|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   plodek umrl - kaj sledi?
10.11.2007 15:00:37   
...Martina...
Živijo, včeraj na UZ smo izvedli, da plodek spi trdno in srčke ne bije več. G. mi je rekla, da naj počakam do ponedeljka za it na čiščenje, če pa se bodo krvavitve pojavile, naj grem takoj v bolnico. Kaj mi sledi? Kaj naj naredim?
Plodek je bil star 13t5d. Ma kaj je možno, da mi ni treba na čiščenje v bolnico, da se to naredina samo skozi krvavitev?

hvala za odg.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
10.11.2007 15:18:33   
Anonimen
Treba bo iti,četudi boš kaj krvavelauser posted image

(odgovor članu ...Martina...)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
10.11.2007 15:44:25   
Anonimen
Meni je tudi otroček umrl in sem morala v 14 tednu na čiščenje. Vendar so mi na ginekološki kliniki v Ljubljani rekli, da je previsoka nosečnost in so mi v nožnico vstavili 4 tablete, ki same sprožijo popadke. Kakšno uro zelo, zelo boli, potem pa samo še o malem krvaviš. Ko sem šla domov, so mi dali še kapljice za krčenje maternice, ki sem jih jemala 4 dni. Pa tudi povedali so mi da če se čez kak teden krvavitev ne bo ustavila, da bo vseeno potrebno čiščenje. No danes je 9 dan po posegu pa še vedno po malem krvavim, samo zaenkrat ne bom šla na urgenco bom počakal do ponedeljka, in upala da se samo očisti, ker tudi meni je grozna misel, da bi morala dati čez abrazijo.

Upam da sem ti kaj pomagala s svojimi izkušnjami. Pa ujemi en velik user posted image , pa vedi da nisi sama.

Lp

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
10.11.2007 17:00:25   
...Martina...
Hvala za odgovor. Mama mi je tudi nekaj rekla o nekih tabletah. Kao da je ta postopek boljši kot čiščenje. Samo če pole te vseeno morajo čistiti nisem razumela nič. Kaj je ta postpek kaj boljši? za naslednje nosečnosti?
Ma kaj si potem ti samo krvavela, in vse je šlo iz tebe?

Res oprosti če te preveč sprašujem podrobno, a ne vem, kaj je boljše. In o tem nimam pojma. Potem večkrat ne znam niti vprašat.

Žal mi je tudi za tvojo izgubo.
lp
Martina

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
10.11.2007 17:45:40   
Pikabu
Žal mi je Martina, da je tudi tebe to doletelo. Me vsakič kar stisne, ko vidim, da je spet ena morala čez to grozno izgubo. Veliko poguma ti želim. Ne spoznam se na postopke, sama sem imela ss v 9. tednu in so tudi sčistili. Naj se ti izzide tako, da bo zate najbolje. Mislim nate. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ema (13. 9. 2004)
Maks (27. 9. 2006)
Katja (11. 4. 2010)
Luka (13. 6. 2014)

(odgovor članu ...Martina...)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
10.11.2007 17:48:13   
vianne
Tudi sama sem bila na čiščenju v 9. tednu, tako, da bo verjetno tudi pri tebi potrebno čiščenje saj 13t5d ni tako malo. Meni je G. dejal, da se brez čiščenja verjetno ne bi vse prav sčistilo.
Ne obupati, pa veliko pozitivnih misli ti želim!

(odgovor članu ...Martina...)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
10.11.2007 19:05:51   
kawasakica
mi je zelo žal, kaj te je doletelouser posted image

(odgovor članu vianne)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
10.11.2007 19:24:28   
Naja30
Verjetno je bolje, da greš na čiščenje. Jaz sem imela ss v 10t in mi je tudi rekla G, da če ne bi šla na čiščenje, bi začela v 2-3 tednih krvavet, ampak me je vseeno poslala v bolnico.

(odgovor članu kawasakica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
11.11.2007 14:38:13   
Anonimen
No meni so rekli, da je ta postopek boljši za naslednjo zanositev, ker ni umetnega posega v maternico. No seveda ti gre potem še cel teden iz tebe kri pa tudi večji delčki krvi, tako da ni prijetno. Ampak vseeno pa mi je ljubše to kot pa da šarijo po meni.

Lp

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
12.11.2007 15:42:19   
...Martina...
Drage ringarajčice.
Danes je bil končno za mene težki dan, ko sem se odpravila v bolnico. V mislih sem imela, kako me bodo dali pod narkozo in me ščistili. Ko pa sem bila na pogovoru z ginekologinjo v bolnici, mi je svetovala, da vzamem to famozno tabletko. Ona mi je res tako svetovala. In kaj, jaz sem jo poslušala in tako naredila.
Zdaj noramlno se počutim, delam, kot da ni nič. V sredo pa nazaj v bolnico, tam me bodo obdržali in popila bom že zjutraj še dve tabletki in po potrebi več. V sredo bi se mi moralo vse ščistit, brez šarenja tam noter. V sredo mi se bo vse ščistilo, verjtno se ne bo nič vidlo pravi g. Glede bolečin, možni so krči, zato bom tudi tam, da me bodo kontrolirali in dali morebitna pomirjevala.
Upajmo da bo res tako. Vsaj lepo se sliši.
ps. Živim pa par km od bolnice, rekla je naj se zadržujem blizu, da v primeru močnejših krvavitev kot menstruacija, naj pridem takoj tja.

