|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otrok in nasilje...
10.10.2013 15:00:51   
Lukka
user posted image hejjjj. sicer ne vem, ce je tole pravi naslov, vendar menim, da prav tu dobim odgovor. Moja punčka bo stara tri leta. Sicer obvlada ze marsikaj, toda vceraj me je presenetila z vprasanjem, zakaj oci joka?! Zakaj te oci tepe? Nimammmm pojma, od kje ji je to prislo na misel, kje je sploh slisala tako besedno zvezo. Ma nimam pojma. Bolj jo sprasujem, manj mi je jasno. Pa jo sprasuje, ce njo tepe, ali ce se ona joka, pol pa ne zna neki povezat naprej. Evo, pred pol ure sept isto - a te je oci tepel?! No, ce ima kdo kako idejo ali modrost mi jo naj posreduje. Ker je vse skup ze skeri...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otrok in nasilje...
10.10.2013 15:53:13   
ronja
Mogoče vaju je pa slišala;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otrok in nasilje...
10.10.2013 16:08:52   
mateyka
da ne bom naštevala kaka luda vprašanja znajo past, brez da bi vedela od kje pridejo..

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otrok in nasilje...
10.10.2013 16:55:36   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Mogoče vaju je pa slišala;).

A ko je ženo spenknil? user posted image Jaaa, umazane misli imam.



_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otrok in nasilje...
10.10.2013 17:08:59   
ronja
Zara, ko je mož njega;) karkolipač. Verjamem, da se da marsikak zvok različno interpretirat;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otrok in nasilje...
10.10.2013 18:07:47   
tashq
Lukka,če te oči res ni tepel itd., potem je pa to pač kje drugje videla, slišala... (tv, vrtec, igrišče...) otroci vsega in svašta rečejo, vprašajo...
moj nasvet:ko še enkrat to omeni, ji samo reči, da oči ne tepe, pa da se to ne dela, blabla...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otrok in nasilje...
10.10.2013 18:15:02   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Zara, ko je mož njega;) karkolipač. Verjamem, da se da marsikak zvok različno interpretirat;).

Ojej, se globoko opravičujem. Nisem na tekočem.

To se pa da, ja...user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otrok in nasilje...
10.10.2013 18:40:42   
Felicita
O Lukka, WB user posted image

Na kratko - vsaj v SLO otroke v vrtcih blazno preparirajo proti nasilju v vseh oblikah in to že zelo zgodaj... celo do te mere, da otroci grozijo potem staršem, da bodo povedali v vrtcu, da jih doma tepejo. Mogoče so se v vrtcu pogovarjali o tem, so vzgojiteljice rekle, da morajo povedat, če oči mamico tepe al pa da mamica veliko joka, pa je tamala pač samo zaskrbljena in se vsakič prepriča... Lahko ji je tut kakšna zloba to vsadila v glavo zaradi vaše bivalne situacije (kot si že sam ugotavljal, nekateri se samo delajo strpne). Lahko pa res, da je preprosto kje pobrala, mogoče kje videla... Kakorkoli, ti ji morš vedno zagotovit, da se ne tepe, nikogar nikoli, da to ni prav in da se mata z očijem rada in tko naprej. Ne je spraševat, če njo tepe, ker zna to ustvarit čist nepotreben strah (zakaj me oči to sprašuje, če pravi, da se to ne dogaja?!).

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otrok in nasilje...
10.10.2013 20:46:42   
TomTaylor
ena prigoda: mama je na morju dobila po telesu čudne izpuščaje, ki jih vpričo otroka pokaže svojemu možu. Mož v hecu reče: "joj groza, taka ne smeš na plažo, bo še kdo mislil, da te tepem". Naslednji dan na plaži babica reče mami: Ja, kaj si pa ti tako flekasta? Pa mali kot iz topa ustreli: "Ati jo tepe".

