|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   novorojenček - zamašen nos
23.10.2011 17:33:00   
suzanica
Oj. Imamo novorojenčka starega 14 dni in ima že 5 dni zamašen nosek. Vročine nima, ne kašlja, vse ostalo je ok (pregled pri zdravniku). Dajem mu fiziološko, vendar iz noska ne gre nič. Tudi izcedka ni. Imamo borovo olje za na radiator. Včasih diha popolnoma brez težav, ponoči pa običajno joče, ker mu nosek nagaja. Ima tudi dvignjeno vzglavje. Kakšen nasvet??? Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: novorojenček - zamašen nos
23.10.2011 17:47:17   
Star_a
http://med.over.net/forum5/read.php?46,4409440

Preberite si.
drugače pa na hitro še: parne inhalcije,operil P

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: novorojenček - zamašen nos
23.10.2011 18:47:12   
nusi
fiziološko v nos kar natočit, ne sam nakapljat, potem pa z baby vacom - previdno. sicer baby vac mislim, da ni namenjen tako majhnim (lahko se motim), ampak bolje, da to parkrat nardiš, kot da se mu packa, pa potem še kaj slabšega iz tega vn pride.Parne inhalacije so res ful dobre, ampak potem mora bit res na toplem, no sej novorojenček je itak pri miru pa ga pač lepo pokriješ, ne smeš pa z njim naokrog.

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: novorojenček - zamašen nos
23.10.2011 19:01:36   
m_o_i
vlazilec zraka, spiranje s fiziolosko raztopino+babyvac(in ne tiste raznorazne gumijaste pumpice-to je NIC v primerjavi z babyvacom!).
jaz sem mu pod nosek, na prsi in stopala se namazala justovo kremo materine dusice, ampak "razredceno" z navadno kremo...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: novorojenček - zamašen nos
23.10.2011 20:04:40   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

(in ne tiste raznorazne gumijaste pumpice-to je NIC v primerjavi z babyvacom!).


tudi po mojih izkušnjah je to stran vržen denar in čas

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
23.10.2011 21:42:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nusi)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: novorojenček - zamašen nos
23.10.2011 22:16:02   
lilip
Moj fantek je prišel že iz porodnišnice z zamašenim noskom in sem takoj začela uporabljati fiziološko in baby vac, ker drugače se ni mogel dojiti. Tudi nam je baby vac ZAKON!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: novorojenček - zamašen nos
24.10.2011 5:47:54   
Hope2
So že druge napisale. Jaz bi samo dodala, kar mi je še ostalo nekje zadaj v spominu. Novorojenčkom se ne sme dajat eteričnih vonjav in olij, vse to lahko otroku draži sluznico- najmanjše zlo, večje zlo je, da vpliva na mislim da na možgane ali ne vem kaj, ne me zdaj za besedo držat na kaj, v glavi mam samo, strogo odsvetovano- sicer niso vsa tako nevarna- hočem samo povedat, previdnost ni nikoli odveč, da se dodatno kaj pozanimamo. Torej v poštev pridejo samo navadne parne inhalacije ali inhalacije z fiziološko, kamilicami. Probaj odstranit bor iz radiatorja- raje navlaži sobo, mogoče pa ga še bor bolj draži- samo naglas razmišljamuser posted image

Materina dušica od justa je super, ampak je velik alergen. Odsvetuje se jo dojenčkom, ki so občutljivi na alergene. Drugače se lahko namaže samo na tanko, razredčeno in samo podplate. Novorojenčkov pa se nikakor ne sme mazat. Jaz mažem mojega otroka od 2 leta (prej nisem poznala) in če ga namažem po prsih ali hrbtu malenkost preveč ali več kot 3 dni je že ves pikast- še vedno raje samo podplate.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 24.10.2011 5:58:49 >

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: novorojenček - zamašen nos
24.10.2011 6:11:09   
Hope2
sem šla guglat in vsepovsod so opozorila, da se borovo eterično olje ne sme uporabljat pri dojenčkih in novorojenčkih

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: novorojenček - zamašen nos
24.10.2011 11:34:12   
suzanica
Borovo eterično olje smo dobili v porodnišnici tako, da res ne vem več... Je baby vac primeren že za novorojenčke?

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: novorojenček - zamašen nos
24.10.2011 16:35:24   
olana
IZVIRNO SPOROČILO: suzanica

Borovo eterično olje smo dobili v porodnišnici tako, da res ne vem več... Je baby vac primeren že za novorojenčke?


Da

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: novorojenček - zamašen nos
31.10.2011 20:24:17   
majcika09
moja deklica je stara dober mesec in ima čez dan tudi smrklje v nosu-grlu. k oji z baby-vacom in fiziološko odstranim smrklje, tudi s palčko za ušesa še potem kakega dobim ven ampak ne gre vse ven-še vedno slišim, da v grlu malo grgra smrklje. sprašujem vas, koliko fiziolške in kolikokrat naenkrat ji lahko z baby-vacom spucam nos, da ne bi bilo kaj narobe?

