|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   najemnina-socialna pomoč
28.4.2006 7:03:52   
mufek
Ojla a mogoče katera ve, kolikšen je dodatek za najemnino pri socialni pomoči?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: najemnina-socialna pomoč
28.4.2006 7:56:46   
kimba
Prvič slišim za tak dodatek. Moja prijateljica je prejmnica socialne pomoči in ne dobi nobenega dodatka za najemnino, tako da ji je socialna pomoč premalo in mora še od otr. dokladov stran vzet za najemnino in stroške (voda, elektrika itd.)
Za kakšen dodatek pa se gre?


_____________________________

kimba s tremi sončki

(odgovor članu mufek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: najemnina-socialna pomoč
28.4.2006 8:28:03   
Anonimen
Socialna oz. CSD ti pomaga pri najemnini.V kolikšnem znesku pa ne vem.Moglo bi pisati na vlogi,ki jo oddaš čisto zadaj.Moraš imeti najemno pogodbo

(odgovor članu kimba)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: najemnina-socialna pomoč
28.4.2006 8:28:13   
Irena88
Okoli 13.000 SITuser posted image

(odgovor članu kimba)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: najemnina-socialna pomoč
28.4.2006 8:36:19   
Cikica
Mislim da pol pol.Pol plačaš najemnine ti,pol CSD,vem pa da seveda potem neboš več dobivala socialne pomoči oz.Toliko manj.

_____________________________

Na zaljubi se v nekoga,s katerim lahko živiš,
zaljubi se v tistega,brez katerega ne moreš živeti.

Mi pa bomo imeli še enega,jupiiiii

http://alen2004.moj-album.com/





(odgovor članu Irena88)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: najemnina-socialna pomoč
28.4.2006 8:41:40   
Anonimen
Če imaš neprofitno stanovanje(socialno), lahko uveljavljaš subvencijo na stanovanjskem skladu, eni dobijo kar visoko, moja kolegica, ki je mati samohranilka in brez službe, dobi 70 % subvencijo, tko da najemnino plača tam nekje 12.000 sit.

(odgovor članu Cikica)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: najemnina-socialna pomoč
28.4.2006 9:23:10   
Irena88
IZVIRNO SPOROČILO: Cikica

Mislim da pol pol.Pol plačaš najemnine ti,pol CSD,vem pa da seveda potem neboš več dobivala socialne pomoči oz.Toliko manj.


To ni res, CSD ti subvencionira najemnino, če imaš legalno pogodbo in če prejemaš DSP. In to do cca 13.000 Sit. Lahko pa uveljavljaš še subvencijo na občini, vendar moraš imeti njihovo stanovanje v najemu.user posted image

(odgovor članu Cikica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: najemnina-socialna pomoč
28.4.2006 9:27:21   
Irena88
Aja sem pozabila napisat, da zaradi uveljavljanja subvencije ni DSP nič nižjiuser posted image

(odgovor članu Cikica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: najemnina-socialna pomoč
28.4.2006 10:26:07   
Anonimen
Natanko tako, 13 t.

(odgovor članu Irena88)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: najemnina-socialna pomoč
28.4.2006 21:03:03   
Anonimen
Znesek je cca. 13.000 SIT.
Pogoj, da ga dobiš, je to, da si prejemnik DSP-ja in da živiš v najemu. Ni pomembno, ali imaš neprofitno stanovanje od občine ali pa si v privat stanovanju s tržno najemnino. Moraš pa imeti v vsakem primeru uradno registrirano najemno pogodbo na svoje ime (da si torej najemnik in ne uporabnik) in v omenjenem stanovanju moraš imeti prijavljeno stalno bivališče.
V nasprotnem primeru ne dobiš nič oz. naj ne bi (nekateri CSD-ji delajo po svoje).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: najemnina-socialna pomoč
1.5.2006 8:39:31   
mufek
Na csd so mi rekli, da moram to urejati na mesti občini na Zarnikovi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: najemnina-socialna pomoč
1.5.2006 8:43:39   
Anonimen
Če imaš neprofitno stanovanje, potem regres najemnine urejaš na Občini. To je res, saj je Občina lastnik stanovanja.
Kljub temu pa lahko pomoč pri plačilu najemnine urejaš tudi na CSD, če od njih prejemaš DSP. Saj je vse to na vlogi za DSP. In v zakonu tudi.

Kopirano s strani MDDSZ:
POVEČANJE DENARNE SOCIALNE POMOČI
  • za dodatek za pomoč in postrežbo, če je upravičencu za opravljanje osnovnih življenjskih potreb nujna pomoč druge osebe in te pomoči ne prejema iz drugega naslova in
  • za najemnino, če je upravičenec dolžan plačevati najemnino za stanovanje, vendar največ za višino 25% osnovnega zneska minimalnega dohodka (pomoč pri plačilu najemnine se bo dodeljevala do ureditve subvencij najemnine po stanovanjskih predpisih)


< Sporočilo je popravil Kerensa -- 1.5.2006 8:50:28 >

(odgovor članu mufek)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: najemnina-socialna pomoč
3.5.2006 8:03:16   
mufek
Kerensa, potem ti pa povem, da tale moja referentka na csd nič o tem neve a ni to mal žalostno.

