|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   suhe salame in pršut v nosečnosti
6.11.2008 11:43:34   
daisyb
živjo,

koliko kaj jeste suhe salame in pršut v nosečnosti? A je to zelo nevarno? suhim salamam se še odpovem...ma pršutu se je pa težko upret.

lp,

daisyb
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
6.11.2008 11:44:49   
Kerensa*
Jaz sem se dobesedno nažirala z obojim... and I'm still alive.

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
6.11.2008 11:54:50   
piamaria
Jaz sem neg. na TOXO, tako da sem se držala obakrat in se tudi tretjič držim...torej ne jem takšnih stvari v prid zdravja in plodeka, ki se lahko okuži.

_____________________________

Imejmo se radi- živimo za jutri :)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
6.11.2008 12:06:37   
2 Sraki
Samo pršut, po vsem ostalem mi je bilo noro slabo.

(odgovor članu piamaria)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
6.11.2008 12:09:58   
blaža
Jaz sem neg. na TOXO, tako da sem se držala obakrat in se tudi tretjič držim...torej ne jem takšnih stvari v prid zdravja in plodeka, ki se lahko okuži.


Z Toksoplazmo se lahko okužiš tudi z solato in če brkljaš brez rokavic po vrtu, pa je tam prej kakala okužena mačka.

Res je, da ni najbolj zdravo, da ješ suhomesnate izdelke, ma če mi je zadišala Ogrska, sem si jo pa privoščla. No pa res, da je blo to vsake toliko.

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
6.11.2008 12:19:53   
trdozimc
Če bi malo prebrala, preden si odprla temo, jo imaš skoraj popolnoma enako - še na tej strani in to 3 strani dolgo debato. Sem ti skopirala en del, se mi ne da še enkrat.

IZVIRNO SPOROČILO: trdozimc

IZVIRNO SPOROČILO: Dali*

IZVIRNO SPOROČILO: trdozimc

No, Dali in podobno misleče, jaz pa mislim, da če ''grešiš'' pogosto imaš več možnosti, da se ti zgodi tisto, za kar obstaja nevarnost.

Samo v vednost: surovo meso - biftek, pršut, suhe salame - ni nevarno le zaradi toxe ampak pogosto vsebuje tudi listerijo. To, da je izdelek kupljen v trgovini ni zagotovilo za varnost - če katero zanima več, lahko na ZS.

In Dali - jaz poznam prijateljico, ki je jedla celo nosečnost vse in se zadnja dva meseca in en mesec po porodu tolkla po glavi zaradi tega, ker je staknila toksoplazmozo. No, konec je HB srečen, razen tega da sta z malo na zdravilih.

Držite se!



Sej je logično, da v salamah in pršutu ter bifteku ni toxe, ker se prenaša preko mačk. Te stvari pa nimajo kaj opravit z mačkami.

Vse vemo, da obstaja listerioza, ki je pa svinjskega izvora in da sveže meso oz. ne dovolj obdelano meso jo lahko vsebuje. Toxo pa lahko staknemo tudi na solati in sadju. Pa ni nujno da je z vrta in 3 x oprano.

Če si s svojim postom mislila, da podpiram to, da jemo, kar naj ne bi se pač motiš.



V surovem mesu se lahko nahaja parazit z imenom toksoplazma, čeprav je pa res, da se najpogosteje prenaša z mačjim blatom.

Listerija je bakterija, ki se lahko nahaja v vsakem surovem mesu (ne samo svinjskem), zelo pogosto tudi v surovih ribah - zlasti nevaren je surov (prekajen ali ne) losos, najdemo jo pa tudi v surovem mleku in lahko v vsakem toplotno neobdelanem mlečnem izdelku.

Poleg teh dveh, je lahko nevarna plodu (in mamici) tudi bakterija salmonela, ki pa je najpogosteje v in na jajcih (na lupini) ter surovem piščančjem mesu.



Še enkrat povem, NEZNANJE VAS IN VAŠEGA OTROKA NE ŠČITI in moje mnenje je, da je bolje malo bolj vzganjat paniko glede takih življensko pomembnih stvari, kot pa imeti slabo vest do konca življenja.





In ja, pršut in suhe salame niso primerna hrana za nosečnice. Žal.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
6.11.2008 12:56:52   
Naja30
Ne jem, ker je preslano.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
6.11.2008 12:58:49   
katra55
Nisem jedla, ker ni priporočljivo zaradi preveč soli.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
6.11.2008 13:00:50   
pomar*ANČA*
jaz sem tudi neg na toxo, pa vseeno vse jem že celo nosečnost, od suhe salame, pršutov, solate... potem so tukaj še gobe, školjke.... jaz ne kompliciram

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
6.11.2008 13:55:03   
dulcinea
A če si mačjo bolezen že prebolel, potem pa ni panike z okužbo al kako?


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
6.11.2008 19:38:03   
Dali*
IZVIRNO SPOROČILO: dulcinea

A če si mačjo bolezen že prebolel, potem pa ni panike z okužbo al kako?



Točno tako, če si že prebolela nimaš več tovrstnih skrbi.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
6.11.2008 20:17:24   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: dulcinea

A če si mačjo bolezen že prebolel, potem pa ni panike z okužbo al kako?



No, PA ŠE ENKRAT:

Listerija je bakterija, ki se lahko nahaja v vsakem surovem mesu (ne samo svinjskem), zelo pogosto tudi v surovih ribah - zlasti nevaren je surov (prekajen ali ne) losos, najdemo jo pa tudi v surovem mleku in lahko v vsakem toplotno neobdelanem mlečnem izdelku. Povzroča splav, odmrtje plodu ali resne poškodbe.

