|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   septembrke 2005
10.11.2005 8:50:28   
teja21
kako sta punce, dolgo časa me ni bilo na forumu, kakšen je bil porod? kako so dojenčki? ste vse dočakale rok, je vse lepo steklo?
celo nosečnost smo se dopisovale kaj pa zdaj, še tako pogosto obiskujete forum???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: septembrke 2005
10.11.2005 9:04:52   
Sugy
Živjo!

Že celo večnost se pripravljam odpreti tole temo na tem forumu, lepo, da si me "prehitela" user posted image user posted image

Tebe pa res že dolgo ni bilo gor, tudi nekatere druge so se čist porazgubile. No nekatere še kar vztrajamouser posted image .

Kdaj si rodila in kako gre?

Jaz sem rodila 26.9., 6 dni po roku, in sicer fantka Nejca. Porod je bil težek, ampak zdaj je vse krasno in uživamo 100 na uro user posted image

(odgovor članu teja21)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: septembrke 2005
10.11.2005 11:07:43   
Matej@
Zdravo!

Res je kr poživitev zagledati spet ,,september'' na spisku, glede na to, da je bil toliko mesecev naš ,,predznak'' user posted image . Js sm pol ratala oktobrka (4 dni po roku), pa vseeno se še nekak prištevam med septembrke user posted image . S porodom sm mela pa kar srečo, je blo v 6ih urah vsega konec.

Ja, zdaj po dobrem mesecu, ko smo se navadili na našo liliputanko, kako jo obleči, kaj sploh hoče, ko se skremži, kako laufajo pleničke, kopanje,.... je prav fino. Mamo srečo, da smo dobili tako pridno punčko, na začetku je ves čas spala, zdaj je pa čez dan vedno več budna. Komaj čakam, da se začne zanimati za igrače in da bo lahko že kaj prijela, zdaj me je ,,strah'', da ji je kaj dolgčas user posted image , ko še ne more ne vem kaj... Krčev pa zaenkrat zgleda še nimamo, le včasih, preden se ji uspe pokakat, se 5, 10 minut skupaj zvija in tarna. Mamo pa res srečo s tole letošnjo sončno jesenjo, kaj user posted image user posted image . Uživajte!!!!!

(odgovor članu Sugy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: septembrke 2005
10.11.2005 11:16:16   
ninocka
oj, kako lepo je videt spet temo September 2005!
Sicer je nas mal pohitel in sem rodila avgusta, ampak po dusi sem pa septemberka user posted image user posted image user posted image

Mi se mamo tudi fino, trenutno ma zamasen nosek in mu ga morava skoz cistit, pol pa tok joce, da se mi kr srce trga user posted image user posted image user posted image .
Drugace je pa zelo priden fantek, prve tedne je samo spal in sem si resnicno lahko fajn odpocila, potem je pa zacel mal tecnarit in ga je blo treba po rokah nosit. Zdaj je zacel odkrivat svoje rokice in si jih (po zacetnem butanju v glavo, spikanju v oci) pridno nosi v usta in se zraven slini (moj mali slinkouser posted image ). Tudi sam se zna zamotiti, tko da sem uceri ko sem neki kuhala in je bil 2 uri tiho kot miska misnla da spi, pa ga grem pogledat, pa bul okrog, z rokicami v ustih.user posted image
Najbolj me je pa razveselil, ko je zacel spat celo noc, tko da zdaj ze dobra dva tedna spimo od 11-7ali8h zjutraj user posted image user posted image user posted image user posted image . Upam, da bo tako se naprej ostalo.
Jutri imamo pa razvojno ambulanto in bomo vidli, kaj nam bo tam povedala teta zdravnicauser posted image .

Pozdravcek septemberke,
ninocka

(odgovor članu Matej@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: septembrke 2005
10.11.2005 11:23:18   
pety78
Pozdravljene še z moje strani!

