|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pitje čaja ali vode?
17.1.2013 13:47:31   
zita
Kaj vaši otroci pijejo čez dan? Imam 20 mesečnika, ni v vrtcu, čuva se pri babici.
Vsako jutro mu pripravim čaj, nesladkan in mu ga dam v lonček. Sokove načeloma ne pije, razen kje na kakšnem obisku, doma ne.Nekako pozimi pa  mi je tko mal čudno, da bi pil samo vodo, poleti to že prakticiramo. Nikoli se ne pritožuje, da je čaj nesladkan. Me pa skrbi nekaj.. ko sem sama neko obdobje pila ogromne količine čaja, sem imela obarvane zobe in mi je šele zobozdravnica s puliranjem te obloge odstranila. Zdaj mu kuham bebe čaj, mu pa včasi dam tudi sadnega ali katerega drugega. Kakšno je vaše mnenje, izkušnje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
17.1.2013 13:56:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zita)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pitje čaja ali vode?
17.1.2013 13:58:40   
petea
morda narediš kompromis in mu ponudiš malo mešano - malo čaja, malo vode

predvsem pa čim manj kompliciraj, če vidiš, da otrok pije ponujeno pijačo



če mu paše voda, naj pije (toplejšo) vodo, če mu paše čaj, pa naj pije čaj

verjetno mu ne pripraviš ravno nekih močnih čajev, da se ga zdaj 'zadeval' z njim



P.s.: Zakaj pa ti zjutraj pripravljaš čaj (za celi dan)? Zgledi vlečejo - naj npr. čez dan skupaj z babico skuha čaj in naj ga potem vsi pijejo.

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pitje čaja ali vode?
17.1.2013 14:00:10   
zita
Saj pravi, jaz to iz izkušen govorim.. po prvem porodu, ko naj bi mame čimveč pile zaradi dojenja :-)(saj poznate tisto), sem pila po 2 litra čaja na dan. Mogoče sme res bolj sadnega, ampak obarvanost je bila, kar lise sem imela in sem vsa nesrečna letela do zobozdravnika, ki je valda to spulirala. Zato sem se mal začela spraševati okrog tega, ker moj otrok ni glih tistih pridnih otrok, ki si zobe z veseljem umiva, ampak mu vsak večer kar mal na silo podrgnem, ker drugače je samo valjanje ščetke po ustih.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pitje čaja ali vode?
17.1.2013 14:05:54   
Paštetka
Če čaj ne vsebuje teina in dodanih barvil, se ne bi sekirala.

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pitje čaja ali vode?
17.1.2013 14:15:32   
Doll
jaz osebno spijem po 3 litre čaja na dan,pa je vse ok.
otrou pa umivaj zobe ne samo zvečer ,ampak zjutraj popoldan in zvečer.
le redki so otroci ,ki si radi umivajo zobe,ampak akr je treba je pač treba. In od tega ne odstopaj. Sčasoma bo že pustil

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
17.1.2013 15:23:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Doll)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pitje čaja ali vode?
17.1.2013 15:58:50   
Hope2
Naš je pil čaj le od 1-3 meseca svojega življenja. Od takrat naprej pa ga povoha ne, pa naj je bolan ali zima... pije vodo. Pa vidi mene, ker ga pijem vsak dan, pa ga ne gane. Meni ni prav nič več čudno, da pije vodo tudi pozimiuser posted image . Tudi jaz pijem čaj poletiuser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 17.1.2013 15:59:30 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pitje čaja ali vode?
17.1.2013 15:59:21   
Doll
CHRISTIN če si ti mnenja da naj si 11 mesečni otrok sam umiva zobke ok.
Jaz pač tega nisem mnenja,ker so zobki neumiti in kasneje,saj vsi vemo kaj.
otrok naj si sam umiva zobe ko je kos tej nalogi,prej pa ne.
Zobe si je treba umit in pika.Prav tako kot je recimo treba pit AB. A ko otrok ne bo hotel zdravila popit,boš tudi pustila... si boš rekla ah,saj sčasoma bo .
isti šmorn.Kar je treba je treba.
In sem mnenja da je zdravje na prvem mestu
Moja dva si tudi nista hotela umivati zobke,pa ne vidim nobenih posledic,ker sem jima jaz umila.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pitje čaja ali vode?
17.1.2013 18:25:58   
hubi
Oba od nekdaj pijeta vodo. V bistvu cela družina pije vodo.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pitje čaja ali vode?
17.1.2013 20:39:23   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Naš je pil čaj le od 1-3 meseca svojega življenja. Od takrat naprej pa ga povoha ne, pa naj je bolan ali zima... pije vodo. Pa vidi mene, ker ga pijem vsak dan, pa ga ne gane. Meni ni prav nič več čudno, da pije vodo tudi pozimiuser posted image . Tudi jaz pijem čaj poletiuser posted image

