|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   plastične posode ob previjalni
25.5.2009 7:54:47   
Lsica
mogoče za katero kompliciram, pa vseeno...

v materinski šoli so nam naročili dve posodi za ob previjanju, ali vrč in skledo,... pa koš za umazane plenice, pa koš za umazano perilo, krpice...

Kaj od tega pa v praksi ve uporabljate in kako velike posode in kje naj to nabavim po neki normalni ceni? Previjalno bom mela v sobi, tako da vodo bom rabila za zraven.

Koši za umazano perilo so se mi pa zdeli najboljši tisti s pokrovom, ki ga položiš na kanto (ne nihajnim).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: plastične posode ob previjalni
25.5.2009 8:28:21   
mayuri
jaz sem kupila tole:

http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=160570 in tole http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=160579

posodico bom imela na previjalni, vedro za plenice pa na balkonu....

(odgovor članu Lsica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: plastične posode ob previjalni
25.5.2009 8:41:01   
Anonimen
Uporabljala sem pri prvi in tudi sedaj pri drugi dve posodici od sladoleda Planica user posted image , umazano perilo sem metala v isti koš kot naše, ker nisem nikoli ločeno prala (se mi ne zdi smiselno, razen če je otrok alergik, potem ja). Koš za plenice imam Sangenic, sem ga dobila za darilo, sicer bi metala plenice v navaden koš za smeti v kuhinji. S tem, da sedaj tiste posebne folije itak ne uporabljam, ampak dam notri kar navadno vrečko za smeti in vsak drugi dan. Tudi jaz imam previjalno v spalnici.
Krpice za kopanje in umivanje imam bombažne 10kom, s tem, da jih uporabljam še za vse mogoče druge stvari, namesto slinčka, blazinic za dojenje (še posebej na začetku, ko so bradavice bolj občutljive). Eni uporabljajo tudi krpice za enkratno uporabo, tudi v porodnišnici imajo take. Lahko tudi dve tetra plenički razrežeš na manjše kose, jih zarobiš in imaš krpice.

Kaj rabiš in kaj ne, ugotoviš spotoma s prakso. V materinski povejo marsikaj uporabnega pa tudi marsikaj neuporabnega, kar ti zgolj oteži življenje, predvsem pa so predavanja prilagojena povprečnemu uporabniku, vsak potem naredi malce po svoje, glede na svoje potrebe.

(odgovor članu mayuri)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: plastične posode ob previjalni
25.5.2009 8:46:30   
tecka
Živ, Lsica. Evo, ti odgovarja še ena junijka, ki prvič pričakuje.
Jaz sem si plastični posodi za umivanje kupila kar dva majhna lavorčka v Merkurju in dala 4 eur. Tale posoda od bebe jou mi ni fajn, ker se drži skupaj, v materinski so nam pa naročili, da je treba vodo prelivat in cunj ne namakat v posodo.
Koš za plenice - uporabljala bom tiste za 1x uporabo in zaenkrat bomo imeli navaden koš za smeti s pokrovom. Lokacija - balkon in v senci, seveda.
Koša za perilo tudi ne bom kupovala novega. Za začetek bom cunje za pranje dajala v eno tako malo tršo plastično vrečko, čez kakšen mesec bodo pa cunje itak romale v skupni koš za perilo. Če bo kriza, se bova pa midva odpovedala enemu košu za perilo. Imava dve kopalnici in dva koša in me kar srce boli, ko kupujem vso to plastiko.

(odgovor članu Lsica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: plastične posode ob previjalni
25.5.2009 8:51:22   
Andromeda
Jaz imam tudi posodico od bebe jou, sem pa še en vrč kupila, da ne namakam vatke in pleničke. Tale posodica je fajn, ker je dvojna, eno imaš za odpadke (razne vatke, vatirane palčke itd), v drugo pa polivaš vodo iz vrča.

(odgovor članu tecka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: plastične posode ob previjalni
25.5.2009 9:41:08   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Lsica

mogoče za katero kompliciram, pa vseeno...

v materinski šoli so nam naročili dve posodi za ob previjanju, ali vrč in skledo,... pa koš za umazane plenice, pa koš za umazano perilo, krpice...

Kaj od tega pa v praksi ve uporabljate in kako velike posode in kje naj to nabavim po neki normalni ceni? Previjalno bom mela v sobi, tako da vodo bom rabila za zraven.

