|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   starševski dodatek 2011
11.3.2011 12:08:11   
andrejkica
Živijo,

v mesecu februarju sem prvič prejela starševski dodatek in sicer 149€. Kot vem je bil 2010 v višini 195€. Vem, da se usklajuje dvakrat letno in sicer z rastjo cen življenjskih potrebščin.
A ve kjera kako, da je zdej tolko nižji? user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: starševski dodatek 2011
11.3.2011 12:11:59   
Andromeda
Verjetno nisi bila opravičena za celoten mesec januar (npr. si rodila okrog 10. v mesecu) in si zato dobila manj.

(odgovor članu andrejkica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: starševski dodatek 2011
11.3.2011 12:35:09   
andrejkica
Aha, hvala :)) to bo to ja

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: starševski dodatek 2011
27.3.2011 13:04:53   
oktober11
glede na to da sem v temah okrog nosečnosti nova user posted image , me zanima kako je s tem starševskim dodatkom user posted image obstaja za njega kaka meja kolikšem bi naj bil max bruto prihodek na družinskega člana ali pripada vsakemu? kako dolgo imamo pravico do starševskega dodatka? kdo pa ponavadi zaprosi za njega, oče ali mati? pa še to... porodniško še extra dobimo, ali kako je s tem? prav tako otroški dodatek?
hvala za odgovor user posted image

(odgovor članu andrejkica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: starševski dodatek 2011
27.3.2011 14:43:47   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: oktober11

glede na to da sem v temah okrog nosečnosti nova user posted image , me zanima kako je s tem starševskim dodatkom user posted image obstaja za njega kaka meja kolikšem bi naj bil max bruto prihodek na družinskega člana ali pripada vsakemu? kako dolgo imamo pravico do starševskega dodatka? kdo pa ponavadi zaprosi za njega, oče ali mati? pa še to... porodniško še extra dobimo, ali kako je s tem? prav tako otroški dodatek?
hvala za odgovor user posted image


Starševski dodatek dobijo tiste mame, ki ne dobijo starševskega (porodniškega) nadomestila. To velja za brezposelne in za študentke ali pa za tiste, ki so nekoč bili zaposleni, na dan nastopa porodniške pa niso in ne izpolnjujejo nekih dodatnih pogojev za nadomestilo.

Torej, če prejemaš "porodniško" ne dobiš starševskega dodatka.

(odgovor članu oktober11)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: starševski dodatek 2011
13.7.2011 13:01:55   
katjamihelic
Oprostite, ker imam tudi jaz vprašanje na to temo. A teče delovna doba ko dobivaš starševski dodatek? Če si prijavljena kot gospodinjska pomočnica potem vem da ja.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: starševski dodatek 2011
13.7.2011 13:03:23   
katjamihelic
Sorry, sam mene tuki nekaj zanima - a teče delovna doba za cajt ko dobivaš starševski dodatek?

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: starševski dodatek 2011
14.7.2011 12:41:01   
tjasaoasis
Za čas prejemanja dodatka ti država plačuje prispevke za pokojnino in ti torej teče tudi pokojninska doba.

(odgovor članu katjamihelic)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: starševski dodatek 2011
14.7.2011 14:52:17   
biba_leze*
Hm meni so to na CSD-ju pojasnili drugače, in sicer, da mi teče zavarovanje, delovna doba pa ne user posted image Potem torej teče delovna doba tudi materam študentkam, ki imajo tudi pravico do tega nadomestila,če rodijo v času študija, ali kako?

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: starševski dodatek 2011
14.7.2011 15:25:39   
tjasaoasis
Sej so ti prav povedali. Delovna doba in pokojninska doba nista eno in isto. Celotna pokojninska doba je seštevek delovne plus tiste dobe za katero so bili tako ali drugače plačani prispevki za pokojninsko zavarovanje (samoplačevanje, čas prejemanja nadomestila za brezposelnost, starševskega dodatka) ali pa niso bili plačani prispevki vendar vseeno šteje npr. služenje vojaškega roka, obdobje študija, skrb za otroka (to velja za starejše generacije). So pa imeli namen z novo pokojninsko reformo te slednje ukiniti.

< Sporočilo je popravil tjasaoasis -- 14.7.2011 15:37:58 >

(odgovor članu biba_leze*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?