|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sojin lecitin in alergija na jajca
25.8.2008 15:27:54   
nelina
Živjo,

moja 8 mesečna hčerka ima alergijo na jajca (na beljak in minimalno na rumenjak) Že od drugega meseca sem na dieti, do rezultatov krvnih testov sem izločila tudi mleko in mlečne izdelke, tako da sem v bsitvu jedla 5 stvari (prava urtikarna dieta)
Zdaj sem izvedela, da na mleko ni alergična in veselo jem skutke in jogurte:)) Zanima pa me, ali lahko uživam izdelke, ki vsebujejo sojin lecitin. Sojin lecitin ima drugačno številko E kot lecitin (jajčni), nikjer na spletu pa nisem zasledila, kako je s sojinim lecitinom (po kmečki logiki bi moral biti iz soje in ne iz rumenjaka)
Klicala sem celo na živilski oddelek Biotehnične fakultete, kjer pa pravega sogovornika še nisem našla. Prav tako sta na dopusti dietetičarka na Pediatrični kliniki in Kliničnem centru... Če katera ta podatek že ima, ga bom zelo vesela.

Hvala

Alenka
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sojin lecitin in alergija na jajca
25.8.2008 16:26:41   
Lunc_a
ja lahko sojinega,saj sojin ni iz jajca :)
pazi tudi na E322 ,če ti tole piše ne smeš,je jajce.Včasih označijo na nekatreih izdelkih kar z E-jiUpam,da nisem fušala in sem pravo št. napisala ;)

(odgovor članu nelina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sojin lecitin in alergija na jajca
25.8.2008 16:30:45   
Lunc_a
No,sem zdaj videla,ko sem šla brskat.Pri E 322 je lahko tudi soja ali jajca.... tako da ti mora pisat v bistvu kakšen E322

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sojin lecitin in alergija na jajca
25.8.2008 20:30:18   
Alfabeta
Sojin lecitin je seveda iz soje. Jajčni pa iz jajc. Ker pa je oboje lecitin, ga označujejo kot E322. Ponavadi pa tudi piše kateri lecitin je.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sojin lecitin in alergija na jajca
25.8.2008 21:25:25   
nelina
Hvala lepa, sem dobila potrditev. Je kar težko z alergijami, no, z vsemi omejitvami v življenju:)) Med nosečnostjo (med drugo) sem imela nosečniško sladkorno in sem bila na strogi dieti, zdaj ima mala alergijo in sem spet na dieti... Definitivno preizkus moje odvisnosti od ogljikovih hidratov.

(odgovor članu nelina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sojin lecitin in alergija na jajca
25.8.2008 21:41:04   
Lunc_a
nelina otrok nima alergij zatp,ker si ti pač jedla ne vem kaj ;)

(odgovor članu nelina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sojin lecitin in alergija na jajca
25.8.2008 21:53:02   
nelina
Seveda ne. Sem morala pa res trapasto napisat, da si razumela, kaj takega:)) Hotela sem le reči, da se hrani, ki jo imam rada, odrekam že leto dni in da vedno ni enostavno. Samo to.



(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sojin lecitin in alergija na jajca
25.8.2008 21:56:58   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a

nelina otrok nima alergij zatp,ker si ti pač jedla ne vem kaj ;)


mislim, da je nelina hotela povedati, da je non-stop na dieti in predvsem na preizkušanju.

Nelina, vse poznano. Moj sin se odreka kar precej jedem že od 1 leta starosti. Danes je star 4,5 leta. Verjemi, da je tudi njegovo življenje na veliko preizkušnjah.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sojin lecitin in alergija na jajca
25.8.2008 21:57:44   
Alfabeta
Aha, sem prav razumela Nelinouser posted image

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sojin lecitin in alergija na jajca
25.8.2008 21:58:23   
nelina
Sem morala pa zelo nerazumljivo napisat prejšnji odgovor, da si razumela, kaj takega. Hotela sem samo povedati, da je odrekanje hrani, ki jo imam rada, včasih težko. Nič drugega. In ker imam rada slaščice (torej ogljikove hidrate), jih pogrešam. 

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sojin lecitin in alergija na jajca
25.8.2008 21:59:23   
Lunc_a
Aja,sem mislila da misliš glede hrane v nosečnosti.Sorči ;)

(odgovor članu nelina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sojin lecitin in alergija na jajca
25.8.2008 22:01:24   
nelina
Hvala, Alfabeta,

mnogi tega ne razumejo, celo ponudijo mi kakšen kos peciva z jajci, pa povem, da ne smem niti koščka... Gotovo si mislijo, ma ja, spet ena na dieti:))

Sem pa zaradi neprespanosti tako utrujena, da bi zjutraj zmazala same sladke stvari, da bi dobila energijo... No, pa kakšen lonec kave!

(odgovor članu nelina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sojin lecitin in alergija na jajca
25.8.2008 22:03:46   
Lunc_a
nelina,saj sm ovse v tem zosu ;)
S tem,da jaz uživam kravje mleko in mali tudi,čerpav naj bi bil alergičen,ampak jaz vidim da temu ni tako.Ko sem se dražala diete,ni bilo nič boljše,ko smo dajali sojo je bilo ponoči katastrofa,mali se zvijal,jokal.Dam mu alspko mleko spi kot bubica ;)
Pač pri nekaterih so lahko tudi testi lažni,to pa itak mami vidi pri svojem otroku

(odgovor članu nelina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sojin lecitin in alergija na jajca
25.8.2008 22:04:26   
nelina
Je že v redu:)) Moji punčki so naredili kožn ein krvne teste, tako in tako pa sem sumila na jajca ali mleko in bila brez vsega od njenega drugega meseca. Je pa res, da mame najbolje vemo, to drži kot pribito. Moja punčka spi največ dve uri v kosu, pa še to izjemoma, drugače pa se zbuja in zbuja. No, ampak se je starejša še več. Pa mine, to me drži pokonci. Pa kava:))


< Sporočilo je popravil nelina -- 25.8.2008 22:08:03 >

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...
10 stvari, ki sem se jih naučil, odkar sem...
Če imate otroke ob sebi. Da jih poljubite za lahko noč. Da skupaj zajtrkujete. Da greste z njimi v šolo. Da vidite, kako...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?