|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nega zobkov
8.8.2010 0:30:19   
viv_
Nekaj me zanima - res me zanima in ne iščem krega in ne pametujem ali karkoli drugega...

Berem, da veliko otrok pred spanjem popije kakav, pa popije mleko, pa v postelji imajo stekleničko mleka / čaja / kakava da če se ponoči zbudijo pijejo... pa eni se s tem sami uspavajo... Torej, če zaspi ob steklenički - a potem ne umivate zob? Gre s tisto sladkobo v ustih spat in potem se to celo noč paca po zobkih?

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nega zobkov
8.8.2010 8:43:05   
tintin
ja to se tud jaz sprašujem...user posted image  

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nega zobkov
8.8.2010 13:11:14   
anckabancka
Niti slučajno jim ne pustim več piti karkoli drugega kot vodo, potem ko so zobki umiti. Edino, ko so se še dojili, smo prej umili zobke, potem pa se še pocrkljali pred spanjem.

_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nega zobkov
8.8.2010 21:54:43   
Najaa
Ja, moja tamala spije čaj pol ko je že umila zobke. Je pač tako navajena. Je pa sam čaj, brez dodatkov. Pa flaše ne valja po ustih, ampak ko spije jo vrže na tla.
Tavečja pa ko umije zobke pije sam še vodo.

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nega zobkov
9.8.2010 14:06:31   
livia
Viv, a pričakuješ, da se bo javila kakšna in s ponosom rekla, da ponoči pije kakav in si ne umiva zob? user posted image

Tudi če obstajajo take, se ne bodo javile.
Mi pijemo izključno samo vodo po tem ko si enkrat umijemo zobe.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nega zobkov
9.8.2010 20:39:38   
liliana
Ne vem zakaj bi me moralo biti sram, če povem, da moja spije mleko po umivanju zobkov.....pač pred spanjem popije mleko v postelji in si potem ne umiva več zobkov....in se ji mlečna sladkoba celo noč paca po zobkih.....user posted image

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
10.8.2010 10:34:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nega zobkov
10.8.2010 13:31:38   
Taddy78
Naš včasih poje še kak čips ali pa kaj sladkega potem ko umije zobke...pa tudi spije kaj sladkega...in kaj je sedaj to takega?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nega zobkov
10.8.2010 13:39:12   
maja1488
Naša 14 mesečnica tut popije mleko po umivanju. Pa še umivat ne pusti ravno in se dere in usta zapira...
Velika, skoraj 4 leta, pa po umivanju pije samo vodo. Ima pa slabe zobe...zdaj ali je za to krivo to, da je do drugega leta pila mleko in si pol ni umila zob, ali je krivo to, da imava starša slabe zobe in je mogoče to v genih, nimam pojma.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
10.8.2010 13:44:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu maja1488)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nega zobkov
10.8.2010 22:42:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Nekaj me zanima - res me zanima in ne iščem krega in ne pametujem ali karkoli drugega...

Berem, da veliko otrok pred spanjem popije kakav, pa popije mleko, pa v postelji imajo stekleničko mleka / čaja / kakava da če se ponoči zbudijo pijejo... pa eni se s tem sami uspavajo... Torej, če zaspi ob steklenički - a potem ne umivate zob? Gre s tisto sladkobo v ustih spat in potem se to celo noč paca po zobkih?


Imam eno zelo pridno punčko doma, ki ima privzgojene zelo lepe navade. Umivanje zobkov ji ne uide ne zjutraj ne zvečer. Tudi čez dan občasno, če pač želi sama. V veliki večini ne pije več, ko gre pač spat, ampak, če se pa zbudi ponoči in me kliče, da bi pila čaj ali sok, potem definitivno ne bo šla spet v kopalnico in si umit zobe. A ti si jih umiješ, ko se zbudiš in spiješ nekaj sladkega?user posted image  
Sama si ne prestavljam enega malega otroka, kako si mora spet umit zobe ob 3, 4, 5 ponoči, ker je pač pil sok ali čaj zaradi silne žeje. To je zame že pretirana čistoča.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nega zobkov
11.8.2010 10:05:06   
darja.mark
Jaz pa sploh še nisem na to nikol pomislila....Našemu umijemo zobke in ga damo v posteljo...dobi flaško in zaspi. Kaj nej ga pol zbudim ajmo umivat zobe? Niti pod razno. Star je 2 leti in zobarca zmeraj pravi da ima lepe in zdrave torej mu zaenkrat še ne škodi. Ne komplicerat pa bo vse lažje user posted image

_____________________________

Ustvarjanje je zakon :)

https://www.facebook.com/pages/Darja-Ustvarja/261668923903669

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nega zobkov
11.8.2010 14:47:48   
Najaa
Ni vse sam v umivanju zob... Veliko je tudi v genih.

