|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prvi zobek -kdaj?
6.2.2009 19:51:27   
sneska
Naša ta mala se malce čudno vede zadnje čase, kot da bi jo matrali zobje - ampak to se mi zdi pa skoraj nemogoče. Zato me zanima, kdaj so vaši user posted image dobili prvi zobek. Napišite dejansko starost in korigirano, prosim!

LP


_____________________________

Zdavnaj sneg je skopnel
veter topel zavel.
Zdaj nas greje toplo sonce.
Ptički gnezda grade,
nežno kljunčkajo se,
saj pomlad v deželo je prišla.
JUHUHUUUUUUUUUUUU
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prvi zobek -kdaj?
6.2.2009 19:57:45   
anita4
Mi smo pričakali prvi zobek ko je bil Lu star 4 mesece, ampak zaradi zobeka se prav nič čudno ni vedel.Tudi sedaj  pri 13 mesecih pričakujemo 11 zobek in nimamo nobenih problemov.



_____________________________

Und alles nur weil ich dich liebe...und ich nicht weiss wie ich dir sagen soll,
komm ich zeig dir wie gross meine liebe ist
und bringe mich fuer dich um.

(odgovor članu sneska)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prvi zobek -kdaj?
6.2.2009 20:45:55   
n.nati
Moj mali je dobo prvi zobek pri petih mesecih, drugi pa je kr drugi dan ven pokukal. Kakšen slab mesec prej se je fejst slino, da sem mu morala skoraj vsako uro slinček menjat, pa dva dni je bil malo bolj sitenuser posted image , drugih posebnosti pa ni bilo, na ostale zobke pa še čakamo.

(odgovor članu sneska)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prvi zobek -kdaj?
6.2.2009 21:22:34   
Andromeda
IZVIRNO SPOROČILO: sneska

Naša ta mala se malce čudno vede zadnje čase, kot da bi jo matrali zobje - ampak to se mi zdi pa skoraj nemogoče. Zato me zanima, kdaj so vaši user posted image dobili prvi zobek. Napišite dejansko starost in korigirano, prosim!

LP




Kako se pa obnaša, če lahko bolj "podrobno" opišeš? Koliko je pa stara punčka dejansko in korigirano?

(odgovor članu sneska)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prvi zobek -kdaj?
6.2.2009 22:42:13   
Petr_a
Dobil pri 8 mesecih 2 ven

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prvi zobek -kdaj?
7.2.2009 5:14:35   
2.2.
pri 8 mesecu je dobola prvega pri 9 mesecu drugega in potem doooolgo nič. ko je bila stara 13 mesecev so pa kar ven frkali in ni bilo nič kaj preveč prijetno. zelo jo je bolelo. vročino zaradi tobka pa je imela samo pri drugem zobkku. zdaj pa še zadnji zobek raste pa je stara 2 leti.
ne se sekirat; čim kasneje tem boljše za zobek

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prvi zobek -kdaj?
7.2.2009 7:38:37   
mlinar
Naša Tjaša je dobila prvi zobek pri 7 mesecih in ni bilo nikoli problemov ali vročine no Tilen pa je dobil prvi zobek pri starosti 4 mesecov je pa nekoliko siten in nekoliko več spiuser posted image

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prvi zobek -kdaj?
7.2.2009 11:46:37   
Andromeda
Verjetno snesko zanima, kdaj se je to zgodilo pri nedonošenčkih, ker pač razvoj poteka nekoliko drugače.

(odgovor članu mlinar)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prvi zobek -kdaj?
7.2.2009 19:01:42   
sneska
Seveda, zanima me pri nedonošenih otrocih. Naša bo vsak čas stara 7 mesecev (4 korigirano).  Slini se, baše si rokice v usta, nos ima zamešen, razdražljiva je, včasih težje zaspi... po mojem so to znaki za zobke, ampak res se mi zdi nekam zgodaj. Zelo ji tudi paše, če ji z mezinčkom masiram dlesni.

_____________________________

Zdavnaj sneg je skopnel
veter topel zavel.
Zdaj nas greje toplo sonce.
Ptički gnezda grade,
nežno kljunčkajo se,
saj pomlad v deželo je prišla.
JUHUHUUUUUUUUUUUU

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prvi zobek -kdaj?
7.2.2009 19:02:42   
Petr_a
Slinjenje,rokice v usta-to niso znaki zobkov ;)

(odgovor članu sneska)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prvi zobek -kdaj?
8.2.2009 10:07:47   
cupacups
prvega pri 4 m , teden za tem se 2 zobek...pri 6 m se 2 zoba, pri 9 m se dva ...zdaj pri 11m pa se 2 user posted image

kaksni so znaki? neraspolozenje, slinjenje, stalno nekaj v usta tlaci, no te ze tko al tko, ampak takrat se tolk bolj....slabo spanje ponoci
odvisno od otroka, kaksi so res tecni, kaksni pa kot da ni nic

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prvi zobek -kdaj?
8.2.2009 10:09:00   
cupacups
Slinjenje,rokice v usta-to niso znaki zobkov ;)

petra...obilno slinjenje dejansko je znak izrastka zoba.....rokice v usta pa ne .... ker nasa se slini samo pred izrastom zob ...drugace se ne

(odgovor članu cupacups)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prvi zobek -kdaj?
8.2.2009 10:41:30   
alysa
Pri 4,5 mesecih prva dva zobka naenkrat. Slinjenje, vse bi dal v usta, nemiren je bil med spanjem, bolj siten kot sicer ...

