|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odstranitev modrostnega zoba in vožnja
10.4.2013 20:09:34   
TomTaylor
Imam kirurško odstranitev modrostnega zoba, si predstavljam, da po posegu lokalni anestetik še nekaj časa drži? Peljem se namreč sama iz Gorenjske v Ljubljano, pa me skrbi, da me ne bi po posegu ful bolelo in bi bila nesposobna vozit. Pa že tako ne vozim rada, sploh po Ljubljani ne.... A drži injekcija še kkšno uro po posegu?

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
10.4.2013 20:24:28   
jakaracman
http://www.dkc.si/navodila_za_paciente/
če kaj pomaga.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
10.4.2013 20:24:35   
Shorty_

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Imam kirurško odstranitev modrostnega zoba, si predstavljam, da po posegu lokalni anestetik še nekaj časa drži? Peljem se namreč sama iz Gorenjske v Ljubljano, pa me skrbi, da me ne bi po posegu ful bolelo in bi bila nesposobna vozit. Pa že tako ne vozim rada, sploh po Ljubljani ne.... A drži injekcija še kkšno uro po posegu?

jap drži, ma vseeno če imaš možnost naj te kdo pelje, meni so operirali 2 naenkrat, enega so klesali in sem bila koma po tem...

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
10.4.2013 21:24:51   
mini86
js sm mela izkles modrostnega..
že vnaprej sem se zmenila da mi dajo tablet za pomiritev, in takoj so mi rekli da nj si zrihtam prevoz ker taka ne smem pol po svetu hodtuser posted image
tko da sem imela prevoz..

mislim pa da bi bla čist sposobna vozt-al pa je blo tako mišlenje glih zarad tabletauser posted image
svetujem ti da če imaš možnost si zrihtaš spremstvo oz prevoz..
če nimaš te možnosti pa mej kšn brufen sabo in ko/če te bo med vožnjo začelo samo malo bolet TAKOJ vzemi tablet..ne pustit da se razboli..no ampak sj to verjetno že veš ane..

raj ti svojih komplikacij ne pišem želim pa ti tisti dan vso srečo sveta

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
10.4.2013 23:11:20   
urška
jaz sem se sama peljala domov, ko mi ga je zobarca spulila. je pa res da ni bil kirurški poseg, ampak je kar moja zobarca to uredila pod lokalno anastezijo, ki niti ni najbolj prijela. pred posegom sem vzela tablet in se potem peljala 50 km domov. pozno popoldan me je začelo bolet, prej sem bla pa ok. ni mi bil problem peljat, ampak nikol ne veš kaj se lahko naredi, tako da boljše da si najdeš šoferja.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
10.4.2013 23:34:45   
dskubin
Jaz sem tudi šla samo na odstranitev, pa so ga morali klesat, pa še en novinec je bil in ni in ni šlo, pa je na koncu obupal in šel po pomoč, so se (me) mučili precej dolgo, da sem že tam skoraj omagala. In so me poslali direkt v lekarno... nikakor ne bi bila sposobna sama pripeljat domov... Pri enih gre pa vse, kot po maslu ampak vnaprej ne moreš vedet. Jaz ne bi reskirala.

_____________________________

I don't know who you are -
But you probably deserve a hug.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
11.4.2013 5:24:09   
Hope2
Šla na kirurško odstranitev in sem imela prevoz, kljub temu da je bila vožnja precej krajša od tebe. Drugega mi je odstranil moj zobar- samo puljenje in sem komot vozila- ni panike.

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
11.4.2013 6:11:58   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

http://www.dkc.si/navodila_za_paciente/
če kaj pomaga.



pa prav sem grem user posted image

Pismo, jz res nimam prevoza user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
11.4.2013 7:19:04   
emma83
Mene enako caka cez en mesec in je tudi problem prevoz. Sem nekako imela v glavi, da bom zmogla sama. Ocitno se bom mogla drugace znajti.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
11.4.2013 20:36:04   
m_o_i
mene to caka danes teden. v celju.
sem prav posebej vprasala, ce potrebujem prevoz ali bom sposobna sama nazaj pelet, pa mi je bilo receno, da bom lahko sama...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
11.4.2013 22:17:59   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

mene to caka danes teden. v celju.
sem prav posebej vprasala, ce potrebujem prevoz ali bom sposobna sama nazaj pelet, pa mi je bilo receno, da bom lahko sama...



sem tudi jaz danes klicala v dentalno kirurški center in so mi rekli, da ni panike, da bom lahko vozila. Emma in moi, vama jutri ali v soboto sporočim, glede na to, da bosta vidve v enaki situaciji.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
12.4.2013 15:18:18   
TomTaylor
evo, sem se čisto lepo lahko odpeljala domov.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
12.4.2013 16:07:26   
m_o_i
uuu, pogumna punca je ze nazaj user posted image

hvala za info user posted image

pies: kako se pa pocutis, ko injekcija spusti!? mene je tega strah...no, ne strah, ampak da se mi ne bi bolecina vlekla par dni pa touser posted image vem pa, da me caka sivanje, ker zoba ni nic zunaj(se krusi), raste pa tudi pod kotom...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
12.4.2013 16:36:14   
emma83
Super!