Koši za umazano perilo so se mi pa zdeli najboljši tisti s pokrovom, ki ga položiš na kanto (ne nihajnim).


nič od tega, za plenice pa navaden koš za smeti s pokrovom. Oblačila pa perem skupaj z najinimi.
Zgleda, da moraš biti milijonar, če hočeš imeti vse, kar rečejo v materinski ...user posted image



< Sporočilo je popravil barika -- 25.5.2009 9:44:50 >

(odgovor članu Lsica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: plastične posode ob previjalni
25.5.2009 9:55:00   
zmajaz
Za plenice imamo brezkasetni koš. Umazano perilo gre v isti koš kot naše in tudi pere se skupaj z našim - isto smo delali pri prvi in ni bilo nikoli nobenih težav. Posodic za vodo nimam, ker pri previjanju uporabljam vlažne robčke že od vsega začetka - mi je tudi patronažna že pri prvi rekla, naj z nobeno stvarjo ne kompliciram in da naj jih kar uporabljam, če se bo pa pokazala kaka reakcija, jih bom pač nehala. Isto mi je rekla na primer za pranje z mehčalcem itd. - probaš, če ni reakcije, ni problema, če pa je, pa potem to pač ukineš. Ko pa malega umivam, si pač prinesem vodo v eni plastični posodici, v kateri spiram krpico, ritko pa umijem čisto na koncu - večinoma ga pa itak kar kopam.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: plastične posode ob previjalni
25.5.2009 10:22:34   
Lsica
Hvala za ideje, (Ankica, user posted image za recikliranje) mislim da se bom sedaj lažje znajdla...
tiste posodice, prav namenjene temu se mi namreč zdijo malce nepraktične (se mi zdi bolje da maš 2 kot 2 v 1) in predvsem predrage. Res moraš biti milijonar, če bi hotel imet vse...
Koš s pokrovom stane (Obi, Bauhausu) cca 4,5evre - (kar je spet malo ceneje kot Bebe-jou v BC), pa bom vzela kar tega.. Vrečke s plenicami bomo pa po mojem kar sproti nosili v kanto za smeti.

Ne bomo komplicirali, ne?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: plastične posode ob previjalni
25.5.2009 10:24:34   
Taddy78
Ker je naš dosti polival, se je kar hitro nabralo cotik za en stroj, umazano plenico pa sem zavila v vrečko in jo vrgla v smeti. Ti koši so zame tudi potrata denarja...

(odgovor članu Lsica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: plastične posode ob previjalni
25.5.2009 10:43:04   
Anonimen
Jaz imam previjalno v otroški sobici in za to vsakodnevno rabim:
- posodico od sladoleda, kjer imam vodo (nikoli nisem vode prelivala iz ene v drugo, sem pa vedno pazila da sem ji najprej umila obrazek in da "umazane" vatke nisem šeenkrat pomočila v vodo)
- posodico za umazane krpice (vatke in razne to-to papirčke sem kmalu nehala uporabljat, ker tega je šlo še pa još. Tak da sem razrezala 2 stari brisači na koščke 15x15cm, jih obentlala in jih imam zdaj pri povijalni mizi namesto vatk in tega sranja. 2x na teden jih operem v pralnem stroju in to je to)
- koš za plenice AngelCare sem dobila za darilo in vanj mečem tudi vse ostale smeti (vaterane palčke, prazne ampulce od fiziološke itd.)
- za umazano perilo si bom pa tut poasi umislila eno košarico, ker sedaj umazane cunjice in to mečem na tla in jih potem nesem v kopalnico v skupni koš (nikoli nisem ločeno prala dojenčkastih cunj)

Če bi imela previjalno v kopalnici zraven umivalnika pa posodice za vodo in koša za umazano perilo 100% nebi potrebovala.

(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: plastične posode ob previjalni
25.5.2009 11:48:29   
meta21
Če imaš krpice (toto tosama-nasvet: najcenejše so v mercatorju 1,39eur) za enkratno uporabo ne rabiš 2 posod, ker itak vsako krpico samo enkrat namočiš in tako ne umažeš vode. Meni je smotano imet 2 posodi, ker rabiš obe roki in to ni vedno enostavno. Sploh ko začnejo mostove delat na previjalniuser posted image . Plenice mečem v navaden nihajni koš zraven previjalne in vsak dan (včasih 2 dni) odnesem ven.