(odgovor članu olana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: novorojenček - zamašen nos
31.10.2011 21:03:25   
nusi
pri nas zadostuje 1 ampula od nive-e za obe nosnici, to je 5 ml, če je pa kriza in kakšen resen prehlad v igri pa v vsako luknjo po 5 ml in to ponovimo 3-4x na dan (ampak naš je že starejši), ti bo kakšna, ki je že tako zgiodaj prakticirala to lahko kej več povedala. Meni je merilo predvsem to, da mu fiziološka dol po grlu strče, ker včasih ima tko nabito, da sploh noče voda v nosnico, oz kr traja, da čez prebije. baby vac je sicer res usper zadeva, ampak v času prehlada, ne pa kr non stop, ker se uniči sluznica. Torej če je prehlad si lahko brez strahu, samo nujno prej "odmoči" smrklje s fiziološko.

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: novorojenček - zamašen nos
1.11.2011 4:04:26   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: majcika09

moja deklica je stara dober mesec in ima čez dan tudi smrklje v nosu-grlu. k oji z baby-vacom in fiziološko odstranim smrklje, tudi s palčko za ušesa še potem kakega dobim ven ampak ne gre vse ven-še vedno slišim, da v grlu malo grgra smrklje. sprašujem vas, koliko fiziolške in kolikokrat naenkrat ji lahko z baby-vacom spucam nos, da ne bi bilo kaj narobe?


Do nekje 5 meseca(se ne spomnim več, se mi zdi da tudi dlje časa) sem jaz rabila 2,5ml v vsako nosnico, malo počakala in posesala in čez par minut ponovila postopek, če je bilo hudo. Jaz sem raje večkrat ponovila, saj rabi nekaj časa da se odmoči.  Baby vac pa sem vključila dala v vsako nosnico 1- največ 3x po kako sekudno ali dve. Torej, not ven, not ven. Nos smo pucali tudi po 10x na dan. Res pa je, da v prvih mesecih naš ni bil nič prehlajen. Vseeno pa sme mnenja bolje večkrat čistit, kot da težje dihajo ali še kako vnetje ušesa fašejo

Bi te opozorila na eno zadevo. Pri tako malih otročkih se mlekec nalaga na sluznico in to potem vlačijo gor in dol, sliši se ravno tako kot da bi šmrkelj vlačili. No to ni prehlad in ni šmrkelj in ni nič nevarnega. Pri nas se je to dogajalo in sem naredila celo študijo, zlivala fiziološko, vključevali smo vlažilec, dvigovali vzglavje.... pa nič kaj bolje. O tem je bilo že veliko tem napisanih in si lahko prebereš, malo poišči v arhivu.

(odgovor članu majcika09)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: novorojenček - zamašen nos
1.11.2011 12:01:53   
Klarita
Naš bo počasi star 3 mesece in imamo tudi že nekaj dni težavo z noskom. Jaz mu najprej kar z brizgalko stisnem fiziološko v nos, potem pa sesalec. Drugega zaenkrat ni priporočeno delat. Mi je pa pediatrinja priporočala Benil namesto operila, ker je bolj blag za dojenčke. Sicer več kot ena kapljica v vsako nosnico, na 6-8 ur itak ni priporočena. Imam pa mazilo za dojenčke: http://www.lekarnar.com/izdelki/fitobalm-bimbi-balzamicni-gel, ki sem ga namazala na tetra pleničko in jo zavezala na zibelko. Se mi je zdelo boljše, kot mazat na kožo.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: novorojenček - zamašen nos
2.11.2011 14:56:02   
manna
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


Bi te opozorila na eno zadevo. Pri tako malih otročkih se mlekec nalaga na sluznico in to potem vlačijo gor in dol, sliši se ravno tako kot da bi šmrkelj vlačili. No to ni prehlad in ni šmrkelj in ni nič nevarnega. Pri nas se je to dogajalo in sem naredila celo študijo, zlivala fiziološko, vključevali smo vlažilec, dvigovali vzglavje.... pa nič kaj bolje. O tem je bilo že veliko tem napisanih in si lahko prebereš, malo poišči v arhivu.



Pri 14 dni starem novorojenčku gre po mojem kvečjemu za tole, kar piše Hope2. Naš tudi tako "hrka" že od rojstva (star je 2,5 meseca) ampak je pediatrinja rekla da tega ne moremo spucat, ker je samo sluz in da bo sama izginila...