Meni bodo dali 3 ven, spodaj sta oba nekako na cetrt ven prisla, zgoraj je pa se v dlesni. Mene je tudi strah komplikacij. Predvidecam pa, da mi bodo enega po enega ven dajali.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
12.4.2013 17:09:55   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: emma83

Super!

Meni bodo dali 3 ven, spodaj sta oba nekako na cetrt ven prisla, zgoraj je pa se v dlesni. Mene je tudi strah komplikacij. Predvidecam pa, da mi bodo enega po enega ven dajali.



meni so dva določili - eden je šel danes ven, drugi gre pa ven čez 3 mesece.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu emma83)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
12.4.2013 17:31:44   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

uuu, pogumna punca je ze nazaj user posted image

hvala za info user posted image

pies: kako se pa pocutis, ko injekcija spusti!? mene je tega strah...no, ne strah, ampak da se mi ne bi bolecina vlekla par dni pa touser posted image vem pa, da me caka sivanje, ker zoba ni nic zunaj(se krusi), raste pa tudi pod kotom...



moj modrostni je bil cca 1/4 zunaj, ostalo pa pod dlesnijo. Pa tudi rastel je pod kotom in je pritiskal na korenino zoba pred njim. (enaka zgodba je tudi z drugim, ki je predviden za odstranitev čez 3 mesece). Vse skupaj je trajalo 30 minut - 15 min. da prime injekcija in 15 minut poseg. Takoj po posegu me je malo bolelo in peklo. Malo sem presenečena, da sem čutila šivanje user posted image V strahu, da se bo bolečina stopnjevala, sem (po nasvetu mini86 na tej temi - hvala mini user posted image ) takoj v avtu vzela en tablet proti bolečinam in čez 15-20 minut je topa bolečina in pekoč občutek popustil.Injekcija je popolnoma popustila šele po nekih 3-4 urah, še lasišče je bilo rahlo omrtvičeno user posted image . Trenutno je bolečina znosna oz. blaga, meša se pekoče-topa bolečina, ampak ni neke panike, res, pa imam zelo nizek bolečinski prag. Ravno pijem eno mrzlo kavo. In lačna sem kot volk ampak (še) ne upam jest. user posted image


Držim pesti za vaju!user posted image

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 12.4.2013 17:37:11 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
13.4.2013 5:26:44   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

uuu, pogumna punca je ze nazaj user posted image

hvala za info user posted image

pies: kako se pa pocutis, ko injekcija spusti!? mene je tega strah...no, ne strah, ampak da se mi ne bi bolecina vlekla par dni pa touser posted image vem pa, da me caka sivanje, ker zoba ni nic zunaj(se krusi), raste pa tudi pod kotom...



moj modrostni je bil cca 1/4 zunaj, ostalo pa pod dlesnijo. Pa tudi rastel je pod kotom in je pritiskal na korenino zoba pred njim. (enaka zgodba je tudi z drugim, ki je predviden za odstranitev čez 3 mesece). Vse skupaj je trajalo 30 minut - 15 min. da prime injekcija in 15 minut poseg. Takoj po posegu me je malo bolelo in peklo. Malo sem presenečena, da sem čutila šivanje user posted image V strahu, da se bo bolečina stopnjevala, sem (po nasvetu mini86 na tej temi - hvala mini user posted image ) takoj v avtu vzela en tablet proti bolečinam in čez 15-20 minut je topa bolečina in pekoč občutek popustil.Injekcija je popolnoma popustila šele po nekih 3-4 urah, še lasišče je bilo rahlo omrtvičeno user posted image . Trenutno je bolečina znosna oz. blaga, meša se pekoče-topa bolečina, ampak ni neke panike, res, pa imam zelo nizek bolečinski prag. Ravno pijem eno mrzlo kavo. In lačna sem kot volk ampak (še) ne upam jest. user posted image


Držim pesti za vaju!user posted image


Sem tudi jaz dobila navodila, da še preden inekcija popusti je treba vzet tableto( ne aspirin, pa nekaj bolj močnega od lekadola- najbolje ibuprofen- ker ima tudi protivnetni učinek) in potem za 1-2 dni postaneš tabletoman. Sploh ne smeš pustit, da se bolečina razvije, ker si pol v riti- magari kombiniraš ibuprofen in lekadol- magari 2 lekadola hkrati. Najboljš da se zadaneš za 2 dniuser posted image
Pa mrzli obhladki, hladne jedi, nič toplega.
Pa ne spat na tisti strani in z glavo mali višje. Še en dodaten poušter.

Če s etega držiš, je znosno, se da živetuser posted image - razen da si skoz lačenuser posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
13.4.2013 7:57:23   
emma83
Koliko casa si pa lacen? Slab teden? To sem pa slisala, da se ne sme sparati pri analgetikih.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
13.4.2013 8:37:13   
jakaracman
TT ali si šla na na napotnico in koliko si čakala na poseg po oddaji napotnice? Če ne pa koliko je cena?

