|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   slab rezultat ns, sedaj amnio
10.8.2006 11:10:37   
Anonimen
NS mi je pokazala slabo razmerje, hormonski test je verjetnost okvare še povečal. Čaka me amniocenteza, zdravnik me je tolažil, da slabo verjetnostno razmerje še ne pomeni nič, naj se pomirim in počakam na rezultate amnio.
Žalostna sem, nevem kaj naj si mislim in kako bom zdržala na izvide amnio.

user posted image

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
10.8.2006 11:12:57   
Anonimen
zdravnik ima prav.
ne sklepaj prehitro,pa še to da je vse slabo.
Počakaj na rezultate,pa ne skrbi preveč.
držim pesti ,da bodo rezultati dobri

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
10.8.2006 11:14:06   
Anonimen
držim pesti zate!!!!!!!!!!!! user posted image   ne morem si niti predstavljati, kako se počutiš.. bodi pozitivna in misli pozitivno, čeprav je težko.. 

user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
10.8.2006 11:17:31   
Anonimen
Vem, da je težko, vendar poskušaj biti optimistična, misli pozitivno. Držim pesti, da bo vse OK! user posted image

Še ena user posted image  za srečo.

< Sporočilo je popravil hothien -- 10.8.2006 11:19:32 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
10.8.2006 11:36:19   
Claudia
Samo pozitvno razmišljaj, pa bo vse ok.
Držim pesti!user posted image
In še ena user posted image   za srečo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
10.8.2006 11:38:43   
KODA
Držim pesti zate,da bo vse v redu.user posted image user posted image
Misli pozitivno.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Claudia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
10.8.2006 11:51:03   
darjatimci
Te popolnoma razumem.Tedni napetosti in potem še mučno čakanje na izvide.Še sedaj se spomnim kako sem s tresočo roko odpirala kuverto in bila potem nagrajena s čudovito novico.To želim tudi tebi,drži se in pogumna bodi.

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
10.8.2006 12:37:27   
x_srečka_x
Držim pesti user posted image user posted image  Misli pozitivno in user posted image user posted image  za srečo user posted image

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
10.8.2006 13:24:06   
Baby
Te bom mal pomirila! Imam kolegico, ki je imela povsod slabe rezultate, ampak je vztrajala!
In kaj se je zgodilo? Doma ima dve leti starega in čist zdravega otročka! Če bi poslušala zdravnike bi bila brez njega?!?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
10.8.2006 13:32:06   
sazi
sestrina znanka je rodila zdravo punčko pri rezultatu NS 1:7
tako da le z optimizmom naprej

(odgovor članu Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
10.8.2006 13:44:19   
lana38
Pojdi na AC in šele, če rezultati AC ne bodo OK, potem bo user posted image . Drugače pa zdaj najbolj potrebuješ sprostitev in pozitivne misli. Moji izvidi AC so bili najhujši-trisomija 21, naprej veš kaj sledi..., pa sem morala vse to preživeti in iti dalje. Verjemi, da mi ni bilo niti malo lahko. Zdaj se že trudim spet zanositi, čeprav še mi ni uspelo, nisem pa obupala. Če rabiš kak nasvet, se mi lahko javiš na ZS.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
10.8.2006 13:50:43   
Anonimen
Držim pesti, da bo vse v redu! user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
10.8.2006 13:56:44   
Geja
user posted image Tudi jaz poznam dve, ki sta imeli zelo slab rezultat NS, ena je imela 1:9, druga pa 1:25. No in potem sta šli na amnio in je bilo vse OK, tako ŽELIM TUDI TEBI user posted image

Verjamem pa da bo ta čas šel zelo počasi, dokler ne boš dobila rezultate! Poskusi odmisliti, čeprav verjamem da je to zelo težko....

Držimo pesti in upajmo na najboljše....

Je pa nekaj, test amnio je potem zanesljiv 100%, tako da je po eni strani bolje da imaš slab rezultat NS in potem opravijo test amnio. Če imaš pa dober rezultat NS pa nikjer ne piše da to drži 100%, ampak le 80%, tako obstaja še vedno možnost.... no ampak pustimo to...

Torej DRŽIMO PESTI...

Geja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
10.8.2006 14:04:08   
tejčica
Jaz sem imela rezultat 1:5 in sem tudi imela AC. Sedaj pa imamo doma zdravo štiriletnico. Počakaj na rezultate AC, ne obupaj prej. Vem da je to čakanje težko, ampak poskusi biti čimbolj pozitivna. Držim pesti da bo vse ok. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Geja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
10.8.2006 14:14:32   
tinaaja
Zakaj ne gres raje an biopsijo horionskih resic.. Delajo do 14 tedna, rezultate dobis takrat, ko bi ti sele delali AC.
Drzim pesti, da bo vse ok.

(odgovor članu tejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
10.8.2006 14:59:54   
RAČKAPK
Vse bo še OK
sam pozitivno razmišljaj

držim pesti

tudi jaz sem imela grozne grozne izvide
pa je bilo na koncu vse OK

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
10.8.2006 15:30:11   
petraz
Tudi jaz močno stiskam pesti zate user posted image . Ne se preveč sekirati, raje počakaj na rezultate, pa boš videla kaj bo. Zdravnik ima popolnoma prav, ko te tolaži, da počakaj in boš takrat videla kaj in kako.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
10.8.2006 17:48:42   
SanjaS
Živjo,

jaz sem tudi imela slab rezultat NS- 1:2.

