|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   silvesterska večerja
30.12.2011 13:58:31   
mini86
rabim ideje..rada bi neki posebnega a hkrati enostavnega..

za božič smo imeli
pečen krompir, riž, vinska omaka, bela omaka, zelenjava, rdeče zelje, piščanec na soli, mesna rulada in pa mrežna pečenka-tko da tem stvarem bi se rada izognila

verjetno bo za kosilo kšna riba tako da tud kej morskega odpade..

komplicirano?!?absolutno!!


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 14:20:40   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

rabim ideje..rada bi neki posebnega a hkrati enostavnega..

komplicirano?!?absolutno!!



čaki mal user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 14:24:12   
enea
jaz bom naredila pohane koščke sv.prate in piščančjih stegen brez kosti,.. pa mimozo,.. nekaj podobnega kot francoska solata
verjetno še malo narezka, in kokosovo potico,...user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 14:27:46   
Felicita
piščančji žur? (piščančji fileji zaviti v paršut in sir, pokuhani v smetanovi omaki); zraven lahko narediš npr krokete, njoke,... pa loparnico, če se ti da (pita iz vlečenega testa in plasti različne zelenjave). sladica pa npr kaka skutina torta, prelita z omako (iz jagodičevja npr)...

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 14:34:54   
mini86
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: mini86

rabim ideje..rada bi neki posebnega a hkrati enostavnega..

komplicirano?!?absolutno!!



čaki mal user posted image




user posted image user posted image
res bi rada da je enostavno..vem pa da absolutno kompliciramuser posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 14:37:01   
mini86
rada bi recept za mimozo, bolj podoben opis piščančjega žura-vem da sem davno nazaj to že delala pa se ne morm spomnt podrobnosti, pa še za loparnico

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 14:42:26   
pelin
Mi imamo pa ponavadi vsakega silvestra zgodnjo večerjo v ožjem  družinskem krogu in so največkrat na tapeti ribje specialitete, ker jih imamo vsi radi in ker se ponavadi pri pripravi tu ven vrže moj dragi ....Tako ponavadi pripravi ribjo ploščo na kateri imamo različne morske zadevice...letos bodo to kozice, školjke, brancin,  škarpena, pa kakšni dve pesti giric, kalamari...zraven še solata iz orjaškega lignja, skleda krompirja z blitvo, česnov kruh, skleda motovilca in rukole z jajci in fižolom... Kasneje pa smo ponavadi povabljeni h kakšnim prijateljem ali pa oni pridejo k nam. Tako bo tudi letos.Za takrat ponavadi že naprej pripravim kakšne narezke, namaze, narastke, slane prigrizke...skratka zadeve, ki se lahko počasi jedo cel večer....Posebej mi je všeč, če so na mizi tudi različne solate...žal pa sem se v teh letih že nekako izpela in bi rada dobila kakšen preprost preizkušen recept za kakšno dobro in ne čisto vsakdanjo solatko....Ponavadi spacam skupaj kakšno francosko, šobsko, testeninsko, tunino ali pa jajčno...potem se pa počasi konča moj repertoar...

aja, sem šele sedajle videla, da se boste z ribami mastili že za kosilo...Kaj pa če bi si izbrala kakšno posebno kuhinjo, kot je mehiška, kitajska,...nekaj posebnega in ne vsakdanjega, pa ni rečeno, da nujno zakompliciranega...Mi smo imeli enkrat pri enih kolegih , kjer se nas je zbralo več, dogovor, da bomo imeli večer balkanske hrane...Vsak je prinesel kaj s seboj, tako, da smo se tistega večera res najedli pleskavic,čevapčičev, bureka, zelenjavnih in mesnih pit...ter na koncu obvezna sarmica...Hec je bil v tem, da nihče od nas ni iz juga, smo pa vsi ljubitelji takšne hrane in smo se po svoje to potrudili spacati skupaj...


