|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prvi UZ pri osebnem ginekologu
9.6.2012 15:37:41   
vesper
Punce pozdravljene. Ker siem nikjer zasledila tega vprašanja oz.se mogoče nisem dovolj potrudila, da bi ga, bom odprla kar novo temo tukaj user posted image
A mi lahko poveste kdaj sta imele svoje prve UZ pri osebnih ginekologih? Sem zanosila v prvem IVF postopku, punkcijo sem imela 19.4. transfer 24.4 in prvi pregled za bitje srčka z UZ sem imela 22.5 na moji kliniki za neplodnost. Takrat se je srček lepo videl, plod je bil velik 11,7mm, tedni nosečnosti 7t in 2dni in PDP so mi določili 6.1.2013. Zdaj sem pa 8.6 imela svoj prvi pregled pri svojem osebnem ginekologu, ki me je napotil na vse krvne preiskave in pregled urina, dobila sem materinsko knjižico in termin za nuhalno svetlino. Ampak UZ-ja mi pa ni nardil! Zdaj pa me malo skrbi, če je to normalno, da ni bilo UZ? Kako ste ve imele UZ-je? Ker naslednjič bom jaz torej videla kaj se dogaja s plodom komaj na nuhalni, ki jo imam 3.7. user posted image


_____________________________

PRILOŽNOST ZA NOV ZAČETEK NAM NE PONUJA LE NOVO LETO, AMPAK VSAKO JUTRO, V KATERO SE PREBUDIMO. VSAK NOV DAN JE MOŽNOST, DA ZAČNEMO ZNOVA...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prvi UZ pri osebnem ginekologu
9.6.2012 15:56:55   
dspela
vesper, čestitke user posted image

Jaz izkušnje z umetnim oploditvah nimam...ampak ti bom vseeno povedala.

V prvi nosečnosti sem imela pregled v 8 tednu, v drugi sem imela v 9 tednu namesto v 8 tednu, ker me je sestra narobe zastopila datum zadnje M... in v tretji nosečnosti pa sem imela pregled v 9 tednu ( nova G).

Kdaj pa si dobila naslednji datum za pregled? Jaz sem dobila čez 4 tedne.
Mogoče pa je upošteval tisti pregled kot prvi. Imaš kje zapisano, da so te tam pregledali in je on videl?

(odgovor članu vesper)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prvi UZ pri osebnem ginekologu
9.6.2012 15:57:19   
mini86
nam trdila ampak ti si svoj "prvi" UZ izkoristila pri 7 tednih..
če se odločiš za nuhalno ga imaš takrat in nekje okoli 20 tedna še morfologijo..in to je to od UZ-jev..

vem katastrofa..men preostane še samo morfologija user posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu vesper)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prvi UZ pri osebnem ginekologu
9.6.2012 16:41:22   
Anonimen
če se ne motim,si v N "upravičena" samo do 3 UZ.ostale lahko imaš,ampak plačaš.
je pa veliko odvisno tudi od G.Moja G dela vsakič ko prideš UZ brezplačno

(odgovor članu vesper)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prvi UZ pri osebnem ginekologu
9.6.2012 17:02:30   
amyZ
Jaz sem ga imela v 6t2d in potem tudi v 12t. V 12t je tudi vse izmeril in pregledal, na nuhalno sem pa šla drugam, ker moj nima. Je pa od G odvisno koliko UZ-jev ti bo naredil. In ja, nekako ti pripada prvi nekje okoli 12t, nato morfologija okoli 20t in če je dobre volje še v 32t. No moj mi naredi UZ vedno, pač na hitro, nikoli se ni posluževal samo poslušanja srčka ampak vedno preveri z UZ. Saj boš imela kmalu nuhalno pa boš videla svojo pikico.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prvi UZ pri osebnem ginekologu
9.6.2012 17:58:42   
Polona19
Najprej čestitke za user posted image

Moj G tudi naredi UZ na vsakem pregledu.

(odgovor članu amyZ)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prvi UZ pri osebnem ginekologu
9.6.2012 18:00:11   
Polona19
Najprej čestitke za user posted image

Moj G tudi naredi UZ na vsakem pregledu.

