|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
8.7.2014 13:51:29   
mamica deklicam
Baje bo na tem področju od 1.9. nekaj sprememb in me zanima, kako sedaj mislijo obračunavati OD? Ker se ga ne bi vsega upoštevalo v ostalih odločbah.

V dohodek družine se po novem ne bo več všteval celoten otroški dodatek. V dohodek družine se bo štel otroški dodatek brez dodatka za enostarševsko družino (po ZSDP se povečuje iz 10 % na 30 %) in dodatno znižan še za 20 % otroškega dodatka, ki pripada prvemu otroku v prvem dohodkovnem razredu, tj. 22,80 evrov. Znižanje za 20 % pomeni neupoštevanje tistega dela otroškega dodatka, ki ima univerzalno oziroma razvojno funkcijo otroškega dodatka. Na MDDSZ ocenjujejo, da bodo te spremembe poleg izboljšanja položaja velikih družin pri denarni socialni pomoči vplival tudi na uvrstitev družine v dohodkovni razred pri subvenciji vrtca in državni štipendiji.
velja s 1.1

http://www.rtvslo.si/slovenija/otroski-dodatek-se-od-jeseni-ne-bo-stel-v-dohodek-druzine/337408

Pravico do otroškega dodatka ima eden od staršev ali druga oseba za otroka s prijavljenim prebivališčem v Republiki Sloveniji, ki dejansko živi v Republiki Sloveniji, in sicer do 18. leta starosti. Otroški dodatek pripada z mesecem rojstva, če starši oddajo vlogo najkasneje v roku 30 dni po rojstvu otroka (po prejšnji zakonodaji 90 dni). V kolikor vloga ni oddana v tem času, pravica začne teči z naslednjim mesecem po oddaji vloge na centru za socialno delo. Otroški dodatek se v primeru enostarševske družine poveča za 30%.

V dohodek družine se po novem ne upošteva celotni otroški dodatek, ampak samo dodatek brez dodatka za enostarševsko družino, brez dodatka za otroka, ki ni vključen v vrtec (20%) in dodatno znižan še za 20% otroškega dodatka, ki pripada prvemu otroku v prvem dohodkovnem razredu.

ker jaz nimam pojma, kako si naj sploh izračunam, kaj se mi upoštava in kaj ne. Da bom vedela, če so mi sploh prav izračunali.user posted image


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
8.7.2014 15:28:39   
petea
MD,
ta kolobocija zapisa na kratko pomeni:
recimo, da prejemaš 52,80 € OD za obe na mesec

Ker niste enostarševska družina in ker boš imela otroka v vrtcu, se te tisti dodatki in njihovo upoštevanje ne tičejo

tako od zneska 52,80 € odšteješ teh 22,80 € in v 'premoženje' upoštevaš 'samo' 30 €


na letni ravni je to 30 x 12 = 360 €, deljeno s številom družinskih članov

samo ta spremenjeni podatek upoštevaj ob preostalih podatkih iz aktualne odločbe za ZPV, pa boš videla, ali se vam % toliko spremenijo, da pri plačilu vrtca padete v ugodnejši plačilni razred, ali ne

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
31.7.2014 13:10:08   
Mesečnica
Mi smo ravno na meji med dvema razredoma za plačilo vrtca in bi potemtakem padli v nižji razred - dejansko smo pri OD v nižjem razredu kot pri vrtcu.

Kaj zdaj to pomeni? Kajti jaz sem zaradi izpisa 2. otroka iz vrtca ravno danes dobila novo odločbo za OD in novo odločbo za subvencijo vrtca, ki zdaj veljata do 31. 7. 2015. Torej bom pri vrtcu še naprej plačevala višji razred?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
31.7.2014 13:24:14   
petea
Mesečnica,
zakaj si izpisala otroka iz vrtca? Za 2 poletna meseca ali za stalno?
Ker če si samo za 2 poletna meseca, boš namreč lahko imela težave pri ponovnem uveljavljanju ZPV, ker si se z izpisom kao odpovedala pravici do ZPV do konca letošnjega leta.

