|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nedonošenčki in gibanje
22.7.2010 14:07:43   
pupa_b
Zdravo, doma imam pupo, staro 11 mesecev, korigirano 9 (rojena z 31 tedni).
Zanima me, kako so se vaši nedonošenčki gibali oz. kako je potekal gibalni razvoj pri njih. Moja mala samostojno lepo sedi, obrača se, po igračko se stegne, da se po tleh dotakne trebuščka, rotira v sedečem položaju, le plazi se ne. Tudi na nogice se ne postavlja, ni ne duha ne sluha. Seveda je ne selim ali forsiram v nič, me pa zanima, kako je kaj pri drugih malčkih s tem. Hodiva v RA in vsak teden na fizioterapijo, tam pravijo, da je vse ok ... Saj ne, da kompliciram, ker je sicer čist ok otroček, le zanimajo me vaše izkušnje.
Hvala

LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nedonošenčki in gibanje
22.7.2010 14:14:42   
Katy78
Moj je 33. tedenski. Kar se gibanja tiče, je bil kar hiter, plazil ni, je pa kobacal po vseh štirih od korigiranega 7. meseca, sam se je usedel pri korig. 8. mesecih, na noge se je prvič postavil pri korigiranih 9. mesecih, shodil pa je pri korig. 12. mesecih.

Če pravijo v RA da je vse OK, potem se ne obremenjuj, ker v RA bi zagotovo opazli, če kaj ne bi bilo v redu. Vsak otrok ima svoj tempo razvoja, eni prej, drugi kasneje. Drugače pa je za prvi samostojni korak normalno vse od nekje 9. meseca pa tja do 17. meseca tako da je razpon res precejšen.

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nedonošenčki in gibanje
22.7.2010 21:27:20   
nadalinka
moj sin se je rodil z 34 tedni,vse bp na začetku...obracati se je začel pri kor.5 mes.,sedeti pa šele pri 10.5 kor.,na noge postavljati pri 12 mes.,hoditi pri 16 mes.Je pa res,da ga nisem z ničemer forsirala in mu dala čas...

Srečno...

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nedonošenčki in gibanje
23.7.2010 7:23:26   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: pupa_b

Zdravo, doma imam pupo, staro 11 mesecev, korigirano 9 (rojena z 31 tedni).
Zanima me, kako so se vaši nedonošenčki gibali oz. kako je potekal gibalni razvoj pri njih. Moja mala samostojno lepo sedi, obrača se, po igračko se stegne, da se po tleh dotakne trebuščka, rotira v sedečem položaju, le plazi se ne. Tudi na nogice se ne postavlja, ni ne duha ne sluha. Seveda je ne selim ali forsiram v nič, me pa zanima, kako je kaj pri drugih malčkih s tem. Hodiva v RA in vsak teden na fizioterapijo, tam pravijo, da je vse ok ... Saj ne, da kompliciram, ker je sicer čist ok otroček, le zanimajo me vaše izkušnje.
Hvala

LP


S hčerko rojeno v 29.tednu sve obiskovali RA do 3 leta. Shodila pri 16 mesecih. Jaz ti svetujem, da izvajaš redno vaje, ki ti jih pokažejo v razvojni ambulanti. Jaz sem jih v začetku izvajala po par krat na dan po 10-15 minut-kljub joku. Pozneje pa stalno popravljala nepravilne vzorce - npr. stopal, prehoda iz sedečega v plazenje,.... Če nisi zadovoljna oziroma imaš dvome poišči še drugo mnenje. Mi smo obiskovali dve razvojni ambulanti in privat fizioterapijo.

Tukaj ne gre za siljenje in forsiranje, gre za vzorec gibanja, ki ga ti otroci morajo osvojiti.

< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 23.7.2010 7:25:55 >

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nedonošenčki in gibanje
2.9.2010 21:29:19   
pika polonica
Pozdravljena,

Moja deklica se je rodila lani z 31 tedni (najnižja teža 1250 gramov). Njen motorični razvoj pa je šel do sedaj takole:
- 2.5 kor. mes.: pase kravice in drži glavico pokonci pri podiranju kupčka
- 5.5 kor. mes.: se obrača iz trebuščka na hrbet
- 7.5 kor. mes.: samostojno sedi če jo posedeš
- 8.5 kor. mes.: se plazi
- 9 kor. mes.: samostojno se vsede
- 9.5 kor. mes.: kobaca po vseh štirih in se samostojno vzdiguje na noge ob opori omarice ali stola pri tem naredi prve prenose teže iz ene noge na drugo.

Motorično napreduje tako hitro da mislim da bomo shodili še preden bi doponila eno leto če bi se rodila ob roku.

Deklica je zdrava, bistra in zelo živahna in me niti najmanj ne skrbi da bi bilo zaradi prezgodnjega rojstva kdaj koli kaj narobe z njo.

Lep pozdrav vsem skupaj in zaupajte v svoje malcke saj delajo cudeze!

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?