|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pretečen rok uporabe
11.12.2013 10:18:18   
jančica_
Kaj mislite, ali zaužit jogurt s pretečenim rokom uporabe škodi?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pretečen rok uporabe
11.12.2013 10:26:55   
emajulija
Odvisno koliko časa čez rok je .... jogurti še normalno zdržijo in se ne pokvarijo tudi do 10 dni čez rok, pod pogojem, da so ves ta čas v hladilniku in neodprti. Tako, da se nimaš česa bati :-) Pa tudi sicer, če bi bil jogurt pokvarjen, to takoj okusiš.

(odgovor članu jančica_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pretečen rok uporabe
11.12.2013 14:16:05   
ronja
Ne. Mlečni izdelki, ko so pokvarjeni smrdijo in so tako negravžni, da jih ne moreš pojest. Tudi sicer ni v njih nobenih tako zelo škodljivih bakterij, kot jih najdeš recimo v premalo pečenem mesu ipd... Kvečjemu lahko dobiš drisko, če bi jedla res pokvarjene jogurte, ampak ta ne bo škodila otročičku čisto nič:). Razlog je v bakterijah, ki so naravno prisotne v jogurtu in delajo okolje, ki ni primerno za kar katerokoli reč;).
če pa jogurt ni smrdel in nisi ugotovila, da je pokvarjen, potem ni bil pokvarjen in nima veze, tudi če je bil čez rok - ni nič narobe z njim.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu jančica_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pretečen rok uporabe
25.4.2014 14:41:14   
Zvezdica2014
Navaden jogurt ti en škodje. Odpreš, probaš in če je okus že bolj kot ne nagravžen, potem ne jest.

Jaz jem tudi 10 dni starega, pa sem še živauser posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pretečen rok uporabe
25.4.2014 16:31:32   
tashq
jaz imam pa podobno vprašanje glede skute.je par dni čez rok,"trgovinska",ne domača, original zapakirana in bo termično obdelana, preden bo pojedena.verjetno bo ok,ne?

(odgovor članu Zvezdica2014)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pretečen rok uporabe
25.4.2014 16:44:59   
LuLu
isti odgovori ti veljajo, kot za zgornje vprašanje user posted image

Če vidim, da ima mlečni izdelek pokrov napihnjen, vržem vstran, drugače pa odprem in takoj vidiš ali je užitno ali ne. Ne moreš zgrešit

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pretečen rok uporabe
25.4.2014 17:22:16   
tashq
hvala...user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pretečen rok uporabe
25.4.2014 19:44:42   
mamica deklicam
vas berem in vidim, da vas je kar nekaj normalnih glede pretečenega roka hrane. Ker vidim vsakodnevno, kaj vse ljudje mečejo stran a je še vedno dobro in me kar srce boli ob tem. Še bolj, ko je vse več ljudi lačnih.


(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pretečen rok uporabe
25.4.2014 20:07:33   
malaMravljica
Rok uporabe na embalazi pomeni, da izdelovalec jamci, da bo izdelek do tega datuma neoporecen. To ne pomeni, da se izdelek naslednji dan pokvari, to pomeni le, da izdelovalcu ni potrebno vec jamciti za neoporecnost.
Sploh navadni jogurti so neproblematicni.
V tujini se to prav propagira v medijih, kaj pomeni rok uporabe in da naj se ne mece toliko hrane v smeti.

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pretečen rok uporabe
25.4.2014 20:25:04   
emajulija
Sem ravno hotela napisati to glede roka uporabe :-) veliko ljude tega žal ne ve in vse preveč takšne hrane roma v smeti ...

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pretečen rok uporabe
28.4.2014 8:53:06   
Zvezdica2014
Dejstvo je tudi, da se ljudje ne znajdejo in ne znajo porabiti ostankov hrane za kako drugo jed. Jaz porabim vse. Kruha ni nikoli v smeteh, tudi mlečih izdelkov ne. Vse se da pokuriti. Tudi jajca čez rok uporabe niso škodljiva. Jajce je pa res živilo, ki ti pove kdaj ga ne jest user posted image . Ampak dejansko je lahko jajce več mesecev v hladilniku in bo ok.

Čim manj komplicirat pri rokih uporabe.user posted image

(odgovor članu emajulija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?