Če si otroka izpisala iz vrtca zaradi jesenskega vpisa v šolo, pa je to sprememba, ki bo vplivala na to, da ti bodo pravice (najverjetneje) na novo preračunali.

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
31.7.2014 13:38:19   
Mesečnica
Izpisan je za stalno, ker gre septembra v šolo. Evo, sem ravnokar ugotovila, da so ga "pobiksali", ker so mi za celo leto dali višji OD, kot da bi bil predšolski otrok, ki ni v vrtcu. To so mi upoštevali tudi pri izračunu vrtca za najmlajšega.

Jao, do nižjega razreda za plačilo vrtca mi manjka 6 evrov na mesec. To, kar je višji OD, nam prinese po 2 evra na mesec. Če pa upoštevam še tistih 22,80 evrov, smo pa na konju, pademo v nižji razred za vrtce. Kaj naj storim?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
31.7.2014 13:40:21   
Mesečnica
Če jim že zdaj sporočim to njihovo napako, potem se lahko zgodi, da odločbo dobim še po starem, kajne? Če prav razumem, bo sprememba šele na odločbah, izdanih v septembru.

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
31.7.2014 13:53:13   
petea
Ker ti gre otrok septembra v šolo, lahko od jutri oddaš novo vlogo za vse pravice, ki jih uveljavljaš z novim šolskim letom: OD, malica, ZPV (za mlajšega otroka).

Pri višini OD za ZPV pa ga niso pobiksali, ampak vzamejo znesek OD iz zadnje odločbe, preračunan na celo leto.
Tako si pač razlagajo člen zakona, kjer piše, da se upošteva OD, ki ga družina prejema ali bi ga prejemala. user posted image


Lahko pa, da se bodo postavili na stališče, da je zadnja odločba na ZPV veljavna do izteka, t.j. čez eno leto.



(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
31.7.2014 14:03:18   
Mesečnica

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ker ti gre otrok septembra v šolo, lahko od jutri oddaš novo vlogo za vse pravice, ki jih uveljavljaš z novim šolskim letom: OD, malica, ZPV (za mlajšega otroka).

Pri višini OD za ZPV pa ga niso pobiksali, ampak vzamejo znesek OD iz zadnje odločbe, preračunan na celo leto.


Torej upoštevajo zadnjo odločbo? Če septembra dobim nov preračuna za dva osnovnošolska otroka in enega vrtičkarja, bodo računali na ta znesek?

Tako si pač razlagajo člen zakona, kjer piše, da se upošteva OD, ki ga družina prejema ali bi ga prejemala. user posted image

Jao, torej mi lahko za september dejansko nakažejo malce nižji OD (brez tistega dodatka za predšolskega otroka, ki ni v vrtcu), pa kljub temu računajo, da dobivam višji OD user posted image


Lahko pa, da se bodo postavili na stališče, da je zadnja odločba na ZPV veljavna do izteka, t.j. čez eno leto.
To bi se mi splačalo, če ne bi ravno zaradi OD padli v višji razred za vrtec. Sem preračunala - OD bi v 11 mesecih (če odštejem avgust) dobila 110 evrov več, ampak vrtca bi pa plačala za 330 evrov več user posted image

Torej je verjetno najbolj smiselno, da oddam vlogo za subvencijo malice, čeprav vem, da je ne bom dobila, pa mi bodo vse na novo preračunali? Samo dovolj "pozno" jo moram oddati, da bo vloga obdelana šele v septembru, če prav razumem to kolobocijo.


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
31.7.2014 14:14:33   
petea
Zakaj čim kasneje? Oddati moraš v avgustu, za vse pravice, ki jih želiš - OD, ZPV, SM. Jaz naredim tako, da vedno vse željeno označim, potem pa oni po potrebi zavrnejo tiste, ki jim še velja prejšnja odločba. Tako se ne morejo izgovarjati, da nisem zahtevala katere izmed pravic.