(odgovor članu cupacups)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prvi zobek -kdaj?
8.2.2009 11:35:45   
zmajaz
Naša je bila stara 5 mesecv in 10 dni, ko je dobila spodnji enki - obe hkrati. Naslednja dva (zgornji dvojki - je bila nekaj časa kot vampirček user posted image ) sta pa sledila komaj čez slaba 2 meseca, potem pa kar kmalu še dva, še pred devetim mesecem je pa imela že skupaj 8 zobkov.

(odgovor članu alysa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prvi zobek -kdaj?
8.2.2009 17:45:25   
majči22
Prva enkci spodaj 5m13dni druga enkica skoraj 6m.
Ob predrtju na plano je bila malo bolj tečna, bi se samo certala, pa ponoči ni tako lepo spala. Slinla se pa ni, pa vročine in česa podobnega tud ni imela.
Čist lahko so zobki.


_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prvi zobek -kdaj?
8.2.2009 18:37:24   
Alibaba in ...
Naš škrat je dobil prvi zobek pri 7 m in 14 dni, korigirano 4 m in 10 dni, drugi en teden kasneje. Naslednja dva čez par tednov tudi nekaj dni narazen in potem tako še 2x, zdaj smo stari 13m korigirano 10 pa jih imamo 8, slinit pa smo se spet začeli, ggleda, da pričakujemo trojkice. Sliniiti se je začel cca mesec in pol pred prvim zobkom.
Vrstni red pa je bil, enke spodaj, dvojke zgoraj, enke zgoraj in dvojke spodaj. Ni šločisto po vrsti ;)

(odgovor članu majči22)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prvi zobek -kdaj?
8.2.2009 18:47:20   
AnciM
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

Verjetno snesko zanima, kdaj se je to zgodilo pri nedonošenčkih, ker pač razvoj poteka nekoliko drugače.


Se že v naprej opravičujem, ker smetim temo, ampak me resnično zanima. Ali razvoj nedonošenčkov bolj ustreza po dejanski starosti ali po korigirani? Mislim, če bi želel primerjati donosenčke in nedonošenčke. Itak jih je težko primerjat, ampak tako okvirno.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prvi zobek -kdaj?
8.2.2009 19:58:20   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

Verjetno snesko zanima, kdaj se je to zgodilo pri nedonošenčkih, ker pač razvoj poteka nekoliko drugače.


Se že v naprej opravičujem, ker smetim temo, ampak me resnično zanima. Ali razvoj nedonošenčkov bolj ustreza po dejanski starosti ali po korigirani? Mislim, če bi želel primerjati donosenčke in nedonošenčke. Itak jih je težko primerjat, ampak tako okvirno.



Pri večini nedonošenčkov razvoj ustreza korigirani starosti, pri kakšnemu se najde nekje med eno in drugo starostjo, je pa tud odvisno od tega ali se npr. rodi v 25. ali 33. tednu. V

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prvi zobek -kdaj?
9.2.2009 12:58:04   
emaa
Jaz osebno dvomim, da se donošeni in nedonošeni kaj veliko razlikujejo v dobivanju zobkov. Ker jih eni dobijo prej, drugi kasneje. Moja dva sta jih dobila pri 9 in 10 mesecih (korigirano en mesec manj), donošenček moje sestre pa prvega pri  slabem enem letu. 

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prvi zobek -kdaj?
10.2.2009 15:46:09   
orka
jaz tudi mislim, da rast zobov ni primerljiva med user posted image , jaz imam 2 malo večja user posted image  pa pri nobenem ni bilo enako, znakov nisem opažala, saj se dojenčki veliko slinijo, vse v usta nosijo,,,,edino pri prvem sem pa pred vsakim zobkom opazila nek osip na ličkih in blago vročino, ko so bili zobi zunaj je to izginilo

_____________________________

Radi se imejte in se veliko smejte

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prvi zobek -kdaj?
4.3.2009 20:01:58   
Neža7
Naša se je rodila v 34.t in bo čez 1 teden stara 8 mes in nima niti enega user posted image  Fulllllllllllllllllllllllllllll se slini od 4. mes user posted image

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu orka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?