|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prosim pomoč, porodniška
10.4.2015 14:50:32   
mojcaziga
Pozdravljene!

Sprašujem v imenu kolegice, ki bo rodila konec maja. Od moje porodniške je že dolgo, sama pa se preveč ne znajde v birokraciji, na našem CSD pa niso preveč prijazne user posted image

Trenutno ni zaposlena, je pa bila zaposlena 1,5 leta v zadnjih treh letih. Lani je dobivala tudi denarno nadomestilo iz zavoda.

Ali ji pripada porodniško nadomestilo ali le starševski dodatek?

Katere obrazce mora imeti in kam najprej - na csd ali k prejšnjemu delodajalci in na zavod...?

Hvala vsaki, ki si bo vzela čas in odgovorila.
lep pozdrav
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prosim pomoč, porodniška
11.4.2015 8:07:15   
petea
citiram z ene spletne strani:
'Gospa pravi, da je prijavljena na ZRSZ (sklepam, da ne dobiva nadomestila). V tem primeru ji ne pripada klasični starševski dopust (porodniški dopust in dopust za nego in varstvo otroka), pač pa starševsko nadomestilo brez dopusta, vendar le v primeru, da je bila v zadnjih 3 letih (pred uveljavitvijo pravice) eno leto zavarovana za starševsko varstvo. V tem primeru se šteje v osnovo zakonsko določena višina. Za konkretni izračun naj se gospa obrne na pristojni Center za socialno delo. Pravico je potrebno uveljaviti 60 dni pred predvidenim datumom poroda.
V primeru, da se gospa v teh treh mesecih zaposli, ji pripada klasični porodniški dopust in dopust za nego in varstvo otroka kjer se v osnovo šteje povprečje 12 plač, obračunanih pred oddajo vloge. V tem primeru se ji za tiste mesece, za katere ni podatkov o višini plač v osnovo šteje bruto 322,02€.
V kolikor gospa ni bila v zadnjih treh letih zaposlena eno leto, niti ne bo zaposlena do predvidenega nastopa starševskega dopusta / nadomestila, ji pripada starševski dodatek. Le ta znaša 195,56€ na mesec. Pravica prične teči z dnem rojstva otroka.'


Verjetno se najde v kateri od teh kategorij.
Če pa slučajno (še) prejema nadomestilo za brezposelnost do nastopa porodniške, se to upošteva isto, kot da bi bila zaposlena.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prosim pomoč, porodniška
11.4.2015 8:10:25   
petea
Lahko gre najprej na CSD po obrazce in potem naokrog, ali si natisne obrazce s spleta, jih gre potrditi in nato odnese na CSD.

P.S.: Meni so na našem (istem kot tvojem user posted image CSD vedno prijazno odgovorile. Res pa je, da ne vedno čisto prav. user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prosim pomoč, porodniška
11.4.2015 10:15:46   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: petea


P.S.: Meni so na našem (istem kot tvojem user posted image CSD vedno prijazno odgovorile. Res pa je, da ne vedno čisto prav. user posted image


Recimo, da nimava enakih izkušenj user posted image
Sicer je od tega že dolgo časa, kar sem jaz imela opravka z njimi, ampak načeloma sem se morala znajt kar sama user posted image .

Saj sem kar nekaj tega našla na spletu, ampak večja težava je bila v tem, da so ji na CSD rekli naj gre k delodajalcu, delodajalec je rekel, da ima vse podatke v dohodninski odločbi (delodajalec je bolj tak tič, ki odpira firme po tekočem traku, če pa kje hrani kake podatke pa ve sam bog, računovodski servis zunanji...), pol pa hodi s trebuhom naokoli user posted image

Hvala in lp

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prosim pomoč, porodniška
12.4.2015 18:56:40   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
delodajalec je rekel, da ima vse podatke v dohodninski odločbi

res da ima, a tisti povzetek letnih prihodkov ni uporaben, ker za porodniško potrebuje prikaz mesečnih prilivov

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
računovodski servis zunanji...

Ja, in kaj če je zunanji?
Podatke mora isto voditi in obdelovati. Naj gre ona lepo k temu računovodji, da ji vpišejo pravilne zneske, nato do delodajalca, da ji da žig in podpis, potem pa vse skupaj odnese na CSD.
Podobno mora narediti, da dobi podatke na zavodu za zaposlovanje (ji vnesejo podatke in požigosajo).

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prosim pomoč, porodniška
12.4.2015 19:28:57   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga


IZVIRNO SPOROČILO: petea


P.S.: Meni so na našem (istem kot tvojem user posted image CSD vedno prijazno odgovorile. Res pa je, da ne vedno čisto prav. user posted image


Recimo, da nimava enakih izkušenj user posted image
Sicer je od tega že dolgo časa, kar sem jaz imela opravka z njimi, ampak načeloma sem se morala znajt kar sama user posted image .