To, ali oddaš 1. ali 31., ne sme vplivati na izračun, ker se začnejo spremembe upoštevati v mesecu po oddaji vloge.


Ko gre otrok v šolo, ti več ne pripada 20 % povečanje OD -> to odločbo ti bodo izdali na novo, prav tako bodo nov OD upoštevali pri subvenciji malice, ker to uveljavljaš na novo.

Novo odločbo za ZPV pa lahko, da ti ne bodo hoteli izdati, češ da še velja ta, ki si jo zdaj dobila.



Jaz bi se, če bi bila na tvojem mestu, šla iz principa pritožit na trenutno odločbo, kar se mi zdi nefer, da OD ne upoštevajo bolj smiselno - torej za prve mesece, ko ste ga dejansko dobivali, od avgusta naprej pa višji, ''fiktivni'' znesek.



< Sporočilo je popravil petea -- 31.7.2014 14:16:00 >

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
31.7.2014 14:23:32   
Mesečnica

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Zakaj čim kasneje? Oddati moraš v avgustu, za vse pravice, ki jih želiš - OD, ZPV, SM. Jaz naredim tako, da vedno vse željeno označim, potem pa oni po potrebi zavrnejo tiste, ki jim še velja prejšnja odločba. Tako se ne morejo izgovarjati, da nisem zahtevala katere izmed pravic.

To, ali oddaš 1. ali 31., ne sme vplivati na izračun, ker se začnejo spremembe upoštevati v mesecu po oddaji vloge.



Zato, da ne bodo slučajno pohiteli in odločbo izdelali že v tem mesecu, če so spremembe pri izračunu OD šele v septembru. Ali sem to narobe razumela? Če mi odločbo izdajo že v avgustu, potem se mi nič ne spremeni, ker razlika v OD ni dovolj velika, da bi padli v nižji razred za vrtec. Torej bi jaz oddala zadnji petek v avgustu.


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Zakaj čim kasneje? Oddati moraš v avgustu, za vse pravice, ki jih želiš - OD, ZPV, SM. Jaz naredim tako, da vedno vse željeno označim, potem pa oni po potrebi zavrnejo tiste, ki jim še velja prejšnja odločba. Tako se ne morejo izgovarjati, da nisem zahtevala katere izmed pravic.

Ko gre otrok v šolo, ti več ne pripada 20 % povečanje OD -> to odločbo ti bodo izdali na novo, prav tako bodo nov OD upoštevali pri subvenciji malice, ker to uveljavljaš na novo.




Ali bodo to storili sami od sebe, če ne oddam nove vloge?


IZVIRNO SPOROČILO: petea


Novo odločbo za ZPV pa lahko, da ti ne bodo hoteli izdati, češ da še velja ta, ki si jo zdaj dobila.

Jaz bi se, če bi bila na tvojem mestu, šla iz principa pritožit na trenutno odločbo, kar se mi zdi nefer, da OD ne upoštevajo bolj smiselno - torej za prve mesece, ko ste ga dejansko dobivali, od avgusta naprej pa višji, ''fiktivni'' znesek.




To je res nefer, a mi samo to nič ne pomaga, žal, še zmeraj imamo 4 evre na mesec preveč user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
31.7.2014 14:39:36   
Mesečnica
Jao, veš, kaj sem zdaj ugotovila - da smo bili za najstarejšega od januarja letos upravičeni do subvencije malice, pa tega nisem uveljavljala. Zadeva je taka - novo vlogo za subvencijo vrtca sem vlagala decembra, takrat so mi preračunali tudi OD in smo padli v nižji razred kot prej. Ker tega nisem pričakovala (šlo je za 0,5%), nisem hkrati oddala tudi vloge za znižano plačilo malice. Sploh mi ni potegnilo, da smo padli pod mejo za subvencijo malice user posted image . Tako sem pol leta plačevala malico, čeprav mi ne bi bilo treba. Trapa jaz!!!

