|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   plačilo vrtca
7.2.2006 12:38:39   
afrika
Samo informativno me zanima, koliko plačate vrtec... jasli. Znesek položnice!

Hvala 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: plačilo vrtca
7.2.2006 12:40:03   
*maja
Mi plačujemo 10 procentov cene to je okoli 9.000 SIT malo več.

(odgovor članu afrika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: plačilo vrtca
7.2.2006 12:47:56   
Anonimen
80.000 Sit na mesec, pa ne da imamo ne vem kake plače. Se mi ne ljubi sedaj debatirati, koliko je to pravično. Torej glede na tvoj bruto boš plačala. Če si samohranilka, brezposelna... pa ti bolje kaže, lepo zjutraj daš dete v jasli, potem si fraj, uživaš, popoldne pa ponj, polna energije, pa plačaš slabih 10.000.
Druga scena: Zjutraj ob 6.30 reveža prišlepaš, potem odnoriš v službo, da ne zamudiš, ob 16.00 odnoriš nazaj, ker je revež verjetno med zadnjimi, doma poln energije poskušaš čimbolj izkoristiti urce do spanja +kuhanje, pospravljanje... vsakega 10. v mesecu pa 80.000 sit in ko plačaš še kredit ti ne ostane za eno štruco polbelega kruha.

(odgovor članu *maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: plačilo vrtca
7.2.2006 12:48:17   
viv_
Mi smo letos padli v nižji razred in bo 40% cene - do sedaj sem imela 50%, to je bilo okrog 46.000 Sit na mesec.

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: plačilo vrtca
7.2.2006 12:48:17   
spelaz
Pred novim letom 50% - cca 35.000 SIT, z januarjem pa 70% - računam okoli 50.000 SIT. Cene so za MB vrtec.

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: plačilo vrtca
7.2.2006 12:51:55   
srki
40.000 tolarjev, najine neto plače: vsak 138.000 tolarjev, letos pa še nisem dobila odločbe, ker na občini verjetno spijo. Vseh otrok v vrtcu je pa 30.  

(odgovor članu spelaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: plačilo vrtca
7.2.2006 12:54:11   
Anonimen
Mi smo v razredu 30% plačila in za Tio v njeni starostni skupini plačamo okrog 15.000. Poleti, ko gre pa še Lea v jasli, bo pa, mislim, da okrog 26 ali 27 tisočakov še za njo.

(odgovor članu afrika)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: plačilo vrtca
7.2.2006 12:56:08   
*pepelka*
Letos se vsi nekaj pritožujejo, da so višji plačilni razredi in s tem tudi položnice. Mi trenutno nimamo nobenega vrtičkarja, za to ne vem kaj je sedaj s tem. Sem pa slišala že od večih kako so jim zneski poskočili.user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: plačilo vrtca
7.2.2006 20:38:50   
NinaŠ
30.000 sit, 4. plač.raz.

(odgovor članu afrika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: plačilo vrtca
7.2.2006 20:42:03   
eva1
5 plačilni razred-cena 45.000, v zasavju! Da te skor kap, ker poleg vrtca še kup drugih računov, kreditov-pa ti na koncu ostane bore malouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu NinaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: plačilo vrtca
8.2.2006 12:18:51   
frutka_
30 tisoč plačamo, hodi v Rdeči vrtec na Gledališki, oziroma v jaslice.
V kateri plačilni razred padeš si lahko izračunaš kar tukaj na RR. Vse pa je odvisno od vajinih prihodkov ter od tvojega statusa (poročena, zaposlena, samohranilka, edini otrok...).

Mene cena niti ne moti, ker za 30tisoč na mesec dobi boljšo in kvalitetnejšo hrano kot jo pripravljam oz. znam pripraviti sama, zelo raznoliko in uravnoteženo. Prav tako v našem vrtcu ni potrebno nositi robčkov (vlažnih in navadnih). V ceno je vštet tudi material, ki ga porabijo za otroške izdelke. Delajo pa kar naprej nekaj.
Meni se zdi cena dokaj sprejemljiva, varstvo pa je izredno kvalitetno. Najpomembnej pa mi je, da mali uživa, se ima lepo, je zadovoljen in da ni NIČ bolan! Neverjetno! Vsi so kar zdravi v skupinici! Vzgojiteljici pa sta prav tako SUPER!!!

(odgovor članu afrika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
8.2.2006 17:21:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu afrika)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: plačilo vrtca
9.2.2006 8:35:07   
Anonimen
18.000-20% cene vrtca v Lj.,jasli.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: plačilo vrtca
10.2.2006 0:30:56   
Suzi*
Privat varstvo, 2 otroka, 45.000 sit + plenice

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: plačilo vrtca
10.2.2006 20:14:13   
ori
25.000 sit, heterogena skupina(2 letnika otrok skupaj) 4 plačilni razred

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: plačilo vrtca
11.2.2006 11:30:39   
Anonimen
sedaj smo čofnili v 3.plačilni razred 30 % cene vrtca, položnice za jan. še ni user posted image , računam pa na okoli 30.000 SIT,
do sedaj smo plačevali samo 10.000 SIT, smo pa v jaslih, partner ni bil v predpreteklem letu celo leto zaposlen in zato je bilo plačilo nižje.

