|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   normativi v vrtcih po novem
24.4.2012 22:55:52   
ivanjščica
http://www.youtube.com/watch?v=BMCtZVVmuYM

V posnetku Ljubica Marjanovič Umek razloži kaj pomenijo vsi ti varčevalni ukrepi za kvaliteto predšolske vzgoje.
Zgrožena sem nad delom naše skrbne vlade.
Skrbi me kot mamo, ki bom dala sinka v jasli k vzgojiteljici s 14 ostalimi otroki, pomoč pomočnice bo imela le 5 ur, ostale ure bo pomočnica sama s 15 otročki, ki še ne jedo sami, katere je treba vse previt, jih uspavat, obleči za ven, ki preizkušajo svoje sposobnosti in so sami sebi nevarni (buške), ki bodo v fazi grizenja in ščipanja. .. In da ne rečem da takšen normativ sili delavko, da le budno pazi na otroke, kvalitetnega preživljanja z njimi (sploh individualno!) skorajda ni...saj v strahu in odgovornosti do otrok pazi le, da preživijo uspešen dan.

In navsezadnje, sama delam v vrtcu, ne predstavljam si manjše prisotnosti sodelavk, ker je že ta majhna..velikokrat se prisotnost zgodi v času spanja otrok, ko je največ dela je vzgoj. (zjutraj)sama, potem pop. pa pomočnica sama.potem dodajmo še manj dopusta, v imenu inkluzije že zdaj skoraj več ni zmanjšanega normativa, če je v skupini otrok s PP, kar je dodatna obremenitev.In nagrada: manjše plačilo.
Dolgoletna prizadevanja stroke za kvaliteto naše predšolske vzgoje, naša vlada kar tako, z ekonomskim izračunom vsepovprek izkalkulira da ..tukaj bomo varčevali. Samo eno uro v katerikoli skupini vrtca jim želim, da preživijo naši poslanci sami s toliko otrok in toliko odgovornosti!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: normativi v vrtcih po novem
25.4.2012 10:25:06   
Maya80
Ma nori so. Tak ko si rekla, samo za eno uro bi jih dala v skupino. Pa še več otrok naj bi blo v skupini, pa že zdej skor en po drugem hodijo.

(odgovor članu ivanjščica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: normativi v vrtcih po novem
4.5.2012 21:49:46   
soncnica33
Naša vlada = NIMAM BESED!!!!!

< Sporočilo je popravil soncnica33 -- 4.5.2012 21:50:16 >

(odgovor članu Maya80)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: normativi v vrtcih po novem
6.5.2012 20:57:48   
Nocturama
Naša 13-mesečica že 2 meseca hodi v jasli, kjer imajo polno skupino - 14 jasličarjev, približno iste starosti. Vzgojiteljici sta dve, od tega je pomočica prisotna cca 5 ur - v času največje gužve s tamalimi (zajtrk, previjanje, kosilo). Moram reči, da sem ZELO zadovoljna z obema, kljub temu, da me je od začetka skoraj kap, ko sem videla, koliko malih bo v skupini, vzgojiteljica + pomočnica pa imata vsaka po dve roki. In še uvajalni mesec sta imeli z cca 10 (ker je vedno kateri bolan) dojenčki. Madonca, to so bile kakofonije... Ampak sta me prepričali s svojo strokovnostjo. Maličko nikoli nismo dobili nazaj neprevito, popackano... Po dveh tednih je obema vzgojiteljicama letela v objem se pocartati, pa je drugače bila zelo nesocializiran dojenček.
Želela sem samo povedati, da se kvalitetno delo v jaslicah očitno lahko opravlja tudi v veliki skupini jasličarjev - naš vrtec je dokaz! user posted image


_____________________________

I believe that life is a game, that life is a cruel joke, and that life is what happens when you're alive and that you might as well lie back and enjoy it. (Neil Gaiman)

(odgovor članu soncnica33)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: normativi v vrtcih po novem
6.5.2012 21:08:25   
benika
Vse se da in nehajte že jamrat, lepo vas prosim. Tudi, če je pomočnica prisotna le 5 ur, to ne predstavlja ne vem kake krize in kolapsa sistema. pomočnica bo tam od 8h-13h (recimo). Ko bo šla domov, bodo jasličarji že sladko spančkali (in sem sigurna, da ne vsi, ker gre marsikateri po kosilu domov). Tisto uro ali dve bo pa že sfolgala.

