|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   se še ne obrača
17.5.2009 20:26:27   
Evica22
MOj sin je dopolnil 6 mesecev in se obrača s hrbta na trebušček in je tudi drugače zelo aktiven, le s trebuščka na hrbet se še ni obrnil (niti blizu ni bil). A je lahko kaj narobe?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: se še ne obrača
17.5.2009 20:51:26   
Anonimen
Men se prva punčka dolgo ni obračala potem pa le v eno stran.Danes ta 5 letnica pleza povsod in visi z drevesauser posted image Ni merilo,kdaj in kako naj se obračajouser posted image

(odgovor članu Evica22)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: se še ne obrača
17.5.2009 21:06:44   
onur
Moja šestmesečnica se tudi obrača samo s hrbta na trebušček. Obrat obratno dosežejo, kasneje, med 6 in 8 mesecem.

_____________________________

Petja je najin sonček, ki nama razsvetljuje vsak dan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: se še ne obrača
17.5.2009 21:12:27   
Evica22
Hvala - sta me kar malo potolažili!

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: se še ne obrača
27.5.2009 19:32:03   
Paštetka
moja se pri 8. m ni obrnila nikamor. Ne naprej in ne nazaj. Sva šle na terapij potem, in je potem shodila teden dni po svojem 1. RD.

Samo pravi handling je bilo treba ubrati in ji malo pokazati kako se stvari streže user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Evica22)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: se še ne obrača
27.5.2009 19:35:56   
mišk
Jst sem tudi z našo hodila v RA. Se tudi ni hotela obračat. Prvič se je obrnila pri 7,5 mesecih, pri 9,5 je začela plazit, shodila pa je potem pri 15 mesecih. Ob rojstvu je imela rahlo ohlapen mišični tonus, zato je mičkeno dlje trajalo. Ko pa je posamezno stvar osvojila, je bila v tem zelo okretna, urna in brez raznih padcev ipd.
V glavnem, sploh se ni za sekirat!user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: se še ne obrača
3.6.2009 15:19:36   
moyca
naša se je pri dobrih 4 mesecih znala obračat iz trebuha na hrbet, da se bo kdaj obratno pa ni nič kazalo...potem se je pa pri 6,5 mesecih zgodilo kar naenkrat tudi touser posted image tako da brez panikeuser posted image

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: se še ne obrača
3.6.2009 16:18:00   
Katy78
Naš mali se je prvič obrnil na trebuh pri še ne 4. mesecih. Nazaj na hrbet pa še ne gre in se razjezi da je joj in potem mora mamica pomagat. user posted image

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: se še ne obrača
24.6.2009 12:41:04   
livia
Še ima čas.

(odgovor članu Evica22)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: se še ne obrača
19.7.2009 16:55:49   
KAHLO
moja punca je stara 10 mesecev obrne se samo s trebuščka na hrbet, to pa je tudi vse, se ne plazi, ampak ritka...se pravi da se premika po ritki, ne zna se pobrati iz ležečega v sedeči položaj, se kar vrže nazaj........seveda bo enkrat shodila, ampak ji je treba vseeno pomagati da bo se naučila teh prehodnih točk, tako da zdaj pridno obiskujeva razvojno, fizioterapevtka nama je rekla da se ni za sekirat naučili jo bomo osnove ostalo bo pa samauser posted image

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: se še ne obrača
23.7.2009 9:25:38   
hedviga

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Naš mali se je prvič obrnil na trebuh pri še ne 4. mesecih. Nazaj na hrbet pa še ne gre in se razjezi da je joj in potem mora mamica pomagat. user posted image


Ja pri nas je pri Mihcu tudi huda ura: Na trebuh ja, potem pa jok in stok...

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: se še ne obrača
7.8.2009 12:21:23   
Ploha
moja punčka je tud stara 6 mescov in se obrne iz hrbta na trebuh, nazaj ne gre, se joka,...mi je pa ena zadnjič pokazala vaje, tako da zdej to vsak dan delava, pa se mi zdi da se kr pozna, vse ji gre suor, sam roka ji dela napoto in potem se ne more prevalit,...je pa drugače zelo mirna, ona lahko ure in ure leži in opazuje in se igra s svojimi igračami,....

kaj oz. kje pa je ta mišični tonus?

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: se še ne obrača
7.8.2009 13:22:07   
Anonimen
kaj oz. kje pa je ta mišični tonus?


ploha to je u bistvu napetost mišic, oz. razvitostuser posted image

kot recimo nekaj, kar je preveč, al pa premalo zategnjeno( z gortnouser posted image )

nam se zdi samoumevno, sam otrok se pa more za en bogi obrat fejst namatrat, pa trenirat mišice. dojenčki itak majo vsi bolj ohlapne mišice, sej nimajo od česa met razvite, pol pa to skoz razvoj trenirajo - zato je pa tok pomembno, da je otrok velik na tleh in ma to omogočeno.

in zdej - če je mišični tonus preohlapen, bo otrok zelo težko karkoli naredil, ker pač ne more, nima s čem, če pa so mišice preveč zašponane, zakrčene ( recimo mišice v ramenskem delu zarad nošenja pokonci), bo pa otroka ves čas šponalo v neke nenormalne položaje in spet ne bo mogel bohvekaj narest, ker je to spet ful matranje pa še bolečine mu povzroča.
zato je pa tolk pomemben pravilen handling od začetka, da se otroka ne sili v neke njegovi razvojni stopnji neprimerne položaje in da je veliko na tleh, da ima možnost trenirat in razvijat svoje sposobnosti.

(odgovor članu Ploha)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: se še ne obrača
18.8.2009 18:30:58   
pumpkin23
Moj sine bo star 8 mesecev in se tudi ne obraca. No parkrat mi je pokazal da zna nima pa nadaljnega interesa za to. Namesta da bi se malo pomatral da bi prisel do zeljene igrace on raje joka in tuli. Ko pa grem jaz stran pa pokaze vse kar znauser posted image . Smo bli v RA in imamo naslednji teden fizioterapijo. Nekaj pravilnih vaj in treninga pa bomo tud mi kobacali in hodili. Kolikor vem so se vsi otroci shodiliuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: se še ne obrača
19.8.2009 10:32:26   
RAKICA2007
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

moja se pri 8. m ni obrnila nikamor. Ne naprej in ne nazaj. Sva šle na terapij potem, in je potem shodila teden dni po svojem 1. RD.

Samo pravi handling je bilo treba ubrati in ji malo pokazati kako se stvari streže user posted image


Enako, tudi puzala ni kaj pretirano, samo kakšen mesec. Shodila pa 2 dni po svojem 1. RD
Tudi jaz kot otrok nisem puzala, tako da . . . niso vsi otroci isti... vsak je svoj in poseben...

Mi2 dva hodili v RA od 4. meseca dalje... pa kljub telovadbi se ni hotela sama obračati user posted image , bolj lene sorte user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil RAKICA2007 -- 19.8.2009 10:35:17 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?