Tudi jaz sem rodila 26.09. in sicer 3 dni pred PDP. Imamo pa fantka Vida, ki je bil ob rojstvu velik kar 56 cm, težek pa 3860g. Ja, ni bilo lahko, vendar je na srečo porod trajal le 4 ure. No, takrat se mi je sicer zdelo, da celo večnost.user posted image

Sedaj pa uživamo doma, ponoči lepo spimo, zbudimo se le 1x ali 2x. user posted image
Le čez dan nas občasno mučijo vetrovi, ko se pa orng sprdamo in posračkamo, je pa kar bolje. user posted image

Se še beremo kaj, da vidimo, kako naši malčki napredujejo. Naš se že smejčka, pa ful rad ima enega velikega plišastega sončka, ki igra. Ga opazuje tudi pol ure in mu sledi.
Sem ga pa glih dva dni nazaj pričela dajati v ležalnik in mu je prav všeč, ko opazuje pliškone, ki migajo nad njegovo glavo. Ve jih uporabljate? Upam, da nisem prehitra.user posted image

Lepo se imejte in čuvajte male user posted image .

Petra in Vid

(odgovor članu Matej@)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: septembrke 2005
10.11.2005 12:13:02   
Kinokija
Ojla, septembrke.
Jaz sem rodila 16.9. medvedko Evo, 4.190 g (!) in 53. cm. user posted image Porod je kar šel, seveda sem pa bila obsegu glavice primerno raztrgana, to je v bistvu me najbolj ohromilo, blazno boleči šivi, da nisem mogla 3. tedne nič delat, ne sedet, niiiiiiiiiič. user posted image

Sedaj je mala zrasla, imamo krčke, vendar se ob joku trudim ostati mirna, pa mine po pol urce. Spi čez dan vedno manj in manj... Pa name je preveč navezana, seveda, k sem celi dan sama z njo. Pol pa sam godrnja, ko grem iz sobe.

Kako pa imate kaj oblečene tamale notri in zunaj? Jaz sploh ne vem, zdaj nategnem raje eno majčko več kot manj. Hodite kaj ven v takem vremenu?

Lp K., pa se še pišemo.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: septembrke 2005
10.11.2005 18:39:11   
smeja2
Čau še z moje strani!

Rodila sm 5 dni čez rok 21.9. fantka Tima. Mel je 55 cm in kar zajetne kilce (4,5 kg). Tko da si porod lah predstavljate...
Ampak sej je šlo kr hitr. V knjižci mi piše trajanje poroda 4 ure, čeprav se men zdi mal več user posted image
V bistvu mi je najbolj težil, da so me rezal in da sm mela en kup šivov (sm pozagla povedat da je mel obseg glavice 37 cm) user posted image
Te šivi so res štala k bolijo k user posted image  pa še nič ne morš k si čist out!

Drgač smo ok, super!
Po začetnem šoku smo zdej že celi profiji user posted image user posted image
Mali je že cel možek. Pomoje ma že čez 6 kg. Konc mesca mamo tehtanje pa uz kolkov pa bomo vidl. Mamo pa že plenice št. 3 (midi)!!! Newborn so nam ble takoj premejhne user posted image
Tud mi mamo mal krčke in prdkamo 100 na uro. Dans sm ga previjala pa me je čist pokakal s šusom in še 1 m okol previjalne. Hehe prav zabavno je blo!
Glede oblačenja pa se tud mi še mal lovimo. Za not mamo dve majčke pa žabice pa dvoje štumfke na nogah. Al pa en bodi pa cel plišat pajacek. Za vn pa ga ponavad oblečem še v ene hlačke s podplatki in pa eno debelejšo plišato jopica pa seveda kapico. Pol pa še v dekco fajn zavit. Sam v te glupi megli (vsaj kle v Ljubljani je) mi prov ni užitek it ven. Še posebi k vem, da je drugod lep sonček user posted image

MAtej@ jaz mislm da je dojenčkom prej kej druzga kt dolgčas. Veš kaj je njim vse zanimivo in novo! Pomoje jih ful dogaja v teh malih glavcah user posted image

