|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sibirski husky in prehrana
23.12.2008 19:15:32   
Anonimen
Pozdravljeni!
Doma imamo sibirskega huskyja starega 9 let in zadnje čase ima probleme s prebavo. Če mu damo samo in izključno navadne Pedigree brikete (ali kako se že napiše) nima driske, po vsaki drugi hrani pa.
Imate kak nasvet s katerimi briketi ga naj prehranjujemo, kakšne priboljške bi lahko dobil? Pred 2. dnevoma sem ga šla cepit in sem vet. malo povprašala o tem in je bil nek čuden, nič mi ni znal povedat, samo tisto Eukanubo mi je reklamiral ker jo pač pri njih prodajajo. Sam jaz ne padam na take..
Torej imate kak nasvet? Predvsem me zanima kako naj še naprej zdravo prehranjujemo našega psa, če so Pedigree dovolj dobri briketi oz. katere bi vi predlagali?
Pa lepo prosim za konkretne nasvete/predloge, ne se kregat... Hvala!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sibirski husky in prehrana
23.12.2008 19:44:24   
kjava
Pedigree briketi so po besedah veterinarjev bolj en šrot. Kot za nas McDonalds približno. Ampak, če psu odgovarjajo in če po njih že 9 let v redu funkcionira, ne vem, zakaj mu sploh dajete kaj drugega. OK, občasno kuhano hrano nezačinjeno, riž, piščanca in to. Za razne priboljške je pa itak bolje, da jih psi ne dobivajo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sibirski husky in prehrana
23.12.2008 20:06:41   
Anonimen
ja saj to je to, ker ne vem kateri briketi bi bili najboljši. Saj ni vseh 9 let jedel teh, smo mu na čase menjavali. Kot mladiček je jedel Eukanubo, potem pa še druge firme. Sam sem slišala da Eukanuba ni več to kar je bila in se mi zdi brezveze zapravljat toliko denarja za to hrano, če itak ni najboljša.
Kot priboljšek pa je dobival večinoma konzerve, kosti in raznorazne stvari iz trgovin za živali. Ampak kot pravim, nič od tega mu več ne dajemo zaradi prebave. 
Pa hvala za odgovor.

(odgovor članu kjava)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sibirski husky in prehrana
23.12.2008 20:09:06   
Anonimen
aja zanima me še če je kateri od vaših psičkov imel večkrat drisko in kako ste se tega rešili? Mogoče s kakšnimi doma pripravljenimi stvarmi?
kjava omenila si riž, a ta je dober za psa? Riža, krompirja in raznih ostankov od kosila mu nikdar nismo dajali.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sibirski husky in prehrana
23.12.2008 21:00:02   
kjava
Glej, nekaterim psom je vseeno kaj pojejo in so kot kante za smeti, nekateri pa so bolj občutljivi in morajo biti vse življenje na dietni hrani iz takih in drugačnih razlogov. Ta dietna hrana največkrat vsebuje riž v kombinaciji z jagnjetino ali z ribo ali s piščancem, raco...
zakaj tvoj pes driska so lahko različni razlogi. Možno da ga že nekoliko starost daje in ima bolj občutljiva prebavila. Lahko da je z jetri kaj, da slabo prebavljajo maščobe... Alergija na določeno zadevo se lahko razvije kadarkoli v življenju, samo dvomim, da bi jo on imel, če po pedigreju nima težav.
Prav je, da mu ne dajete hrane z mize, ker ne sme jesti začinjeno.

Pri prebavnih težavah navadno priporočjo do sluzi prekuhan riž in piščanca brez kože, da ni nobenih maščob, ki delujejo še bolj odvajalno.
Poskusi mu dati polento ali makarone.
Drugač pa mogoče ne bi bilo slabo iti k veterinarju, da pogleda kri in vidi, če vsi organi funkcionirajo tako kot treba.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sibirski husky in prehrana
23.12.2008 23:01:26   
Ribica **
Eukanuba je mnogo boljsa kot Pedigree, pa ceprav je slaba!

Pejt v eno pasjo trgovino po testerje, pa tako poskusi. Itak je treba postopoma menjat brikete. Pa ce ima 9 let, mora jest senior hrano.

Moja dobi vse - tudi krompir. To je samo mit oz. pac eni psi ga prenasajo, eni pa ne. Riz+korenje+pust piscanec kuhano na vodi je pa super, kadar ima pes drisko ali pa ce bruha. Lahko pa tudi samo riz das, ce nimas piscanca doma, lahko je tudi malo razkuhan.

