, čeprov nimam slabe izkušnje), kar se pa tiče al je bolj zdrava, definitivno je, saj v šalco teče in šalco pol ven vzameš, na tamponu pa se ti vse skup samo paca. Jaz sem vedno imela krče, če sem uporabljala tampone, pri uporabi skodele nimam nobenih problemov (razen, da sem enkrat skor pozabla na njo notr user posted image )...
 
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Je dovolj ena? ker po mojem obcutku je fajn, da sta pri roki vsaj dve, da si lazje menjas...!?

Dovolj ena, zaenrat še nisem pomislila, da bi imela dve.
 
In na kok casa pa cca praznete to zadevo?
Ko sem v službi, jo zamenjam čez kake 4-5 ur; če kam grem tudi tako nekako, ampak moram najt čist wc; čez noč jo ne uporabljam...
 
In z vakumom tud nimate tezav?
Noup, se hitro navadiš user posted image ...



baguSka - glede velikosti imaš še odgovorjeno - ni bistvene razlike, morda rajši večjo, če imaš fuuuul močno, ampak ni isto kot se je to videlo recimo pri tamponu ali vložku, k sem jih jest menjala na 1-2h....
 
IZVIRNO SPOROČILO: Musty

Jst mam eno butasto vprasanje... a se to vn povlece s kako vrvico kot tampone al kako? Si res ne znam predstavljat. user posted image


Maš en tak pecelj, ki ga itak odrežeš kot ti paše, drgač pa ne moreš kar direkt za pecelj potegnit, je treba s prsti notri in spustit zrak ven, da lahko pol ven potegneš.
 
No, verjetno ste po odgovorih opazile, da sem jest popolnoma ZA tole zadevco in iskreno priporočam vsem. Morda prve dva ciklusa se še katera lovi, ampak ne obupat.
 
Še link za lažjo predstavo: http://youtube.cf/watch?v=_cdsXi__SoE
 
 
 

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Mooncup ali Lunette?
18.10.2010 9:10:54   
zvezdan
Jaz sem nekaj časa uporabljala Lunette. Sedaj sem spet na tamponih. Zadevica je sicer res ok iz vidika, da jo imaš lahko dalj časa notri in da ne povzroča alergij in raznih vnetij, ker je iz takega materiala. Čeprav meni tudi tamponi ne delajo problemov. Prenehala sem jo uporabljati pa prav zaradi izstavitve. Tampon samo potegneš za trakec in je stvar gotova pri teh skodelicah pa moraš z obema prstopa kar globoko v nožnico da izisneš zrak (popusti vakum) in jo nato izvlečeš. Se mi zdi, da je to še bolj nehigienično saj imaš na prstih oz. za nohti vedno kaj bakterij. Sploh če to izvajaš kje na javnem wc. Mogoče pa samo jaz nisem znala to dobro potegniti venuser posted image Poleg tega načeloma kje v javnem wc ni v isti kabini umivalnik in wc. Namreč jaz sem jo vsakiše izplaknila pod vodo.


_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?