|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   neplodnost moških?
8.10.2007 20:30:31   
Anonimen
Z možem se že nekaj časa trudiva zauser posted image . Sedaj oba pijeva čaj krvomočnice, zasledila pa sem na forumu, da ste nekaj pisale o omega 3 in 6 ter vitaminu E, ki naj bi  jih uživali moški za boljše seme.

Ali mi lahko katera pove kje vse to skupaj lahko dobim, po možnosti vse v enem? Koliko tega je potrebno zaužiti oz. koliko časa? Ali lahko to dobimo brez recepta?


Hvala za odgovore!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: neplodnost moških?
8.10.2007 20:37:53   
Sulfinija
Q10 je tudi za boljše seme in seveda magnezij.Ja se da dobiti brez recepta,lahko pišeš na zs.Moj uživa Q10 in magnezij izvid semena se je ful popravil.

LPuser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: neplodnost moških?
8.10.2007 20:47:55   
Anonimen
Hvala za informacijo.

Pa še eno vprašanje.  Ali lahko jaz medtem ko imam user posted image pijem čaj krvomočnice?

Hvala LP

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: neplodnost moških?
8.10.2007 20:49:33   
ona
Se opravičujem,ker se vtikam a ker ima od kolegice partner tudi take težave,me zanima kakšen čaj od krvomočnice je to?
Da ji predam info!
hvala

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: neplodnost moških?
8.10.2007 20:50:26   
Sulfinija
Glede krvomočnice ti jaz ne znam svetovati.Bo se kera druga oglasila in ti o tem povedala.

Moj mož je jemal Q10 tri mesece zaporedoma,sedaj bo imel en mesec pauze,drugi mesec pa ponovno prične z Q10.

LPuser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: neplodnost moških?
8.10.2007 20:50:54   
zorica


Ne med user posted image se ne sme piti.Upam da bo vama pomagala kaj, midva sva pila 3mesece, pa nič.Stanje je bilo točno tako kot pred pitjem.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: neplodnost moških?
9.10.2007 8:30:47   
Anonimen
Mojmu sem uturila Q-encim, E vitmin, Se, Zn,(vsi ti viatmini in minerali so zelo pomembni) in maco. Jaz sem se še držala posebne diete, in moram rečt, da se nama je stanje tako izboljšalo, da sva v tem 5 postopku imela nekaj zarodkov z IVF, prej pa obvezno samo in izključno ICSI (njegovi so se stalno limali).

aja pa prepoved je imel se namakat v vroči vodi in nosit oprijete spodnjice, to dvoje mu je bila največja mukauser posted image . Potem pa še stalnica ukinitev ali zmanjšanje alkohola in cigaret. 

(odgovor članu zorica)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: neplodnost moških?
9.10.2007 9:25:12   
JanaB
Mogoče neumno vprašanje ampak glede na to, da omenjate, da naj bi magnezij izboljšal seme ali to velja tudi za donat?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: neplodnost moških?
11.10.2007 20:49:40   
pinkec
Ojla -

jaz pa sem možu nabavila vitaminski miks (na predlog zdravnika), in sicer tablete Centrum. Poleg tega je priporočljivo, da moški nosijo boksarce in ne oprijetega spodnjega perila. user posted image

(odgovor članu JanaB)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: neplodnost moških?
15.10.2007 22:21:21   
Jaca
Pozdravljeni!

Že dlje časa prebiram vaša vprašanja in odgovore, vendar pišem prvič. S partnerjem imava enake težave.user posted image Bila sva na pregledu in oba imava težave. Jst policistična jajčeca, on premalo semenčic. G mi je predpisal Klomofen, na katere sem reagirala pozitivno in na 2. kontroli  cist naj ne bi bilo več.
Glede na to, da za partnerja naj ne bi bilo zdravila nama je predlagal umetno oploditev. Zaenkrat še ne, bova probala po naravni poti.

Moja vprašanja so sledeča:
- kaj je in kje se dobi krvomočnica?
- ali Q10 lahko pije tudi ženska?