No, zdaj me je izučilo, za letos že vem, da dobim subvencijo za oba osnovnošolca, ker smo pri OD pod 53%.

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
31.7.2014 15:14:10   
mamica deklicam
tudi če ti vlogo že obravnavajo v avgustu in izdajo v tem mesecu, ti velja šele od 1.9. dalje. na vlogi se ti splača obkrožiti vse pravice, ki bi jih rada uveljavljala. Če do katere ne boš upravičena, ti bodo že obrazložili, da presegaš cenzus, sami od sebe ti pa ne bodo izdali odločbe za pravico, ki jo lahko uveljavljaš, pa je na vlogi nisi označila.

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
31.7.2014 15:18:04   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Mesečnica

Jao, veš, kaj sem zdaj ugotovila - da smo bili za najstarejšega od januarja letos upravičeni do subvencije malice, pa tega nisem uveljavljala. Zadeva je taka - novo vlogo za subvencijo vrtca sem vlagala decembra, takrat so mi preračunali tudi OD in smo padli v nižji razred kot prej. Ker tega nisem pričakovala (šlo je za 0,5%), nisem hkrati oddala tudi vloge za znižano plačilo malice. Sploh mi ni potegnilo, da smo padli pod mejo za subvencijo malice user posted image . Tako sem pol leta plačevala malico, čeprav mi ne bi bilo treba. Trapa jaz!!!

No, zdaj me je izučilo, za letos že vem, da dobim subvencijo za oba osnovnošolca, ker smo pri OD pod 53%.


Zato ti pišem, da daj vedno vse zahteve, četudi misliš, da morda nisi upravičena do njih.

Glej, po enaki logiki, kot so ti po decembrski vlogi preračunali OD na nove podatke, ti bodo tudi zdaj, ne glede na to, ali daš vlogo na začetku ali na koncu meseca.
Najprej bodo na novo izračunali OD - za obdobje od 1.9., nato bodo ta OD (brez tistih novih olajšav) upoštevali pri ostalih pravicah.


Nič ne bodo upoštevali kar sami od sebe, ne se zanašat na to, daj vloge za vse, kar želiš uveljavljat. (SM, OD, ZPV).

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
31.7.2014 15:19:31   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam
sami od sebe ti pa ne bodo izdali odločbe za pravico, ki jo lahko uveljavljaš, pa je na vlogi nisi označila.


razen, če gre v tvojo škodo - takrat izdajo odločbe po uradni dolžnosti user posted image

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
31.7.2014 15:59:02   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam
sami od sebe ti pa ne bodo izdali odločbe za pravico, ki jo lahko uveljavljaš, pa je na vlogi nisi označila.


razen, če gre v tvojo škodo - takrat izdajo odločbe po uradni dolžnosti user posted image


ja, to sem pa pozabila napisatuser posted image

tako so naredili meni, a mi k sreči ni spremenilo razreda. So se pa zaradi tega spremenili datumi na odločbah, do kdaj mi katera pravica velja.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
31.7.2014 17:41:57   
Mesečnica
Hvala obema.

Meni samo to ni jasno (in tukaj se očitno ne razumemo): kdaj bodo začeli OD drugače upoštevati pri izračunu razreda za plačilo vrtca? Bo to že v avgustu za odločbe z začetkom veljavnosti 1. 9., ali šele v septembru?

Torej, če mi že v avgustu izdajo odločbo, ki velja s 1. septembrom, ali bo ta drugačna, kot če bi mi odločbo izdali v septembru? To je ves "štos" tega, da bi vlogo oddala šele konec avgusta. Kajti če jo oddam že na začetku avgusta in jo obravnavajo že v avgustu, pa mi pri izračunu subvencije vrtca upoštevajo tudi tistih 22,80 evrov, ki naj bi jih po novem odšteli, potem se mi to ne splača. Jaz potrebujem to, da se odšteje tistih 22,80 evrov, ker drugače še vedno padem v višji razred. To me muči ... Če oddam konec avgusta, pa bodo vlogo obravnavali šele septembra - a to kaj spremeni izračun? Upam, da me zdaj razumeta.