Hočem rečt, da je deklica lahko od nekje pobrala - iz filma, mogoče celo iz risanke, pravljice, zgodbe...in po svoje povezala.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otrok in nasilje...
10.10.2013 21:35:09   
mika
Na kratko - vsaj v SLO otroke v vrtcih blazno preparirajo proti nasilju v vseh oblikah in to že zelo zgodaj... celo do te mere, da otroci grozijo potem staršem, da bodo povedali v vrtcu, da jih doma tepejo. Mogoče so se v vrtcu pogovarjali o tem, so vzgojiteljice rekle, da morajo povedat, če oči mamico tepe al pa da mamica veliko joka, pa je tamala pač samo zaskrbljena in se vsakič prepriča...


Podpis.
Naša je bila en velik vragolin in kjerkoli smo bili, je hotla pobegnit. Od tega smo bili že vsi napol nori. Ko več nisem vedela kaj naj, sem ji rekla, da jo lahko kdo ukrade, se ji zlaže, da je z atijem ne marava in jo odpelje k drugim staršem. In je zaleglo. Čez nekaj dni, me zaskrbljeno vpraša , če sva midva njena starša al sva jo ukradla. Sem jo spomnila na slike in filme iz porodnišnice in si je oddahnila. Hja, sem videla da sem pihnila mimo, ampak žal nisem druge metode našla, da bi jo odvrnila od bežanja. Potem je spet pozabila na slike iz porodnišnice in kakšnih 3x preverjala, če sva jo ukradla.



< Sporočilo je popravil mika -- 10.10.2013 21:39:13 >

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otrok in nasilje...
10.10.2013 21:38:06   
mika
ena prigoda: mama je na morju dobila po telesu čudne izpuščaje, ki jih vpričo otroka pokaže svojemu možu. Mož v hecu reče: "joj groza, taka ne smeš na plažo, bo še kdo mislil, da te tepem". Naslednji dan na plaži babica reče mami: Ja, kaj si pa ti tako flekasta? Pa mali kot iz topa ustreli: "Ati jo tepe".


UUUU to pa je bil šususer posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: otrok in nasilje...
10.10.2013 22:23:15   
Lukka
Ne, tamala ni bila prica nobenemu pretepu. Ne hodi v vrtec, nima stike s takimi, ki bi se tepli... Skrbi me, kje bi lahko prisla v stik s pretepanjem. user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: otrok in nasilje...
10.10.2013 22:34:34   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
...in po svoje povezala.


!!! (tole gor)
zapiši si to za uho in ne dramatiziraj kot da je vse smrtno resno vsakič, ko se vam kaj novega pripeti (in ni to prvič). to, da ne veš kaj in kako je povezala, ne pomeni (niti ni potrebno) da je s tem res bila v stiku.
đizs, včasih se res prašam... nima veze..

kako dobro knjigo o otrocih, kako jim možgani delajo in kako reagirat ter jih vzgajat, toplo priporočam.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: otrok in nasilje...
10.10.2013 22:45:43   
Lukka
Matejka!

Pa ne dramatiziram, ampak otrok ze dva dni govori, da me njen oci tepe! In danes smo se prejle dve uri dajali, da je sla v posteljo, ker ne smem dovolit da bo oci se njo tepu! Nic mi ni jasno! Jutri jo bom seciralntotalno, ce mi ne pove zakaj gre! Mal se bojim, da ji je v navalu kaega besa, ker tamala je trma na kvadrat, da jo je dvakrat cez rit usekal... samo tega mi za zivo glavo ne bo povedal!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: otrok in nasilje...
10.10.2013 23:10:10   
mateyka
ej, naša tamala je (ko je bila še mala) hotla tepst očija, ko je bila jezna name. hočem ti rečt, da se pri otrocih ne moreš zanašat na to kar rečejo ali da veš zakaj nekaj delajo, ker je stvar brez informacij podvržena tvoji interpretaciji. probaj se z njo samo pogovarjat in eno stvar vprašaj na več načinov, ker se lahko zgodi (vsaj pri naši se je), da odgovor ni skozi isti. ni to nič nenavadnega, niti ne pomeni da laže.
v tako zgodnjih letih otroci vprašanja in dogodke dojemajo na drugačen način. možgani šele tvorijo nevrone v tej fazi in povezave so nove, določenih stvari še ne zna točno povedat, ker jih nikoli prej še niso izrazili v besedi. včasih moraš vprašat na več načinov isto stvar da ti je res jasno kaj se je zgodilo ali kaj hoče povedat. to je normalno.
in nehaj predvidevat - ne sklepaj. to vpliva na tvorjenje vprašanj, ki so lahko manipulativna (leading questions se jim reče). to pa nočeš. torej, ne bodi sodnik preden ne zveš kaj se dogaja.

