|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   polnozrnato, manj sladko, manj slano
5.10.2011 21:37:10   
kajajaka
Pozdravljene!
Zaradi težav v nosečnosti (povišan pritisk in sladkor na meji) se navajam na recepte, kjer uporabljam:

- minimalno soli in sladkorja,
- posneto mleko in mlečne izdelke (1,5mm...)
- polnozrnato moko, makarone, riž,
- pusto meso (največ piščanca),
- manj sladko sadje (jabolka, pomaranče, mandarine,...)
- vso zelenjavo

Ker mi počasi zmanjkuje idej, (pa tudi trgovine v bližini so zelo slabo založene s polnozrnatimi in zdravimi zadevami...) vabim vse, ki kuhajo podobne jedi, da se mi pridružijo v klepetu, kjer bi izmenjevale ideje (ali recepte) za kuho. user posted image  (vabljene tudi tiste, ki hujšate, saj se ob omenjeni prehrani zelo težko zrediš user posted image )


Moj jedilnik danes: 
- navadni jogurt 1,3mm, polnozrnati kosmiči
- jabolko
- polnozrnati tortelini, polnjeni z zelenjavo s paradižnikovo omako, mešana solata (zelena, rdeči radič, češnjevec)
- bela kava (ječmenova), polnozrnata žemljica
- pusta skuta, mandarine

Jutri je v načrtu peka polnozrnatega štrudla z jabolki user posted image , za kosilo nimam še nič idej user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 5:30:15   
Hope2
Jaz bi te samo opozorila, da večina teh polnozrnatih stvari, ki se v trgovini kupi je mešanih 50-80% z belo moko, pa nisi nič na boljšem, zraven je še en kup dodatkov za mehek, penast kruhek, še kako barvilo....
Predlagam raje domačo peko ali pa izbiro rženih, ajdovih kruhov- ampak nobenga puhastega, čim bolj trdi zabiti. Priporočljiv je tudi kisli kruh (imaš v vrečki pakirane in narezane- brez kvasa- s semeni... samo izbrat moraš takega, ko ti bo všeč- ker so eni ogabniuser posted image - ampak še daleč najboljši za tako dieto)
Makaroni so tudi iz čiste ajdove moke. Pravtako lahko najdeš ajdove kosmiče, ržene kosmiče
Namesto riža uporabljaš ajdovo in proseno kašo. Lahko kot glavno jed, prilogo, juhe, in tudi kot sladico (narastek- ne rabiš sladkorja, skuhaš na riževem mleku, uporabiš naribana jabolka, cimet, oreške...., zapečeš)
mandarine imajo kar precej cukra

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 7:32:16   
Anonimen
Sori, Kajajaka ker smetim ... saj bom hitro user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Priporočljiv je tudi kisli kruh (imaš v vrečki pakirane in narezane- brez kvasa- s semeni...

Hope, a je to tisti črni kruh, ki je ponavadi pakiran po par kosov skupaj in je čisto zbit, malo moker in poln drobnih semen? Misliš, da je ta kruh primeren tudi za dieto brez OH? Nekaj se trudim s to dieto, pa mi za malico v službi že zmanjkuje idej, ker prej sem si šla ponavadi iskat kak sendvič, slanik, štrukelj, ... user posted image

Aja, še to: a se namesto riža lahko uporablja tudi ješprenj, ali je to isto pakovanje?

< Sporočilo je popravil Otika -- 6.10.2011 7:34:32 >

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 9:05:55   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Sori, Kajajaka ker smetim ... saj bom hitro user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Priporočljiv je tudi kisli kruh (imaš v vrečki pakirane in narezane- brez kvasa- s semeni...