Aja, jaz mam kar eno plastično posodo iz merkatorja (je pisalo gor posoda za stepanje smetaneuser posted image )

Kupi čim manj in potem rajši dokupuj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: plastične posode ob previjalni
25.5.2009 11:52:24   
tanja040
http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/70103207 jaz sem pa tole kupila v ikei

_____________________________

Prišel je čas! Tudi midva bova zibala :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: plastične posode ob previjalni
25.5.2009 12:00:31   
Lsica
In kako to zgleda?
A to na steno namontiraš, al kako?
So tri posode - in en pokrov?

(odgovor članu tanja040)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: plastične posode ob previjalni
25.5.2009 12:04:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: meta21

Če imaš krpice (toto tosama-nasvet: najcenejše so v mercatorju 1,39eur)

A niso v BC 1,20€? 

(odgovor članu meta21)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: plastične posode ob previjalni
25.5.2009 12:12:57   
Onasiss
V porodnišnici tudi tako umivajo, da prelivajo vodo na vato in potem umiješ ritko. Sam boš kmalu ugotovila, da je to zakomplicirano, poleg tega se začnejo pri cca. 3 meseccih vrtet po previjalni in brca, da lahko hitro kaj poliješ, če imaš preveč teh stvari pri previjalni.  Jaz uporabljam eno navadno plastično posodici in vato kupljeno v Mullerju in najprej umijem obraz, roke in potem šele rito.

Ne kompliciraj s tem, jaz se sedaj ukvarjam bolj s tem katero igračo naj ji dam, da mi ne bo previjalne sesula k se on+brača in brca.

_____________________________

So what....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: plastične posode ob previjalni
25.5.2009 13:40:01   
Najaa
Čim manj kompliciranja doma. Sej se vam ne bo dalo... user posted image
Jaz imam za vodo eno železno skledico, ki je vedno v kopalnici. Vsak papir samo enkrat noter pomočim.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: plastične posode ob previjalni
26.5.2009 20:48:52   
Deja
Čim manj kompliciranja...
Našega škrata že od vsega začetka rihtam z vlažnimi robčki za ritko iz Hoferja... ni bilo nobene reacije...
Vse cotke perem s mehčalcem in tudi ni bilo reakcije...
Koš - navaden koš iz ikeje s pokrovom - mož vsaka 2 dni odnese v kontejner...

_____________________________

21.6.2008-najlepši dan mojega življenja-postala sem gospa!!!
22.1.2009-smo dočakali našega princa...

http://www.ringaraja.net/sn/personalpage_user.asp?show=3&memID=1108329586


(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: plastične posode ob previjalni
26.5.2009 21:36:38   
lenca1
Tudi mi imamo ta več-delen koš iz Ikee in je super. Koš imamo namontiran na previjalni - ob strani, kjer je rob previjane malce dvignjen (se samo obesi, nič vrtanja in privijanja ni potrebno). Za vodo pa uporabljam kar posodo iz tega kompleta - brez vrča, samo namočim čisto vatico, 1x obrišem in vržem v koš - nikoli vate ne dajem ponovno v čisto vodo, tako da je men tole z vrči in dvema posodicama čist...user posted image

(odgovor članu Lsica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
27.5.2009 19:35:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lenca1)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: plastične posode ob previjalni
29.5.2009 14:47:46   
Mala_princeska
IZVIRNO SPOROČILO: mayuri

jaz sem kupila tole:

http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=160570 in tole http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=160579

posodico bom imela na previjalni, vedro za plenice pa na balkonu....


Tole posodico že imam, vedro bom pa še kupila - se mi zdi res fajn user posted image .