Pozimi? user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pitje čaja ali vode?
17.1.2013 20:44:56   
Katy78
Pije večinoma vodo, poleti in pozimi (tako kot jaz), redko kakšen sok, ponavadi takrat, ko kam gremo ali pa si v trgovini zaželi dobrega starega Pingota. Tašča mu velikokrat ponuja sok pa največkrat prosi za vodo. Čaja vse do vstopa v vrtec ni pil, v bistvu ga nanj nisem navadila, ker ga sama ne pijem, spijem max. 3 skodelice na leto. Zdaj občasno reče, da bi ga pil, sploh če je bolan, mu paše in mu naredim sadnega z limono in medom.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pitje čaja ali vode?
18.1.2013 5:01:09   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Naš je pil čaj le od 1-3 meseca svojega življenja. Od takrat naprej pa ga povoha ne, pa naj je bolan ali zima... pije vodo. Pa vidi mene, ker ga pijem vsak dan, pa ga ne gane. Meni ni prav nič več čudno, da pije vodo tudi pozimiuser posted image . Tudi jaz pijem čaj poletiuser posted image

Pozimi? user posted image


ja no, slaba 3 leta pa je imel pravo zimouser posted image . Drugače pa je zdaj tudi mrzlo, se motamo v deke- ja zimo imamouser posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pitje čaja ali vode?
18.1.2013 8:12:54   
Paštetka
jao, pazi, da ne zmrznešuser posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pitje čaja ali vode?
18.1.2013 8:19:04   
zita
no, iz pitja čaja smo prišli na umivanje zob :-),
pri našem 20 mesečniku je katastrofa s tem, začne sam umivati, celo mal welwdine paste mu dam včasih gor, ampak potem ko pa jaz primem ščetko in hočem mal podrgnit je obup. Z jezikom ščetko iz ust rine, zapre usta, tako da dostikrat mal nosek zamašim, da ima usta odprta. Umivam mu zobe že od 8 meseca, ko je dobil 1 zobek, zraven si umiva zobe 7 letni bratec, ampak ta naš otrok je brezupen primer user posted image  Starejši bratec si je vedno umival zobke brez problema, ima izrendo lepo, zdaj ima že 5 stalnih in na nobenem zobku še niti ene zvezdice, za akr ga zobozdravnica vedno pohvali.  Vztrajamo, vztrajamo z umivanjem, tudi že ene tri ščetke smo izgubili, ker jo je nosil okrog in si umival (sem glih zato dovoilila, da bi se navadil), ampak dokler to počne sam je ok, potem ko pa jaz primem je obupno dretje. Zobozdravnica (prav pametna!) je rekla, da nja en teden vztrajam, potem se bo pa navadil.. no to je bilo neuspešno, vztrajam že eno leto, pa se še ni naučil.


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pitje čaja ali vode?
3.6.2013 10:31:09   
SU
Tudi sama se večkrat vprašam kaj bi jima ponudila čez dan, da bi pila... Pa mlajša najraje pije vodo, starejši pa ni šans... Torej imamo doma vedno malinovec, domač sirup in čaj kuham... Občasno pa kakšen sok, z vodo zmešan...
Ne vem... pojma nimam... vem, da je najboljše, da pijejo vodo, ampak, če ne želi, ne bo pil... potem pa pijemo omenjeno, vedno zmešano z vodo.

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pitje čaja ali vode?
13.6.2013 13:10:39   
kindersurprise
Naš je star 22 mesecev in pije praktično samo vodo, občasno kakšen nesladkan čaj.

