|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ne bi radi pristali v bolnici....
14.12.2009 19:37:45   
žab*ca
Kako še pomagati sinu leto staremu.Bruha,driska,kašlja,šmrka,blago vneti učki.Stanje traja že od petka zvečer.V nedeljo bili tudi pri dežurnemu zdravniku,ki je postavil diagnozo-viroza (itak),možno Adeno.

Dopoldne se mi je zdelo,da je že kar boljše,popoldne pa spet driskal.izbruhal pa vse kar je zaužil,ko je popil samo požirek izotonične pijaće iz lekarne.Naj povem,da mi nič ne je,samo tekočino od zelenjavne juhice,še to na silo,pijeva po brizgi.Sem in tja se mi še podoji,vendar mu takoj sili na bruhanje.Zvečer je pojedel malo prežganke,zdaj samo čakam kdaj jo bo spet izbruhal.
Kaj mu naj ponudim,da mu bo ostalo v želodčku in mu dalo vsaj malo energije.
Sicer je presenetljivo še kar živahen,čeprav vidno utrujen,in vidno hira.
Če se bo tako stanje nadeljevalo,mislim da nama bolnica ne uide.Kako ste se ve še znajdle v taki situaciji,kaj je otrokom najbolj "pasalo"jesti,koliko časa je tako stanje trajalo?Hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ne bi radi pristali v bolnici....
14.12.2009 19:42:31   
blaža
naš je bil tak, ko je mel Rota virus. In smo pristali na infuziji.

Dajaj mu po žlički tekočino. Glavno, da pije, za hrano ni taka panika za enkrat. Če driska in bruha non stop in niti malo tekočine ne zadrži, pol pojdi k zdravniku.

Glede dežurnih pa toliko. Če ni prav pedijater dežuren, se zna zgodit, da ustrelijo kar nekaj. tako se je nam že zgodilo. Ker, če otroku ne vzame krvi pol ne more prav točno vedet za kaj se gre. Nam je zadnjič kr neki ustrelila dežurna, da se je naslednji dan naša pedijatrinja prav zgražala, da kaj kao kvasi neumnosti.

raje, da gre v bolnico, kot pa da dehidrira, zato, če ne obdrži niti malo tekočine, če vidiš, da ne bo šlo, kar pojdi. ga bojo lepo poštimali in bo vse ok.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
14.12.2009 19:43:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu žab*ca)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ne bi radi pristali v bolnici....
14.12.2009 19:49:15   
žab*ca
Bom počakala kaj prinese jutro,se res trudim po brizgi s tekočino,čeprav potem ko bruha,sploh ne vem od kje toliko izbruha.
Res sem kar obupana in prestrašena.
Glede rota virusa smo pa cepljeni,ali ga lahko kljub temu dobimo?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ne bi radi pristali v bolnici....
14.12.2009 19:52:25   
Ryssa
Po mojem najboljše da ga pelješ k zdravniku, pa bojo tam presodili ali je dehidriran ali ne. Boljše je iti za dan ali dva v bolnico na infuzijo, kot pa da je kaj narobe.
Ker če toliko bruha in driska, lahko dehidrira že v nekaj urah.
Preveri mu jeziček, če je vlažen, če lula na vsaj 4 ure, če mu tečejo solze, če je koža napeta in ni suha, da ni suhih ustnic, sivkaste kože....
Tekočino pa po žličkah.
Jaz sem bila panična že po enem dnevu driske, ker se mi je zdelo da bo zdriskal ven vse...

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ne bi radi pristali v bolnici....
14.12.2009 19:54:30   
Ryssa
Rotavirusov je pa veliko vrst in je tudi možno, da bi ga kljub cepljenju dobili. Lahko pa da je kakšna druga viroza, ker jih je ogromno.
Glej znake dehidriranosti in če jih opaziš, takoj k zdravniku. Ni hec z dehidracijo, sploh če vse skupaj traja že od petka.


(odgovor članu Ryssa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ne bi radi pristali v bolnici....
14.12.2009 19:56:16   
**Tinkara78**
Mi smo dehidrirali po dveh bruhanjih. Skupaj ni trajalo 12 ur. Meni se je zdela normalna, dva zdravnika pa sta presodila dehidracijo. Po dveh dnevih bolnice sve šle domov. Če ima iz ust čuden vonj je lahko že sumljivo.

(odgovor članu Ryssa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ne bi radi pristali v bolnici....
14.12.2009 19:59:45   
BAMBINA_
Se strinjam z ostalimi, da je bolje iti v bolnico kot pa tvegati. Pri takšnih malih lahko zelo hitro pride do dehidracije, ki je lahko tudi smrtno nevarna.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Ryssa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ne bi radi pristali v bolnici....
14.12.2009 20:39:36   
tinaaja
Lej, infuzija znata narest cudeze. Doma se lahko matrate in te skrbi, tam pa bi mu lahko zelo hitro pomagali.
saj vsako mamico stiska pred bolnico, ampak iz izkusnje znank vem, da je marsikdaj ena infuzija zelo hitro spremenila potek boleni in 123 izboljsala stanje otrocka.
Drugace pa cocacola po zlicki (sklompana brez mehurckov), bobipalcke, prolife, zivalsko oglje,...

