|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sestrici skupaj v skupini da ali ne
4.9.2013 10:10:38   
lotty4
Imam hčerki 5 in 4 leta. Prvič obe v vrtcu vsaka v svoji skupini. Pri petletnici ni težav, pri mlajši pa je hudo. Pravi da ji je hudo ker ne vidi sestrice.
Kaj bi vi naredili, a bi prosili da jih dajo skupaj, ali bi še malo vztrajali da sta narazen.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sestrici skupaj v skupini da ali ne
4.9.2013 10:14:14   
ronja
Pri nas v vrtcu so mi že takoj povedali, da imajo politiko, da sorojencev (razen dvojčkov) ne dajejo skup v skupino in nisem imela niti te možnosti. Meni bi bilo sicer fajn, če bi bili skup v skupini, ker sta res strašno radi skup in mislim da bi jima bilo lažje (tudi ko sta bili v vrtcu v različnih skupinah, če le sta bili obe skupini istočasno na igrišču, sta bili takoj skupi in ju nisi narazen dobil:D). Ti poznaš svoji punci. V vrtcu so mi razložili, da ima potem tavelik otrok občutek, da mora mlajšega pazit (pri nas bi bilo po moje kvečjemu obratno, taveliki je bilo huje) in da je to prevelika obremenitev. Nisem težila in sta bili vsaka v svoji skupini.
Sicer je par dni zelo malo časa, navadno se otroci navadijo po kakih 2 tednih... če bo pa še kar jok, pa lahko vprašaš, če se da.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu lotty4)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sestrici skupaj v skupini da ali ne
4.9.2013 10:15:14   
pomlad08
Jaz bi jih absolutno dala skupaj, že v štartu.
Aha, sem šele zdaj videl odgovor od Ronje ... V nekaterih vrtcah je pa drugačna politika, da dajejo sorojence brez problema v isto skupino. Pozanimaj se, kako je pri vas, če ne bojo otežavljali, go for it :)

< Sporočilo je popravil pomlad08 -- 4.9.2013 10:16:58 >

(odgovor članu lotty4)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sestrici skupaj v skupini da ali ne
4.9.2013 10:33:48   
ronja
Jaz bi jih absolutno dala skupaj, že v štartu.

jaz tudi, eč bi pustili;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sestrici skupaj v skupini da ali ne
4.9.2013 11:14:45   
petea
Verjetno je malo odvisno tudi od tega, kaksne skupine glede na starost otrok lahko oblikuje vrtec

Avtorici teme: glede na starost tvojih punck bi jih jaz pustila loceno; tvoja starejsa bo sla v solo drugo leto, mlajsa pa takrat lahko imela se vecjo krizo zaradi locitve. Zdaj sta vsaj v isti stavbi, verjetno se bosta vsaj obcasno videvali, vesta pa, da sta blizu druga drugi. Do drugega leta pa bo mlajsa verjetno navezala tesnejse stike tudi z drugimi otroci in bo verjetno lazje prenesla, da je sestrica proc.

Pogovori pa se o zadevi z vzgojiteljicami in poiscite mozne resitve.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sestrici skupaj v skupini da ali ne
4.9.2013 13:03:05   
kalbo
Mojedva zdaj šestletnica in štiriletnik sta bila skupaj v skupini eno leto, zdaj je šla tamala v šolo, mali je pa ostal tam. Kakih posebnih težav ni bilo, kakih posebnih plusov razen to, da nista bila na različnih koncih Grosuplja pa tudi ni bilo.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
4.9.2013 13:48:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sestrici skupaj v skupini da ali ne
4.9.2013 17:10:13   
hedviga
Naša dva sta že od začetka skupaj in bosta ostala do šole, najbrž tudi potem. Sicer se največ družita med sabo, ampak vedno manj, oblikujeta svoja prijateljska. Logično, ker ju ne zanimajo več iste stvari. Kot se pogrešata itd pa se med sabo tudi največkrat scufata. Dvomim pa da bi jima bilo super če bi ju dali narazen, meni je pa posvoje tudi všeč da je tako. Če nič drugega je "bolj komot" user posted image Ker grem namesto na dva, samo na en roditeljski sestanek user posted image

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sestrici skupaj v skupini da ali ne
4.9.2013 22:11:20   
Najaa
Mene so pa vprašali, če želim, da gre tamala v isto skupino kot tavelika pa sem rekla, da ne. Itak sta skupaj ves čas, v vrtcu pa naj imata vsaka svojo družbo. In je bilo čisto fajn. Videli sta se vzunaj pa kdaj na hodniku, dejavnosti sta pa počeli vsaka s svojo skupino.