(odgovor članu SU)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pitje čaja ali vode?
30.10.2013 1:50:08   
Lukka
Če je vprašanje voda ali čaj, potem definitivno čaj. Odvisno kako "žejnega" imate doma. Naša je precej žejna, zato ne pustim, da pije vodo kar naprej. Zalijem čaj do onemoglosti, ponudim kak domači sok. Voda je že dobra in zdrava, vendar pa vseeno voda tudi izpira snovi iz telesa. In če je malček malo manj ješč, ali recimo bolj razigran, da gre vse "ven iz njega" potem sama voda ni najboljša. Kot pravim. Pri nas popije na dan zgolj dva majhna kozarčka vode. Enega zjutraj, enega zvečer, kot je to navada, vmes pa nadomeščamo s čaji in sokovi.

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pitje čaja ali vode?
30.10.2013 4:44:08   
m_o_i
Voda je že dobra in zdrava, vendar pa vseeno voda tudi izpira snovi iz telesa. In če je malček malo manj ješč, ali recimo bolj razigran, da gre vse "ven iz njega" potem sama voda ni najboljša.
user posted image

neke nove teorije!?

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pitje čaja ali vode?
30.10.2013 7:19:54   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

Voda je že dobra in zdrava, vendar pa vseeno voda tudi izpira snovi iz telesa. In če je malček malo manj ješč, ali recimo bolj razigran, da gre vse "ven iz njega" potem sama voda ni najboljša.
user posted image

neke nove teorije!?


V bistvu niti ne. Vsako pretiravanje škodi. In pitje vode v res ogromnih količinah lahko tudi škodi. Samo velika večina ljudi itak premalo vode popije in zato ves čas govorijo samo o tem kako je voda zdrava in kako je treba veliko pit. Ampak v bistvu ima vse svojo mejo.

Moja dva pijeta oboje. Mlajši ima naraje čaj, večji pa vodo. Sokovi so pri nas bolj izjemoma, ko kam gremo al pa ko sta bolna...


_____________________________



(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pitje čaja ali vode?
30.10.2013 7:40:54   
Izabelina
moja pije samo vodo, caja ne mara, vcasih se malinovc... tamala pije vse, najrajs vodo...
pijeta pa tut sokove po slamci obedve zlo radi vazn je da cez dan pijeta dovolj, zvecer pred spanjem obema umijemo zobe (tavelika si jih sama js pa dokoncam, tamali umijem js) ponoci pa tavelka pije vodo - ima na nocni omarci kozarcek ce je zejna sama popije kokr rabi, tamala pa pije mleko enkrat do dvakrat na noc, ampak dokler bo popila celo flasko ji bom pac dajala...zaenkrat ma lepe zobke...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pitje čaja ali vode?
30.10.2013 7:58:27   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
V bistvu niti ne. Vsako pretiravanje škodi. In pitje vode v res ogromnih količinah lahko tudi škodi.


ja, sam veš v kakih količinah škodi? pri odraslem nad 6 litrov. kdo pa tok spije no? user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pitje čaja ali vode?
30.10.2013 8:11:20   
mateyka
kolikor sem jaz slišala, samo pravi čaj obarva zobe, zeliščni pa ne?

drugače je naša tamala pila skoraj izključno vodo do 4 leta, ker nimarala sokov (čaja še zdaj ne mara) in ji ni nič škodilo.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pitje čaja ali vode?
30.10.2013 8:53:13   
saragr
Naši same vode ne marajo, čez dan pijejo domače sirupe mešane z vodo, zvečer in zjutraj pa čaj. Ampak ne sadne iz filter vrečk, ampak domače zeliščne. Bezeg in žajbelj, včasih še malo kamilice, sladkano z medom. Po kupljenih čajnih vrečkah oba bruhata, no, tudi meni ni najboljši občutek v želodcu po filter čajih. Zakaj? Ne vem.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: pitje čaja ali vode?
30.10.2013 9:02:55   
Katy78
Čaj, ki ga lahko pije tudi otrok, ni zame nič drugega kot prekuhana voda. Če ga pa sladkaš, pa zame to ni več zadeva za odžejat. Isto je s sokovi. Pri nas oba pijeta izključno vodo, jaz tudi, mož se je pa tudi odvadil sokov in gaziranih pijač, ki so jih pri njemu doma konzumirali v precejšnjih količinah, in je pogruntal, da se z vodo res najbolj odžeja. Čajev ne pijemo, edino pozimi, ko smo zunaj in se potem paše pogreti z nečim toplim. Sokovi pa sem pa tja, ta veliki mogoče 3x mesečno (kadar se sam spomni, da bi ga pil), tamali pa sokov še ne pozna.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?