Hope, a je to tisti črni kruh, ki je ponavadi pakiran po par kosov skupaj in je čisto zbit, malo moker in poln drobnih semen? Misliš, da je ta kruh primeren tudi za dieto brez OH? Nekaj se trudim s to dieto, pa mi za malico v službi že zmanjkuje idej, ker prej sem si šla ponavadi iskat kak sendvič, slanik, štrukelj, ... user posted image

Aja, še to: a se namesto riža lahko uporablja tudi ješprenj, ali je to isto pakovanje?


Ja, to je ta kruh. Se ne spoznam na dieto brez OH. A je to čisto brez OH, ker potem ni noben kruh za tole dieto. Je pa tale kruh iz sestavljenih OH (ne iz enostavnih)- povečini rženi in z veliko semeni. Je definitivno priporočljiv pri večini dietah ravno zaradi tega in ker nima kvasa. Jih je pa več vrst, eni so tudi iz pšenične moke ali pa iz več žit, eni imajo tudi bučkino maso, eni so iz ajdove moke. Eni so res po okusu kisli, eni pa čisto nič. Jaz ga kar hranim v hladilniku, ker mi dlje časa vzdrži. Ravno včeraj sme ga pojedla, da bi ti sestavine zapisala. Sem pa nekje zasledila, da je najhujša kombinacija za rejenje OH+kvas, tak da definitivno bolje poseči po kruhih oz pripravkih brez kvasauser posted image

Ješprenj je precej boljši, kot navaden bel riž. Ješprenj se celo priporoča v dieti zakisanosti telesa-kandida, medtem ko se riž odsvetuje. Ješprenj ima tudi precej nizek GI, medtem ko ga ima riž višjega. Kak je pa spet to z dieto brez OH, ap ne vem, ker OH sicer je, ni pa enostaven OH

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 6.10.2011 9:11:47 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 9:18:15   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Sori, Kajajaka ker smetim ... saj bom hitro user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Priporočljiv je tudi kisli kruh (imaš v vrečki pakirane in narezane- brez kvasa- s semeni...

Hope, a je to tisti črni kruh, ki je ponavadi pakiran po par kosov skupaj in je čisto zbit, malo moker in poln drobnih semen? Misliš, da je ta kruh primeren tudi za dieto brez OH? Nekaj se trudim s to dieto, pa mi za malico v službi že zmanjkuje idej, ker prej sem si šla ponavadi iskat kak sendvič, slanik, štrukelj, ... user posted image

Aja, še to: a se namesto riža lahko uporablja tudi ješprenj, ali je to isto pakovanje?


Ja, to je ta kruh. Se ne spoznam na dieto brez OH. A je to čisto brez OH, ker potem ni noben kruh za tole dieto. Je pa tale kruh iz sestavljenih OH (ne iz enostavnih)- povečini rženi in z veliko semeni. Je definitivno priporočljiv pri večini dietah ravno zaradi tega in ker nima kvasa. Jih je pa več vrst, eni so tudi iz pšenične moke ali pa iz več žit, eni imajo tudi bučkino maso, eni so iz ajdove moke. Eni so res po okusu kisli, eni pa čisto nič. Jaz ga kar hranim v hladilniku, ker mi dlje časa vzdrži. Ravno včeraj sme ga pojedla, da bi ti sestavine zapisala. Sem pa nekje zasledila, da je najhujša kombinacija za rejenje OH+kvas, tak da definitivno bolje poseči po kruhih oz pripravkih brez kvasauser posted image

Ješprenj je precej boljši, kot navaden bel riž. Ješprenj se celo priporoča v dieti zakisanosti telesa-kandida, medtem ko se riž odsvetuje. Ješprenj ima tudi precej nizek GI, medtem ko ga ima riž višjega. Kak je pa spet to z dieto brez OH, ap ne vem, ker OH sicer je, ni pa enostaven OH