_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu mayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: plastične posode ob previjalni
30.5.2009 17:32:33   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
Jaz imam za vodo eno železno skledico, ki je vedno v kopalnici. Vsak papir samo enkrat noter pomočim.


jaz isto delam, to-to krpice, lonček in čao. previjam pa v kopalnici. mi je tok čudno v sobi, ko sem zdaj tako navajena user posted image včasih sem jo kar pod vodo splaknila, ko se je ful pokakala po hrbtu recimo - kopalnica je kar fino mesto za previjat user posted image nisem pa mela pojma, da majo posebne posodice za ritke umivat - svašta user posted image

koš za perilo ima sicer svoj, samo res ne rabiš neki posebnega kupovat. mislim, perilo je perilo. jaz sem kupila tistega ikeinega zložljivega, mislim da je želva. tamala se zdaj plazi vanj in izvaja hude kaskaderske fore z njim.
user posted image
a so ti rekli da naj bi imela nekaj posebnega ali kako?

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: plastične posode ob previjalni
30.5.2009 18:17:10   
Lsica
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

....
a so ti rekli da naj bi imela nekaj posebnega ali kako?
....


Jp, v materinski šoli so nam razlagali postopek previjanja z dvema posodama: poliješ vodo z ene posode v drugo na krpico, obrišeš... vržeš v koš za perilo. Skratka, tako so zakompliciral, da si nisem znala niti predstavljat, kako bom jaz to izvajala. Saj za kopanje mi tud še ni čist jasno.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: plastične posode ob previjalni
30.5.2009 21:14:12   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Lsica

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

....
a so ti rekli da naj bi imela nekaj posebnega ali kako?
....


Jp, v materinski šoli so nam razlagali postopek previjanja z dvema posodama: poliješ vodo z ene posode v drugo na krpico, obrišeš... vržeš v koš za perilo. Skratka, tako so zakompliciral, da si nisem znala niti predstavljat, kako bom jaz to izvajala. Saj za kopanje mi tud še ni čist jasno.



a da bi pa vato v vodo namočla in "ožela" pa ni varianta, in potem vržeš umazano vato v smeti user posted image user posted image user posted image user posted image
Ali pa da uporabljaš vlažilne robčke...

ko bo otrok star ene 9 mesecev ne boš imela časa prelivat in dolivat in ... ampak se ti bo migal sem in tja in ga boš komaj držala, da mu rito obrišeš (saj boš sama vidla, kaj je najboljše, v materinski pa komplicirajo tak da same ne vejo, kaj bi radeuser posted image )

(odgovor članu Lsica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: plastične posode ob previjalni
31.5.2009 15:11:19   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Lsica
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
....
a so ti rekli da naj bi imela nekaj posebnega ali kako?
....

Jp, v materinski šoli so nam razlagali postopek previjanja z dvema posodama: poliješ vodo z ene posode v drugo na krpico, obrišeš... vržeš v koš za perilo. Skratka, tako so zakompliciral, da si nisem znala niti predstavljat, kako bom jaz to izvajala. Saj za kopanje mi tud še ni čist jasno.


krneki.. dovolj ti je ena posoda z vodo, krpice samo enkrat čiste not pomakaš, torej je voda skoz čista in ni nobene potrebe po nekih prelivanjih..?user posted image
boš videla, to s pomakanjem krpice v vodo boš delala z eno roko, ko bo nekaj mesecev star, ker ti bo brcal in se obračal (vsaj probal bo) in boš drugo roko še kako rabila user posted image

mi jo sicer nismo kopali prve dva meseca. na švedskem ti priporočajo, da samo z mokrimi krpami po potrebi umivaš in nato posušiš. da v bistvu ne namakaš dojenčka v vodo. tudi zaradi kože - da začne lepo sama funkcionirat (ćisto vse jo suši, tudi voda). tudi naj ne bi mazal s kremami če ni potrebno. torej, na začetku mi nismo kopali in mazali tudi nismo nič, ker ni mela vnete kože. potem pa smo jo počasi dajali kopat, samo je bla že nekaj mesecev stara in se mi zdi lažje..

(odgovor članu Lsica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: plastične posode ob previjalni
1.6.2009 16:54:09   
Abra
Ah, v tej materinski tko komplicirajo ... sej te pol tko tudi v porodnišnici naučijo, ampak to je ok res samo pri novorojenčku, čim začne mal migat, se to ne da več delat. Jaz previjam v kopalnici, na dosegu roke imam umivalnik in vsako krpico sproti zmočim pod tekočo vodo. Ne rabim nobene dodatne posode z vodo. Uporabljam pa krpice iz muellerja, stanejo manj kot evro, le da jih zadnje čase ni za dobit. Bo najbrž treba zamenjat.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?