|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   povišana nuhalna svetlina
26.2.2008 16:50:29   
plodek
Včasih se sreča razblinja kot mehurček...

Za nekaj dni se nam je ustavil svet- no ob merjenju nuhalne svetline, ki je bila odmerjena kar 4mm.
Odsotna je bila tudi nosna kost in glede na povečaanje nuhalne vse kaže na Dawnow sindrom( 1:9 ),  Edwardsov ( 1:27 ) in Patau.
 
Bila sem že na genskem posvetu i biopsiji horionskih celic. Sedaj čakanje do treh tednov na rezultat.
Najbolj je grozno ker ne veva ali se naj veseliva negativnega, ker tudi če naštete sindrome s štetjem kromosomov lahko ovržejo še vedno ostaja tveganje za srčno okvaro ( kar 60% otrok z okvaro srčka je imelo povišano nuhalno) in ostala hujša obolenja. 
Prosim za vaše izkušnje, čeprav so morda boleče.

Hvala ker ste naju poslušali. 

_____________________________

lep pozdrav in sončen dan
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: povišana nuhalna svetlina
26.2.2008 17:04:38   
Taula
Vem kako se počutiš. Jaz sem imela tveganje 1:47.user posted image  Na srečo je AC pokazal, da je vse ok. Kot so ti rekli že na genetski verjetno...NS je izračun tveganja, moraš ga vzeti z ''rezervo'' ker lahko pokaže lažne rezultate. Lahko je NS 1:2 in je user posted image  zdrav. ali pa NS 1:10.000 pa ima otročiček krom.napake.user posted image
Na RR je kar nekaj mamic imelo slabo NS user posted image  pa je bil zdrav in ni imel težav s user posted image . Glede na NS ti tudi pripada na Pediatrični kardiološki pregled srčka okoli 20 tedna oz. kasneje se izvaja.

Srečno.user posted image user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu plodek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: povišana nuhalna svetlina
26.2.2008 18:07:58   
bskrle
Verjetno bo potrebna odločitev,ali sprejemaš otroka takega kot je.
Ali bo otrok zdrav ali ne, ti ne more nihče jamčiti, so le odstotki in verjetnost.
oBILo POGUMA IN user posted image ti želim


(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: povišana nuhalna svetlina
26.2.2008 18:55:10   
Hans
Džim pesti !

_____________________________

Nikoli ne obupajte! Če vam ne uspe v prvo, bo mogoče v drugo ali pa v tretjo! UPAJTE !

(odgovor članu plodek)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: povišana nuhalna svetlina
26.2.2008 20:47:16   
2.2.
jaz tudi upam da bo vse ok. za kaj več se boš pa sama odločila

(odgovor članu Hans)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
26.2.2008 21:47:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu 2.2.)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
26.2.2008 23:04:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: povišana nuhalna svetlina
27.2.2008 6:55:31   
Katina
Slab rezultat ob polčasu še ne pomeni, da bosta izgubila tekmo!

Kot so ti že povedale moje prdhodnice, je slab rezultat velikokrat lažen, zato ne smeta obupati.
Kako zgleda čakanje na rezultate pa dobro vem, saj sem bila tudi sama na AC.
Naj vama čas do prejema rezultatov čim prej mine in naj se vama potem odkotali kamen od srca.
Želim vama zdravega user posted image in po tem brezskrbno user posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: povišana nuhalna svetlina
27.2.2008 7:23:32   
srki
Joj, kaj naj ti rečem, ne obupaj, želim vam vse dobro. Sama grem danes na NS in si niti ne predstavljam, kako bom, če me doleti kaj takega...

Mislim na vas user posted image user posted image

(odgovor članu Katina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: povišana nuhalna svetlina
27.2.2008 9:17:10   
kary
jaz sem mela NS 2mm, test krvi pa 1:740 in sem že za to delala paniko, in vsak dan se obremenjevala ali je vse ok z našo pupico ali ne.....tako, da vem kako se počutiš šele ti....kot pa pravijo druge punce je možnost, da je vse ok, kot pri tistih ki imajo dobre rezultate, da je kaj narobe.....žal je tako....a si šla na AC??
mene zanima, če se opazi na MF ko gin pregleduje srček in organe, če ima otrok DS ali se pri MF tega ne da opaziti, kaj pa pri 3D-ju??hvala za odg...

upajmo na najboljše in bodimo pozitivniuser posted image

(odgovor članu plodek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: povišana nuhalna svetlina
27.2.2008 11:52:12   
plodek
Hvala za vaše iskrene odgovore.

Kary...če ti izmerijo povišano nuhalno že v dvanajstem tednu greš lahko na biopsijo horionskih celic ( vzamejo tkivo maternice in posteljice), postopek je podoben AC in tveganje za splav enako nizko.
Da popolnoma enak rezultat kot AC- le da ga dobiš že ( v mojem primeru do 15. tedna ), tako da bomo takrat že vedeli ali ima otroček kromosomske nepravilnosti.
Žal pa nikoli ne morejo popolnoma izključiti srčnih in še ostalih hujših obolenj. Srček lahko podrobno pregledajo šele v 20- tem tednu, hrbtenico pa na morfološkem pregledu- 22. teden. Tako da tudi če je rezultat negativen na trisonomijo ( Dawn, Edwards, Petau) ostaja veliko tveganje da bo otrok imel eno od hujših obolenj ( srce, pljučna, hrbtenica, prebavila). To velja predvsem zame, ker imam nuhalno 4mm- to je pokazatelj da nekaj vseeno ni ok., kaj pa pa ponavadi ne izveš vse do rojstva otročka.