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
31.7.2014 20:26:06   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Mesečnica

Meni samo to ni jasno (in tukaj se očitno ne razumemo): kdaj bodo začeli OD drugače upoštevati pri izračunu razreda za plačilo vrtca? Bo to že v avgustu za odločbe z začetkom veljavnosti 1. 9., ali šele v septembru?


Hm, veš, da sem bila prepričana, da je mišljeno za začetek veljavnosti 1.9., samo ko sem zdaj šla še enkrat brat zakon, to nikjer izrecno ne piše.
Tako da več ne vem, kako mislijo to upoštevati - ali bodo vloge, oddane v avgustu, še obravnavane po starem, ali samo tiste, ki jih bodo obdelali že v tem mesecu ali kaj tretjega.

Bi bilo potrebno preveriti na ministrstvu.


(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
31.7.2014 20:29:16   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: Mesečnica

Hvala obema.

Meni samo to ni jasno (in tukaj se očitno ne razumemo): kdaj bodo začeli OD drugače upoštevati pri izračunu razreda za plačilo vrtca? Bo to že v avgustu za odločbe z začetkom veljavnosti 1. 9., ali šele v septembru?

Torej, če mi že v avgustu izdajo odločbo, ki velja s 1. septembrom, ali bo ta drugačna, kot če bi mi odločbo izdali v septembru? To je ves "štos" tega, da bi vlogo oddala šele konec avgusta. Kajti če jo oddam že na začetku avgusta in jo obravnavajo že v avgustu, pa mi pri izračunu subvencije vrtca upoštevajo tudi tistih 22,80 evrov, ki naj bi jih po novem odšteli, potem se mi to ne splača. Jaz potrebujem to, da se odšteje tistih 22,80 evrov, ker drugače še vedno padem v višji razred. To me muči ... Če oddam konec avgusta, pa bodo vlogo obravnavali šele septembra - a to kaj spremeni izračun? Upam, da me zdaj razumeta.


Kolikor vem velja vedno to kdaj vlogo oddaš, ne kdaj jo obravnavajo. Tako, da po moji logiki al oddaš začetek ali konec avgusta ne igra vloge, ker je isti mesec oddana.

_____________________________



(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
31.7.2014 20:37:07   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Mesečnica

Meni samo to ni jasno (in tukaj se očitno ne razumemo): kdaj bodo začeli OD drugače upoštevati pri izračunu razreda za plačilo vrtca? Bo to že v avgustu za odločbe z začetkom veljavnosti 1. 9., ali šele v septembru?


Hm, veš, da sem bila prepričana, da je mišljeno za začetek veljavnosti 1.9., samo ko sem zdaj šla še enkrat brat zakon, to nikjer izrecno ne piše.
Tako da več ne vem, kako mislijo to upoštevati - ali bodo vloge, oddane v avgustu, še obravnavane po starem, ali samo tiste, ki jih bodo obdelali že v tem mesecu ali kaj tretjega.

Bi bilo potrebno preveriti na ministrstvu.




petea, če mene vprašaš, bodo sigurno delali po starem. Ker ni veliko ljudi, ki ve to foro, da morajo odšteti. In če na ta način kakšno družino prinesejo okoli, se niti ne sekirajo. Bodo vsaj nekaj prihranili na naš račun. Ker si moraš itak za vse sam izbrskati in 10x preveriti ali so ti vse pravilno upoštevali

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
31.7.2014 20:59:31   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: Mesečnica

Hvala obema.

Meni samo to ni jasno (in tukaj se očitno ne razumemo): kdaj bodo začeli OD drugače upoštevati pri izračunu razreda za plačilo vrtca? Bo to že v avgustu za odločbe z začetkom veljavnosti 1. 9., ali šele v septembru?