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sestrici skupaj v skupini da ali ne
4.9.2013 22:23:11   
josephine27
Jaz, če bi imela možnost ju imet v isti skupini bi ju imela.

_____________________________



(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sestrici skupaj v skupini da ali ne
4.9.2013 22:23:51   
LuLu
Moja2 leto in pol narazen, prej sta bila v najstarejših skupinah oba, ampak ne v isti skupini. Zdaj je pubec v šoli, ona še v vrtcu.
Meni je boljše, da sta narazen, naj si vsak svoje okolje uredi, najde sebi primerne prijatelje, sta dva različna človeka. In je tudi mala bila bolj na brata, kot obratno, ampak ravno zato, mi je letos dobro, da sina sploh več ni v vrtcu. Sama se bo morala znajti, ne se obešati na starejšega brata in postati samostojna.
Če si mlajša tako želi s starejšo skupaj... mogoče je ravno to dovolj dober razlog, da se je ne da. Bere se ziher zelo kruto user posted image , pa ne mislim nič slabega.
In ja, velikokrat starejši sorojenci imajo občutek, da morajo skrbeti za mlajšega. Napaka staršev ponavadi... meni to ni ok. Naj vsak skrbi zase, pač primerno njihovim letom.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sestrici skupaj v skupini da ali ne
4.9.2013 22:44:07   
ronja
Verjetno je malo odvisno tudi od tega, kaksne skupine glede na starost otrok lahko oblikuje vrtec

pri nas to ne bi bil problem, obe bi šli v jasli. Tako so dali (prav zato) eno v kombinirano skupino, stara je bila 2,5 let.

odvisno, kako funkcionirata, ko sta skupaj. moja 2 npr. sta si stalno nekaj v laseh, ker sta si popolnoma razlicna: in se je poleti, ko sta bila v vrtcu v isti skupini, to doma ful poznalo - sta bla oba bistveno manj tolerantna in sta se ves cas doma neki prickala. k sreci je tega rezima konec in sta vsak v svoji skupini

Vsekakor odvisno od otrok. Punci sta bili junija in zdaj 1 teden skup v skupini in sta uživaaaaliiii! Potem sta meli kar krizo, da zdaj pa ne bo več tako, v bistvu nikoli več... Verjetno je res največ odvisno od otrok - mojima puncama so všeč iste prijateljice, dejansko sta si v skupini našli sestriciuser posted image (sestrici hodita vsaka z eno mojo malo v vrtec oz. sta hodili). Tako da meni bi bilo lažje in njima po moje bolj fajn, ampak za kako stvar je pa verjetno fajn, da ni bilo tako. Če bi mela možnost, pa bi ju dala skup. Da bi tavelika kaj strašno skrbela za tamalo, pa še nisem opazila, zelo zelo dvomim, da bi ji tamala to dovolilauser posted image . Skrbita ena za drugo v smislu, da ne bo kateri hudo, da bo vsaka dobila tudi to, kar je dobila ona, itd... Ampak tako klasično pa res ne. Bi radi skrbeli za malega, pa se tudi on ne dauser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sestrici skupaj v skupini da ali ne
5.9.2013 8:23:17   
lotty4
hvala vam za vse odgovore. Včeraj sva se z vzgojiteljico pomenili da ostaneta vsaka v svoji skupini, ko pa bo mlajši hudo, bosta šli starejšo pogledat. To so včeraj tudi že naredili in je bilo potem vse uredu. Če pa bi jaz hotela da ju dajo skupaj pa mi tudi ne bi komplicirali. Tako da so res odprti za reševanje težav.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sestrici skupaj v skupini da ali ne
5.9.2013 10:52:33   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: lotty4

Včeraj sva se z vzgojiteljico pomenili da ostaneta vsaka v svoji skupini, ko pa bo mlajši hudo, bosta šli starejšo pogledat. To so včeraj tudi že naredili in je bilo potem vse uredu.


Super rešitev. Ločeni, pa še vedno imata stik, če je treba.

(odgovor članu lotty4)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: sestrici skupaj v skupini da ali ne
5.9.2013 22:05:36   
aknela123
delam v vrtcu. punčka, ki je imela do letos starejšo sestro v isti skupini, je komaj zdaj "malo zadihala", ko nima več sestre zraven, ker sta si bili vseskozi v laseh (je šla večja v šolo). je pa tudi odvisno, v kakšnih odnosih sta doma, koliko sta si narazen,...
hedviga, tvoja dva sta dvojčka, teh pa tudi jaz ne bi nikoli ločevala.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: sestrici skupaj v skupini da ali ne
6.9.2013 9:02:31   
ronja
hedviga, tvoja dva sta dvojčka, teh pa tudi jaz ne bi nikoli ločevala.

