|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   problemi s starši
17.2.2010 20:16:26   
pefika90
Živjo!
Sem stara že skoraj 20, pa vseeno pišem pod najstnike, ker se mi zdi to najprimernejše mesto za ta problem, ki vam ga bom opisala.
Imam 17 let mlajšo sestrico, ki jo imam zelo rada. Velikokrat sem jo popazila, in jo še sedaj, kadar starša potrebujeta varstvo čez vikend, saj me čez teden ni, ker študiram. Tudi med poletnimi počitnicami še v srednji šoli sem jo velikokrat popazila, ali bilokdaj, ko sta potrebovala varstvo. Tokrat pa mi nekaj ni jasno.
Končala sem izpite, svojega fanta pa sem počakala, da naredi vse obveznosti do konca, zato sem čez vikend do torka ostala z njim v Lj. Starša sta me v ponedeljek klicala, češ da če pridem danes domov, ker jutri bi potrebovali varstvo, ker mama dela, tata pa bi šel smučat, ker ima prost dan (tamala pa je bolana, in ne more v vrtec). Prejšnji teden nekje v sredo pa sem jima sporočila da pridem domov v torek.
No, in ko sem v ponedeljek povedala da bom prišla v torek, in da varstva ne morem nudit, je bilo že napeto ozračje. Nima veze. Pridem v torek domov, do mene se obnašata kot d sem naredila nevem kakšno napako, ker varstva nisem mogla nudit. Še danes, ker je sreda, se obnašata kot da me ni.
Kaj menite vi? Sem jaz napak ravnala ali moja starša?
Hvala.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: problemi s starši
17.2.2010 20:28:34   
zmajaz
Zadevo se da pogledati z več plati, tako da je v tem primeru zelo težko reči, da ima tu nekdo absolutno prav ali narobe. Vsak ima po eni strani po svoje prav, po drugi pa spet ne. Ti bi v bistvu lahko šla domov in pazila sestrico, glede na to, da nisi v resnici imela nobenih obveznosti, ampak si "samo" čakala fanta, oni pa spet po drugi strani niso imeli nič tako zelo nujnega - smučanje pač ni nujna zadeva, ne? - vsaj nič bolj kot tvoje čakanje fanta. In otrok je njihov ne tvoj - predvidevam, da so ob taki starostni razliki med otrokoma že itak imeli veliko pomoči - tvoje - v primerjavi s tistimi, ki imajo med 2 otrokoma majhno razliko in starejši ne more dosti paziti mlajšega. In če jim sicer praktično vedno greš na roko, se skorajda ne bi smeli tako obnašati, ker jim pač enkrat nisi šla. Se bosta že pomirila.

(odgovor članu pefika90)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: problemi s starši
17.2.2010 20:34:34   
pefika90
Saj to mene moti, da sem jim že VELIKOKRAT pomagala pri varstvu. Tudi takrat ko sem se učila za izpite, sem pustila knjige in pazila nanjo, onadva pa sta šla na sprehod. Zato se mi zdi da ni prav, da se zdaj tako vedeta do mene. In nimam pojma kako jima to povedati. Pa celo bajto sm dns posesala, pospravla, k je bla že kr katastrofa, onadva pa nč opazla. Nevem no.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: problemi s starši
17.2.2010 20:35:38   
Anonimen
hm....
ja, si napisala...
otrok je njihov in ne od avtorice teme!
nmajo se kaj grdo drzat!
kaj pa cez 5 let, ko bo imela pefika svojega otroka in bo sestrica zbolela in ne bo imela varstva?
bojo tudi big sister klicali?

ne zdi se mi fer. otrok je od starsev in ne od sorojencev.



(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: problemi s starši
17.2.2010 20:40:48   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

hm....
ja, si napisala...
otrok je njihov in ne od avtorice teme!
nmajo se kaj grdo drzat!
kaj pa cez 5 let, ko bo imela pefika svojega otroka in bo sestrica zbolela in ne bo imela varstva?
bojo tudi big sister klicali?

ne zdi se mi fer. otrok je od starsev in ne od sorojencev.




user posted image user posted image user posted image

točno! Še posebaj pa, ker gre oče smučat,... če bi moral delat la kakor koli, tako pa Je**ga, je otrok zbolel in pač ne bo šel smučat oz ni šel.


