|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otrok bruha med vožnjo
21.7.2007 14:56:49   
živa
Pozdravljeni!

Leto in pol star otrok mi navadno bruha med daljšimi vožnjami (npr. na morje). Danes spet, ko je šel s taščo na morje (v Pulo) user posted image . Moja svakinja me kar naprej prepričuje, naj mu dam pol ali vsaj četrt tablete proti slabosti, češ da je ona to dala svojemu sinu, ko je bil tako majhen, in mu je pomagalo. Jaz pa sem načeloma proti tabletam pri tako malem otroku (če seveda ni bolan oz. mu jih ne predpiše pediater). Hkrati pa se mi smili, ker mu je med vožnjo tako slabo (to je očitno podedoval tako od mene kot od moža user posted image ).

Kaj mi svetujete?

Lp,

živa 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otrok bruha med vožnjo
21.7.2007 15:19:14   
Aja32
Jaz bi mu dala tableto. Saj so za to, da pomagajo. Ne vem. A ni bolje, da otrok uživa na poti, kot pa da mu je vso pot slabo, potem ti pa še revež bruha. Sigurno mu ni prijetno.
Jaz sem bila ista - bruhala vsakič, potem smo pa to začeli reševati s tabletami.

Lp A

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otrok bruha med vožnjo
21.7.2007 15:41:34   
nuala
No, seveda je najprej za poskusit z naravnimi metodami npr.
- zadnji obrok naj bo 2 uri pred potjo, pa še to samo kaj nevtralnerga ( npr. kruh in čaj, makarončki z drobrinicami, ... ), za žejo pa voda, nesladkan šipkov čaj
- zmeren tempo, dovolj zraka v avtu, postanki na 1 uro
- poslušanje otroških pesmic med vožnjo
- mojemu pomagajo bobi palčke in šibak ingverjev čaj

Če pa to ne pomaga, mu pa le daj tabletko. Saj tolikokrat pa tudio ne gre na daljšo pot, verjetno?

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otrok bruha med vožnjo
21.7.2007 15:42:43   
MARJANAG
Sedaj se boš najbrž nasmejala do solz. Zelo preprosta in na prvi pogled neverjetna metoda ampak cca 80 % ljudi pomaga.

Preden se odpravite na pot mu čez popek prilepi navaden obliž.

Poskusi ! Saj nimaš kaj zgubiti !

Sicer pa je najbolje pri takšnih otrocih, da se gre na pot v hladu po možnosti takrat ko je še čas za spanje( da večino poti prespi ) Če pa to ne gre pa se je potrebno pogosto ustavljati: Najmanj na 1 do 1 1/2 ure, da se otrok " prelufta".

Lp,

Marjana 

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otrok bruha med vožnjo
21.7.2007 15:57:17   
čaki
mojedva od prvega bruhanja pri enem letu dobivata tableto. ampak samo za morje, drugače jima ni slabo, pa sta stara2,5 in 8 let.

(odgovor članu MARJANAG)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
21.7.2007 16:28:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu čaki)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
21.7.2007 16:30:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nuala)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otrok bruha med vožnjo
21.7.2007 16:37:02   
Anonimen
Ja tableto mu daj, naj se ne muči v tej vročini.

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otrok bruha med vožnjo
22.7.2007 22:05:08   
soncek&luna
ce mu ne zelis dati tablete, naredi kot je svetovala marjanag... lahko tudi jaz potrdim, da to deluje... moji necakinji je tudi bilo vedno slabo in je ravno tako po nasvetu cez popek dala navaden obliz... in je delovalo.... probaj

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otrok bruha med vožnjo
23.7.2007 8:33:27   
Nika v službi
Flajšter! Če ne pomaga, pa tablete. Bruhanje je najslabša izbira.

(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otrok bruha med vožnjo
23.7.2007 8:40:08   
KIKI****
Tud moja dva sta bruhala, ampak samo 1x vsak potem smo dali tabletke (jaz dam vsakemu pol -2 in 4 leta) in ne bruhata več-zakaj bi jih mučla z bruhanjem ki ni prijetno, saj na morje pa tud ne gre vsak dan ampak 1-do parkrat na leto.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: otrok bruha med vožnjo
23.7.2007 9:12:06   
bebica
Naš user posted image nam je zadnje čase kar nekajkrat bruhal na daljših relacijah. In ker čiščenje avto sedeža, otročka in avtomobila ni najbolj prijetno, bomo tudi mi verjetno kar s tableto probali. Pa še otroka ne bomo  mučili s slabostjo.
Me pa zanima:
Katere tablete date? Se dobijo brez recepta? In koliko prej npr. jo je potrebno dati? Mi bomo šli na pot okrog 2h ponoči - ali mu potem dam tableto že zvečer ali naj ga ponoči zbudim in mu tik pred odhodom dam tableto?
En kup vprašanj? Star pa je 3 leta.
Hvala za pomoč.



(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: otrok bruha med vožnjo
23.7.2007 9:40:05   
biba77
No, jaz zaenkrat moram potrkat, nas bauc kot kaze zaenkrat te slabosti ni podedoval po meni.

Sama sem kot otrok in se sedaj izjemno obcutljiva pri voznji.

Meni tabletke niso pomagale in tudi "flajster" ne. Tudi dve uri pred potjo NE jesti ni pomagalo. Vcasih je bilo se hujse.

Jaz sem kot otrok se najbolj prezivela pot, ce sem jo uspela prespati (najbolje ponoci). V avtu je moralo biti tudi dovolj svezega zraka...

Druga stvar pa so bile bobi palcke ali zemljica. Pa ne zaradi slabosti v zelodcu, ampak sem takrat imela obcutek, da ne bom bruhnila GOR, ker nekaj skozi poziram DOL.

Pa cimmanj tekocine; se to samo nekaj nesladkanega (caj, voda).


Upam, da cimprej najdete najboljso resitev...

Lp,
b77



_____________________________

Kjer so bibe, bauci in miške doma...

http://biba77.moj-album.com/


(odgovor članu bebica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...
Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?