Toej meni ful hecno - pri dvojčkih je avtomatsko, da morajo bit skup, pa si tudi včasih niso ves čas všeč in se kregajo in tudi se zgodi, da kdaj kateri reče, da bi rajši, da ne bi bila skup (poznam en primer, ko sta bili zelo srečni, da sta v sš končno narazen).
Če pa sta otroka 17 mesecev razlike, pa se ju obravnava čisto drugače, čeprav se obe ne spomnita, da bi kdaj bili ena brez druge in se lahko super razumeta... Razumem za dvojčke, da smo si na jasnem, tudi jaz jih ne bi ločevala, ampak ne razumem te strašne razlike med dvojčki in sestrami, ki so malo razlike in se štekata. Ker tudi v vrtcu je bil odgovor, da majo sorojence vedno v različnih skupinah, edino če so dvojčki, to pa seveda ne, so vsekakor skupaj, ker "to je pa drugače". Ok, sta bila skup v maternici, ampak ni nujno tako zelo drugače (kar potrjuje dejstvo, da so me za punci ničkolikokrat vprašali, če sta dvojčici, čeprav si nista podobni).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
6.9.2013 9:37:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lotty4)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
6.9.2013 9:39:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: sestrici skupaj v skupini da ali ne
6.9.2013 9:52:04   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: lotty4

hvala vam za vse odgovore. Včeraj sva se z vzgojiteljico pomenili da ostaneta vsaka v svoji skupini, ko pa bo mlajši hudo, bosta šli starejšo pogledat. To so včeraj tudi že naredili in je bilo potem vse uredu. Če pa bi jaz hotela da ju dajo skupaj pa mi tudi ne bi komplicirali. Tako da so res odprti za reševanje težav.


Tudi pri nas to omogočijo. Tamala je pogosto šla malo obiskat tavečjo. Pol so bili pa tudi na igrišču skupaj... Letos je pa tako ostala sama v vrtcu, ko je tavelika šla v šolo. Slej ko prej pride čas, ko gre en naprej in se drugi mora znajti po svoje. user posted image

(odgovor članu lotty4)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: sestrici skupaj v skupini da ali ne
6.9.2013 11:06:05   
hedviga

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

hedviga, tvoja dva sta dvojčka, teh pa tudi jaz ne bi nikoli ločevala.

Toej meni ful hecno - pri dvojčkih je avtomatsko, da morajo bit skup, pa si tudi včasih niso ves čas všeč in se kregajo in tudi se zgodi, da kdaj kateri reče, da bi rajši, da ne bi bila skup (poznam en primer, ko sta bili zelo srečni, da sta v sš končno narazen).
Če pa sta otroka 17 mesecev razlike, pa se ju obravnava čisto drugače, čeprav se obe ne spomnita, da bi kdaj bili ena brez druge in se lahko super razumeta... Razumem za dvojčke, da smo si na jasnem, tudi jaz jih ne bi ločevala, ampak ne razumem te strašne razlike med dvojčki in sestrami, ki so malo razlike in se štekata. Ker tudi v vrtcu je bil odgovor, da majo sorojence vedno v različnih skupinah, edino če so dvojčki, to pa seveda ne, so vsekakor skupaj, ker "to je pa drugače". Ok, sta bila skup v maternici, ampak ni nujno tako zelo drugače (kar potrjuje dejstvo, da so me za punci ničkolikokrat vprašali, če sta dvojčici, čeprav si nista podobni).


Hja, nej bi bilo zato, ker so menda bolj navezani oz. še bolj. V bistvu se kar strinjam s tabo, je pa res da nimam pojma kakšna bi bila interakcija med njima, če ne bi bila dvojčka. Včasih mislim, da bi ju bilo čisto zdravo dati narazen, da bi malo zadihala eden od drugega, saj sta "prisiljena" biti non stop skupaj. Ko pa taka situacija pride, sta pa kar zgubljena. V vrtcu je bilo prvo leto pomoje za njiju super da sta skupaj, jima je bilo lažje. Tudi naslednje leto sta se igrala precej zase, ločeno od ostalih otrok. Je pa res da je bil tista skupina starejša. No, v preteklem letu pa sta že izoblikovala vsak svoja prijateljstva in se zdaj igrata ločeno eden od drugega. Ko ju takole gledam, sta bila res "samo" naključna sostanovalca v mojem trebuhu, saj sta si povsem različna: karakterno, vizualno (Špela je svetlamodrooka in 10 cm in 5 kg ima manj kot Miha, ki je temen rjavook- dokazni material priloženuser posted image )), ma še okusa za hrano nimata istega...
IN.. kar je še posebaj zanimivo user posted image .. odkar smo zlezli iz vozička me noben več ne vpraša, če sta dvojčka! Vidim pa tisti napeti zamišljeni izraz na obrazu: "pa kako je lah tolk hitr spet zanosila..."...