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nega zobkov
11.8.2010 16:02:37   
Katy78
Do pred ca. 2 tedni je pred spanjem, se pravi po tem, ko smo umili zobke, dobil flaško mleka za pocrkljat. Ob flaši se je lepo umiril in je potem hitro zaspal. Ko je bil pa manjši, je pa ob njej vedno zaspal. Zato mi ni niti na kraj pameti prišlo, da bi mu šla takrat umivat zobe in ga razdražila. Pa tudi nikoli ni valjal flaše po ustih, ko je spil, sem mu jo vzela. Zdaj smo večerno flašo opustili in dobi pred spanjem samo še vodo, če je žejen. Itak pa tudi čez dan ne pije sokov ali sladkanih čajev, ker s tem si otrok ne pogasi žeje. Za žejo je pri nas voda, občasno kakšen sok je pa za pocrkljat.

Jaz pa sem kot otrok ponoči pila kakav. Ja, kakšno grozno mamo sem imela, a ne? user posted image  Pa sem imela lepe mlečne in zdaj imam zdrave stalne zobe. Ni vse v sladkih pijačah in sladkarijah, veliko je tudi v genski zasnovi. Eni so pač bolj nagnjeni h kariesu kot drugi.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nega zobkov
11.8.2010 17:05:25   
anika87
IZVIRNO SPOROČILO: mojcek1

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ne vem zakaj bi me moralo biti sram, če povem, da moja spije mleko po umivanju zobkov.....pač pred spanjem popije mleko v postelji in si potem ne umiva več zobkov....in se ji mlečna sladkoba celo noč paca po zobkih.....user posted image


enako.



enako.


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nega zobkov
11.8.2010 17:12:57   
manna
Nam pa skoraj nikoli sploh ne rata dobro umit zobkov (ima jih 6), ker NIKAKOR ne pusti. Edina varianta je, da jih umije sama, tako da ji dam ščetko in ona drgne.. In če noče, jih pač ne umijemo. Evo zdaj me pa kregite.

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nega zobkov
11.8.2010 20:40:07   
liliana
Pri naši je bilo dolgo časa tako......zadnjih nekaj mesecev si jih pusti umiti oz. se to stori brez nekega večjega prepričevanja, joka in podobno....pa ima vseeno lepe zobke.....

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nega zobkov
11.8.2010 21:53:31   
Najaa
Pri naši tamali je bilo tudi tako zdej zadnje tedne, pol sem ji pa začela pikico zobne paste gor dajat in glej -  odpre usta in pusti drgnit. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: nega zobkov
30.8.2011 7:17:44   
SEJA3
Moja mala malčka gresta prvo leto v vrtec in me zanima nega zobkov v vrtcu.
Od vzgojiteljice sem na to dobila odgovor, da se s tem ne bodo ukvarjali.

Ti se trudiš potem pa vse zaman.

< Sporočilo je popravil SEJA3 -- 30.8.2011 7:19:58 >

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nega zobkov
30.8.2011 7:40:03   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: SEJA3

Moja mala malčka gresta prvo leto v vrtec in me zanima nega zobkov v vrtcu.
Od vzgojiteljice sem na to dobila odgovor, da se s tem ne bodo ukvarjali.

Ti se trudiš potem pa vse zaman.



Pri nas si vsake toliko kao umivajo zobke, pride zobozdravnica, jim pregleda.... da štampiljko.....
Sicer je pa to verjetno odvisno od vrtca do vrtca. Sicer pa, zakaj praviš, da se ti trudiš potem pa vse zaman? Saj nega zobk je v prvi vrsti skrb staršev... Če bi bilo to v programu vrtca, to ne pomeni, da bi oni tam zdej namesto tebe vsak dan opravljali to delo oz. jim še sredi dneva vsak dan čistili.... V vrtcu je to predvsem zato, da jim skušajo čiščenje zobk približati kot nekaj obveznega in lahko hkrati zabavnega. Pa da se seznanijo z zobozdravnico.

(odgovor članu SEJA3)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: nega zobkov
30.8.2011 8:36:46   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: SEJA3

Moja mala malčka gresta prvo leto v vrtec in me zanima nega zobkov v vrtcu.
Od vzgojiteljice sem na to dobila odgovor, da se s tem ne bodo ukvarjali.

Ti se trudiš potem pa vse zaman.


Zakaj je pa zaman? Kaj si 5x na dan umivate zobe doma? Mi si jih večinoma samo zvečer, če je čas pa še zjutraj. Čez dan pa ne. V vrtcu imajo sicer zobarco ene 3x na leto ampak da bi si vsak dan umivali zobke, pa ne.

(odgovor članu SEJA3)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: nega zobkov
30.8.2011 8:42:35   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Nekaj me zanima - res me zanima in ne iščem krega in ne pametujem ali karkoli drugega...

Berem, da veliko otrok pred spanjem popije kakav, pa popije mleko, pa v postelji imajo stekleničko mleka / čaja / kakava da če se ponoči zbudijo pijejo... pa eni se s tem sami uspavajo... Torej, če zaspi ob steklenički - a potem ne umivate zob? Gre s tisto sladkobo v ustih spat in potem se to celo noč paca po zobkih?


