|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   noče jesti! Pomoč!
20.6.2006 22:20:45   
bobika
Do nedelje se je 5. mesečna hčerka lepo dojila. Sedaj pa vsak dan huje. Danes čez cel dan ni pojedla skoraj nič. Mogoče za en ali pa dva obroka vsega skupaj. Ob vsakem podoju se je upirala in jokala. Če sem ji ponudila sokec ali čajek po steklenički, pa je vse spila. Zvečer sem si izčrpala in je izčrpano mleko spila po steklenički, dojiti pa se zopet ni hotela. Mleka je dovolj.
Že dva tedna uvajam gosto hrano - sokece in malo kašic. Vse ji je dobro in z vesejem poje.
Je možno, da se je na sokec in čajek iz stekleničke, ter žličko preveč navadila in se jezi, ker ni okus mleka tako dober?
Ali je to samo vročina?

Kaj naj naredim? Rad bi jo še nekaj časa dojila.
Ima katera podobne izkušnje in kakšen nasvet?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: noče jesti! Pomoč!
21.6.2006 8:36:04   
Anonimen
To je mogoče, da se je navadila na stekleničko. Lahko pa je še kakšen drug razlog, da dojko zavrača.

Mogoče ji raste zob, pa je bolj nervozna?
Verjetno je na tej vročini bolj žejna, pa ji tekočina po steklenički bolj paše, ker jo hitreje odžeja? Ali pa kljub dojenju potrebuje dodatno tekočino.

Si ji poskusila dati nesladkano tekočino (vodo, čaj, kompot ) pred obrokom hrane? Poskusi ji dati toliko, da poteši žejo, potem jo pa nahrani.

Jaz bi kar vztrajala pri dojenju. Če ti je kar 5 mesecev lepo šlo, bi bila prava škoda, da ga zdaj opustiš.
Če ne gre drugače, si ga nekaj dni poskusi stisniti in ji ga daj po žlici ali steklenički.
Pa vsakič jo pristavi na prsi in morda pred tem ponudi tekočino (da ni zelo zelo žejna in zato nervozna)?

Javi, kako ti bo šlo user posted image  user posted image


(odgovor članu bobika)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: noče jesti! Pomoč!
21.6.2006 8:40:32   
Anonimen
Po moje je vročina. Ker se spomnim, da moj  otrok tudi ni hotel mleka v taki vročini pred tremi, štirimi leti. Pa je pil mleko po steklenički. V vročini res bolj pijejo kot kaj drugega. Pazi, da bo imela tekočine res dovolj. Da ji ne boš dajala manj za pit, da bo potem jedla oz. se dojila.
Možno pa je tudi, da se ti telo pripravlja na menstruacijo. To sem tudi že večkrat brala, da se takrat otroci sami odstavijo, ker mleko spremeni okus.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: noče jesti! Pomoč!
21.6.2006 11:14:32   
soncicaT
Pazi da ne boš imela potnih dojk!!!! Pot je slan! Redno si umivaj dojke pred podojem..


(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: noče jesti! Pomoč!
21.6.2006 22:50:46   
MajaPRO
Isto se je dogajalo z mojim user posted image pri 8 mesecih - ko sem ga pristavila, jok, odrivanje, grizenje in podobne zadeve. Sem že mislila, da smo zaklučili z dojenjem, ker mu mleko ni več dobro. Vendar sem vztrajala in ga pristavljala - tudi ponoči, ko se je zbudil. Takrat je v polsnu spet lepo vlekel. Pred spanjem sem mu dala flaško s kašico in ga podojila (med hranjenjem po flaši se je popolnoma umiril in potem lepo sesal pri meni). Po dobrem tednu se je spet lepo dojil,, tudi grizti je prenehal. 

_____________________________

Otrok stane največ na tem svetu. Tvojo ljubezen. Tvoje življenje.

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?