to je mene vedno fasciniralo... kvas je u bistvu skisano testo, kjer kisanje povzročajo kvasovke. kvasovke med pripravo testa 'nafutraš' z mešanico sladkorja in moke (OH), da začnejo rast in dihat - to dihanje naredi luknje v testu (izločen CO2 rahlja testo). Potem to butneš na cca 200 stopinj, kjer od kvasa ostane CO2 (luknje v testu) in mogoče kaka sled vitaminov iz B skupine, ampak kvasovke in vse ostalo od kvasa pa pocrka, se speče, denaturira... torej od kvasa samo CO2. kako lahko potem CO2 v kombinaciji z OH redi? (ronja, če se oglasiš mi prosim pokaži napako v mojem sklepanju, ker očitno more bit glede na to da je kvas polega kandide kriv za vse krivice/bolezni/debelosti na svetu... ?)

Otika, bodi previdna s to dieto, meni je pošteno utrudila jetra (izvide sem mela kot kronični alkoholik - po enem mescu diete). je sicer efektivna (jest sm šla dol 9 kg v mesecu) ampak moja jetrca niso bla vesela, zato sem jo po zdravniškem nasvetu prekinla.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 9:32:46   
Hope2
Felicita, meni to tudi nikoli ni bilo jasno, sem enako razmišljala, sme dala samo primer. Sicer je tam bilo razloženo, pa j eblo tako, da se mi ni dalo poglabljat, kar nekiuser posted image . Sem si mislila, mogoče pa glih en pocrkajo vse in se potem spet začnejo redituser posted image
Kvas pa v kar nekaj dietah odsvetujejo, jaz se sicer najraj eoziram po dieti za kandido, tam je tudi odsvetovan, pol ga pa še jaz odsvetujemuser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 6.10.2011 9:36:56 >

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 11:16:20   
sazi
Za idejo za kak obrok:

jaz imam rada raznorazne "rižote":
s polnozrnatim rižem, ajdovo kašo, kvinojo ali s čim drugim,
kombinirano z različno zelenjavo (lahko mešano, ali samo por), piščančjim mesom, gobami...

Pa ko sem sama imela dieto za uničevanje kandide, sem si pekla palačinke iz kombinacije pirine in ajdove moke, svakinja si je pa sama pekla kruh iz pirine moke - jaz kruha niti nisem pogrešala.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 11:46:08   
Anonimen
Felicita, hvala za opozorilo. No zdaj ne morem trdit, da se grem strogo dieto brez OH, ker bi se zlagala ... pač izločila sem sladkor, bel kruh in izdelke iz bele moke in čim manj riža. Krompirju se pa ne morem odpovedat. Poleg tega bi mi tale kisel kruh prav pasal v službi med malico, ...
Skratka, ni to dieta iz zdravstvenega razloga, ampak zaradi izgube KG (no ok, roko na srce, bi bila izgubi teže hvaležna moja kolena in hrbtenica). Torej si imela ti podobno "strogo" dieto, da si toliko shujšala, ali si popolnoma ukinila nekomplicirane in komplicirane OH?

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 11:54:09   
LittleSun
Noben kruh ni brez OH, saj so žita, ne glede na to ali pšenica, ajda, oves,...OH, prav tako je tudi sadje OH, tako da če ni iz zdravstvenega razloga dieta priporočena je fajn poznati tabelo glikemičnega indeksa in se po njej ravnati, se pravi zaužijti OH, vendar samo tiste z nizkim GI( pod 50).Evo eno tabelco:

http://lacna.piksna.net:8080/gi.php


Kar se pa tiče te teme...poskusi žita: kuskus, proso, kurkuma, amarat.... s tem lahko čaraš, od peciva, nadomestek riža z zelenjavo, polnilo za kuro, nadomestek jutranjih mislijev, dodatek k solati....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 11:54:59   
LittleSun
Pa kakšno pecivo se tudi da narediti iz mletih oreščkov. 