Pety78 mi uporabljamo ležalnik že ene par tednov. Super zadeva. Glih zdele je zaspal v njem, jaz ga pa z nogo gugam user posted image


no lepo se imejte pa lubčkite
smeja

(odgovor članu teja21)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: septembrke 2005
10.11.2005 19:21:12   
2ursae
evo, e pa morava še midva pofočkat. Rodila sem 15.9., teden dni pred rokom in sicer sinka Anžeta, težkega 3570 g in 54 cm dolgega. Porod je traja tri urce, ga imam kar v lepem spominu (kolikor se tako reč pač da). Sam šivi .... so bubal k user posted image , ampak tud to sem preživela user posted image .

Kolikor sem imela začetnih problemov z dojenjem, zdaj naš mali čmru je na 2-3 ure, ma sigurno že čez 6 kg, pa še cunje št 62 so mu že praktično premajhne. Pa tolk lušne nove pižamce ma, pa bojo zdaj zdaj premajhne user posted image .

Punce, a zdaj, ko veste spol svojega otročka, kupujete bolj modre/ roza cunjce? Pri nas kupujemo vse modro z avtočki pa aviončki in razmišljam, da če bom imela naslednjič hčerkico (na kar upam), bom morala kupit vse jovo na novo ... sam kaj, ko mu pa modra daleč najbolj paše user posted image .

Rihtamo se fajn, oči je že bil deležen nasmeška user posted image , mami pa še ne user posted image . Je pa napredek ful očiten, zdaj že sledi z učki, spušča glaske in zadovoljno maha z vsemi štirimi, ko se z njim pogovarjamo in prepevamo. Gospoda se ful rada nosi pokonci, mamici bodo kmal roke odpadle, pa še ne vem, kolk je to dobr zanj. Sam kaj, ko ga odložim, je pa vik in krik.

Tud mi ležalniček, hvala Bogu zanj.
Drug teden imamo uz kolkov, 20.11. pa krst.

to je zaenkrat to ... držte se in uživajte.

pozdravček user posted image

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu teja21)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: septembrke 2005
10.11.2005 19:23:46   
tažana
evo še mene. sem že mislila da je september utonil v pozabo!user posted image
tut mi se mamo prov fino. vsak dan hodimo 2x na dan ven mamo cel urnik izdelan. zdej ko je zimski čas to zgleda tako:
zjutraj ob 8h vstat, če se le da mal čez devet že zunej zato da smo okrog 11h doma. poj se zrihtava pa jo dam spat v posteljo. jest medtem skuham kosilo, pospravim... okrog treh se gospodična zbudi pa gremo spet ven in smo najkaseje ob 17h doma. potem sledi neka budnih ur okrog 20h  pa je že tako zaspana da jo dam v posteljo.
ponoči je kar pridna ta prvo rundo spi tam okrog 6 ur potem pa do osmih sledi zbujanje na tri ali dve uri.
v tem dobrem mesecu je imela že hudo vneto ritko pa smo zdej plenice zamenal pa bo očitno kmal dobro.user posted image

zdej pa se bom poslovila in se grem z mojo princesko igrat.user posted image  
lep pozdrav

(odgovor članu smeja2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: septembrke 2005
10.11.2005 20:35:40   
doroteja23
Oj septemberke!

Tudi jaz spadam med vas septemberke. user posted image  Rodila sem 29.9 in sicer punčko user posted image  Alino težko 2690 in veliko 47 cm.Rodila sem sicer 3 tedne pregodaj tak da bi mogli midve bit oktoberski, vendar sma še ujele septemberski vlak. Porod sem mela full lahki, saj sem rodila v dobrih dveh urah in bila zelo malom šivana.user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image
Tudi mi se že smejimouser posted image , pa krčiuser posted image nas tud dajejo, vendar malo. Ponoči pa smo tud pridniuser posted image user posted image , saj spimo večinio noči. Ponoči še jemo, vendar samo enkrat.