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
13.4.2013 9:53:16   
Katy78
Meni je bilo izsklesavanje modrostnih zob nekaj najhujšega do zdaj (pa imam visoko toleranco za bolečino), bi šla raje še na en CR kot pa še enkrat izklesavat zobe ven.user posted image Oba spodnja modrostna zoba sta mi rasla pravokotno na ostale zobe in sta bila skoraj v celoti pod dlesnijo, ven je kukala samo majhna š****. Oba sta bila tudi nekako vraščena v kost. Pri prvemu sem bila ful boga, vse okoli šivov se mi je vnelo, na nebu se mi je naredila ogromna (za grah velika) afta, na ustnici pa ogromen herpes, ki se je razširil na brado, da o ostalih bolečinah sploh ne govorim. user posted image Ko sem šla odstraniti drugega, mi je prijateljica, ki je takrat študirala stomatologijo, rekla, da naj mi splošni zdravnik predpiše AB in da ga naj vzamem že tisti dan, ko bom šla na odstranitev. Zdravnica mi je sicer nerada dala recept za Amoksiklav, ki pa je ful pomagal. Nobenega vnetja okoli šivov nisem dobila, niti afte niti herpesa. Bolelo pa seveda še vseeno je. Jedla sem pa pač tekoče stvari, mlačne juhe, redek čokolešnik ipd. Ni šans, da bi se po posegu sama peljala domov. user posted image K sreči sta zgornja dva rasla v običajni smeri in sta bila le 1/4 pod dlesnijo tako da so mi jih izpulili kot običajno in tudi ni skoraj nič bolelo.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
13.4.2013 9:54:45   
Katy78
user posted image š***** = pomanjševalnica od špica. Jao jao, tale RR. user posted image

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 13.4.2013 9:55:57 >

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
13.4.2013 10:12:06   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

TT ali si šla na na napotnico in koliko si čakala na poseg po oddaji napotnice? Če ne pa koliko je cena?


Na napotnico ja. Na pregled sem bila naročena kar hitro, v enem mesecu, pol je pa 6 mesecev čakalna doba za neurgentne posege. Za urgentne si na vrsti v enem mesecu. Govorim pa to za Dentalno kirurški center v Lj., ki je sicer zasebni, ampak ima koncesijo (Dr. Dovšak - maksilofacialni kirurg) - btw, res priporočam in še vsak, ki je šel k njemu ga res pohvali. Oz. brata sta, oba profija. Pa še očem čedna user posted image


Tukaj pa še cenik za samoplačnike (DKC spada pod Diagnostični center Clarus), glej pod kirurgija: http://www.clarus-dental.si/cenik.html

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 13.4.2013 10:22:26 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
13.4.2013 13:52:28   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

TT ali si šla na na napotnico in koliko si čakala na poseg po oddaji napotnice? Če ne pa koliko je cena?


Na napotnico ja. Na pregled sem bila naročena kar hitro, v enem mesecu, pol je pa 6 mesecev čakalna doba za neurgentne posege. Za urgentne si na vrsti v enem mesecu. Govorim pa to za Dentalno kirurški center v Lj., ki je sicer zasebni, ampak ima koncesijo (Dr. Dovšak - maksilofacialni kirurg) - btw, res priporočam in še vsak, ki je šel k njemu ga res pohvali. Oz. brata sta, oba profija. Pa še očem čedna user posted image


Tukaj pa še cenik za samoplačnike (DKC spada pod Diagnostični center Clarus), glej pod kirurgija: http://www.clarus-dental.si/cenik.html


Jaz sem tudi bila pri njemu, res je enkraten in res je dober za pogledat, te kar neha boletuser posted image . Čakala sem pa samo 1 mesec. Ni bilo nujno za zob, ampak ker smo se selili in napotnica ne bi bila več veljavna.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
13.4.2013 15:03:12   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2




Jaz sem tudi bila pri njemu, res je enkraten in res je dober za pogledat, te kar neha boletuser posted image .



Sej jz ne vem, ali imam srečo ali imam smolo, da moram tako pogosto hoditi k njemu user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: odstranitev modrostnega zoba in vožnja
18.4.2013 9:42:18   
m_o_i
evo mene-zive in zdraveuser posted image

eh, brezveze je blo vse skupuser posted image
prisla pol ure prej, takoj so me vzeli not, vprasala sem, kak dolgo bom potem sitna doma, dobila injekcijo, takoj je zacel sraufat v zob(nic mi ni ven gledal, ker se mi je skoz krusil), nekaj modroval, da imam mala usta in da bo mogoce malo prerezal, se malo posraufal in mi ga pokazal (zob noooo).
zafilal tampon med zobe in to je to.
bentis, sem placala park listek za dve uriuser posted image , lahko bi pa zmigavce vklopla, ker je blo vsega konec v 10 minutah user posted image

cez kako uro si vrzem ven tampon in si privoscim en naklofen za ziher.

aja, injekcija je pa zacela delovat v vsej njeni velicini res ene 20 minut kasneje; med voznjo mi je zacelo vse mrtvet user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?