Kje ste prebrali, da Koencim Q10 izboljšuje semena. Je sicer, da ima veliko pozitivnih učinkov ampak tega nisem zasledila nikjer. Ali mislimo na isto?:

Izdelek Q10 je kompleksen proizvod, ki vsebuje celični energiji esencialen encimski kofaktor ubikinon. Izdelek Koencim Q10 je dodatno obogaten z antioksidanti, ki zagotavljajo, da je izdelek bolj učinkovit od enostavnih formulacij in pozitivno vpliva na vrsto telesnih funkcij, od ohranjanja zdravega ožilja do boljšega počutja. Spada med osnovne vsakodnevne dodatke k prehrani.
Sestava ene kapsule:
* Koencim Q10: 20 mg
* Vitamin E: 6,7 mg (67% RDA)
* Beta karoten: 1,8 mg
* Selen: 10 µg (20% RDA)

Koencim Q10 se v majhnih količinah nahaja v mesu(predvsem srcu, jetrih, ledvicah), prav tako se nahaja v sardinah, skušah, lososu, sojinem olju, maslu, rumenjaku, oreščkih, rastlinskih oljih.
Ste vedeli, da vsebnost koencima Q10 začne postopoma padati po že 21. letu? Do zniževanja vrednosti Q10 pride tudi z velikim naporom, pospešenim metabolizmom in zaradi prevelikega stresa. Če ga ne nadomestimo s povečanim vnosom, pride do njegovega pomanjkanja. Koencim Q10 je po kemijski zgradbi zelo podoben vitaminoma E in K.
Na Japonskem se koencim Q10, razen za zdravljenje srčnih bolezni in zvišanega krvnega tlaka, uporablja tudi za okrepitev imunskega sistema.
Raziskovalci so odkrili, da koencim Q10 pozitivno učinkuje tudi pri različnih alergijah, astmi in boleznih dihal. Prav tako ga preizkušajo za zdravljenje debelosti, bolezni in atrofije dlesni ter diabetesa.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: neplodnost moških?
16.10.2007 6:24:30   
Anonimen
1. na googlu vtipkaj Q10 infertility in ti bo ogromno stvari ven vrglo. Eno jetudi tole:

Jan. 12, 2004 -- A common antioxidant may help men with problem sperm increase their chances of conceiving a child.
A new study shows that daily supplementation with coenzyme Q10 can help improve sperm movement in infertile men.
Decreased sperm motility, the percentage of sperm that move forward normally, is a common cause of male infertility.
Coenzyme Q10 Boosts Sperm Health
Researchers say coenzyme Q10 is known to be active in the testes and is an antioxidant that plays an important role in forming the membranes and other structures within cells by fighting the effects of oxidative stress.
In the study, published in the January issue of Fertility & Sterility, researchers looked at the effects of daily oral supplementation with 200 mg of coenzyme Q10 in 22 infertile men with low sperm motility.
At the start of the study, researchers found the men had lower-than-normal levels of coenzyme Q10 in their seminal fluid. After six months of supplementation with the antioxidant, the men experienced a significant increase in these levels.
In addition, researchers also found a significant increase in sperm motility, and this increase was linked to the rise in coenzyme Q10 levels.Researchers say that if further studies confirm these results, supplementation with coenzyme Q10 may help in the treatment of male infertility caused by sperm motility problems.

2. ja pije ga lahko tudi ženska, škodi ne nobenemuuser posted image http://www.rootsofnature.com/articles2006-12-02InfertilityFemale.php
tu piše, da lahko Q-encim pripomore k boljši kvaliteti jajčec

3. . The antioxidants, green tea, vitamin E, and selenium, improve overall reproductive health. L-arginine, an amino acid, stimulates the reproductive organs by improving circulation. Folic acid, vitamins B6 and B12, iron, zinc and magnesium help promote womens' fertility. Sperms are highly susceptible to free radical or oxidative damage from environmental toxicants and natural aging. Vitamins C and E, coenzyme Q10 and selenium are all potent antioxidants that help improve sperm counts and quality. Ferulic acid, an antioxidant found in Dong quai, also improves sperm quality. Zinc and B vitamins (B6, B12 and folate) are critical nutrients in male reproductive systems for hormone metabolism, sperm formation and motility. The amino acid, L-carnitine, promotes formation of healthy sperm.


< Sporočilo je popravil MIŠEK13 -- 16.10.2007 6:28:06 >

(odgovor članu Jaca)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: neplodnost moških?
16.10.2007 12:04:42   
*ajetam*
IZVIRNO SPOROČILO: JanaB

Mogoče neumno vprašanje ampak glede na to, da omenjate, da naj bi magnezij izboljšal seme ali to velja tudi za donat?


dobro vprašanje.tudi mene zanima...