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ne bi radi pristali v bolnici....
14.12.2009 20:45:11   
naja78
ojla.
če 2,3 dni ne je nič-nič hrane,ni panike.važno da pije,po žlički na 15,20 min 1-2 žlički.
želodček ima zdaj razdražen in nič ne bo narobe,če se bo malo spočil-želodček,zato naj je npr.juhico tudi po par žličk in če vidiš da se mu dviguje,raje počakaj še s čim drugim-dojenjem ali pa ga samo podoji,samo glej da ne bo preveč,ker bo izbruhal.
tisto kar bo v 3 dneh  izgubil,bo v 3 dneh dobil nazaj ko bo vse ok.zato ni panike.važna je tekočina.

naš je driskal 10 dni,zapored(do 12x na dan)pri 1 letu in pol-okužba z neko bakterijo,obup,pa ni veliko jedel,shujšal,samo s pijačo smo ga filal.na vsake toliko časa,dehidriral ni.samo moraš bit vztrajen in ne paničen.v bolnici ni hudega,smo bili zarad ušes,ko ni nič jedel in totalno odklonil pijačo.ampak mi je 12 ur preždel na kavču v kotu,takrat je alarm,pa tud ni panike,so mu dal pol litra glukoze,mali je skakal po pojstli na infekcijski,da sva šla isti dan domov.

ne sili s hrano,dajaj za pit.po malem,če v 12 urah ali recmo malo več ali malo manj spije okoli 1 litra na dan,ste zmagali.pa malo ukini mlečno,radi bruhajo po njem-tako so nam rekli na infekcijski.P pa tega ne zagovarjajo jaz pa vem da drži kot pribito.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
14.12.2009 21:41:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ne bi radi pristali v bolnici....
14.12.2009 21:53:50   
marty5
Pri nas je delno pomagal linex, najbolj pomembna pa je hidracija - mi smo uporabili tudi nelit oz. rehidral. Skozi po malem - po žličkah. Če bruha, nam je zdravnica svetovala, da naj bo tekočina hladna in naj se mu daje res po žličkah, večkrat na uro. Posebne diete pa ne pomagajo, so stara šola, neučinkovita. Driska preneha, ko se ponovno vzpostavi ravnovesje v črevesju - zato so probiotiki (linex, bio gaja,...).

Lani smo imeli cel kup teh driskajočih in bruhajočih viroz, tako da smo se na žalost spraksirali.

Naj čimprej mine user posted image

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
14.12.2009 21:58:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu marty5)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ne bi radi pristali v bolnici....
15.12.2009 11:43:58   
ronja
Kadar je bila kakšna moja bolna, se je vedno samo dojila, drugega skoraj ni hotela - nobena nikoli, kadar sta bili bogi. Doji ga v sede, tako da ga držiš z roko precej pokonci, da ne bo čisto poležan, ker mu bo v tem položaju šlo manj na bruhanje. pa čimvečkrat ga pristavi, za kaj drugega nimam pojma...

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ne bi radi pristali v bolnici....
15.12.2009 14:17:30   
hubi
Infuzija je zakon, naš je kar zacvetel po njej. In to v parih urah.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ne bi radi pristali v bolnici....
15.12.2009 15:26:34   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: hubi

Infuzija je zakon, naš je kar zacvetel po njej. In to v parih urah.


v pol ure.user posted image samo če ni treba raj to kot infuzijo.itak želodček se mu ne matra,teče v žilo.

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ne bi radi pristali v bolnici....
15.12.2009 21:18:44   
žab*ca
Naša gonja z bruhanjem se nadaljuje.Sva bila zjutraj pri pediatru,zaenkrat še nobenega hujšega ukrepa,razen pit,pit pit,jest juhice,svetovala je tudi kak jogurt,skuto. Sva ga za zajtrk res pojedla polovico,čez dve ure pa je zbruhal 3x toliko. Z mlečnimi stvarmi ga ne posiljujem več,saj meni tudi ne paše,kadar imam težave z želodcem.Tudi dojiti se noče ne vem kaj. Čez dan sva spila cca pol litra tekočine +kolikor je bilo dojenja. Obupujem,ko mislim da se stanje popravlja,ko mi za večerjo spet poje malo prežganke,mi v spanju z kašljem zopet zbruha vse. Danes bruhal 4x,kakanje se umirja.
Iskreno upam na izboljšanje,saj to že kar predolgo traja,se mi zdi,da bi bilo res boljše iti na infuzijo,kot pa tako gledati otroka kako se muči,ker je res bogi.
Hvala vam vsem za odgovore.

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?