Torej, če mi že v avgustu izdajo odločbo, ki velja s 1. septembrom, ali bo ta drugačna, kot če bi mi odločbo izdali v septembru? To je ves "štos" tega, da bi vlogo oddala šele konec avgusta. Kajti če jo oddam že na začetku avgusta in jo obravnavajo že v avgustu, pa mi pri izračunu subvencije vrtca upoštevajo tudi tistih 22,80 evrov, ki naj bi jih po novem odšteli, potem se mi to ne splača. Jaz potrebujem to, da se odšteje tistih 22,80 evrov, ker drugače še vedno padem v višji razred. To me muči ... Če oddam konec avgusta, pa bodo vlogo obravnavali šele septembra - a to kaj spremeni izračun? Upam, da me zdaj razumeta.
9

Kolikor vem velja vedno to kdaj vlogo oddaš, ne kdaj jo obravnavajo. Tako, da po moji logiki al oddaš začetek ali konec avgusta ne igra vloge, ker je isti mesec oddana.


Josephine,
člen, o katerem razmišljamo, je tale.
'35. člen
(1) Ta zakon začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije, uporabljati pa se začne 1. januarja 2014, razen nove 8. in 9. točke 3. člena, spremembe 11. člena, 12. člena, 15. člena, četrtega odstavka 18. člena, 25. člena, 26. člena in spremembe 29. člena, naslova 9.a člena in 30.a člena zakona, spremembe 31. člena in spremembe 32. člena ter 42. člena, 42.b člena, spremembe 44. člena in spremembe petega odstavka 50. člena, ki se začnejo uporabljati 1. septembra 2014.

(2) Do začetka uporabe določb iz prejšnjega odstavka se glede vprašanj, ki jih te določbe urejajo, še naprej uporabljajo določbe Zakona o uveljavljanju pravi iz javnih sredstev (Uradni list RS, št. 62/10, 40/11, 110/11 – ZDIU12, 40/12 – ZUJF, 57/12 – ZPCP-2D in 14/13).' (http://www.uradni-list.si/1/content?id=115199

Torej - ali bodo vloge, oddane v avgustu, obračunane s polnim OD ali z reduciranim?
Jaz ne morem primerjati z odločbo za decembrsko vlogo, ali so takrat uveljavljene spremembe, ki so začele veljati s 1.1. letos, bile upoštevane ali ne. Ničesar, kar se je namreč s spremembo spremenilo, nimamo na naši odločbi.

Ko je ZUPJS začel veljati, je npr. imel jasno napisano:
'57. člen
Vlogo za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev po tem zakonu se lahko prvič vloži že v 30 dneh pred dnevom začetka uporabe tega zakona.' (http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlurid=20103387)


Vidim pa v zadnji spremembi zakona naslednji člen:
'26. člen
Postopki uveljavljanja pravic iz javnih sredstev, začeti v mesecu pred začetkom uporabe tega zakona, se dokončajo po tem zakonu. (http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlurid=20133548)

Sklepam, da za decemberske vloge so že veljale spremembe, za avgustovske pa tega zaključka še vedno nisem prepričana, ali še štejejo v obdobje pred ali po uveljavitvi z letošnjim septembrom.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
13.8.2014 21:20:40   
Kerensa
Za vse vloge, oddane v avgustu 2014, bodo upoštevali spremembe, veljavne od 1.9.'14 dalje. Od takrat dalje bodo veljavne tudi odločbe (ne glede na to, kdaj jih boste prejele).

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
16.8.2014 23:10:30   
soncnica33
Če se kaj razumem v vso to kolobocijo s CSD-jem in pravicami, se iatk marajo VSE SPREMEMBE /tudi to, da je otrok izpisan iz vrtca/, javiti na CSD NAJPOZNEJE V 15-IH DNEH. Torej, po temtakem ne moreš čakati do konca avgusta, če je otrok izpisan že s 1. 7..
Naslednja zadeva, če oddaš vlogo 1. ali pa 31. 8., se šteje,da je oddana v avgustu za obdobje od 1.9. dalje, odločbo verjetno itak ne dobiš prej, kot septembra.