< Sporočilo je popravil pelin -- 30.12.2011 14:50:58 >

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 14:48:23   
mini86
Tako ponavadi pripravi ribjo ploščo na kateri imamo različne morske zadevice...letos bodo to kozice, školjke, brancin, škarpena, pa kakšni dve pesti giric, kalamari.


a sm lahko letos vaš poseben gost..obljubim da bom čisto tiho in bom pridno jedlauser posted image user posted image
js bi dol padla za tako večerjo..
je pa pri nas na obisku stric od mojga k ne mara nič morskega-slabe pretekle izkušnje in že ko samo kej tazga voha se mu obrne..

mogoče ti bo to prišlo kej prav, čeprav mislim da si glavne solate že pobralauser posted image
http://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/29419/Main/26719


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 14:53:33   
Felicita
http://www.kulinarika.net/recepti/2789/mesne-jedi/piscancji-zur/

samo jest meso spečem že vnaprej (torej ne dam surovega v pečico)

evo, loparnica: http://www.kulinarika.net/recepti/182/zelenjavne-jedi/loparnica/

samo spet, jest dam zelenjavo po navdihu/zmožnostih.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 14:54:49   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

http://www.kulinarika.net/recepti/2789/mesne-jedi/piscancji-zur/

samo jest meso spečem že vnaprej (torej ne dam surovega v pečico)

evo, loparnica: http://www.kulinarika.net/recepti/182/zelenjavne-jedi/loparnica/

samo spet, jest dam zelenjavo po navdihu/zmožnostih.



zakaj pa meso prej spečeš? a pol vseeno pečeš tolko dolgo, da se smetana fanj zgosti?


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 14:57:10   
mini86
IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

http://www.kulinarika.net/recepti/2789/mesne-jedi/piscancji-zur/

samo jest meso spečem že vnaprej (torej ne dam surovega v pečico)

evo, loparnica: http://www.kulinarika.net/recepti/182/zelenjavne-jedi/loparnica/

samo spet, jest dam zelenjavo po navdihu/zmožnostih.



zakaj pa meso prej spečeš? a pol vseeno pečeš tolko dolgo, da se smetana fanj zgosti?


glede peke z že spečenim mesom-si mi vzela z jezika..koliko časa pol cca pečeš


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 14:57:15   
blaža
Moj mož bo skuhal brodet, pol pa polento zraven. Ker mamo ene par finih ritk, ta malih, bojo pa še nekateri jedli pico, eni margerito, ker drugega ne marajo, eni bojo prinesli s seboj pohano meso, ker drugega ne jejo, naša dva jesta brodet, tako, da ni panike, prinesejo eni pa še burek, tako, da bo prava balkanska kuhinja,user posted image .

No jaz mam pa še na čez en msten desert oz kr torto. Bit če svega, in dvomim, da bo kkšen lačenm nekaj od vsega tega bo ja jedel.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 14:58:38   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

http://www.kulinarika.net/recepti/2789/mesne-jedi/piscancji-zur/

samo jest meso spečem že vnaprej (torej ne dam surovega v pečico)

evo, loparnica: http://www.kulinarika.net/recepti/182/zelenjavne-jedi/loparnica/

samo spet, jest dam zelenjavo po navdihu/zmožnostih.



zakaj pa meso prej spečeš? a pol vseeno pečeš tolko dolgo, da se smetana fanj zgosti?


glede peke z že spečenim mesom-si mi vzela z jezika..koliko časa pol cca pečeš



Piščančje meso je itak hiro pečeno in spustu tudi malo soka. Mi spečemo vse skupaj v pečici, nič prej, ker je brez veze si delat delo,.. Pol zraven skuham široke rezance in ko razdelim piščančji žur po krožnikih, tiso omakco, ko ostane,.. polijem čez široke rezance.user posted image


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 15:00:07   
blaža
piščančji žur jaz pečem kr po občutku. Itak na vrhu vidiš, če se je smetana, pa sir lepo zapeklo, pol pa vzamem ven, malo pogledam meso, če je pečeno in to je to.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 15:02:29   
enea
mini86 imaš ZS

