|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sum na parazite
30.11.2010 23:10:03   
čebelca2
zdravo.

sumim, da ima moja enoletna hčerka parazite (gliste ali pa enega od teh zajedalcev). podočnjaki, slab apetit, driska, bruhala je pred nekaj dnevi. sedaj smo na antibiotikih zaradi vnetja ušes (isti dan ko smo šli k zdravniku zaradi visoke vročine in bruhanja je dobila diagnozo vnetja ušes, potem ko smo začeli z antibiotiki je dobila pa drisko).poleg vsega tega ima še dermatitis po celem telesu, kar traja že cca 1,5 meseca (smo zdej dobili za dermatologa). zanima me, če je katera imela težave s paraziti pri otroku, kako ste opazile? moja hči zelo slabo spi, pa tudi malo, to traja že kar nekaj mesecev, in podočnjaki ampak ko sem omenila možnost glist naši pediatrinji jo je pretipala po trebuhu in rekla da jih nima... a lahko na tej podlagi postavi diagnozo? sem bila pa tud tko zmedena in ji nisem rekla da želim preizkavo blata-sklepam da se tko da ugotovit. prosim, da mi katera, ki ima izkušnje s tem in kako zdravit ali pa sploh diagnosticirat napiše malo o tem.

hvala in lep pozdrav
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sum na parazite
1.12.2010 6:12:59   
Ajda A
naša jih je imela - gliste namreč, s podobnimi simptomi kot vaša. P je predpisal tablete - plačljive, ki jih je jedla 3 dni po polovičko tablete, potem 6 dni ne in spet 3 dni po polovičko in je bilo vse ok. dermatitis je mela tak da sem mislila da bo konc z njo, da ne govorim o bruhanju un ne spanju..
je pa res da so se ji čez cca 1 leto spet pojavile, ampak sva spet dobile zdravila , zdaj je pa že cca 1,5 leta spet mir.

Upam da zrihtata...

(odgovor članu čebelca2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sum na parazite
1.12.2010 7:18:57   
NEVA-1
Opazuj blato, drugače so pa gliste aktivne ponoči, ko ležejo jajčeca okoli danke, ko se otrok umiri prilezejo ven oz. ko zaspi, mi smo jih na tak način opazili...ko zaspi razpreš ritko in jih boš videla okoli danke, upam da razumeš...ampak tablete kao niso do drugega leta?

(odgovor članu čebelca2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sum na parazite
1.12.2010 8:21:22   
diana 28
Ko sem bila majhna se spomnem, da sem tudi jaz imela to in so mi dajali česnik in je bilo potem vse ok. Nisem dobila nobenih zdravil. Lahko, da to že veste vendar sem se vseeno odločla, da napišem. user posted image  Mogoče je za probat... user posted image

(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sum na parazite
1.12.2010 8:46:59   
mišk
Moja hčerka ni imela nobenega simptoma, pa so ji s pregledom blata ob vstopu v vrtec ugotovili, da ima človeško glisto! Tri dni je morala jemati ene tablete, potem premor, čez tri tedne smo morali postopek z jemanjem tablet ponoviti. V tem času ni mogla v vrtec, ker ni dobila zdravniškega potrdila.

Njena sovrtičkarica pa je kakšno leto prej isto imela človeško glisto in ni imela apetita, ponoči je kašljala in jo je sililo na bruhanje, imela je podočnjake, bolel jo je trebušček,... Podobno kot pri tvoji hčerkici!

Človeško glisto lahko potrdijo le s pregledom blata!! Nikjer se nič ne vidi, nič ne srbi (kot recimo pri podančicah). Tako da kar prosi za napotnico za pregled blata.

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sum na parazite
1.12.2010 8:48:51   
mišk
Mislim, da so tablete od prvega leta starosti naprej. To pa zato, ker je bila mlajša hčerkica takrat stara okol 10 mesecev, pa je pediatrinja rekla, da pri njej brezveze pregledovat blato, ker ji itak pred prvim letom ne sme dati teh tablet.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sum na parazite
1.12.2010 8:56:44   
Elica
Na sistematskem pregledu so hčerki ugotovili, da ima gliste (pri pregledu blata). Nekih posebnih znakov ni imela. Včasih jo je sicer bolel trebuh, drugega pa nič posebnega. Dobila je tablete, jemala jih je tri dni 2 tableti na dan (zjutraj in zvečer). Postopek smo ponovili čez tri tedne, zdaj pa moramo še dati enkrat blato na pregled. Opažam, da ima sedaj boljši apetit, pa trebuh je tudi ne boli.
Aja, stara pa je 5 let.
Če sumiš na parazite, vseeno prosi za pregled blata, samo s tipanjem trebuha po moje tega ne more ugotoviti. Elo je zdravnica na pregledu tudi pretipala, pa ni nič rekla, da bi na osnovi tega sumila na gliste.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sum na parazite
1.12.2010 11:55:10   
čebelca2
hvala za odgovore, sem se opogumila in bom še enkrat govorila s pediatrinjo in jo prosila za napotnico za analizo blata čene bomo pa samoplačniško...upam sicer da ni nič,in da so samo domneve, rabim pa potrditev.

hvala še enkrat in lep pozdrav.