Imam eno zelo pridno punčko doma, ki ima privzgojene zelo lepe navade. Umivanje zobkov ji ne uide ne zjutraj ne zvečer. Tudi čez dan občasno, če pač želi sama. V veliki večini ne pije več, ko gre pač spat, ampak, če se pa zbudi ponoči in me kliče, da bi pila čaj ali sok, potem definitivno ne bo šla spet v kopalnico in si umit zobe. A ti si jih umiješ, ko se zbudiš in spiješ nekaj sladkega?user posted image  
Če sem ponoči žejna, ne pijem soka, ampak vodo. Enako tudi naša madam in to že od vsega začetka. Sladke pijače ne odžejajo in puščajo meni neprijeten okus v ustih, voda, sploh tista hladna iz pipe, pa me odžeja in osveži.


Sama si ne prestavljam enega malega otroka, kako si mora spet umit zobe ob 3, 4, 5 ponoči, ker je pač pil sok ali čaj zaradi silne žeje. To je zame že pretirana čistoča. Naj pije vodo in ne bo potrebe po umivanju.



Ne gre za pretiravanje v čistoči, gre preprosto za kreiranje pravih navad. In če otroka že od malega navajaš, da za žejo ponoči ali zvečer pije vodo, bo to navado ohranil.

Je pa res, da je kvaliteta zobk skupek genske komponente in pravilnega vzdrževanja čistoče. Težava nastane takrat, ko površno čiščenje skrijemo pod krinko genov.....



_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: nega zobkov
30.8.2011 8:46:47   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: SEJA3

Moja mala malčka gresta prvo leto v vrtec in me zanima nega zobkov v vrtcu.
Od vzgojiteljice sem na to dobila odgovor, da se s tem ne bodo ukvarjali.

Ti se trudiš potem pa vse zaman.


Zakaj je pa zaman? Kaj si 5x na dan umivate zobe doma? Mi si jih večinoma samo zvečer, če je čas pa še zjutraj. Čez dan pa ne. V vrtcu imajo sicer zobarco ene 3x na leto ampak da bi si vsak dan umivali zobke, pa ne.



No, vidiš, to pa je meni nekaj težko razumljivega. A potem si tudi ti zjutraj ne umiješ zob in greš v službo z zadahom?! In če temu ni tako, zakaj je potem razlika pri otroku? Te ločnice med praksami res ne razumem. Nekaj velja za starše, nekaj pa za otroke - zakaj že?! Če pa seveda to velja generalno, pa je - oprosti izrazu - zame to višek malomarnosti.

In ja, pri nas si umivamo zobke po vseh glavnih obrokih, vsekakor pa zvečer in zjutraj. Sama si tudi v službi vsaj z zobno nitko očistim zobe po obroku in splaknem usta, če sem kaj sladkega pojedla.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: nega zobkov
30.8.2011 9:17:06   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: SEJA3

Moja mala malčka gresta prvo leto v vrtec in me zanima nega zobkov v vrtcu.
Od vzgojiteljice sem na to dobila odgovor, da se s tem ne bodo ukvarjali.

Ti se trudiš potem pa vse zaman.


Zakaj je pa zaman? Kaj si 5x na dan umivate zobe doma? Mi si jih večinoma samo zvečer, če je čas pa še zjutraj. Čez dan pa ne. V vrtcu imajo sicer zobarco ene 3x na leto ampak da bi si vsak dan umivali zobke, pa ne.



No, vidiš, to pa je meni nekaj težko razumljivega. A potem si tudi ti zjutraj ne umiješ zob in greš v službo z zadahom?! In če temu ni tako, zakaj je potem razlika pri otroku? Te ločnice med praksami res ne razumem. Nekaj velja za starše, nekaj pa za otroke - zakaj že?! Če pa seveda to velja generalno, pa je - oprosti izrazu - zame to višek malomarnosti.

In ja, pri nas si umivamo zobke po vseh glavnih obrokih, vsekakor pa zvečer in zjutraj. Sama si tudi v službi vsaj z zobno nitko očistim zobe po obroku in splaknem usta, če sem kaj sladkega pojedla.



Mi smo pa zgleda mal večji packi. Zobe si umijemo zjutraj in zvečer.
Vsako jutro imata ščetki v rokah in si umivata zobe. Če je čas, jima jih pa še jaz zdrgnem. Zvečer pa obvezno najprej sami pol pa še jaz. Bo zdej ok?

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: nega zobkov
30.8.2011 9:23:16   
pety78
Po umivanju zob lahko pijeta izključno vodo. In tudi sama ne zahtevata nič drugega, ker vesta, da so zobki umiti. Prav tako ponoči, če se kdo zbudi, želi vodo in nič drugega.



_____________________________



(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?