Poleg teh dveh, je lahko nevarna plodu (in mamici) tudi bakterija salmonela, ki pa je najpogosteje v in na jajcih (na lupini) ter surovem piščančjem mesu.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
6.11.2008 20:18:47   
trdozimc
RES PA JE, da če si že prebolela toksoplazmozo, potem si zaščitena s protitelesi in čeprav bi pojedla s toksoplazmo okuženo hrano, tebi in dojenčku ne bi bilo nič.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
6.11.2008 22:03:54   
lotty4
jest sem jedla oboje in to z velikim apetitom

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
7.11.2008 8:45:51   
acitak
IZVIRNO SPOROČILO: pomar*ANČA*

jaz sem tudi neg na toxo, pa vseeno vse jem že celo nosečnost, od suhe salame, pršutov, solate... potem so tukaj še gobe, školjke.... jaz ne kompliciram



js isto vse jem in sem neg. na toxo

_____________________________

12.01.2009 se nama je pridružil Niko
20.12.2011 pa se nam je pridružila Mia

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
7.11.2008 8:56:00   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: acitak

IZVIRNO SPOROČILO: pomar*ANČA*

jaz sem tudi neg na toxo, pa vseeno vse jem že celo nosečnost, od suhe salame, pršutov, solate... potem so tukaj še gobe, školjke.... jaz ne kompliciram



js isto vse jem in sem neg. na toxo

Kot je napisala že trdozimc, problem ni samo toxoplazmoza ampak tudi listerioza (povzroča splav). Poleg tega pa suhe salame in pršuti vsebujejo veliko preveč soli. Včasih je bolje malo komplicirati, kot pa da je kaj narobe.

(odgovor članu acitak)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
7.11.2008 10:20:34   
anchika
V prvi nosečnosti sem jedla vse kar mi je zapasalo in zdaj tudi jem vse kar mi zapaše. Ta denen sem vsak dan jela ogrsko, to je bila manija ta teden. Prejšnji teden sem si mazala sirne namaze......
Ko pa sem dojila v prvi nosečnosti ( res da ne veliko časa) sem se pa pazila , da suhih salamov in oslatih reči ki napenjajo ...nisem jedla tako da zdaj jem pršut , klobase vse saj tega po porodu ne bom.
Kot vedno rečem, vsak ve zase, jaz jem vse.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
7.11.2008 11:01:36   
annya
Jaz jem vse normalno!

(odgovor članu anchika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
7.11.2008 11:05:44   
Lalica1
Jaz pa jem namesto pršuta šunko (sem pač Prekmurka user posted image  ) in vse kar mi paše. Isto sem jedla tudi, ko sem dojila svojo prvo hčerko, pa so me ljudje kar čudno gledali. No, moji pupiki je pasalo, meni pa tudi user posted image .
Punce jejte in pijte tisto kar vam paše, ker vedno se bo našel kdo, ki bo znal povedati, da ni zdravo.

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
7.11.2008 11:45:41   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: Lalica1

Punce jejte in pijte tisto kar vam paše, ker vedno se bo našel kdo, ki bo znal povedati, da ni zdravo.



user posted image  Ja, res je. Pa veš zakaj? Ker res NI ZDRAVO! S tem tvegaš svoje zdravje in zdravje svojega še ne rojenega ali pa doječega se otroka.

Ampak res je tudi, da se vsaka odloča zase in za svojega otroka in če misliš, da s tem delaš dobro, kar izvoli, nekatere pa vprašajo za nasvet, ker ne želijo tvegati toliko in prav je, da jim odgovoriš z nekimi argumenti in znanjem - če ga imaš.

(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
7.11.2008 14:07:16   
anchika
Vsaka lahko vpraša za nasvet in vsaka lahko odgovori in pove svoje mnenje.
Če ne pretiravaš v nobeni stvari ne  bo škodovalo. Jaz najbolj upoštevam nasvete svoje mame in moje tašče.
Če boš pretiraval tudi sa katero zdravo hrano ni vredu. Z nobeno stvarjo ni za pretiravat.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
7.11.2008 20:06:45   
daisyb
pozdravljene,

veliko sem izvedela sedaj o nevarnostih, če jem suhe salame in pršut. no..saj salam niti ne jem, le pršut včasih. zanima me kako je pa npr. s kuhanim, pečenim pršutom? a je nevarnost enaka?

čaw,

daisyb

(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
7.11.2008 20:24:18   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: daisyb

pozdravljene,

veliko sem izvedela sedaj o nevarnostih, če jem suhe salame in pršut. no..saj salam niti ne jem, le pršut včasih. zanima me kako je pa npr. s kuhanim, pečenim pršutom? a je nevarnost enaka?

čaw,

daisyb


Če je dobro pečen oz. kuhan ni nevarnosti.

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
12.11.2008 10:32:54   
KOKICA32
Jaz sem se odločila, da se bom tega vzdržala teh 9 mesecev. Kaj je to proti celemu življenju! user posted image

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: suhe salame in pršut v nosečnosti
12.11.2008 13:44:16   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: KOKICA32

Jaz sem se odločila, da se bom tega vzdržala teh 9 mesecev. Kaj je to proti celemu življenju! user posted image


user posted image  tako tudi jaz mislim

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?