(odgovor članu JanaB)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: neplodnost moških?
16.10.2007 16:29:30   
Jaca
Hvala za odgovor.

Kaj pa čaj krvomočnice? Kje se dobi?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: neplodnost moških?
17.10.2007 10:20:37   
*ajetam*
jaz sem jo dobila v eni trgovini kjer prodajajo zdrave izdelke. bio

(odgovor članu Jaca)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: neplodnost moških?
14.11.2007 9:26:06   
ANIME
Midva sva bila prejšnji teden pri dr. Rešu in moram reči, da me je res malo presenetil ... predsvem s svojo ne-taktnostjo. Ampak če bo pomagal pri najinem problemu, mu bo vse oproščeno user posted image

Jaz imam za seboj že HSG, kjer niso ugotovili kakšne večje probleme. Zadnjič je bilo tudi omenjeno, da imam policistična jajčeca (al nekaj podobnega), ampak da načeloma te stvari ne bi smele bistveno vplivati na plodnost.

Tudi moj je bil zraven in opravil svoj del pregleda. Tu pa so bili rezultati malo slabši. Zdravnik nama je rekel, da če bi poskušala po naravni poti, bi nama uspelo v cca 100 letih user posted image . Ampak da bo čez en mesec še enkrat pregledal "plavalce".
Drugače sva tudi midva vprašala, če lahko kako pomaga pri tem, pa je rekel, da se je tak rodil in da enostavno ni pomoči.

Takoj nama je začel razlagat o umetni oploditvi in kakor sem razumela, nama bo to kar edina rešitev ...

Če ima katera podoben problem, bi prosila če se javi. Prav bi mi prišel kakšen navset oz. informacija.

_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: neplodnost moških?
17.11.2007 11:12:52   
Goldy
Anime - midva imava tudi takšen izziv. Meni so sicer odstrani pregrado in endometriozo, moj ima pa zelo slab spermiogram. Pa nam je dr. Drobnič tudi na prvem pregledu povedal, da je mogoča samo epruvetka in da drugače v 10 letih ne bova zanosila, če pa bi bi bil to zgolj čudež. Pa nisva to vzela za netaktno. Pohvale vredno, da je povedal, da je tako. Poznam primer, ko so govorili, da je z moškim vse v redu, pa ni bilo. Mojemu so kot otročku spuščali jajčka in so mu enega uničili, druga pa tudi ne dela s polno paro. Ampak tako je. Kaj hočemo? Za nama je 1. ICSI, ki pa je bil žal neuspešen. Vendar so se vse 3 moje dobre celice oplodile, kar pa je tudi nekaj. Moj se je amreč bal, da se sploh ne bodo. Če hočeš še kaj vprašati, piši na zs.

Ja, oba sva jedla Fidi koencim 10 (Q10...) in pa FidiProtekt (antioksidanti, selen, cink...)

Lep pozdrav!

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: neplodnost moških?
18.11.2007 15:11:04   
MARTINŠČICA
IZVIRNO SPOROČILO: *ajetam*
Mogoče neumno vprašanje ampak glede na to, da omenjate, da naj bi magnezij izboljšal seme ali to velja tudi za donat?

Seveda, Donat ima ogromno magnezija.

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: neplodnost moških?
18.11.2007 15:14:53   
MARTINŠČICA
IZVIRNO SPOROČILO: Jaca
Kaj pa čaj krvomočnice? Kje se dobi?


V lekarni. Jaz sem pila en mesec pred postopkom čaj krvomočnice in čaj plahtice.
Po več kot 5 letih sem po 2. postopku IVF končno srečka user posted image . Ne vem, ali je pomagal čaj, fidikoencim10, Centramed mami, cimet ali kombinacija, ali pa je enostavno tisti tam zgoraj zgoraj odločil, da sedaj končno lahko postaneva očka in mamica.

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu Jaca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: neplodnost moških?
18.11.2007 15:19:48   
jazzz27
se lahko mal urinem? Me samo zanima, če je kakšna punca, k je imel njen partner operacijo mod oz. so mu uhajala gor? Pa kakšni so bli izvidi spermiograma?