(odgovor članu Nocturama)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: normativi v vrtcih po novem
7.5.2012 10:29:25   
Ringarajčka
Strašno mi gre na živce kritiziranje vlade, ki skuša urediti funkcioniranje države, ki je premočno zadolžena. Na žalost bodo ta kratko spet potegnili otroci, kriva pa ni ta vlada, ampak vsi, ki so sodelovali v kraji države in vrtcev. Pri vrtcih mislim tudi na vse delavce, ki ste molče opazovali kraje ravnateljic in računovodkinj. Tudi zato moramo zdaj varčevati in vsi bi morali ravnati bolj odgovorno, kajti gre za naš denar in našo odgovornost.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: normativi v vrtcih po novem
7.5.2012 15:08:48   
lučka 25

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Vse se da in nehajte že jamrat, lepo vas prosim. Tudi, če je pomočnica prisotna le 5 ur, to ne predstavlja ne vem kake krize in kolapsa sistema. pomočnica bo tam od 8h-13h (recimo). Ko bo šla domov, bodo jasličarji že sladko spančkali (in sem sigurna, da ne vsi, ker gre marsikateri po kosilu domov). Tisto uro ali dve bo pa že sfolgala.

Ja in ko otroci ostanejo, naj kar lepo ena sama previje 14 otrok, jim da malico, pospravi vse posteljice oz. pri nas so blazine,... Kaj jamrajo, naj kar delajo a ne user posted image Saj to ni nič, tisto urco naj pa malo dela, če sta že čez dan dve in jima ni nič hudega.
Uf, tako me pa še nobena izjava ni razjezila. Bi rada videla katero, ki jih sama uredi. Včasih je bilo tako, a so jih tudi starši ob prihodu dobili v stoječih posteljicah z ograjo, prevzeli, previli in preoblekli v svoja oblačila, ker so imeli prej oblečene vrtčevske. Sedaj pa starši dobijo previte otroke, preoblečene, tudi če se popaca pri malici. Če pa se slučajno otrok pokaka v garderobi, ko odhajajo, ti jih vrnejo, da jih ti previješ, kljub temu, da je v garderobi previjalna miza, pa plenice,...ker pač me znamo.

In, če se ta zakon sprejme, bo sočasnost v starejših oddelkih le 3 ure, kar pomeni, da je potem 1 pomočnica dovolj za dve skupini. Tudi to predstavlja bolj kvalitetno delo, kot je sedaj. Saj tistih 24 otrok bo pa že imela še imela urco ali dve. user posted image

Ker nam se delovnik ne bo skrajšal na 5 ur ali manj, ampak bo enako ali pa za vzgojiteljice o,5 ure več na dan. In tako bo prišlo do tega, da bo v starejših oddelkih 1 pomočnica za 2 oddelka in ne tako, kot je sedaj, ko gredo pomočnice starejših oddelkov tudi za sočasnost v popoldanskem času.

No, po eni strani pa vsak vidi tisto kar sam hoče, kaj ne.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: normativi v vrtcih po novem
7.5.2012 15:11:13   
lučka 25

IZVIRNO SPOROČILO: Ringarajčka

Strašno mi gre na živce kritiziranje vlade, ki skuša urediti funkcioniranje države, ki je premočno zadolžena. Na žalost bodo ta kratko spet potegnili otroci, kriva pa ni ta vlada, ampak vsi, ki so sodelovali v kraji države in vrtcev. Pri vrtcih mislim tudi na vse delavce, ki ste molče opazovali kraje ravnateljic in računovodkinj. Tudi zato moramo zdaj varčevati in vsi bi morali ravnati bolj odgovorno, kajti gre za naš denar in našo odgovornost.


Žal me nimamo vpogleda v to, kdo plačuje in koliko plačuje, kakšna so naročila,... To je delo računovodkinj in ne strokovnih delavcev. Včasih se je vedelo kdo kje dela oz. je zaposlen. Sedaj so vsi ti podatki tajni. Me se ukvarjamo z otroki in starši.

(odgovor članu Ringarajčka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: normativi v vrtcih po novem
7.5.2012 19:43:49   
liliana
Pri nas na selu se vse ve....user posted image

Sicer pa račun dobim v roke v vrtcu in če se ne motim je šla odločba o znižanem plačilu tudi v dotični vrtec in ne na upravo vrtca....

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: normativi v vrtcih po novem
7.5.2012 22:35:09   
takotako
Men je pa mim tole varčevanje. Ne vem ampak pri nas so sicer najstarejši, ampak ko je ostala samo ena z njimi, ni mogla pospremit par fantov na wc no in ker so bili sami so se afnali in se je zgodila mala nesreča. Vzgojitelica nič ni kriva, ampak tisti ki jo je dal samo. Ni blo sicer zelo hudo samo ne vem kako ima lahko 1 oseba pod kontrolo 24 starejših otrok, zraven pa še da skrbi za animacijo, malico itn.

Poleg tega je ta vrtec odprt k tako da lahko vsak otrok gre ven direkt na cesto.
Te majcene pa je treba previt, dat malico, pomagat obut in še kaj.
Poleg tega pa cena vrtca spet ni tako poceni za nas. Naj se špara tam kjer poseg v varnost otrok.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?