Bodite fajn in uživajte z svojimi sončkiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: septembrke 2005
10.11.2005 20:55:07   
Sugy
wow, mate pa nekatere kar srečo glede spanja. Naš spi čez dan zelo malo- ni šans, da bi lahko skuhala kosilo vmes. Potem se pa zvečer ful zjoka do ene 23h, potem pa spi do kake 10h zjutraj, vmes pa ga 2x dojim. Se pa zavedam, da imam srečo, da vsaj ponoči lepo spi, sam fajn bi blo, da bi šel bolj zgodaj spat user posted image  Al pa da bi popoldne spal 3 ure skup user posted image

Tudi naš ima že blizu 6kg, roke bom ojačalauser posted image user posted image , saj se hoče samo nosituser posted image . Pa ful je zdele zrastu, mislim, da kar ene 5 cm v 14 dneh!

Oblačim ga pa takole: notri ima vedno 2 majčki, žabice in dvoje štumfke. Za ven pa še kapico in pajacek z rokavi. Ko bo bolj mrzlo bom dodala še zimski pajac ali vrečo, rokavičke, dodatno kapico in še kakšne bolj tople copatke.

Smejčka se že precej, ni ga težko pripraviti do tega, da nama z očkom podari najlepši nasmešek na svetu user posted image user posted image . Je pa res lepo gledat, kako napreduje, kako ima zdaj že veliko koncetracije, kako opazuje obraze in igračke, pa spušča glasove,... Res ful dobr. Kaj šele bo! user posted image user posted image

Kolk so se pa vaši kaj zredili in zrastli po 1 mesecu?

(odgovor članu doroteja23)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: septembrke 2005
11.11.2005 1:31:41   
teja21
samo res punce mate srečo ko vaši pikci tako dolgo spijo, midve s pikico imava budnico ob 4 in kasneje ob 7. zaspiva pa ob 11, vendar se mi vsak večer nujno joka pred spanjem iz neznanega razloga.
da vam še jaz povem kdaj sem rodila, 25 avgusta, rok sem pa imela 23 septembra, v lj sem bila že 14 dni pred porodom me je blejčeva  zadržala na oddelku, ker mala ni imela plodovnice. 25 mi je pa sprožila porod. miša je bila zelo majhna težka 2170, dolga48. porod je bil pa lahek, 2 urci, brez šivanja, ampak nisem prišla skoz brez težav, tamala ni mogla dojit, zato se mi je vse vnelo, groza, kako so me joške bolele. zdaj sva pa vredu, težka je 4,5 dolga 65, ampak pomoje še vedno pikica proti vašim, glavno da je zdrava, pa hvala bogu brez krčev.
kako pa je z vami mamice, ste že na svoji postavci??? kako je z strijami??
sta se že navadle da imate male pikce??

(odgovor članu Sugy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: septembrke 2005
11.11.2005 9:25:26   
Sugy
teja21, nekje sem brala, da morajo dojenčki spuščati paro pred spanjem in da zato tolk jokajouser posted image . Pr mojmu to menda drži user posted image .

Imam samo še 2kg več, kot pred nosečnostjo, strij po trebuhu nič, imam pa jih malo na riti user posted image   user posted image user posted image user posted image  Ne vem kako to, saj ni nič večjauser posted image

(odgovor članu teja21)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: septembrke 2005
11.11.2005 10:00:31   
Matej@
No, za vse, ki mate fantke, sm pozabla napisat še sanjske mere user posted image  naše Veronike - namesto 29.9. je prišla na svet 3.10., s 3.430g in z 51cm. Meli sma fejst težave z dojenjem, ni blo mleka, ona je bla zaspanček in sva se mogli kr fejst pomatrat, da je potem zalaufalo vsaj z nastavkom. Ja, pa bolečine v prsih od navala mleka, ko so otrdele in postale kot žgoče plošče, so ble hujše še skoraj od poroda user posted image . Je trajalo ene dva dni, da je blo boljše. Po 4 tednih je user posted image  mela +710 g (od odpustne teže) in 6,5 cm več.