(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: novorojenček - zamašen nos
5.11.2011 10:29:50   
strumf
IZVIRNO SPOROČILO: suzanica

Oj. Imamo novorojenčka starega 14 dni in ima že 5 dni zamašen nosek. Vročine nima, ne kašlja, vse ostalo je ok (pregled pri zdravniku). Dajem mu fiziološko, vendar iz noska ne gre nič. Tudi izcedka ni. Imamo borovo olje za na radiator. Včasih diha popolnoma brez težav, ponoči pa običajno joče, ker mu nosek nagaja. Ima tudi dvignjeno vzglavje. Kakšen nasvet??? Hvala.


suzanica imam isti problem. mene pa zanimam, če si do sedaj že rešila problem, s čim  si ga rešila in kako dolgo je imel zamašen nos. naš ga ima sedaj 3 dni. čez dan še gre, ponoči pa je obup. ne spimo nič, ko mu posesam ponoči, še kar naprej težko diha, čez dan pa ne. res ne vem. meni je patronažna rekla da naj ne dajem fiziološke pri tako malemu. danes je pa star 10 dni. nisem več pametnauser posted image . prosim za pomoč!!

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: novorojenček - zamašen nos
5.11.2011 19:32:58   
suzanica
Trajalo je kakšnih 10 dni. Bor sem ukinila. Minilo je samo od sebe - sem pa dajala fiziološko po 3 kapljice v vsako nosnico večkrat dnevno in izsesavala, dvignjeno vzglavje, pa veliko na rokih - čim bolj pokonci, da se nosek manj maši. Pa je minilo user posted image . Upam, da tudi vam čimprej mine.

(odgovor članu strumf)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: novorojenček - zamašen nos
5.11.2011 22:25:58   
KT

IZVIRNO SPOROČILO: strumf

IZVIRNO SPOROČILO: suzanica

Oj. Imamo novorojenčka starega 14 dni in ima že 5 dni zamašen nosek. Vročine nima, ne kašlja, vse ostalo je ok (pregled pri zdravniku). Dajem mu fiziološko, vendar iz noska ne gre nič. Tudi izcedka ni. Imamo borovo olje za na radiator. Včasih diha popolnoma brez težav, ponoči pa običajno joče, ker mu nosek nagaja. Ima tudi dvignjeno vzglavje. Kakšen nasvet??? Hvala.


suzanica imam isti problem. mene pa zanimam, če si do sedaj že rešila problem, s čim  si ga rešila in kako dolgo je imel zamašen nos. naš ga ima sedaj 3 dni. čez dan še gre, ponoči pa je obup. ne spimo nič, ko mu posesam ponoči, še kar naprej težko diha, čez dan pa ne. res ne vem. meni je patronažna rekla da naj ne dajem fiziološke pri tako malemu. danes je pa star 10 dni. nisem več pametnauser posted image . prosim za pomoč!!



Si morebiti pomislila, da je težava v suhem zraku v sobi v kateri spi? Sama sem to opazila pri naših dveh - z zamašenimi nosovi se borimo že več kot teden dni. Od kar so v bloku vključili centralno ogrevanje, se mali dve zbudita z zamašenimi nosovi. Nasvet: vlažilec zraka oz malce bolj ekonomična rešitev - na radiator postavi lonec z vodo.

(odgovor članu strumf)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: novorojenček - zamašen nos
6.11.2011 11:12:07   
strumf
suzanica in KT hvala za odgovore. v sobi imamo "lonec" na radiatorju. prav tako ima dvignjeno vzglavje in redno čistimo nosek. je pa res da ga ne čistim z fiziološko, mu samo posesam. danes je že veliko boljše. tudi ponoči smo dokaj dobro spali. sem pa ugotovila, da veliko lepše spi na hrbtu kot na boku. tako da je ponoči spal na hrbtu (dvignjeno vzglavje) in z glavico na strani in je lepo spal. na boku ga je pa skoz neki zvijalo in nos se mu je bolj mašil user posted image . škoda da je edino slabo vreme, da ne moreva ven na sončka, da bi viruse malo prezračila.

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: novorojenček - zamašen nos
6.11.2011 11:15:00   
Star_a
IZVIRNO SPOROČILO: strumf

škoda da je edino slabo vreme, da ne moreva ven na sončka, da bi viruse malo prezračila.


No,prosim te lepo. otroka obleči in podjita ven

(odgovor članu strumf)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
6.11.2011 12:26:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Star_a)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: novorojenček - zamašen nos
6.11.2011 12:41:16   
tulpek
Na operilu piše, da je od 2. leta... tak da če ni res hudo, ga js ne bi dala. Pa ven lahko greš, če ni vročine. 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: novorojenček - zamašen nos
6.11.2011 12:46:48   
Star_a
IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

Na operilu piše, da je od 2. leta... tak da če ni res hudo, ga js ne bi dala. Pa ven lahko greš, če ni vročine. 

daje se ga že novorojenčkom.Opozorilo pa mora bit,ker starši predozirate kapljice namesto da otroku dajete samo 3x na dan po 1 kapljico

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: novorojenček - zamašen nos
6.11.2011 14:05:29   
nusi
strumf - s čim mu pa sesaš nosek, da ne daš fiziološke, ker z nečem je treba najprej smrkelj zmehčat, da ga potem spraviš ven? na zrak pa le pojdi vsaj za par minut, ker ni mraza, sicer če nima vročine greš lahko tudi v mrzau ven, samo meni se to ni obneslo, se mu je nos še bolj basal, samo zdej je itak toplo.

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?