|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   norice stotič
9.1.2009 8:00:27   
ksenjak
Jutro!

Se opravičujem, ker spet odpiram temo noric a me vseeno zanima, koliko od vas je dejansko otroke mazalo s čimerkoli za lajšanje srbenja. Pa če ste, s čim oz. kaj se vam je zdelo res učinkovito.

Zanima me tudi, kateri sirup proti srbenju ste dobile. Ali 18-mesečni otrok lahko uživa Claritin?

Hvala in lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: norice stotič
9.1.2009 8:25:37   
hubi
Lahko ga uživa, pa nič več se ne maže.

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: norice stotič
9.1.2009 8:29:54   
oka
Jaz sem našo namazala le po ta velikih pikah (nekatere so bile res ogromne) drugače pa nič. Proti srbenju pa sem ji dajala Fonidan kapljice. Najboljše je, da pokličeš pediatra kaj lahko daš (ali Claritine ali Flonidan), predvsem pa koliko. Na svojo roko jaz ne bi dajala nič. Priporočam pa ti spiranje s hipermanganom. Pri naši je zelo pomagalo.

LP in naj vam hitro mine ta srbeča nadloga.

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: norice stotič
9.1.2009 8:35:24   
kofetek2010
našo sem mazala, ker je imela ful hudo obliko noric ~ v lekarni sem kupila lotion in kremo od Avene (priporočilo P) user posted image

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: norice stotič
9.1.2009 8:52:49   
Petr_a
Nič,čeprav je imel ogromno noric in kar hudo

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: norice stotič
9.1.2009 8:57:34   
ksenjak
Hvala za hitre odgovore.

oka_kakšno je to spiranje s hipermanganom oz. kaj to je in kje se dobi?

Kar se pa mazanja tiče pa mi je popolnoma jasno, da se načeloma ne maže več (jih je imel sin 3,5 let nazaj in se že takrat ni) a velikokrat vseeno slišim, da otrokom še vedno starši blažijo srbenje z mazanjem.

Lp

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: norice stotič
9.1.2009 9:10:17   
oka
oka_kakšno je to spiranje s hipermanganom oz. kaj to je in kje se dobi?


V lekarni kupiš hipermangan, ki ga zmešaš v vodo in ga potem v njej ali skopaš ali pa ga zbrišeš po telesu. Jaz si naše nisem upala kopati in sem ji hipermangan pripravila kar v posodi in jo potem z mehko krpo namočeno v to raztopino lepo umila.

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: norice stotič
9.1.2009 9:17:36   
ksenjak
oka_no, to bom poskusila. Jaz naše tudi ne bi rada veliko pod vodo nastavljala, razen če bo res hudo.

Lp

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: norice stotič
9.1.2009 9:22:13   
ksenjak
Punce, jaz sem pa res pozabljiva. V bistvu sem čisto na začetku hotela vprašati nekaj popolnoma drugega. Namreč naša ima zadnje dva meseca zelo občutljivo ritko, kar pomeni, da se ji po malem vname vsakič, ko se pokaka. Najbolj ji je do zdaj pomagala Penaten krema s cinkom, vendar zdaj pri noricah pa ne vem, če lahko sploh kje mažem ali ne. Sem slišala, da punčke po spolovilu rade dobijo kozice. Kaj bi ve storile. Brez mazila po ritki pa zagotovo ne bo šlo, saj ima v tem trenutku zopet kar precej vneto.

Hvala še enkrat

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: norice stotič
9.1.2009 9:35:24   
al1*
Mi smo norice mazali s Poxclean hladilno peno. Mu je precej olajšala srbenje. pa seveda Flonidan sirup. 

_____________________________

lp


(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: norice stotič
9.1.2009 11:38:12   
2 Sraki
Srbenje olajša večkratno kopanje nato pa samo popivnaš vodo in ne brišeš. Naneseš kremo proxclin in to naj bi ful pomagalo. Jih res ne srbi toliko.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: norice stotič
9.1.2009 12:27:46   
lana38
Za ritko jaz še vedno uporabljam Mazilo za ritko, ki ga neredijo v lekarni. To je po moje najboljša krema. Res pa je draga, 23 eur 500 g škatla. Moj user posted image  je star 12,5 meseca. Norice dobil 3 dni pred novim letom. Za mazati dobila tekoči puder in Claretine sirup proti srbenju. Bile pa so povsod, kjer je bilo kaj kože. Zdaj že ima kraste, pa še se je včeraj naredila ena sveža. V nedeljo bo že 14 dni, odkar so se pojavile prve. Najbolj pa me je motila vročina, ki je kar skakala od 36,8 na 39. Pa še vročinskega krča smo se bali. Septembra ga je namreč dobil, ko je imel 6. bolezen.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: norice stotič
9.1.2009 12:33:27   
ksenjak
lana38_se pravi, da ti mažeš ritko kljub noricam?