(odgovor članu Elica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sum na parazite
1.12.2010 18:53:27   
ledenaa
halo,da bi šla samoplačniško?zakaj pa plačuješ zavarovanje?Zato da boš še plačevala. Daj zropotaj,zdravnik ti MORA dat

(odgovor članu čebelca2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sum na parazite
1.12.2010 19:24:54   
Spark
Zdej pa me je malo strah. Moja punčka ima že 14 dni slab apetit, zelo malo pije. Zelo, zelo kašlja, ponoči se zbuja. Bili smo že pri zdravniku, pa jo je samo poslušala, rekla da pljuča niso, in da naj samo veliko pije. Otrok pa je v vrtcu čisto izmučen, je vzgojiteljica rekla, da sploh nič ne zmore, ker je utrujena. Pregledali so ji kri in vodo, pa je vse ok. Kaj naj grem zdaj nazaj in prosim, da pregledajo še blato.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sum na parazite
1.12.2010 22:36:08   
mišk
Ja, ti kar pejt! Sej tele glise ponavad niso nič strašnega, ampak ležejo mikro jajčeca, ki gredo po krvnem obtoku v srce, pluča,... Zato je v kasnejših stadijih značilen ta nočni kašelj!

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sum na parazite
5.8.2011 8:29:38   
livia
Ko je bla še dojenčica sva dali kri in me kličejo nazaj, da ima gliste. Sva dobili sirup.

(odgovor članu čebelca2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sum na parazite
17.6.2012 7:09:47   
Anaflis

IZVIRNO SPOROČILO: čebelca2

zdravo.

sumim, da ima moja enoletna hčerka parazite (gliste ali pa enega od teh zajedalcev). podočnjaki, slab apetit, driska, bruhala je pred nekaj dnevi. sedaj smo na antibiotikih zaradi vnetja ušes (isti dan ko smo šli k zdravniku zaradi visoke vročine in bruhanja je dobila diagnozo vnetja ušes, potem ko smo začeli z antibiotiki je dobila pa drisko).poleg vsega tega ima še dermatitis po celem telesu, kar traja že cca 1,5 meseca (smo zdej dobili za dermatologa). zanima me, če je katera imela težave s paraziti pri otroku, kako ste opazile? moja hči zelo slabo spi, pa tudi malo, to traja že kar nekaj mesecev, in podočnjaki ampak ko sem omenila možnost glist naši pediatrinji jo je pretipala po trebuhu in rekla da jih nima... a lahko na tej podlagi postavi diagnozo? sem bila pa tud tko zmedena in ji nisem rekla da želim preizkavo blata-sklepam da se tko da ugotovit. prosim, da mi katera, ki ima izkušnje s tem in kako zdravit ali pa sploh diagnosticirat napiše malo o tem.

hvala in lep pozdrav


________-
Ja, to so lahko vse znaki prisotnosti parazitov. Če ima gliste je to še najmanj. Uporabne informacije o parazitih, simptomih in načinih zatiranja sem našla tukaj: PARAZITI-ZAJEDAVCI

(odgovor članu čebelca2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sum na parazite
17.6.2012 8:30:49   
Paštetka
Lahko so pa tudi znaki ene virozice. Vse ro kar pišeš.
Gliste opaziš v blatu, podančice opaziš tako, da zalepiš na anus lepilni trak in se zalepijo gor. Te zadnje največ pridejo ven ponoči oz. proti jutru.
Driska je pri antiiotikih zelo pogosta. Zato je fajn, da otroci jejo probiotike in prebiotike v času jemanja antibiotikov, da se črevesje preveč ne razdraži.


(odgovor članu Anaflis)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: sum na parazite
21.6.2012 22:20:54   
petarda
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Lahko so pa tudi znaki ene virozice. Vse ro kar pišeš.



Je pisala. Že leto in pol nazaj user posted image

Ampak ok...take informacije vedno prav pridejo user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.
Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?