Pupe hvala za pomoč. Tako sem vsaj vedla za kaj se gre in kaj me čaka.

lp
Martina

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
13.11.2007 9:02:07   
Anonimen
Drži se.... drugega ti ne morem svetovati, je pa res najboljša metoda čiščenja.

Upam, da se kmalu spet srečava na forumu nosečnost, ker sva bili obe majčici pa upam da bova kmalu spetuser posted image .

Lp

(odgovor članu ...Martina...)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
14.11.2007 14:18:43   
...Martina...
Živijo,
hvala vam za pomoč. Vračam se na ta forum zdaj, ko je vse za mano. Ni bilo prijetno, a si mislim, da sem zdaj prav v redu. Zdaj se moram še samo paziti na unetja. 
Pikicaa25, tudi jaz upam da se srečamo čim prej na forumu srečnih nosečk.

Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
14.11.2007 14:20:11   
...Martina...
Živijo.
Hvala vam za pomoč. Zdaj se vračam, ko je vsega mimo. Paziti se moram na vnetja a drugo mislim das bo.

Pikicaa25, res srčno upam, da se srečamo spet kmalu na forumu srečnih nosečk.

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
14.11.2007 14:59:41   
KAHLO
PIkica in Martina jaz sem tudi bila majčica08....pa se je tudi za mene vse žalostno končalu v 8 tednu in pol....ampak pr meni sploh omenjali niso nobenih tablet...mene so dali kar lepo na čiščenje. Jutri imam pregled da vidim kako je in če je vse vredu. rada bi se prav tako podala čim prej v nove boje.....upam da bomo tokrat uspešno dočakale svoje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ...Martina...)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
14.11.2007 15:13:18   
mandarinca
Pozdravljene!
Tudi mene v petek čaka čiščenjeuser posted image , ker so mi v ponedeljek na UZ povedali, da mojima pikicama več ne bije srček.
In me je malo strah, kaj bo ...

(odgovor članu KAHLO)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
14.11.2007 15:29:33   
KAHLO
naj te ne bo strah mandarinca.....samega posega ali pa kakšnih bolečin...bolečina ki jo čutiš v srčku je večja...

Zelo mi je žal k si postala naša članica.....vedi da nisi sama in da smo tu...ti nas samo pokontaktirajuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mandarinca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
14.11.2007 19:27:18   
midvaxy
Tudi midva imava slabe novice. user posted image Bila sva v 10t. Moja je mela zjutraj rjav izcedek. Šla sva na pregled , kjer je njen osebni ginekolog rekel da je sicer vse vredu, samo da srčka nemore zaznat. Rekel je da je lahko tako obrnjen in naj prideva še enkrat v petek. Čez dan pa je dobila krvavitve in sva šla na urgenco. Tam pa so povedali da je plod že 10 dni po njegovem mneju zaspančkal. Ker se tudi gibal ni. Je pa tudi premajhen za ta teden, je rekel. Tako sva dobila dojno diagnozo. Sedaj neveva keremu naj verjameva. Sicer sva se sprijaznila z slabim izidom vendar nama ne gre v glavo kako ti lahko da osebni ginekolog tako mnenje drugi pa čisto različno mnenja. Upava da dobiva kako tolažilno besedico.user posted image
..

(odgovor članu mandarinca)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
14.11.2007 19:38:09   
Taula
Žal mi je. user posted image user posted image V takih situacijah ponavadi G nočejo podati takoj mnenja, ampak počakajo nekaj dni oz. predlagajo drugega strokovnjaka.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu midvaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
14.11.2007 19:42:26   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Joj, pa kaj je zdaj letos no. Tega je res preveč no.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
14.11.2007 19:49:24   
Anonimen
Jaz sploh ne morem verjet kolk je tega zadnje čase...pa kaj se nam to dogaja?!?!

Punce mislim na vas user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
14.11.2007 20:01:50   
Mavrica32
Midvaxy, pri mojem prvem SS plodu sploh ni bilo. Morala bi biti že v tretjem mesecu po izračunu po izostali M, pa je G kr skoz pravil, da mogoče, sem pa tako pozno zanosila pa .... Kar naprej sem hodila na preizkave. Dvakrat so mi vzeli kri.
Zdaj drugič bi tudi v 7. tednu moglo bit kaj vidno, pa ni blo. G mi je zatrdil, da se drugič ne ponovi. Pa kdo drug tudi, celo mislim, da sem si prebrala. pa še vedno je v meni tist dvom, kaj pa če. Res, ne veš več komu bi verjel. Res, da so tudi G le ljudje., ki imajo napake. Samo vseeno bi morali zelo natančni in s takimi primeri, kot smo mi delati zelo zelo razumevajoče in senzibilno. Kako grozno je včasih v tem zdravstvenem sistemu, v katerem postajamo vse bolj le številke.
Stojta si trdno ob sebi kot eden. Pustita času in čas in se nato tako kot vse me tukaj gori podajta v nove boje.
Vloga moškega je tukaj zelo pomembna. Danes sem se sesula in ker je moj mož na službeni sem se vseeno odločla, da pokličem. Sprva sploh ni vedel, zakaj bi se sesula. Morda ženske preveč mislimo, da morajo moški vse vedet. Tudi moški veliko dajo skozi. Največ pomeni čustvena podpora in razumevanje.
Vlik sreče.