in res. preberi si kako knjigo na temo vzgoje. resno ti proporočam; samo pomagalo ti bo da boš boljši starš user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 10.10.2013 23:13:47 >

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: otrok in nasilje...
11.10.2013 8:34:31   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka
Ne, tamala ni bila prica nobenemu pretepu. Ne hodi v vrtec, nima stike s takimi, ki bi se tepli... Skrbi me, kje bi lahko prisla v stik s pretepanjem. user posted image

ampak saj vidva nista z njo 24/7?pa ni potrebe, da bi videla pretep, lahko je pač slišala nekaj takega, kot je opisala TomTaylor, pa po svoje povezala in mogoče preverja, če tebe tudi oči tepe. mislim, da je ni treba čisto nič zasliševati, kje pa zakaj pa kdo, ampak jo samo vsakič pomiriš, da se kaj takega pri vas pač ne dogaja in se tudi ne bo, ker se ne sme.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: otrok in nasilje...
11.10.2013 8:36:31   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


đizs, včasih se res prašam... nima veze..




Zakaj je družinski zakonik padel?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: otrok in nasilje...
11.10.2013 8:36:46   
tashq
drugače pa kot pravi mateyka: preberi kakšno knjigo o vzgoji, ti bo še za naprej prišla prav, ko boste spet imeli "probleme", ki BODO spet in spet in spet...

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: otrok in nasilje...
11.10.2013 9:09:36   
ronja
Lukka, če nočeš, da je otrok izpostavljen nasilju, predvsem poizkusi brzdat svoje impulze, kadar ji daš dve po riti, velika večina problemov tega ne opravičuje. Težki znajo bit vsi otroci, vsi starši znamo pa tudi prav reagirat, samo nam vedno ne uspe - poizkusi, da bi ti čim večkrat uspelo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: otrok in nasilje...
11.10.2013 9:26:04   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
đizs, včasih se res prašam... nima veze..


Zakaj je družinski zakonik padel?


user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: otrok in nasilje...
11.10.2013 9:29:16   
Tippi
Ja, jaz kar mislim, da vaju je mala zalotila med s.eksom. ali, pa vsaj slišala in si je interpretirala po svoje vajine glasove v primežu strasti user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: otrok in nasilje...
11.10.2013 9:31:49   
Paštetka
hehehe. Tipe, samo zato sem se prijavila, da dam odgovor, potem me pa zafrkneš in daš enakega.

S tem, da sem se ustavila, ker sem hotela dati še kaj bolj sočno predstavljivega.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 11.10.2013 9:32:32 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: otrok in nasilje...
11.10.2013 9:33:45   
ronja
Pa to smo že meli na tapeti - da ju je slišala;). Sicer je bil Lukka zelo proti temu, da bi otrok kadarkoli slišal stokanje, vendar je to vseeno najbolj možno.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: otrok in nasilje...
11.10.2013 9:37:11   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Matejka!

In danes smo se prejle dve uri dajali, da je sla v posteljo, ker ne smem dovolit da bo oci se njo tepu!


Ronja, prej bi rekla , da jih je mala spet fasala. Tokrat od očija.

No vsaj upam.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: otrok in nasilje...
11.10.2013 9:39:21   
ronja
No vsaj upam.

Zakaj upaš, da jo je kdo natepel?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?