(odgovor članu LittleSun)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 12:01:00   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Felicita, hvala za opozorilo. No zdaj ne morem trdit, da se grem strogo dieto brez OH, ker bi se zlagala ... pač izločila sem sladkor, bel kruh in izdelke iz bele moke in čim manj riža. Krompirju se pa ne morem odpovedat. Poleg tega bi mi tale kisel kruh prav pasal v službi med malico, ...
Skratka, ni to dieta iz zdravstvenega razloga, ampak zaradi izgube KG (no ok, roko na srce, bi bila izgubi teže hvaležna moja kolena in hrbtenica). Torej si imela ti podobno "strogo" dieto, da si toliko shujšala, ali si popolnoma ukinila nekomplicirane in komplicirane OH?


jest sem mela fuuul strogo dieto - žitarice 1x tedensko, 1 sadež na dan (pa še to sem mela čist omejeno, katere lahko in katere ne), še zelenjave nism smela vse jest (koruza, fižol... je blo prepovedano). krompir seveda odpade. kakorkoli, blo je kruto v vseh pomenih besede. tole kar ti počneš pomoje ni tok nevarno, ker je še vedno dovolj OH v prehrani, da se metabolizem ne spremeni preveč; pri meni se je mogu pa v par dneh ČIST spremenit, pol je blo pa problematično. Aja, pa srečno z dieto user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 12:09:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
Aja, pa srečno z dieto user posted image

Hvala user posted image  ... upam, da res rata skinit kak kilogram, dva do tri do štiri, pet, dvajset ... user posted image

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 12:15:34   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
Aja, pa srečno z dieto user posted image

Hvala user posted image  ... upam, da res rata skinit kak kilogram, dva do tri do štiri, pet, dvajset ... user posted image


to tut jest upam user posted image zase, seveda, ampak sem rekla da si morm najprej ščitnico porihtat, drugač je to nekak sizifovo delo user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 12:19:38   
Anonimen
Ja to pa itak!

LittleSun, hvala za tole tabelo ... če pa katera najde še kako bolj obširno (torej z več razvrščene hrane), se pa priporočam user posted image

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 12:21:10   
LittleSun
vem da je off topic ampak felicita kako si ugotovila da je kaj s sčitnico?? če ti je mi lahko tudi odgovoriš na zs. Hvala

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 12:23:07   
LittleSun
http://www.montignac.com/en/ig_tableau.php

Ta je pač v angleščini.

(odgovor članu LittleSun)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 12:29:13   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: LittleSun

vem da je off topic ampak felicita kako si ugotovila da je kaj s sčitnico?? če ti je mi lahko tudi odgovoriš na zs. Hvala


Ah, ne user posted image sicer smo OT, pa recimo.

Zdravnica na pregledu za službo mi je rekla da mam ščitnico povečano in nej jo grem dat pogledat... pa se mi ni kej dost mudilo, ker je povečana ščitnica menda ful pogosta in tko... no ko sem končno dala, so bli izvidi slabi, so me pošibali na polikliniko in mi diagnosticirali Hashimoto.
Simptomi? Mela sem vse možne diagnoze, zadnjo - sindrom kronične utrujenosti. Prej pa kronično mononukleozo, kronično boreliozo, kronično herpesno infekcijo... simptomi? stalna utrujenost, težave s spanjem (nespečnost, zbujanje), klecanje imunskega sistema, bolečine v sklepih in mišicah in nenazadnje (potem ko sem že mela diagnozo mi je pridelalo) neuspeh pri hujšanju (diete + vsakodnevni tek pa se niti gram nisem premaknila)... moj zdravnik ni nikoli pomislu na ščitnico, jest pa po pravici povedano tut ne, vsaj kej precej zares ne... zdej sm na začetni terapiji, pa ni kej dost izboljšav opazit.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu LittleSun)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 12:38:06   
LittleSun
Hvala za odg. Jaz nisem nikoli pomislila do zadnjič ko mi je nekdo rekel, mogoče pa ne hujšaš zarad ščitnice. Ker kljub dieti, gibanju in celo kaki trebušni virozi mi ne uspe shujšat. Imam tudi jaz probleme z sklepi in mišicami, prav tako utrujenost, ampak ne moja dr. ne jaz nisva nikoli na to pomislili.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 13:22:48   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Ja to pa itak!