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 15:03:09   
pelin
Seveda bi bila pri nas dobrodošla, ker moj ponavadi skuha vsega prevečuser posted image user posted image ...drugače pa bom poskusila narediti tisto "tvojo" Mediteransko solatko...
Loparnico delam večkrat, pa sploh nisem vedela, da se temu tako reče....jaz ponavadi takrat počistim spodnji predal za zelenjavo v hladilniku ali pa shrambo, tako da je čisto unikatnauser posted image ...
Ena je omenila skutno torto....že dolgo iščem res dober recept za tisto pravo skutno torto, ko je zgoraj in spodaj testo, na sredini pa je skutna krema...je že katera delala?Blaaaažaaa?user posted image user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 15:05:25   
blaža
Jaz mam recept od sestre Vendeline za skutno torto in mi samo to jemo, ker nam drugače skutne zadeve ne sedejo preveč. Češ recept?

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 15:06:46   
enea

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Češ recept?


jaz tudiuser posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 15:08:13   
pelin
Ja pliiisuser posted image

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 15:08:50   
blaža
Biskvit:

5 jajc
150g sladkorja
150g moke

Krema:

1 vanilin puding
3dcl mleka
150g sladkorja
3 lističe želatine
sok in lupinica pol limone
500g skute
1/4 l sladke smetane

Skuhaš puding, v vodi namočiš želatino in jo vmešaš v vrel puding ( tako ne dobiš grudic 100%). V hladen puding vmešaš skuto, limonin sok in lupinico, ter v tole maso, ročno vmešaš stepeno smetano. Vse skupaj namažeš na biskvit. Biskvit se nič ne navlaži in je ful dobro vse skupaj.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 15:09:34   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: enea


IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Češ recept?


jaz tudiuser posted image


Evo za vse je.user posted image . al, da ga zbiršem, pa samo na zs? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 15:14:01   
pelin
Hvaaala...ja kolikor lahko razberem iz recepta je ta tista, ki jo iščem...mmmm...sem jo jedla pred stotimi leti pri eni starejši tetki in še danes vem kakšen okus je imela...sem pač (pr)skutni odvisnik user posted image user posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 15:14:44   
mateyka
[moji predlogi:

predjed - namazi (dva sta na linku spodaj) in popečeni kruhki
http://www.youtube.com/watch?v=fJe846YUtBk&feature=related

juha s kolerabo in kardamomom
http://www.youtube.com/watch?v=lW2wSUJXBa0

Sticky Lemon Chicken
http://www.youtube.com/watch?v=mARkUax2jg0

Panacotta
http://www.youtube.com/watch?v=tV0b_EzTvY8&feature=related

ali hitri tiramisu
http://www.youtube.com/watch?v=tz5IrjY0sr4&feature=endscreen&NR=1

< Sporočilo je popravil mateyka -- 30.12.2011 15:17:24 >

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 15:15:59   
Felicita
hehe, jest spečem meso, ker sm se enkrat grdo zaj... ker je blo meso čist vodeno in je spustilo fuuuul vode (tko ene 3 - 4 dcl zihr)... potema pa valda pečem manj časa, pogledam da je smetana lepo gosta in se ji naredi 'skorjica', da je sir stopljen... ostalo mi ni treba skrbet user posted image delam pa ponavadi v jenski posodi, mam neki časa pokrito, potem odkrijem.
za skutno torto sem pa mislla tisto, ki ima spodi samo zdrobljene piškote, zogri pa potem kremo iz skute in želatine (in poljubnih dodatkov), pa potem počaka v hladilniku (fajn je, k jo lahko narediš ful prej oz. prejšnji dan...)


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: silvesterska večerja
30.12.2011 15:16:01   
mini86
IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: enea


IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Češ recept?


jaz tudiuser posted image


Evo za vse je.user posted image . al, da ga zbiršem, pa samo na zs? user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...
5 slastnih kašic za dojenčke
Hitro preverite pet receptov za slastne in zdrave kašice za dojenčka, ki se spoznava z gosto hrano.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?