Js sm med user posted image  pridobila +14kg, po porodu sm šla dol 11kg, zdaj pa spet +1kg, ker sm takooooo lačna in hkrati zluštana, da bi samo jeeeedlauser posted image . A ma še katera tak problem?!? Se tolažim, da so krivi hormoni in to, da polno dojim, 2x na teden se vržem pred TV in nardim ene 30 trebušnjakov, pa bo treba to frekvenco mau povečat, da pridem z 61 spet na 57 kg user posted image .... No, v tolažbo  - itak pravijo, da je bolš počas dol hodit s kilcami, če ne, pridejo strije še prej na obisk user posted image .


(odgovor članu Sugy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: septembrke 2005
11.11.2005 10:18:07   
ninocka
Ja, Matej@ jst sem tud kar naprej lacna - ampak ne konkretne hrane, temvec same sladke stavri - pa bi tortice, pa cokoldade, pa razne cokoladne piskote, pa cokoladna peciva....sam cokolada mi gre skoz po glavi user posted image   V nosecnosti je pa nisem pojedla nic, sem pa pila na hektolitre coca cole, po porodu sem spila samo 2.5 dcl (je sploh ne maramuser posted image ).


Sem zgoraj pozabila povedat, da sem rodila 18.08 (rok 11.09.), porodna teza je bila 2690 (potem nam je ful padla in smo ostali dlje v porodnisnici, ker se ni nazaj redil), velik je bil 49 cm. Zdej ma pa 5.5 kg velik je pa okrog 64 cm.

Po porodu sem na trebuscku dobila neki strij (prej jih ni blo!), med nosecnostjo sem pridelala eno, pa se to zato, ker sem se s trebuhom zaletela v vrata in mi je koza tam pol pocla. Drugace kil sem pridelala 16, oddala 10, za preostalih 6 se ni pa se noben javu, da jih rabi user posted image user posted image .
Sej, ko neham dojit (tist kolkr se dojimo), bom sla pa na uno 90 dnevno dieto  (enkrat je ze bila uspesna user posted image ). Pol lohk pa na forumu hujsanje odpremo posebno temo Hujsanje sptember 2005 user posted image


(odgovor članu Matej@)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: septembrke 2005
11.11.2005 10:23:54   
Matej@
Uf, Ninocka, si me potolažla, tut js mam tak apetit po sladkem, da se mi kar meša, če vsak dan ne pojem neki konkretnega čokoladnega user posted image . Sploh se ne morem kontrolirat, še sreča, da prebava zmeče skoraj vse ven, ker bi počas ratala sodček, pa ne od nosečnosti user posted image .

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: septembrke 2005
11.11.2005 15:40:17   
pety78
Joj, punce, a ve jeste čokolado? Jaz tako pazim pri hrani. Čokolada naj bi bila alergena, prav tako kot paradižnik, jagode, oreški, ...Pa se mi čokolade takoooooooooooooooooo lušta, da bom umrla. Moj se je zadnjič basal s čokoladnimi školjkami, jaz sem se pa skor utopila v lastni slini. user posted image  Sem mu rekla, da ko neham dojit pokupim ves Špar in se nažrem sladkarij za naprej in nazaj.
Drugače sem pa v nosečnosti jedla veliko sladkega, predvsem zadnje mesece. Pridelala sem cca 18 kg, 8 jih pa je potrebno še spraviti dol.
Problem je, ker nimam nobenih hlač. user posted image user posted image user posted image
Drugače pa ni krize s kilamo. Bo že šlo dol počasi. Aja, strij pa ni. user posted image