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
17.8.2014 9:04:26   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: soncnica33

Če se kaj razumem v vso to kolobocijo s CSD-jem in pravicami, se iatk marajo VSE SPREMEMBE /tudi to, da je otrok izpisan iz vrtca/, javiti na CSD NAJPOZNEJE V 15-IH DNEH. Torej, po temtakem ne moreš čakati do konca avgusta, če je otrok izpisan že s 1. 7..


Spremembe moraš javiti v 8. dneh.

(odgovor članu soncnica33)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
13.9.2014 15:05:19   
jeenika
Pozdravljeni!

Rada bi potrditev, ali si pravilno razlagam nov zakon o transferjih, ker se tiče otroškega dodatka pri upoštevanju znižanega plačila vrteca.
Situacija je sledeča:
Imam dve hčerki, za kateri skupno prejemam 61,69€ OD (za prvo 27,40€, za drugo 34,29€). V vrtecu imam prvo hčerko, druga pa ne, saj je stara komaj 2 meseca. Ali torej to pomeni, da se mi po novem pri upoštevanju OD za znižano plačilo vtreca šteje samo znesek 27,40€ od prve hčere?

Torej se od tega zneska nato odšteje 22,80€ in se v "premoženje" šteje samo 4,60€.

Kar nadaljne pomeni na letni ravni 4,60€x12=55,20€ in to delim z 4 (št.družinskih članov).

Ali si to tolmačim pravilno? Zanima me, ker le za nekaj € prekoračimo plačilni razred...in bi pri upoštevanju zgoraj napisanega padli v en razred nižje.

A to se lahko potemtakem odda kar novo vlogo o odločitvi te pravice , ali kako je s tem, ko se zakon takole spremeni, ko že imamo v rokah pravnomočno odločbo?

Hvala za bilo kakšen odgovor oz. informacijo.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: otroški dodatek od 1.9.2014 dalje
13.9.2014 20:06:38   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: jeenika

Pozdravljeni!

Rada bi potrditev, ali si pravilno razlagam nov zakon o transferjih, ker se tiče otroškega dodatka pri upoštevanju znižanega plačila vrteca.
Situacija je sledeča:
Imam dve hčerki, za kateri skupno prejemam 61,69€ OD (za prvo 27,40€, za drugo 34,29€). V vrtecu imam prvo hčerko, druga pa ne, saj je stara komaj 2 meseca. Ali torej to pomeni, da se mi po novem pri upoštevanju OD za znižano plačilo vtreca šteje samo znesek 27,40€ od prve hčere?

Torej se od tega zneska nato odšteje 22,80€ in se v "premoženje" šteje samo 4,60€.

Kar nadaljne pomeni na letni ravni 4,60€x12=55,20€ in to delim z 4 (št.družinskih članov).

Ali si to tolmačim pravilno? Zanima me, ker le za nekaj € prekoračimo plačilni razred...in bi pri upoštevanju zgoraj napisanega padli v en razred nižje.

A to se lahko potemtakem odda kar novo vlogo o odločitvi te pravice , ali kako je s tem, ko se zakon takole spremeni, ko že imamo v rokah pravnomočno odločbo?

Hvala za bilo kakšen odgovor oz. informacijo.



Ne, ne razlagas si pravilno. Od 61,69 e odstejes 22,80 e, ostanek 38.89 e mesecno pa se uposteva. In to za vse mesece leta, tudi tiste, ko druga hci se sploh ni bila rojena. user posted image

Tako se vam k prihodkom, obracunanim v odlocbi za OD, po osebi OD pristeje v mesecnem znesku 9,72 e.

In ne, sprememba zakona samega po sebi ni razlog, na osnovi katerega bi bila upravicena do novega preracuna dohodkov. Eventuelno bi ti novo odlocbo izdali v primeru, ce bi vam po novem pripadale manjse subvencije.

(odgovor članu jeenika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?