_____________________________

lep pozdrav in sončen dan

(odgovor članu kary)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: povišana nuhalna svetlina
27.2.2008 12:59:46   
Taula
Malo za spodbudo.user posted image

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2214399

Tale mamica je imela tudi povečano nuhalno (3,8 do 4,2) in user posted image  je zdrava.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu plodek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: povišana nuhalna svetlina
28.2.2008 9:13:38   
kary
ja lih sem hotela rečt za to mamico, ki sem se spomnila je imela zelo povečano NS pa je bilo z tamalimi vse ok....jaz sem v 22 t in sem imela MF in je vse ok......no tako je reku gin, da se nimam za kaj obremenjevat, NS pa sem imela 1:1500

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: povišana nuhalna svetlina
28.2.2008 19:31:12   
arabela*
kako pa Ns 1.3000? Naj bi bilo vredu?user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu kary)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: povišana nuhalna svetlina
28.2.2008 19:36:09   
dodi
Pri meni je imela ena od dvojčic NS 3,8 pa do 4,2,druga 2,5mm.Za AC se nisnva odločila,maja pa sem rodila dve zdravi deklici...zato pogumno...
SREČNO

_____________________________

Čiščenje hiše,medtem,ko otroci odraščajo,je podobno kidanju snega,medtem ko sneži...

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: povišana nuhalna svetlina
29.2.2008 10:05:02   
plodek
Dodi sem tako vesela za vas...user posted image
Tvoj spodnji stavek o pospravljanju in kidanju me je pa sploh nasmejal...

Ko boš utegnila...mi lahko napišeš kaj so rekli zdravniki ko je bila pubica zdrava...Zakaj in od kje povišana nuhalna? 
Mislim da jaz lahko pričakujem potrjen rezultat za kromosomsko okvaro- a vseeno kaj če bo rezultat negativen?
Hvala in lepo pomladno prebujanje vsem...

_____________________________

lep pozdrav in sončen dan

(odgovor članu dodi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: povišana nuhalna svetlina
29.2.2008 18:58:36   
iskanje
Samo pozitivno misli pa boš videla,da bo na koncu vse uredu.Sama sm imela tudi povišano Ns 2,5 in sm si delala skrbi a je bilo na koncu vse uredu.Vem kako je pa tudi ko izgubiš otroka vem da je zelo težko sm dala tudi to skozi.Zato razmišljaj le pozitivno, vem da je težko a če nekomu zaupaš deliš stvari ,ki te mučijo z njim ti bo lažje. ZATO LE POZITIVNO NAPREJ PA BO SUPER
NAPIŠI KO DOBIŠ REZULTATE

(odgovor članu plodek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: povišana nuhalna svetlina
1.3.2008 9:55:39   
plodek
hvala....bom takoj napisala ...odštevam še cc deset dni...
Vsak dan je daljši- bi kar najraje prespala ves ta čas do takrat...user posted image

_____________________________

lep pozdrav in sončen dan

(odgovor članu iskanje)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: povišana nuhalna svetlina
1.3.2008 10:43:59   
RAČKAPK
Pozdravljene še z moje strani
jaz sem imela tudi NS 6,3
in šla na AC pa pregled srčka na pediatrijo
in na koncu smo dobili zdravega fantka,

SREČNO

(odgovor članu plodek)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: povišana nuhalna svetlina
3.3.2008 12:42:22   
plodek
Hvala Račkap, da si se oglasila...
To je pa res lepo slišati...Srečno tudi sedaj sem te našla med semptemberkami 08user posted image user posted image

_____________________________

lep pozdrav in sončen dan

(odgovor članu RAČKAPK)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: povišana nuhalna svetlina
3.3.2008 15:37:15   
tatly
pozdravljeni
meni je izmerila nuhalno svetlino 1,2mm, pa me zanima ali je katera imela podobno? ginekologinja mi je rekla da je to dober rezultat, pa me zanima ce ve katera kaj vec o tem, oz. ce se da kje na netu naredit izracun.

dijo

(odgovor članu plodek)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: povišana nuhalna svetlina
3.3.2008 19:22:03   
Anonimen
no to tudi mene zanima  - kaj je dobro? je 1,5 ok?

(odgovor članu tatly)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: povišana nuhalna svetlina
3.3.2008 19:46:12   
Taula
Če ti je izmerila NS ti je tudi morala izmeriti, izračunati rezultata tveganja. Npr.1:xxx. Če ima licenco moraš imeti ta izračun.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: povišana nuhalna svetlina
3.3.2008 20:01:34   
Anonimen
to sem nasla na netu:

Pri plodu med 11. in 14. tednom nosečnosti je nuhalna svetlina povprečno velika 1-2,5 mm. Vrednosti višje od 3,0 mm veljajo za povišane, nad 6,0 mm pa močno povišane.
Statistično je kromosomska mutacija prisotna pri 2 od 10 otrok z nuhalno svetlino večjo od 3,0 mm. Nekateri zdravniki svetujejo analizo kromosomov pri svetlini, večji od 2,5 mmm, zlasti zato, ker gre za preiskavo, ki lahko pokaže tudi lažne negativne izide.

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: povišana nuhalna svetlina
3.3.2008 20:29:46   
Leiah
Zelo pomembno je tudi pri izmeri nuhalne svetline, če je nosna kost prisotna! Pri tistih user posted image , ki je nosna kost odsotna je večja verjetnost da ima otrok downov sindrom (to pa zopet ni 100% podatek)!

_____________________________

Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?