LP, Petra

(odgovor članu Matej@)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: septembrke 2005
11.11.2005 17:59:02   
devica
Še jaz, devica je dobila fantka, ki je tudi devička(mislim na horoskop), star pa bo v torek dva meseca.
Porod je bil hiter, v porodno sem prišla odprta 4 cm, dodali so 10 umetnih in sem rodila, vse skupaj je tr. slabe 2 uri, ko pa sem rojevala prvič- 6 ur umetnih. ni primerjave, pa še brez šivov. Teža fantka:3770 in 53cm- kar korenjak, pa zmeraj bolj je, ker veliko papca.
Imam srečo, ker imam veliko mleka, sem pa fasala že en mastitis in bila na antibiotikihuser posted image . Fantek je v primerjavim s tavelkim(zdaj je drugače ko je večji) zelo priden in veliko spi, ga dajejo pa krčki, spušča razne vetroveuser posted image . Sprobali smo vse in našli rešitev za lajšanje. Zelo mu pomagajo kapljice sab-simplex, pa čajčki, aja, pa premor med dojenjem mora biti vsaj 2- urni, drugače ga začne zvijat.
Evo, se že oglaša, bom drugič še kaj napisala.LP!

(odgovor članu teja21)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: septembrke 2005
11.11.2005 20:58:30   
Pia67
Živjo!

Ravno danes sva imeli z Nino 2. pregled. Trenutno tehta 5.2 kg, meri 62 cm, obseg glave pa je 40 cm. Ne redi se ravno pretirano, po 800 g na mesec in sem jih pri prvem pregledu slišala od pediatrinje. dejstvo je, da nikoli ne joče zaradi lakote, opazim le, da se slini in gloda pestko, dojiva se po nastavkih in jo kratko malo mine vlečt. Zvečer pa moram dodati nadomestek. Žal...
Čez dan spi zelo malo, skupaj 2 uri. Imava pa dolge sprehode, prehodim najmanj 5 km. Če dežuje, jo nosim v kenguruju, jo pa podpiram z rokami. Glavo že drži, vendar ne delam sunkovitih gibov, ker se vseeno bojim, da bi omahnila. Kravice vadiva 3x dnevno po 5 min. Naredila sem ji tudi stojalo, gor ima obešene ropotuljo, škatle z semeni, da rožljajo, figurice na vzmeti. s tem se zelo zamoti, dostikrat opazuje mobile, vrtiljak ali pa igro senc svetlobnega valja. Čez noč bi spala, vendar jo moram budit okoli treh, da nekaj poje (ja, včasih je res težko, da se tako majhen človek zredi). Spat jo dam po novem času okoli 19.30, spi pa do petih zjutraj. Potem jo podojim in že se ji svetijo očke kaj bova ta dan počeli. Včasih jo sicer zmanjka okoli desete, ampak to je izjema. Vedno pa zaspi okoli 13. ure, po uri spanca pa greva na sprehod. Nikoli je ne zibljem, enostavno, ko opazim, da je zaspana in se prijemlje ušesa, jo položim v posteljo, zavrtim glasbo in jo zmanjka.
Na obrazu se ji poleg smehljaja dostikrat prikrade šoba. Če z jokom ne doseže takoj neke stvari, se potem s šobo pritožuje še kake pol ure in glasno vpije, kakor, da se jezi. Včasih užaljeno gleda stran in obrne glavo, ko ji skušam pogledati v oči. Hecno, nisem pričakovala, da bo tako majhna, 9 tedenska punčka pokazala toliko različnih čustev.
Meni sta ostala še dva kilograma. Trebušnjake imam že nekaj časa na dnevnem redu, občasno kolesarim, v tem mesecu pa bom, ko punčka zaspi hodila na fitnes, če bo lahko kdo popazil, da se ne zbudi.
CR ni pustil nobenih posledic. Imam srečo.

Se beremo,

Pia

(odgovor članu teja21)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: septembrke 2005
13.11.2005 2:23:31   
benika
Čao babe,

vidim, da smo spet v pogonu. Pa bom še jaz pristavila svoj lonček.

21.9. (14 dni čez rok) sem po 15-ih urah pritiskanja (brez svojih popadkov) rodila sinčka Benjamina. Poba je bil težek 3530g, velik 53cm, obseg glave pa je imel 36cm (na betici je imel tud velik hematom in je ubožec zgledal ko vesolček).