Takoj naslednji dan sem šla na odvzem horionskih resic in po treh tednih izvedela, da je plod kromosomsko  OK... zakaj bi trpela in čakala na AC, rezultati HB ( horionske biopsije) so enakovredni AC.user posted image  Dobiš jih pa prej.


No, ker so pa vsi izvidi bili b.p. trenutno racam okrog z OOOOgromnim trebuhom...

Sicer je res, da tiste 3 tedne ko sem čakala na izvide nisem spala več kot 45 min/ noč... drži se in pojdi raje na HB, brezveze se je dodatno matrat in čakat AC, pa potem še izvide.

LP,

S.

p.s.
Tako ali tako je pa NS SAMO presejalni test.  Če bi na isti način gledali recimo rak na dojki, bi se morala vsaka 5. ženska stalno sekirat, ker so statistično ugotovili, da ga bo pač vsaka 5. dobila....  In tukaj je podobno, samo VERJETNOST je  in nič drugega..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
11.8.2006 8:57:49   
Anonimen
Najprej hvala za spodbudne besede, v takšni situaciji je težko biti optimist, jaz to že po naravi nisem.
Razmerje ns je bila 1,9 mm, hormonski test je tveganje povečal na 1:93.
Biopsije resic mi zdravnik ni omenil, glede na mojo starost me je takoj naročil na ac.
Doma imam dva otroka in obe nosečnosti sta potekali več kot odlično, zato me je slab rezultat še toliko bolj presenetil in razžalostil.

Hvala za spodbudo, veliko mi je pomenilo, da ste mi zaupale svojo izkušnjo in da vem, da nisem edina, ki mora dati to skoz,
čez mesec dni se vam oglasim.

user posted image

(odgovor članu SanjaS)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
16.8.2006 14:09:56   
maya28
še moj prispevek...
tudi moja Ns slaba, rizik 1:124...potem AC in izvid OK...sedaj čakamo punčko....moja kolegica, ki je noseča (za mano) enako slabo NS in potem tudi ona na Ac...tudi njen izvid Ok, čaka fantka...
ne obupaj, ker daleč največ izvidov AC je uredu....naj te ta misel vodi!!!

Kako je bilo z nostno kostjo? Vidna?
Poznam dva primera žensk, ki so imele dobro NS, pa je imel plod kromosomsko okvaro. Pri enem primeru pa ni bila vidna kost; vendar glede na majhno NS so sklepali, da je otrok tako obrnjen, da nosne kosti ni videti (ker je v večini primerov tako)....
Ns je le presajalni test in še nič ne pove, ker nismo vsi po JUSUuser posted image .....nekatere ženske po dobrem izvidu NS ponosno  izjavijo , da so njihovi potomci zdravi....ampak tega ne morejo vedeti, ker ima cca 20% otrok z DS normalno nuhalno svetlino....torej brez dodatnih preiskav ni nič mogoče vedeti.....tudi potem ni še nič gotovo, medicina pač ni 100%...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
16.8.2006 14:20:24   
Mina1
Zdrži, boš videla, da bo na koncu vse v redu. jaz sem imela v drugi nosečnosti zelo slab rezultat NS, sledila je AC v Postojni, in kljub rezultatu, da je vse v redu, so sledila do poroda dvojna čekiranja in Uzji.

Zame živčna vojna do nezavesti. Seveda se je rodil zdrav in prelep fantek.

Zdaj imam doma dva navihana in sila živahna fantka.

Vse lepo ti želim.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
16.8.2006 14:26:16   
Andra
Sploh ne vem zakaj dela tvoj zdravnik takšno paniko, saj je NS do 2,5 mm normalna in tvoj rezultat ni še nič kritičen.
Naredi še ostale preiskave, da boš pomirjena. Želim ti srečno in mirno nosečnost.

< Sporočilo je popravil Andra -- 16.8.2006 14:27:19 >

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
16.8.2006 21:12:21   
rija
Lani točno takega časa, je bilo še ene par dni do mojih rezultatov AC....pa vem, kaj prestajaš.
Jaz še kuverte z rezultati nisem upala odpreti.

Ampak verjetnost, da bo kaj narobe, je veliko, veliko manjša od tiste, da bo vse vredu.

Držim pesti, fige ali karkoli že pomaga.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
16.8.2006 21:32:03   
Gina
Moja znanka je tudi imela  1:27, pa je ac pokazala, da je vse ok. In je bilo.
Verjamem, da te skrbi. Ampak edina stvar, ki pomaga je ta, da vzameš ves pogoum, kar ga premoreš in se ga oklepaš ta mesec, kolikor se da. Verjamem, da bo vse ok.
btw, 1.9 ni kaj groznega, kolikor je meni znano. Pri meni je bilo pri 3. nosečnosti 1.7

Drži se!user posted image user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: slab rezultat ns, sedaj amnio
17.8.2006 8:21:37   
Anonimen
Živjo,
AC imam naslednji teden,
ko sem gledala izvide je tveganje za DS 1:93, za ostala sindroma pa 1:8000.
Vem, da se vse zanašamo na rezultate NS in mislimo, da če je ns v redu, bo potlej vse o.k., pa v resnici nikoli ne veš.
Lana mi je pomagala z ogromno informacijami, tako si celoten postopek lažje predstavljam in mi ne bo treba čakati na t.i. genetski posvet.
Kljub vaši podpori sem pesimistka,
razvajena in naivna, ker sta prvi dve nosečnosti potekali brez problemov in tako nisem imela pojma, da se lahko zaplete že pri merjenju NS, prej se mi je vse zdelo samoumevno.

Hvala za vse, user posted image .


(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?