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: norice stotič
9.1.2009 12:39:09   
lana38
Ja, pa tudi na ritki je polno noric. Pač namažem tam okrog zadnjične odprtine in se poskušam izogniti noricam, čeprav je težko.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: norice stotič
9.1.2009 13:31:23   
Kranjcanka
klaritin je proti alergiji, ne prosti srbenju. srbenje in alergija ni eno in isto.

lp

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: norice stotič
9.1.2009 13:37:09   
tejkaz
Cleritin je tudi proti srbenju. Naša je imela norice malo pred drugim letom, enkrat na dan je dobila žličko claretina, dvakrat na dan sva se pa stuširali z mlačno vodo in potem samo popivnali vodo s telesa. Tudi po ritki je imela pikice, pa sem jo samo z vodo umila in na zraku posušila. Tamali je bil pa star 2 meseca ko jih je dobil, njemu smo pa dajali tri krat na dan po 6 Fenistil kapljic.

_____________________________

Eva - 26.11.2006
Jaša - 3.8.2008

(odgovor članu Kranjcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: norice stotič
9.1.2009 13:43:42   
Ninica
Mi smo našo starejšo takrat mazali z tekočim pudrom. Zjutraj sem ji pa še dala sirup Claritine proti srbenju.

Mlajša, ki je pa bila takrat stara komaj 2 mececa in je seveda norice pokasirala od starejše pa je dobila kapljice fenistil in tudi tekoči puder, ker je imela obraz poln mehurčkov, ubožica je bila ena kot velika krastica. user posted image

lp

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: norice stotič
9.1.2009 14:14:40   
mukicamu
Baje, da zelo pomaga in hitro suši krema Cosmerba, mislim da jo dobiš bolj v teh zeliščnih lekarnah. Drugače je pa ta krema nemenjena opeklinam.

(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: norice stotič
9.1.2009 14:45:07   
lenca1
Jaz ritko hčerki mažem drugače z mazilom iz lekarne, sedaj pa ko ima res ogromno noric tam spodaj pa kar posujem s pudrom v prahu.

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   odvajanje od dojenja
9.1.2009 15:03:35   
lepivrh
Pozdravljene!

Mene pa zanimajo vaše izkušnje glede odvajanja otroka od dojenja čez dan, tako da bi ga dojila le še zjutraj in zvečer. Sinček bo v sredo star eno leto, na gosto hrano ga navajam že od 6. meseca. Ko se zjutraj zbudi (okrog pol osmih, prebuja se tudi ponoči, včasih mu dam že vmes malo), ga podojim, potem mu dam čez nekaj časa (uro do dve) nekaj mlečnega, malo za pit po flaški (ponavadi noče nič, po kozarčku oz. kakšnem drugem cuclju noče), potem ko pa vidim da je zaspan, ga previjem in zaspi pri meni na prsih. Potem mu dam kosilo, za pit in popoldne spet je pri meni. Nato večerja in seveda zaspi pri meni. Rada bi postopno ga odvadila čez dan, sicer sem še študentka, tako da me ne čaka služba ali kaj podobnega, ko bi to morala storiti, vendar bi ga rada dala v varstvo. Zanima me, če ima katera od vas take izkušnje pri isti starosti ali pa ste jo že uspešno prebrodile.

Hvala za odgovor!

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: norice stotič
9.1.2009 15:10:59   
lana38
To je tema o noricah.user posted image  Ni nič govora o dojenju.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu lepivrh)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: norice stotič
10.1.2009 9:36:24   
mala pikica
Koliko jaz vem, se zadnje čase res ni priporočalo nič drugega kot tuširanje. Zdaj pa se v lekarni dobi pena poxclin, ki malčkom pomaga, da jih noričke ne srbijo. Je baje čisto na naravni osnovi. Sosedova punčka je imela tri, štiri tedne nazaj noričke in mamica pravi, da ji je res neverjetno pomagalo user posted image


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: norice stotič
12.1.2009 9:38:01   
teta beta
Naša ima tudi zdaj norice in mi je ena pediatrinja (sicer ne njena) priporočala peno poxclean, da jo vsi starši pohvalijo, da ublaži srbenje in da se koze hitreje in lepše zacelijo. Če je hudo, tudi kakšno žličko claritine sirupa. Pri nas je niti ne srbi tako, ampak jo vsake toliko vseeno namažem, da se lepše celi. Problem imamo edino, ker so se ji naredile tudi po luli, tam pa jasno ne mažem in jo kar peče. No, če le ni še kakšno vnetje zraven, kar bomo videl. 

_____________________________

Ko si srečen, daj z dlanjo udari v dlan...

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: norice stotič
12.1.2009 9:48:14   
Mišni
Jaz nisem nič mazala, o Claritinu se pa posvetuj s pediatrom.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: norice stotič
12.1.2009 21:45:12   
Nika v službi
Mi smo norice preboleli pred prazniki, je imela sicer zelo blago obliko, res malo pik in nič vročine. Po posvetu s P, sem ji zvečer dajala žličko Claritine sirupa, da omili srbenje, ter jo mazala 3x dnevno s Poxclinom. Ta zadeva je res super, blazno hitro suši pikice. Tuširali smo se zgolj zvečer kot običajno in povsem na rahlo obrisali. Imela je nekaj pikic tudi po luliki (ne notri) in tudi tam se nanesla nekaj te hladilne pene. Vse b.p.

Poxclin res priporočam. Deluje. Preverjeno.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?