(odgovor članu amyZ)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prvi UZ pri osebnem ginekologu
9.6.2012 19:54:43   
Anonimen
Da v osnovi ti pripadata preko cele nosečnosti samo 2 (!!!) UZ-ja ... torej prvi s katerim se potrdi nosečnost, ki si ga ti imela, potem pa okoli 20. tedna je še morfologija in to je to, če je vse ok. Je pa potem odvisno od G do G ... eni se tega strogo držijo, drugi pa vseeno vsakič malo z UZ-jem pogledajo ... hb spada moja G v to drugo skupino.

(odgovor članu Polona19)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prvi UZ pri osebnem ginekologu
9.6.2012 22:41:41   
vesper
punce hvala za odgovore user posted image user posted image user posted image Jaz sem svojega prvega imela ja in imam tudi na odpustnem pismu napisane vse podatke ploda in PDP in tedni nosečnosti. Mene je samo skrbelo, da sem edina ki je tako. Zdaj ste me potolažile user posted image
To pa vem, da ti menda pripadajo le 3 UZ-ji v celi nosečnosti, kar je res smotano za moje pojme. Ja nič ,bomo pa še šli kakšnega samoplačniško, če bo treba. user posted image
Hvala še enkrat vsem user posted image

_____________________________

PRILOŽNOST ZA NOV ZAČETEK NAM NE PONUJA LE NOVO LETO, AMPAK VSAKO JUTRO, V KATERO SE PREBUDIMO. VSAK NOV DAN JE MOŽNOST, DA ZAČNEMO ZNOVA...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prvi UZ pri osebnem ginekologu
10.6.2012 13:02:12   
Maxy
Vesper, punce so ti vse lepo razložile. Meni so razložili, da UZ ni tako ''nedolžen pregled'' v nosečnosti, zato ti ga ne delajo vsakič, razen če je to potrebno.
Jst sem iz tedna v teden bolj okrogla in tako vem, da je vse ok.
Sem v 14 t, imela prvi UZ v 7t in potem nuhalno.


_____________________________

Do krajev, kamor se splača iti, ni nobenih bljižnic. B.Sills

(odgovor članu vesper)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prvi UZ pri osebnem ginekologu
10.6.2012 13:09:36   
Anonimen
UZ ne škodi plodu.
Speti ista fora kot da always povzročajo raka pa ne vem še kaj user posted image

(odgovor članu Maxy)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prvi UZ pri osebnem ginekologu
10.6.2012 13:20:52   
Maxy
Anonimen, verjamem da ne. Če pogledaš v kakšnih cajtih živimo, kaj vse vdihujemo in jemo... se mi zdi vse to bolj škodlivo, kot tista minuta UZ-a.

_____________________________

Do krajev, kamor se splača iti, ni nobenih bljižnic. B.Sills

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prvi UZ pri osebnem ginekologu
10.6.2012 14:12:39   
amyZ
Ah, UZ ni sevanje. To je razlika. Zdaj edino pravijo, da otrok sliši tisto valovanje. Sicer pa, bolj škodljivo je kaj vse me pojemo med nosečnostjo, kakor pa ti UZ-ji.

(odgovor članu Maxy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prvi UZ pri osebnem ginekologu
10.6.2012 16:15:57   
vesper
meni je moj G rekel, za vaginalni UZ, da ga je nepotrebno delat tolikokrat, v prvem tromesečju, ker lahko povzroči včasih kakšno nepotrebno krvavenje. Če pa je UZ škodljiv ali ne, pa je po moje itak brezveze študirat, ker pol se res lahko zavijemo v vatico doma in čakamo, da bo vse mimo user posted image

_____________________________

PRILOŽNOST ZA NOV ZAČETEK NAM NE PONUJA LE NOVO LETO, AMPAK VSAKO JUTRO, V KATERO SE PREBUDIMO. VSAK NOV DAN JE MOŽNOST, DA ZAČNEMO ZNOVA...

(odgovor članu amyZ)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?