LittleSun, hvala za tole tabelo ... če pa katera najde še kako bolj obširno (torej z več razvrščene hrane), se pa priporočam user posted image


Jaz mam eno tako brošurco sicer o kandidi, zakaj, kako,bla bla in tudi kar nekaj receptov- praktično isto kar ti zdaj počneš.  Mogoče si še mal razširiš pogled na vse skupaj. Moram poiskat, ker se mi nekje med arhivi valja, če te zanima, ap mi boš mogla kak mail pustit-


Jaz mam tudi hashimoto, sam jaz se nič ne redim, neglede na količino hrane- en trenutek sem imela še težavo, ker so kile kar padale in padale


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 6.10.2011 13:25:22 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 14:24:50   
Anonimen
No kul! Ti na ZS sporočim email.

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 14:44:00   
ronja
felicita, se strinjam s teboj - ostanejo sicer trupelca kvasovk, ampak po moji biološki pameti se od tega res težko zrediš, ker vsega skup ni za 20 guser posted image . Jaz mam eno drugo, veliko bolj kmečko teorijo: puhastega kruha več poješ. Tistega zbitega, kislega, poješ 1 mogoče 2 kosa, potem ima pa človek kar dovolj... Teh puhastih lahko poješ tudi pol kile, če so sveže pečeniuser posted image .
Nekaj je pa še gi, ki je pri teh zbitih nižji, ker se pač rž in semenke dalj časa prebavljajo, zato si dalj časa sit (spet poješ potem manj) in cuker v krvi se ti veliko počasneje dvigne (to pa veš monitinjakovo teorijo o tem, kako je fajn met skoz isto glukoze v krvi, da ti slinavka ne šopa inzulina ko nora in potem spet pade in si lačen in bi spet jedel). Kakorkoli obrneš, se mi zdi, da na koncu vse te zadeve delujejo na sistem manj žri - če poješ več polonozrnatega, boš malo dalj časa sit in boš pojedel malo manj, pa še prebavila bojo več porabila, da bojo iz tistih vlaknin kaj uporabnega ven dobila.

kajajaka, sočustvujem s tabo, sem imela brezsladkorno dieto pri Lejli (sicer sem bila popolnoma sama kriva, da sem mela na testu sladkor na meji, ker sem ponoči jedla mandolatuser posted image - veliko njega;), ampak ni bilo fino. In sem shujšala med to dieto, čeprav nosečauser posted image ). Še par idej zate:
- prosena kaša s suhimi slivami
- polnozrnate testenine s paradižnikovo omako/zelenjavno omako/gobovo omako...
- rjavi riž + zelenjavni vok
- ričet
- kislo zelje + matevž (naredi z malo manj krompirja in več fižola)
- polnozrnati vlivanci z manj mastnim sirom in zelenjavna priloga zraven
- polnozrnate palačinke s kako nesladko marmelado
- žar: nemastno meso, popečene bučke in popečene paprike, paradižnikova solata s kumarami zraven


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 14:47:29   
ronja
- polnozrnata pica z zelenjavo
- ajdova kaša z gobami
- bučni njoki z zelenjavno omako (maš na blogu mislim, da je celo recept zraven, nisem 100%)
- raznorazne zelenjavne enolončnice
- mineštra s polnozrnatimi testeninami
- špinačni cmočki s skutno omako (pač posneta skuta)
- ajdovi štruklji s skutnim nadevom (posneta skuta, žlica manjmastne kisle smetane)


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 18:54:26   
kajajaka
uf, ste se pa razpisale user posted image
hvala predvsem ronji za obilo idej.user posted image
Sicer pa kruh pečem sama- vem da puhast je samo pobarvan user posted image
Aja, glede mandarin - meni jih je svetovala zdravnica (poleg jabolk, pomaranč, grenivk...) Ne smem (oz. manj) pa banan, lubenice, nektarine, breskve,...