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: problemi s starši
17.2.2010 20:44:10   
pefika90
No, sm pozabla napisat nadaljevanje zgodbe. Oče je šel smučat, sastrica v vrtec do kosila - ošemljena za pusta, hvala bogu brez vročine, samo prehlajena, ampak vendar haloooo? po kosilu pa k babici. Tko da želja se mu je uresničla tko al tko. 

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: problemi s starši
17.2.2010 20:49:35   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: pefika90

No, sm pozabla napisat nadaljevanje zgodbe. Oče je šel smučat, sastrica v vrtec do kosila - ošemljena za pusta, hvala bogu brez vročine, samo prehlajena, ampak vendar haloooo? po kosilu pa k babici. Tko da želja se mu je uresničla tko al tko. 


Ja mega res.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu pefika90)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: problemi s starši
17.2.2010 20:52:15   
Anonimen
verjetno njen oce ni tudi tvoj oce.

saj ni bistveno.
pač imata zastonj varstvo. kdo bi jima zameril.pa se brezplačno čistilko...

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: problemi s starši
17.2.2010 20:54:16   
pefika90
In prejšnji tedn sem jima povedala, da pridem v torek domov, in ne da bom v torek že doma cel dan. Če bi rekla da nevem kdaj pridem, al pa če bi res oba dva imela tisti dan službo, pole bi sigurno šla na prvi bus al vlak domov. Pol pa se je našlo varstvo, ne...čudno. Po telefonu sm jima predlagala babico, pa je rekla da kaj jo bo vozila k njej.
Jezna in nemočna se počutim.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: problemi s starši
17.2.2010 20:55:05   
ada2
in potem se lahko vprašamo kdo je odrasel user posted image user posted image user posted image





_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: problemi s starši
17.2.2010 20:56:01   
Anonimen
Jezna in nemočna se počutim.

ni se treba!

(odgovor članu ada2)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: problemi s starši
17.2.2010 20:57:42   
MC09
Ne dovoli, da ti krivdo nabijata, otrok je njun.

(odgovor članu pefika90)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: problemi s starši
17.2.2010 20:58:49   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: MC09
Ne dovoli, da ti krivdo nabijata, otrok je njun.

Se strinjam.

(odgovor članu MC09)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: problemi s starši
17.2.2010 21:00:17   
pefika90
Sej tuki je problem. Od vedno sm tak človek, da se vedno počutim krivo, tudi če u resnici sploh nisem. In dostikrat delam nekaj, kar bi morel kdo drug. Pol se pa sekiram za brezveze...

(odgovor članu MC09)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: problemi s starši
17.2.2010 21:02:12   
vandak
Jaz mislim da si prov ravnala. Žal si malo pozno to spoznala(da si zastonj varstvo in zastonj čistilka)in sedaj bo malo hudo. ampak očitno boš mogla še ene parkrat to ponovi, ker če ne vem kako bo, ko boš imela svoje otroke. Vsakič zamera, če ne boš pritekla ali kaj?user posted image

Res se vprašaš, kdo je tu odrasel!!!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: problemi s starši
17.2.2010 21:10:27   
anajmad
Jaz imam med hčerama 12 letno razliko. Zelo sem ji hvaležna,če kdaj počuva tamalo,toda otrok je moj in ne njen in zmeraj se prilagajam njenim željam. Pa tudi razlik ne delam,ker to mi je najbolj bad. Zmeraj se mi sama ponudi,da jo čuva,včasih-toda zelo redko jo poprosim,da mi jo pazi,pa je stara 16 let.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu vandak)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: problemi s starši
17.2.2010 21:14:06   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: pefika90
Sej tuki je problem. Od vedno sm tak človek, da se vedno počutim krivo, tudi če u resnici sploh nisem. In dostikrat delam nekaj, kar bi morel kdo drug. Pol se pa sekiram za brezveze...

To boš mogla pa pri sebi poštimat, da se ne boš počutila krivo za tisto, kar ni tvoja krivda. Osebno se takim in podobnim manipulacijam nisem nikoli pustila in sem, če je bilo treba, dala tudi staršem (no v bistvu mami - z očetom nisem nikoli imela nobenih "težav") vedeti, da se ne pustim in pika.

(odgovor članu pefika90)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?