(odgovor članu midvaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
15.11.2007 12:21:35   
...Martina...
Ohjoj, koliko nas je že.

Jaz sem zdaj dala splav mimo. Imam pa novi problem, ki mi teži, da ne morete verjeti. Pri pregledu v bolnici, mi je G. rekla, da imam pregrado na maternici, in da mi svetuje, da jo odstranimo. Kaj to pomeni... kot razumem, me zdej po splavu čaka okrevanje, 2 mentruacije, pole kontracepcijske tablete, nova operacijo, ponovno okrevanje, 2 mentruacije in potem lahko sploh zanosim. Oj, ma to je 6 mesecev, če ne bom čakala na čakalne vrste. Imam 29 let. K g. hodim že sigurnih 15 let. Jemala sem kontrac.tabl. 4 leta. vzeli so mi 4x bris. In nobeden, nobeden mi ni tega pregledal. Je pa možno, da zanositev ne steče do poroda. HALO.
Ma kaj splav državo ne stane, oz. 3-je splavi, ker če ne na preizkavo te baje ne dajo.
in baje da poseg traja 10 min. + priprava in ena noč v bolnici...
Kaj je zdej to za ena medicina. Ma pomislite na to, kako večja rodnost bi bila, koliko manj strahopete bi bile, če bi vedle da je vse v redu.

Ne vem več kaj napisat razen tega, da sem razočarana nad sistemom. Zdej ko se je to meni zgodilo, sem izvedla, koliko vas je okoli mene s tem problemom.

Punce, dejmo si korajžo. Moramo naprej v nove zmage. Vse bomo dale skozi. K smo ženske, k si želimo otročičke.

Lepo se imejte in mislite +.
lp
martina

(odgovor članu Mavrica32)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
15.11.2007 18:55:54   
glen
Sučestvujem s tabo,ker se meni zdaj dogaja enko kot tebi.user posted image user posted image user posted image
Noseča sem bila 11 t.
Ker sem se v pon. zelo slabo počutila,in imela malo rjavega izcedka sem se ob 22 odpavila na urgenco,kjer so mi naredili uz in ugotovili da ni utripa,plod pa je bil velik za 7 t.
Včeraj sem imela čiščenje(abrazija).
Vem da morem bit močna,ker imam doma enega zlatega sončka(punčko,3 leta),ampak je zelo zelo težko.

(odgovor članu ...Martina...)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
15.11.2007 21:29:50   
midvaxy
Ojoj čedalje več vas je, pa kaj je narobe s tem svetom user posted image user posted image user posted image user posted image Namesto da bi bili veseli ob zanositvi, za tem pride potem še večja žalost. Vendar punce ne obupat. Moja je potem včeraj doma splavila, kjer se je vse izlilo z plodkom vred. S tem da je vidla plodek, je bila zelo potolažena in ji je bilo potem lažje pri srcu. Za vas nevem kako bi to prenesle, vendar moji in meni je to zelo pomagalo. Plodek sva odnesla  na urgenco na pobudo dežurnega ginekologa. Potem so jo pregledali in ugotovili da se je vse ščistilo in ni potrebno imeti abrizije. Kajti ss je boljša rešitev, seveda če se vse izloči. Danes sva že bolje seveda pa nama je še vedno zelo hudo. Bila sva pri svojem G, ki je rekel da se je maternica vsa sčistila, ostala pa je le tanka sluz ki pa se sčisti z user posted image . Tako punce da ne obupat, vaši dragi in prijatelji naj vam stojijo ob strani z kako lepo tolažbo, tako kot tudi midva vam vsem. In vedite da niste same v tem. Nas je kar veliko. Veliko sreče in en velik objem za vse nasuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: plodek umrl - kaj sledi?
15.11.2007 21:54:48   
Joob
Zivjo, punce in fantje...tudi sama sem sodila med majcice 08...od prejsnjega cetrtka nisem vec nosecka, saj sem morala zaradi napake pri plodu, ki je bila nezdruzljiva z zivljenjem, na prekinitev nosecnosti. Prekinitev je potekala z tabletkami (Lj.porodnisnica...same pohvale)...grozne psihicne in fizicne bolecine.
Vceraj sva sla z mozem na pokopalisce v park Zvonckov, prizgati najinemu angelcku svecko...vsak vecer ga iscem na nebu med zvezdicami...ampak potrebno je optimisticno gledati naprej...bolecino skriti v srcek...saj bojo nasi angelcki vecno ziveli v nasih srcih...

Punce, srecno!

_____________________________

Velik problem spremeni v majhnega, majhnega v nikakršnega....

(odgovor članu midvaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?