Edino živilo z umetnim sladilom, ki ga sedaj uporabljam je dietna marmelada. Ker naše domače so preveč sladke. Sicer nisem pristaš sladil in nadomestkov. Raje pojem pomarančo za sladico kot kakšen natreen puding user posted image  Ne vem, no. Mi tako plastičen in umeten deluje, da raje nič... Zato sem napisala, da mi je pomaranča sladica user posted image  Jogurtova strjenka je dobra ideja, ampak če je brez sladkorja je spet bolj tako-tako. Mi je potem skoraj vseeno, če jem sam jogurt...

Aja še to. Nad mojo dieto je navdušena naša 3 letnica. Saj vem, da ji polnozrnati izdelki in 1,3 jogurti ne morejo škodit, ampak glede na to, da je presuha... me malo skrbi, da bo še shujšala user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 18:58:19   
kajajaka
Je katera že delala rižev narastek s polnozrnatim rižem? Bi dala vanj slive, sladkorja pa ne... Že to me skrbi, ker sladkor dela narastek puhast, pa navadni riž se napije spaca, pa ponavadi dam polnomastno mleko... Saj vem... ni šans, da bo podobno narastku user posted image
Mogoče se pa opogumim in poskusim narediti kaj podobnega...

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: polnozrnato, manj sladko, manj slano
6.10.2011 19:00:10   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

uf, ste se pa razpisale user posted image
hvala predvsem ronji za obilo idej.user posted image
Sicer pa kruh pečem sama- vem da puhast je samo pobarvan user posted image
Aja, glede mandarin - meni jih je svetovala zdravnica (poleg jabolk, pomaranč, grenivk...) Ne smem (oz. manj) pa banan, lubenice, nektarine, breskve,...

Edino živilo z umetnim sladilom, ki ga sedaj uporabljam je dietna marmelada. Ker naše domače so preveč sladke. Sicer nisem pristaš sladil in nadomestkov. Raje pojem pomarančo za sladico kot kakšen natreen puding user posted image  Ne vem, no. Mi tako plastičen in umeten deluje, da raje nič... Zato sem napisala, da mi je pomaranča sladica user posted image  Jogurtova strjenka je dobra ideja, ampak če je brez sladkorja je spet bolj tako-tako. Mi je potem skoraj vseeno, če jem sam jogurt...

Aja še to. Nad mojo dieto je navdušena naša 3 letnica. Saj vem, da ji polnozrnati izdelki in 1,3 jogurti ne morejo škodit, ampak glede na to, da je presuha... me malo skrbi, da bo še shujšala user posted image


jogurtovo strjenko narediš lahko čist brez sladkorja pa da je dobra - navaden jogurt mal pogreješ (na ene 40 stopinj) dodaš pokuhano sadje (tako ki ga smeš, lahko pa tut tisto ki ga lahko manj - če razdeliš na porcije je npr 30 dag sadja za 4x je to 'manj' po moje) in 2 lista želatine, naliješ v lončke in postaviš v hladilnik. dokaj zdravo, za večkrat pa ne tok dolgočasno kot pomaranča.
pa recimo lahko vzameš kakšna kisla jabolka pa namest sladkorja daš precej cimeta pa ne boš pogrešala 'sladkobe' pomoje.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Danes so na jedilniku šparglji
photo
Šparglji so znani po svojem zdravilnem učinku. Preverite kuharske trike, ki jih morate poznati pri pripravi jedi iz špar...
Gluten oziroma žitarice uvajajte postopoma
Marsikateri starš je v dilemi, kako zgodaj lahko žita, ki vsebujejo gluten ponudi svojemu otroku, ki se na gosto hrano š...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?