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sibirski husky in prehrana
23.12.2008 23:02:28   
Ribica **
aja, ce je pa driska samo prehodne narave, imajo pa v lekarni ene kapsule s kostanjem prav za pse - v lekarni za ljudi. Imena zdajle na pamet ne vem, lahko pa grem pogledat. Luni je na morju kapsula + riz takoj prijela, pa je imela tako drisko, da je jaz se nisem videla. Dobro, da smo bili na morju user posted image

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sibirski husky in prehrana
23.12.2008 23:48:23   
Arwenko
Drisko je verjetno dobil zato ker ste hrano prehitro menjavali, nekateri psi potrebujejo postopno menjavo tudi za odboje 2-3 tedne, drugi spet samo 2-3 dni, nekateri pa celo nič. Tak da treba je malo testerčke preizkusit, pa se za eno znamko odločit, pa pol s tisto hranit. Pri takšni starosti bi jaz tudi uvedla kakšno light hrano oziroma za seniorje odvisno od znamke pač. Sicer sem jaz z Eukanubo zadovoljna, drugi pa spet ne, tak da je čisto odvisno.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sibirski husky in prehrana
24.12.2008 9:18:22   
Tanik
drisko dobijo pri menjavi hrane, namreč hrano je treba postopoma zamenjat, torej malo stare hrane (to kar je do sedaj jedel) in zraven novo.
in zakaj bi mu rada menjala hrano?

drisko se pa da rešit, če daješ samo suho hrano ali pa kuhan riž pa pusto piščančje meso (kuhano). driska je lahko tudi če ima žival gliste, potem je potrebno razglistenje.

krompir pa ni dober za psa prav tako sveži kruh ne, suh kruh pa lahko, seveda ne preveč.
pa načeloma če pes je, se mu hrana ne menjava. menjamo takrat če so težave.

naša ima še zmeraj isto hrano in večinoma je na briketih, kdaj dobi konzervo ali kaj kuhanega. priboljške pa vsake toliko in to prašičja sušena ušesa. pa kak jabolk, suh kruh.


< Sporočilo je popravil Tanik -- 24.12.2008 9:21:33 >


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sibirski husky in prehrana
24.12.2008 9:28:38   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: *TaMiKaaaa*

aja zanima me še če je kateri od vaših psičkov imel večkrat drisko in kako ste se tega rešili? Mogoče s kakšnimi doma pripravljenimi stvarmi?


Moja višavka ima drisko po teh kosteh iz posušene kože, ki se jih kupi v trgovinah za male živali. Je pa kar trajalo, da sem ugotovila, da je to to. Takrat, ko mi je končno kapnilo, da je to od tega, je imela že krvavo drisko. Tako da puskusi mu ne dat teh kosti, pa Pedigre res postopno zamenjaj s kakšnimi drugimi, kvalitetnimi briketi (ki se jih kupi v trgovinah za male živali). Upam, da ni driska že od kakšnih posledic tega šita.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sibirski husky in prehrana
25.12.2008 22:02:21   
Anonimen
Punce najlepša hvala za odgovor! Res mu bom postopoma menjala brikete za neke kvalitetnejše in s tem rižem bom poskusila, hvala!

Pa da še pokažem "krivca" za moje skoraj taglavne skrbiuser posted image  

Slika je prevelika.  

Lepe praznike vsemuser posted image

< Sporočilo je popravil Ribica RR -- 28.12.2008 18:25:39 >

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sibirski husky in prehrana
25.12.2008 22:03:59   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: *TaMiKaaaa*

Punce najlepša hvala za odgovor! Res mu bom postopoma menjala brikete za neke kvalitetnejše in s tem rižem bom poskusila, hvala!

Pa da še pokažem "krivca" za moje skoraj taglavne skrbiuser posted image  



Lepe praznike vsemuser posted image


O, kako je lep. To je pa eden redkih psov,ki bi ga kdaj imela.

< Sporočilo je popravil Ribica RR -- 28.12.2008 18:25:55 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sibirski husky in prehrana
26.12.2008 9:09:51   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: *TaMiKaaaa*

Punce najlepša hvala za odgovor! Res mu bom postopoma menjala brikete za neke kvalitetnejše in s tem rižem bom poskusila, hvala!

Pa da še pokažem "krivca" za moje skoraj taglavne skrbiuser posted image  



Lepe praznike vsemuser posted image


O, kako je lep. To je pa eden redkih psov,ki bi ga kdaj imela.



Jooooj, pa daj ga kupi, bolje od tistega tamagočija, ne, furbija imaš, a ne, res. A veš kako je to fajn za otroka? Toliko ljubezni, res.

< Sporočilo je popravil Ribica RR -- 28.12.2008 18:26:22 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sibirski husky in prehrana
28.12.2008 14:51:27   
Anonimen
Hvalauser posted image

Ja res je lep in pravi za družino z otroci, ker bi se non stop cartal in bil v središču pozornosti, sploh ni rad sam.
Je pa res da za takega psa potrebuješ veliko časa za sprehode (vsak dan vsaj 2 uri intenzivne hoje-midva sva z rolerji zunaj) in veliko časa za vzgojo, so trmasti kot sam vrag in naš priznam da ni pravilno vzgojen. Je tak cartek, sploh ni napadalen, ampak še vedno skače po obiskih kot en mladiček in pobegne ob vsaki šansi ki jo ima. Zdaj sicer že vsaj eno leto ni, hvala bogu.

V glavnem če imate dovolj časa vam ne bo žal da ste ga kupili user posted image

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: sibirski husky in prehrana
29.12.2008 22:28:24   
atanja
Ja pri nas je pa nasprotje. je tak bl sama zase. čoha se že da je pa kaj več ljudi gre pa stran. Edin našga tamalga ma pa za svojga. Ful je zbirčna sam pri našmu tamalmu vse poje-ko ji da v gobček. pa čohat se mu fuuuul pusti. pa ga posluša k je ji kaj razlaga. men je že tok smešna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?