Ko so me rezali (kar precej) so mi zraven poškodovali še žilo in tud mamica je (verjetno zaradi solidarnosti do sina) staknila svinjsko boleč hematom ravno med obema ritnicama. Bolelo ko user posted image .Ampak smo preživeli tudi to.

Že v porodnišnici je šla mamičina mlekarna v stečaj, tako da moje detece že ves čas uživa v pitju iz stekleničke. Prejšnji teden smo imeli prvo posvetovalnico. Fantič ima 5kg, velik je 60cm in smo zdravi ko ribice.

Drugače pa dneve preživljamo ob sprehodu,  hranjenju in večernem vreščanju. Krči so se mu začeli pojavljati v tem zadnjem tednu, tako, da imamo vsak večer manjšo družinsko krizo. 

Naredili smo tudi pogosto napako mladih staršev in dete malo preveč razvadili. Posledica tega je, da se naš mulc najboljše počuti v mamičinih in očijevih rokah.Tudi pri nas smo si omislili ležalnik, ki pa zaenkrat bolj kot ne sameva.

Načeloma pa je Benjamin pridno detece. Ponoči se najemo okrog enajstih, okrog treh ali pol štirih popijemo malo čaja in nato spimo do sedmih, pol osmih. Zadnje čase imamo tudi manjše težave s sračkanjem. Pokaka se mogoče enkrat na dan, pa še takrat se najprej eno uro fejst matra, da kaj stisne iz sebe. Zraven pa seveda prdi ko konj. Ne pomaga niti masaža bušija, niti sladkane kamilice, niti rahlo pritiskanje nogic ob trebuščka. Ampak bomo počasi tudi to prebrodili.

Uživajte v družbi svojih najdražjih.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: septembrke 2005
13.11.2005 18:59:46   
teta beta
user posted image user posted image user posted image  
Tako dolgo sem pisala odgovor, da me je vrglo ven in sem se morala na novo prijavit. user posted image  Zdaj pa nimam cajta še enkart napisat, ker se Daša prebuja. na kratko - imamo se fajn. Se bom drugič javila. Uživajte.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: septembrke 2005
13.11.2005 23:02:47   
smeja2
katja:
Mi mamo pa skupi rojstni dan user posted image user posted image user posted image
Pa smo mel tud veliko glavco (37cm) pa rezani smo bli tud user posted image
lp
smeja

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: septembrke 2005
14.11.2005 18:08:57   
ameli
Hojla, pa sem vas le našla!
No, jaz sem tako dolgo čakala (14 dni po PDP), da sem rodila šele oktobra! Ampak se še vedno počutim kot vašauser posted image .
Rodila sem 4.10. ob 21.21 in to v 1,5 ure! Porod je bil tako ekspresen, da sem imela srečo, da je bil mož tega večera na nekih predavanjih v MB, ker bi drugače zamudil (bila sem že en dan prej hospitalizirana), saj sva doma 45 km iz MB.
Ves čas popadkov sem babico spraševala kako je z mojim presredkom, povadala sem ji, da sem si ga 2 mesca pridno masirala in naj ga čuva. Se mi je samo smejala in rekla: DIHAJTE: No, na koncu je moj presredek ostal cel user posted image user posted image user posted image . Tako sem bila takoj po porodu čila in bi lahko šla kar domov.
Moj mali Mark (50 cm in 3470 kg) pa je staknil zlatenico in šel na prvo sončenje.
Imela sem težave z dojenjem, saj nikako ni bilo dovolj mleka. Tako sem od začetka dojila in črpala in dojila in črpala,....... do onemoglosti.
Sedaj sem se vlala v usodo: dodatek. Kaj čem, pa tako sem si želela, da bi bil moj mali polno dojenuser posted image user posted image .
Drugače pa je Mark priden fantič, rad je in ponoči pridno spi. Tako mi je uspelo točno en mesec po porodu narediti že prvi izpit na faksu user posted image user posted image user posted image .
Opažam, kako vsak dan bolj napreduje, posebej ga zanimajo zvoki. Tako cele dneve prepevam (brez posluha, seveda).
Najbolj pa ga pritegne ogledalo!!! Ima ga privezanega nad glavico in tako se opazuje v njem tudi po celo uro, zraven pa žvrgoli kot ptiček.
Aja kile, tako je: zredila sem se za 11 kg, sedaj jih imam še 3 viška in jih nikakor ne morem likvidirat. Pa tudi meni paše sladko! V nosečnosti sem se tako lepo pazila, sedaj pa je vse odšlo izpot kontrole.