user posted image

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: sestrici skupaj v skupini da ali ne
6.9.2013 18:40:10   
aknela123
ronja in hedviga, pišem pač iz lastnih izkušenj.

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: sestrici skupaj v skupini da ali ne
8.9.2013 10:05:57   
hedviga
Sej maš prav Aknela, to so tudi meni povedali. V naši skupini so celo dvoji dvojčki...user posted image


_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: sestrici skupaj v skupini da ali ne
10.9.2013 21:55:04   
ribica.
moja osebna izkušnja........imam brata dvojčka. V šoli mi nikoli ni blo extra fajn da sma bla v istem razredu, saj si vedno na nek način čustveno obremenjen, kadar je drugi vprašan, oz kako se obnaša, kaj počne. Sploh ne moreš prav zadihat. Vsaj men je bilo tako. V vrtec pa nisva hodila, samo v malo šolo, tako da iz res zgodnjega otroštva nimam izkušenj.

Je pa res da ko sem mami enkrat to rekla, kasneje, ko sva že končala šolanje, mi je rekla, češ kaj bi ti naredila, a ti bi jih pa dala vsakega v svoj razred?! Tako da čist razumem dilemo.

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: sestrici skupaj v skupini da ali ne
10.9.2013 22:03:20   
mayci
Jaz delam v vrtcu in sem imela ravno lansko leto sestrici v skupini. Mi je letos veliko bolje, ko so ju dali narazen, ker šele tako ena in druga zaživiti in funkcionirata po svoje.
Prej pa se je ta mala precej obešala na ta veliko in ta velika (leto in pol starejša) je bila stalno obremenjena s tem, da mora "pazit na sestrico"

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: sestrici skupaj v skupini da ali ne
17.9.2013 21:35:49   
Balerina
Meni je bilo tudi bolje da so bili v različnih skupinah. Se mi zdi da so si tako lahko našli svoje prijatelje, naredili kakšno nemunost, brez da bi midva z možem vedela in tudi starejšni ni bil obremenjen z mlajšim, se je lahko brezskrbno igral.

Pri nas vem da bi bila no 1. obremenjena če bi bila skupaj z no. 2 ker slednji je pri vsaki neumnosti zraven. No. 2 pa je preveč skrben do no. 3 in bi ga skoz nekaj pedenal. Po moje no. 3 pri 3 še nebi samostojno jedel ali se oblekel ker bi imel vedno starejšega brata da to dela namesto njega. No potem pa bi bila kruta realnost ko bi brat šel v šolo.

Tako da to da so v različnih skupinah mi je res super pa se res dobro razumejo med seboj in se doma veliko skupaj igrajo. Ko so pa v vrtcu so pa v drugem svetu in se razen na igrišču ko se srečajo in pozdravijo niti ne pogrešajo med seboj.

Tudi zjutraj če so skupine še združene gredo vsak zase v igralnico, no če pa so dolgo v vrtcu, parkrat na leto ko nimamo starihstaršev pri roki, pa se igrajo skupaj ko gredo prijatlčki že domov.

Je res zanimivo kako so si oblikovali svoj svet v vrtcu. Smo šli kake dva tedna zjutraj zgodaj v vrtec, in sem si mislila no OK danes pa mali ne bo jokal grasta tako ali tako skupaj notri in ne bo težav. Ma ja no. 2 je letel notri pa do prijatelja no. 3 pa je jokal. Mi je potem popoldan, ko sem ga vprašala zakaj ga ni nič potolažil, samo rekel a ja pa saj pol pa ni nič jokal.

Tako kot mi rabimo malo da smo v družbi drugih tudi otroci rabijo spremembo družbe, čeprav je na začetku težko.


(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pomlad je prebudila tudi klope
S pričetkom pomladi se prebujajo tudi na prvi pogled nedolžni klopi, ki prenašajo vse prej kot nedolžen virus klopnega m...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?