(odgovor članu ori)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: plačilo vrtca
11.2.2006 19:05:49   
Anonimen
Do zdaj 32 tisoč za naprej pa še nismo dobili odločbe.4-ti plačilni razred.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: plačilo vrtca
14.2.2006 11:57:18   
DrejcDrejc
Evo to nas čaka šele čez dobro leto, ampak vseeno, a je katera približno v mojih okvirih, recimo povprečna plača 150 čukov, pa je prijavljena kot samohranilka, v kateri plačilni razred pade?
Kaj pa, če imata oba s partnerjem po cca. 150 čukov, skupaj prijavljena, v kateri plačilni razred pa potem padeš? Dejte me malo razsvetlit... me že glava boli, kakšni stroški nas čakajo poleg kreditov user posted image

_____________________________

Carpe diem!

http://drejcdrejc.moj-album.com
http://www.najblog.com/drejcdrejc/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: plačilo vrtca
14.2.2006 12:56:31   
Tinca7
Ravnokar sem prišla iz pošte, kjer sem dvignila to preklemano odločbo. Groza; 6. razred in cca 55.000,00user posted image . Mislim, pa to je katasrofa. A tako naša prelepa država podpira mlade družine in se bori za večjo rodnost. Dala bo tretino svoje plače za vrtec. Sploh ne razumem nič več. Vsi ki jih poznam, plačujejo neke minimalne zneske, ker so uradno na minimalcu, na roko pa dobivajo po 300.000, pa imajo stanovanja, kjer uradno nimajo najemnikov, pa še ločeno živijo (uradno). A zdej bomo pa mi naj...., ker smo hotel vse po pravilih delat?

Oprostite za govor, ampak zdajle sem pa res tako jezna, da se kar kadi iz mene!

(odgovor članu afrika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
14.2.2006 13:01:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tinca7)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: plačilo vrtca
14.2.2006 13:45:19   
viv_
Evo, dobla položnico - 4. plačilni razred - 35.000 Sit (Kranj).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: plačilo vrtca
14.2.2006 13:47:00   
DrejcDrejc
Saj, o "pravičnosti" sistema je bilo že veliko povedanega... Žal pošteni zmeraj najbolj nasrkajo. Bolj lažeš, lažje prideš skozi življenje.

Mene le praktično zanima, kaj mi ta zelo pravičen user posted image  in predvsem zelo nadzorovan user posted image  sistem prinese.

Tinca, a plačo imaš potem v mojih okvirih? Potem ima tvoj dragi še večjo plačo, da padete v 6. razred?

_____________________________

Carpe diem!

http://drejcdrejc.moj-album.com
http://www.najblog.com/drejcdrejc/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: plačilo vrtca
14.2.2006 14:56:56   
Tinca7
Moj ima plačo malo večjo kot jaz, ampak to ni nobeno bogastvo!!! Poleg tega imava še 80.000 kredita, ki ga user posted image  ne želijo upoštevat! In potem nam ostane ena plača za stroške in hrano; konec meseca totalni minus.
Zanima me, kdo hudiča potem spada v nižje razrede?

(odgovor članu DrejcDrejc)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: plačilo vrtca
14.2.2006 15:13:06   
DrejcDrejc
V nižjih razredih so očitno tisti, kjer je po en izmed staršev brezposeln, ali pa imata oba res minimalno plačo za kakšno osnovnošolsko izobrazbo, in pa seveda kakšne enostarševske družine z malim dohodkom.

Tudi meni bo od plače ostalo nekje 30 čukov, če odštejem kredit in vrtec. Pa poln tank dvakrat na mesec in smo na nuli.


Življenje je čudovito!user posted image



_____________________________

Carpe diem!

http://drejcdrejc.moj-album.com
http://www.najblog.com/drejcdrejc/

(odgovor članu Tinca7)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: plačilo vrtca
14.2.2006 20:03:25   
makica
Živjo,

Mi sicer naše ne bomo dali v vrtec, sem pa bila na izračunu. Rezultat je bil, da pri dveh, malo nad povprečjem, slovenskih plačah (oba univerzitetno izobrazbo) padeva v 7 razred. Jasli pridejo tako 73.000 SIT. user posted image user posted image Na podlagi tega in glede na to, da jih skoraj vedno manjka zaradi bolezni skoraj polovica smo se raje odločili za privat varstvo. To pa pri nas znaša okoli 30000.

Tudi jaz se sprašujem kje je pravica v tej državi.  Meni se zdi veliko preveč plačevati 40% svoje plače za varstvo, poleg tega pa še kdaj plačevat kako drugo varstvo ker otrok zboli in si ne moreš privoščiti biti veliko na bolniški.




< Sporočilo je popravil makica -- 14.2.2006 20:07:06 >

(odgovor članu DrejcDrejc)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?