Bodite lepo in polupčkajte svoje malčke,
ameli in mark

(odgovor članu smeja2)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: septembrke 2005
15.11.2005 13:37:33   
doroteja23
Ameli, midve ps sma se mogoče srečevale na intenzivni, če si imela svojga Marka tam. Tudi jaz sem imela mojo Alino tam ker je tud imela zlatenico in sem jo hodla na intenzivno dojit. Zanima me pa kje najdeš čas in voljo za učenje? Tudi jaz se bi mogla začet učit pa niimam ne volje, ne časa. Moja pikica namreč podnevi ne spi dosti, tak da se ne morem učit. Ponoči pa mi ne rata ker sem full utrujena.

Lep dan

(odgovor članu ameli)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: septembrke 2005
15.11.2005 17:56:33   
ninocka
Komi sem vas nasla - seem pozabila kam so nas ze prestavli iz foruma Novorojencek...user posted image

Mi2 sva imela v petek razvojno ambulanto (ker je nedonosencek) in je rekla, da je vse OK user posted image user posted image user posted image , samo pokazala nama je par vaj, ki jih sedaj pridno delamo in pa pravilno dvigovanje in polaganje otroka (ki mi pa nikakor ne greuser posted image ). Sva se z mojim pol pogovarjala, da je sramota, da nas mlade mamice ne poducijo, kako dvigovat in ravnat z novorojenckom. Cist vsaka mamica bi lahko sla na to RA cist preventivno in da se se kaj novega nauci. Je zdravnica rekla, da je bla vcasih ful kriza, ko so ji pediatri poslijali otrocke stare ze vec kot  pol leta in so bli vsi trdi in leni,  in je blo treba velik vec truda in casa v njih vlozit, da so se zaceli pravilno razvijat. Da je pa zdej boljs, ko posiljajo ze novorojencke, saj mamice te stvari preprecujejo ze same. user posted image

Katja, mi smo meli tud probleme s kakanjem - cel dan se je napenjal, prdkal in se pokakal 1x na dan (ce mu je ratalo). Pol sem pa zamenjala mleko (iz aptamila1 sem sla na Hipp Pre, zdej pa na Hipp 1, ker je bolj hranljiv) in so te problemi odpravljeni - kaka mi  2x ali veckrat na dan, nc napenjanja, prdka pa se vcasih ampak za 90% manj.
Aja, pa jst mu delam mleko iz vode, v kateri prej prekuham kumno (proti  krckom in napenjanju). V petek bomo stari 3 mesece in smo jo odnesli brez krcov user posted image (glede na to, da je najbolj rizicno do 12 tednauser posted image ).

Uceraj je prvic v usta mu ratal dat palec in ga je parkrat tko z veseljem potegnu, pol mu je pa ven usel in ga nikakor ni znal nazaj not dat. Jst sem se pa zraven nasmejala do solz. user posted image

Pety78 - ti kar pojeja kaj sladkega, saj ne bo skodilo. samo za zacetek probaj v manjsi kolicini in ce ni nobene reakcije - NAVALI user posted image user posted image
Drugac pa jst na to prehranjevanje gledam tko - ko sem bla noseca, je otrok hrano dobival od mene prek popkovine. Kar pomeni, da je ze takrat papal cokolado, pa med, pa paradajz,... tko da zdaj ne more bit lih neki ful drugace, ne? Je ze navajen od prej user posted image

(odgovor članu doroteja23)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?