Saj sem kar nekaj tega našla na spletu, ampak večja težava je bila v tem, da so ji na CSD rekli naj gre k delodajalcu, delodajalec je rekel, da ima vse podatke v dohodninski odločbi (delodajalec je bolj tak tič, ki odpira firme po tekočem traku, če pa kje hrani kake podatke pa ve sam bog, računovodski servis zunanji...), pol pa hodi s trebuhom naokoli user posted image

Hvala in lp


Normalno, vse smo s trebuhom naokoli hodile od delodajalca do csd.....pa vmeš še do ginekologa in baby trgovino skočile......

Drugače pa ti je petea napisala celoten postopek kako in kaj.....

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prosim pomoč, porodniška
12.4.2015 19:36:33   
mojcaziga
Ja, hvala user posted image

Drugače pa je ta delodajalec oddaljen 150 km in ni glih isto kot če ga imaš za vogalom. Pa niti prvo ni problem, če ne hodiš k delodajalcu zastonj, ker nima pojma kaj bi s tabo, zunanji računovodski servis pa tudi več ne obstaja. Ja, ne morš verjet da je v 21.stol. tudi to možno user posted image in potem hodiš sem in tja in ponovi vajo. Na CSD pa pravijo samo, da mora prinesti potrjene liste.

Ni problema, vse se bo uredilo. Sem samo mislila, da se bo katera iz tega foruma javila, ki je to v zadnjem času urejala, mogoče celo katera s podobno situacijo in je potem malo lažje, če ti nekdo iz prve roke svetuje kako in kaj.

lp

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prosim pomoč, porodniška
12.4.2015 19:42:57   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
Drugače pa je ta delodajalec oddaljen 150 km in ni glih isto kot če ga imaš za vogalom. Pa niti prvo ni problem, če ne hodiš k delodajalcu zastonj, ker nima pojma kaj bi s tabo, zunanji računovodski servis pa tudi več ne obstaja.


Obstaja pošta, e-pošta, telefon ... user posted image
pa se tako tudi dandanes da dobiti informacije in podatke. user posted image


Delodajalec mora mislim, da 5 let hraniti takšne podatke. Ali jih ima pri sebi ali v računovodstvu, vseeno. Tudi če gre v stečaj, se dokumentacija ne more kar tako izgubiti.

Če še tvoja kolegica ima svoje plačilne liste, lahko iz njih prepiše bruto zneske in delodajalcu pošlje podatke v potrditev.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prosim pomoč, porodniška
12.4.2015 20:04:20   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
Drugače pa je ta delodajalec oddaljen 150 km in ni glih isto kot če ga imaš za vogalom. Pa niti prvo ni problem, če ne hodiš k delodajalcu zastonj, ker nima pojma kaj bi s tabo, zunanji računovodski servis pa tudi več ne obstaja.


Obstaja pošta, e-pošta, telefon ... user posted image
pa se tako tudi dandanes da dobiti informacije in podatke. user posted image


Delodajalec mora mislim, da 5 let hraniti takšne podatke. Ali jih ima pri sebi ali v računovodstvu, vseeno. Tudi če gre v stečaj, se dokumentacija ne more kar tako izgubiti.

Če še tvoja kolegica ima svoje plačilne liste, lahko iz njih prepiše bruto zneske in delodajalcu pošlje podatke v potrditev.



Ja, saj ni problema. Se da vse poštimat. Najprej je malo šok, ker ne gre vse tako kot piše na spletu user posted image , ampak ima skopirane vloge, pripravljene podatke in upajmo, da bo v dveh obiskih vse opravljeno user posted image .

lp

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prosim pomoč, porodniška
12.4.2015 20:05:45   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
Najprej je malo šok, ker ne gre vse tako kot piše na spletu user posted image , ampak ima skopirane vloge, pripravljene podatke in upajmo, da bo v dveh obiskih vse opravljeno user posted image .


super

če pa še kaj ni jasno, kar vpRRašaj
user posted image

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prosim pomoč, porodniška
12.4.2015 20:14:50   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
Najprej je malo šok, ker ne gre vse tako kot piše na spletu user posted image , ampak ima skopirane vloge, pripravljene podatke in upajmo, da bo v dveh obiskih vse opravljeno user posted image .


super

če pa še kaj ni jasno, kar vpRRašaj
user posted image



Hvala user posted image Je takoj lažje, ko veš da lahko nekoga vprašaš.

Lep preostanek nedelje

lp

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prosim pomoč, porodniška
13.4.2015 16:31:10   
Ur5a
Jaz imam tudi eno vprašanje glede porodniške...

Pripadalo naj bi mi, če bo po sreči, starševsko nadomestilo brez dopusta (v zadnjih treh letih bila zaposlena 12 mesecev). Zdaj me pa zanima od kdaj do kdaj se štejejo ta tri leta? Ali se šteje tri leta nazaj od predvidenega datuma poroda ali tri leta nazaj od oddaje vloge na CSD-ju (prebrala sem, da vlogo lahko oddaš 2 meseca pred rokom)??? Vnaprej hvala za pomoč

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prosim pomoč, porodniška
13.4.2015 20:10:57   
petea
Ur5a,
pred oddajo vloge

(odgovor članu Ur5a)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prosim pomoč, porodniška
14.4.2015 13:13:23   
Ur5a
Super, hvala, petea!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?