< Sporočilo je popravil mufek -- 3.5.2006 8:09:05 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: najemnina-socialna pomoč
3.5.2006 8:48:39   
Urška//
Ojla

Kaj zaj to pomeni, da če dobivam subvencijo, lahko dobivam še ta dodatek iz socialne al kako??????kr oboje naenkrat??

hvala

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu mufek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: najemnina-socialna pomoč
3.5.2006 9:43:25   
Anonimen
Mufek... to bi bilo pa žalostno, če tvoja socialna delavka tega ne ve, kajti to bi pomenilo, da ne pozna niti vloge za DSP, to pa je eden glavnih obrazcev na CSD. Kam pa gospa gleda?

Urška//... kakšno subvencijo? Če misliš DSP, potem ti dodatek za najemnino pripada, če izpolnjuješ pogoje. Če si mislila pa kaj drugega pod "subvencijo", potem pa ne vem.

(odgovor članu Urška//)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: najemnina-socialna pomoč
4.5.2006 10:59:59   
Urška//
ojla

ja jaz prejemam subvencijo od občine (pa nisem v občinskem stanovanju), pa tudi DSP prejemam, a potem lahko še tukaj zaprosim za dodatek?

hvala

lp

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: najemnina-socialna pomoč
4.5.2006 11:17:14   
kimba
A ti ta dodatek pripada tudi če si samo začasno prijavljen na tem naslovu, kjer si najemnik ali moraš biti stalno in a mora biti pogodba za nedoločen čas ali je lahko za določen

_____________________________

kimba s tremi sončki

(odgovor članu Urška//)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: najemnina-socialna pomoč
4.5.2006 17:38:57   
Anonimen
Kimba - ni pomembno, ali imaš najemno pogodbo za določen ali za nedoločen čas. Bistveno je, da je najemna pogodba registrirana na Občini in da imaš v najetem stanovanju prijavljeno stalno bivališče.

Urška//... tole pa še meni ni čisto jasno. Živiš v stanovanju, ki ni od Občine, vendar prejemaš subvencijo/regres za najemnino? Katera občina pa to daje in na kakšni podlagi si to dobila? Kakšen dokument si dobila od Občine?

(odgovor članu kimba)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: najemnina-socialna pomoč
4.5.2006 20:38:50   
Urška//
ja točno tako Kerensa, na odločbi piše da sem upravičena do subvencionarne neprofitne najemnine za tržno stanovanje, ki jo nakazujejo najemodajalcu, jaz pa potem plačam le razliko in sem tukaj prijavljena začasno, pogodbo imam napisano za eno leto, potem pa podaljšamo

aja sem pa iz Mb

a drugače pa CSD tudi daje dodatek za najemnino?

lp

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: najemnina-socialna pomoč
4.5.2006 22:38:49   
Anonimen
Občina Maribor sofinancira tržno najemnino?! Občina Maribor določi, da se za tržno stanovanje plačuje neprofitna najemnina?! Halo, pa jaz se selim v Maribor!!!

Drugače pa - ja, CSD ima na vlogi za DSP (lahko preveriš) posebno rubriko, kamor vpišeš podatke o najetem stanovanju, priložiti moraš fotokopijo najemne pogodbe, pa stalno bivališče moraš imeti tam prijavljeno, potem ti pa odobrijo tistih 13.000 SIT. In to velja za celo Slovenijo, ker je tak zakon, ki ni odvisen od Občine.

(odgovor članu Urška//)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: najemnina-socialna pomoč
6.5.2006 22:24:51   
Urška//
no bom pa povprašala drugi mesec ko grem podaljšat

hvala

lp

aja Kerensa ja ti kr pridi v Mariboruser posted image , bo več dinarčkov za luftanje ostalouser posted image

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: najemnina-socialna pomoč
6.5.2006 22:36:50   
Anonimen
Koliko je pa tam najemnina (v Centru Maribora) za dvosobno ali trisobno stanovanje? Opremljeno in z vsemi priključki, seveda. Pa obvezno v bloku, ne v hiši. user posted image

(odgovor članu Urška//)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: najemnina-socialna pomoč
6.5.2006 22:51:18   
Urška//
mi imamo v najemu dvosobno stanovanje, je kr veliko ker je fina razporeditev, plačujemo 200 evrov mesečno plus stroški, ki znašajo 30 000 sit mesečno to je elektrika, staninvest(al nekaj podobnega- čiščenje, smeti, dvigala, voda...), kurjava in kabelska (brez luksuza kot je internet, mobiteli), pozimi so malo višji zaradi kurjave, smo pa pet minut sprehoda oddaljeni od centra, v bloku

nam je ful lepo, pa še mir je tukaj ni avtomobilov, edino razgled imamo na mariborsko psihiatrijouser posted image

aja to sem pozabla, da mi smo svojega sami opremli, smo imeli tako željo

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: najemnina-socialna pomoč
6.5.2006 22:53:24   
Anonimen
A si se ti malo zmotila, a ne? Napisala si 200 eurov. user posted image

(odgovor članu Urška//)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: najemnina-socialna pomoč
6.5.2006 22:59:40   
Urška//
nič se nisem zmotla, 200evrov ja, pa še moja mami jih plačauser posted image user posted image user posted image , ja se mi zdi da se ti zdi ful malo ja, sem nekje zasledila, da vi plačujete 100 000 sit

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?