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: neplodnost moških?
18.11.2007 18:27:18   
po33
Vsi hvalijo Reša, tudi mene je pred 11. leti užalil, da sem doma jokala kot dež; je rekel, da moževe semenčice padajo na čisto neplodna tla. Potem ni naredil nič, jaz sem  obupavala, potem pa zanosila brez njegove pomoči-dvojčka. Sedaj, ko se spet ne prime, bi morala k njemu, pa se kar ne morem in ne morem odpraviti user posted image .

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: neplodnost moških?
19.11.2007 9:15:48   
jazzz27
IZVIRNO SPOROČILO: po33

Vsi hvalijo Reša, tudi mene je pred 11. leti užalil, da sem doma jokala kot dež; je rekel, da moževe semenčice padajo na čisto neplodna tla. Potem ni naredil nič, jaz sem  obupavala, potem pa zanosila brez njegove pomoči-dvojčka. Sedaj, ko se spet ne prime, bi morala k njemu, pa se kar ne morem in ne morem odpraviti user posted image .


OOO, to je pa mal pretirano! (kako si lahko dovoli, saj je OK, da je odkrit ampak na tako žaljiv način pa spet ne) Me je mal stah, ker grem jst drug mesec tja, pa mislim, da bom imela to sporočilo pred očmi...
Treba pa je bit optimističen, danes so druge metode, kot včasih, pa bo mogoče mal bolj prizanesljiv.user posted image

(odgovor članu po33)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: neplodnost moških?
19.11.2007 10:58:23   
ANIME
Pa saj ni tako hudo pri dr. Rešu ... pač ne smete izjav vzet osebno (meni je npr. rekel, da sem auša, ker nekaj nisem razumela ... jaz sem se pa samo nasmejala). Pač tak je in kakega sem vzela ...
Če pa mislite, da bi vas to preveč motilo, greste pa še vedno lahko k drugemu zdraviku ... saj ni edini!

_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu jazzz27)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: neplodnost moških?
19.11.2007 11:45:51   
jazzz27
IZVIRNO SPOROČILO: ANIME

Pa saj ni tako hudo pri dr. Rešu ... pač ne smete izjav vzet osebno (meni je npr. rekel, da sem auša, ker nekaj nisem razumela ... jaz sem se pa samo nasmejala). Pač tak je in kakega sem vzela ...
Če pa mislite, da bi vas to preveč motilo, greste pa še vedno lahko k drugemu zdraviku ... saj ni edini!


user posted image , moram priznat, da ni lepo, ker lahko žali, ker ve, da je v prevladi in da smo me tiste, ki stojimo na tankem ledu in potrebujemo njegovo pomoč.
Drgač pa, vzet ga moraš takega, kot je, očitno!

Pa si bla sama, ali je bil tvoj dragi s tabo takrat, ko je to reku? Jst se bojim, da bi mu moj kej nareduuser posted image  user posted image  user posted image

Sicer, pa naj bo tak, me vseeno hočemouser posted image .

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: neplodnost moških?
19.11.2007 13:20:15   
Abra
jazzz27 ne obsojaj že kar vnaprej. Počakaj, da dobiš svojo izkušnjo, če ti ne bo všeč, greš še vedno lahko drugam. Ni ti treba jemat besed iz konteksta, ker ne veš, na kakšen način so bile povedane. Tako predanih zdravnikov, kot je Reš ni veliko. Pa svojim pacientom je 24 ur na voljo, kateri zdravik je še? Mogoče, če je prijatelj ... Midva vsako stvar malo na hec obrneva, pa se velikokrat še kaj skupi smejimo. Res ni noben bavbav. Pove pa stvari, kot jih vidi. Ali mu zaupaš ali pa ne. Po tolažbo pa moraš it kam drugam, on je ginekolog. In takih, kot sva jaz in ti vidi vsak dan še pa še.

(odgovor članu jazzz27)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: neplodnost moških?
19.11.2007 13:36:33   
jazzz27
ja, sej mi je full všeč, ker mam rada take ljudi, ki govorijo resnico (ne sicer avša),ampak...definitivno se ne odrečem takemu strokovnjaku. ni važno kaj mi reče važn, da pomagauser posted image . Pa ne me narobe uzet.

(odgovor članu Abra)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





8 slabosti vsakodnevnega seksa, za katere ...
Kakšne so slabosti vsakodnevnega seksa? Ali nam lahko preveč seksa res škodi? To je vprašanje, ki si ga zastavlja veliko...
Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?